Gs bytme ameliyatnda korkulacak ekinicek hi birey yokmu.

Valla dedıgım gıbı en kolay burun amelıyatı 2 kez oldum.Gogus amelıyatıda 2 yıl oldu olalı,aman aman ne cektım ya 1.5 ay nerdeyse kendı basıma yatamadım,ama cok sukur sonuc super.Iyı kı de olmusum.

ben ne yapacağım yaa...

rumrum iyice araştır ve kesinikle yaptır. evet ilk 2 gün çok ağrılı geçiyor ama inan tahmin bile edemiyeceğin kadar hızlı iyileşiyorsun. ben 2. hafta bir daha asla yan bile yatamayacağım zannederken 3. hafta bir anda eskisi kadar rahat yatabiliyorsun. şu an benim 29 gün oldu iz üzeri sertlik dışıda hiç bir şey kalmadı. ve en önemlisi yıllardır kendine güvensiz gezdiğim için çok pişmanım. keşke yıllar önce yaptırsaymışım. ama öncesi ne kadar korktuğumu forumdada görürsün. inan ağrılar sıkıntılar sonuca değer. umarım sende bir gün bu konuda mutlu olursun sevgiler

Sevgili DENıZ7
izler belli oluyor mu? Bazı arkadaşlar buruşuk ya da vücudun diğer yerlerine göre daha açık renkli durduğunu yazmışlar.Doğru mu?

rumrum iyice araştır ve kesinikle yaptır. evet ilk 2 gün çok ağrılı geçiyor ama inan tahmin bile edemiyeceğin kadar hızlı iyileşiyorsun. ben 2. hafta bir daha asla yan bile yatamayacağım zannederken 3. hafta bir anda eskisi kadar rahat yatabiliyorsun. şu an benim 29 gün oldu iz üzeri sertlik dışıda hiç bir şey kalmadı. ve en önemlisi yıllardır kendine güvensiz gezdiğim için çok pişmanım. keşke yıllar önce yaptırsaymışım. ama öncesi ne kadar korktuğumu forumdada görürsün. inan ağrılar sıkıntılar sonuca değer. umarım sende bir gün bu konuda mutlu olursun sevgiler

Sevgili DENİZ7
izler belli oluyor mu? Bazı arkadaşlar izlerin biraz buruşuk ya da vücudun diğer yerlerine göre daha açık renkli durduğunu yazmışlar.Doğru mu?

Sevgili DENİZ7
izler belli oluyor mu? Bazı arkadaşlar izlerin biraz buruşuk ya da vücudun diğer yerlerine göre daha açık renkli durduğunu yazmışlar.Doğru mu?

SEVGİLİ RUMRUM benim henüz 1 ay oldu şu an kırmızı gibi bir çizgi şeklinde belli. ama 8 ay önce yine göğüsten kitle aldırmıştım şu an onun izi çok dikkat edersen hafif belli oluyor. yani zamanla kayboluyor. onu kafana takma.

SEVGİLİ RUMRUM benim henüz 1 ay oldu şu an kırmızı gibi bir çizgi şeklinde belli. ama 8 ay önce yine göğüsten kitle aldırmıştım şu an onun izi çok dikkat edersen hafif belli oluyor. yani zamanla kayboluyor. onu kafana takma.

demek ki zamanla baya azalıyor.Muhtemelen cilt yaoısına göre değişiyordur.Çok teşekkür ederim canım...

geçmiş olsun öncelikle ama şimdi kıskandım benimkilerde küçük amaliyattan da korkuyorum yaa 73 bedenim hapla büyümüyormu deneyen varmı yardım çok huzursuzum ve kendimden güvensizim güle güle kulanın :)

hapla kremle büyümüyooo bn denedim.. we sonunda boşuna giden paramla oturdum kaldım =) bi etkisi yok yanii bnce hiç almayın ucuz seylerde degil..

Kızlarr, hiç korkmayın yaaa.. elanur bende aynı senin gibi 4 sene öncesinden beri kararlıydım, ama param yoktu ozamanlar. 2006 yılında bi doktorla konuşayım dedim. Gazetede yazısı vardı, aradım, 5.000 euro fiyat verdi. Oha dedim içimden. Bizim gibi maddi durumu kısıtlı olanlara uyguladığınız bir indirim yada özel fiyat varmı dedim. Yok dedi ve bana yarım saat telefonda nasihat verdi.. O zaman dedim ki kendi kendime, ben bu parayı biriktireceğim ve olursam da bu adama olacağım dedim. Bu ayın 8 inde oldum kendisine, ve inanın yıllar önce bu adamı kafama taktığıma değdi.
Ayrıca hiç korkulacak bir şey yok kızlar, yani başka doktorların hastaları "ilk 4 gün yataktan kalkamadım, bir hafta ağrıdan kıvrandım" dese de bunlar sizi korkutmasın. Onlar başka doktorlar. Ben hiç ağrı çekmedim. Sadece yatarken ve kalkarken bir kaç saniyelik bir sızlama oluyordu. Onun haricinde hiç ağrım olmadı. Masa başı işinize ertesi gün dönebiliyorsunuz. Bunlar gerçek kızlar. Ve benim doktoruma ameliya olmuş herkes aynını söylüyor. Narkoz yemiyorsunuz. Sadece ameliyat olacak bölgenizi uyuşturuyor. Ona ilaveten uyanık kalmamanız için bir ilaç veriliyor. Odadan çıkıp odaya getirilmeniz 1 saat ve o 1 saat ile ilgili hiç bir şey bilmiyor hatırlamıyorsunuz.
İnanın ben o kadar kolay bir ameliyat süreci geçirdim ki, o kadar korkum boşunaymış tamamen.
Sormak istediğiniz ne varsa cevaplamaya hazırım.
Sevgilerle..
Bu arada ameliyat videosu bende izlemiştim.

