Gün tabağı fikri

fridakahrolduu

Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2022
218
-73
24
Merhaba arkadaşlar gün tabağı hazırlayacağım ne yapacağıma henüz karar veremedim genelde doyurucu şeyler olsun istiyorum çünkü diğerleri o şekilde yaptı ve bebeğim var hem pratik kolay hemde doyurucu şeyler bekliyorum

Ben patatesi küp küp haşlıyorum. Süzüp soğutuyorum. Mayonez-turşu-yoğurt-dereotunu göz kararı karıştırıp hepsini birleştiriyorum. Dolaba atıp soğutuyorum hafif. O kadar fresh oluyor ki. Yiyip beğenmeyene rastlamadım 😍
Ben de çok seviyorum, sizinkine ek bir de hardal ekliyorum . Çok yakışıyor

Yoğurtlu mayonezli makarna salatası (makarna-garnitür-salatalık turşusu-dereotu-rendelenmiş havuç)
Haşlanmış sebzeli (brokoli-havuç) közlenmiş kırmızı biberli arpa şehriye salatası (tuz-zeytinyağ)
Kuskus salatası (dereotu-yeşilsoğan-rendelenmiş sarmısak/tuz-limon-zeytinyağ-pulbiber)
Mor lahanadan tarator
Mor lahana-kabak-havuçtan karışık tarator
Piyaz
Şakşuka
Kurudolma
Halka doğranmış kabak kızartması üzerine sarımsaklı yoğurt ve dereotu
Patates salatası
Haşlanmış patatesi ezip borcama dümdüz yayıp üzerine süzme sarımsaklı yoğurt ve yağda kavrulmuş salça+kurunane
Börek
Poğaça
Milföyden börek
Alinazik
Patates püresi üzerinde salçalı misket köfte yada tavuk sote
Mantar sote
Mantar salatası
Kısır
Mercimek köftesi
Patates köftesi
Mücver
Değişik bir sosla makarna
Sucuklu-sosisli domates soslu makarnayı beşamel sos ve kaşarla fırın makarna

Kısır, mercimek köftesi yada sarımsaklı köfte bu üçünden biri olabilir.
Tepsi böreği peynirli yada kıymalı
Zeytinyağlı yaprak sarması
Sarimsakli yoğurtlu pancar salatası
Havuç tarator
Poğaça türü
Karışık turşu
Mevsim salata
Kıbrıs tatlısı

Ben patatesi küp küp haşlıyorum. Süzüp soğutuyorum. Mayonez-turşu-yoğurt-dereotunu göz kararı karıştırıp hepsini birleştiriyorum. Dolaba atıp soğutuyorum hafif. O kadar fresh oluyor ki. Yiyip beğenmeyene rastlamadım 😍
Tamamdır güzel bir sonuç çıkacak gibi cidden yine de bir deneyim kendimize ona göre yapayım peki yanına neler yapsam teşekkür ederim

Yoğurtlu mayonezli makarna salatası (makarna-garnitür-salatalık turşusu-dereotu-rendelenmiş havuç)
Haşlanmış sebzeli (brokoli-havuç) közlenmiş kırmızı biberli arpa şehriye salatası (tuz-zeytinyağ)
Kuskus salatası (dereotu-yeşilsoğan-rendelenmiş sarmısak/tuz-limon-zeytinyağ-pulbiber)
Mor lahanadan tarator
Mor lahana-kabak-havuçtan karışık tarator
Piyaz
Şakşuka
Kurudolma
Halka doğranmış kabak kızartması üzerine sarımsaklı yoğurt ve dereotu
Patates salatası
Haşlanmış patatesi ezip borcama dümdüz yayıp üzerine süzme sarımsaklı yoğurt ve yağda kavrulmuş salça+kurunane
Börek
Poğaça
Milföyden börek
Alinazik
Patates püresi üzerinde salçalı misket köfte yada tavuk sote
Mantar sote
Mantar salatası
Kısır
Mercimek köftesi
Patates köftesi
Mücver
Değişik bir sosla makarna
Sucuklu-sosisli domates soslu makarnayı beşamel sos ve kaşarla fırın makarna
Çok teşekkür ederim bi kaç tane aldım içinden fikir:))

Kısır, mercimek köftesi yada sarımsaklı köfte bu üçünden biri olabilir.
Tepsi böreği peynirli yada kıymalı
Zeytinyağlı yaprak sarması
Sarimsakli yoğurtlu pancar salatası
Havuç tarator
Poğaça türü
Karışık turşu
Mevsim salata
Kıbrıs tatlısı
Tatlım Kıbrıs tatlısı olacak evet diğerlerinden de mercimek köftesi yaparım tepsi böreği yaparım peynirli ıspanaklı bakayım bakalım teşekkür ederim yardımcı oldunuz 😊🌼

X