canım sen hangi doktorda oldun 5000 euro mu verdin çok değil mi yaw

arkadaşım bende 2 kez burun amelyatı oldum fakat burun kafa olduğu için kanamaydı tampondu insanı mahvediyor. sen diyorsun ki göğüs amelyatı daha problemli. korkmaya başladım şimdi

Arkadaşlar ben de ay sonunda olmayı planlıyorum ama gün geçtikçe korkmaya başladım.Ya kötü bi şey olursa ya çirkin olursa diye...:1no2:

silikon taktırdıktan sonra kollarımızı eskisi gibi istediğimiz yüksekliğe kaldırıp,hareket ve uyuma açısından normale dönmemiz ne kadar sürede gerçekleşecek?

silikon taktırdıktan sonra kollarımızı eskisi gibi istediğimiz yüksekliğe kaldırıp,hareket ve uyuma açısından normale dönmemiz ne kadar sürede gerçekleşecek?

slm haftasına 3 hafta bu işin sihirli zamanı 3. haftada herşey yoluna girecek.ama yinede kol kaslarını fazla zorlamamalısın çünkü kas kasılıp silikonun yerini kaydırabiliyormuş. sabırlı ol. zaten vücut hazır olduğunda kendi kendine hareketleri yapmaya başladığını göreceksin. ben 1. ayı doldurduğumda cimnastik salonunda yunus taklalar ve überşlaklar yapmaya başladım. sevgiler

Kasaltı operasyonda kol hareket ettirildikçe protezin belli oldğu söyleniyor. doğru mu bilen var mı?

Kasaltı operasyonda kol hareket ettirildikçe protezin belli oldğu söyleniyor. doğru mu bilen var mı?

slm yok canım öyle bir şey benim kas altı ve gayet memnunum. buarada kas üstü bahsettiğin riski daha çok taşıyor. dış kısma daha yakın olduğu için. tabi bu kiloya ve meme kitlesinin miktarınada bağlı. sevgiler

Denizcim;

Kasaltı beni şundan dolayı korkutuyor.Kas kendini yenileyemeyen doku, yani kesildi mi gidiyor.Geri dönüşü olmayacak bir hata olur filan ödüm patlıyor. Spor yaparken zorlanıldığını söyleyen de var filan.
Kafam karman çorman oldu yine.Ben zayıf sayılırım.178 boy 58 kilo. Herkes doğal olsun istiyordr eminim, tabi ben de. Oyüzden şimdi de kasaltı mı üstü mü olsun bilemiyorum.

Denizcim;

Kasaltı beni şundan dolayı korkutuyor.Kas kendini yenileyemeyen doku, yani kesildi mi gidiyor.Geri dönüşü olmayacak bir hata olur filan ödüm patlıyor. Spor yaparken zorlanıldığını söyleyen de var filan.
Kafam karman çorman oldu yine.Ben zayıf sayılırım.178 boy 58 kilo. Herkes doğal olsun istiyordr eminim, tabi ben de. Oyüzden şimdi de kasaltı mı üstü mü olsun bilemiyorum.

sevgili rum rm kas kendini yenilemeseydi sezeryanla doğum yapanların göbekleri veya bütün ameliyatların sonu ne olurdu bir düşünsene. yani boşa kendini sıkıntıya sokma. benim kas altı 3. haftadan beri aktif spora geri döndüm. bacağı kolu kopup dikilen insanlar bile organlarını kullanabiliyor. doktorun sena daha bilimsel açıklayacaktır bu konuyu. ama boşa dert ediyorsun. onca kas altı yaptıran insan var. kas kendini yenilemese neler olurdu bir düşünsene?
sevgiler

Denizcim;

Sevgili rumrum bende 6 ayı geçti dual plan protez olalı. Görüntü mükemmel, kollarımı gayet rahat kullanıyorum. Yaz sonu 15 gün tatilde kulaçla herzamanki gibi yüzdüm. Eğer meme dokun yoksa kasaltından başka ne çare varki. Doktorlar açıklıyor ama bilmek için alim olmaya gerek yok, minicik memen varsa doktor nasıl sığdırsın büyük boyutlu protezi altına. Koyarsada heryerden eline gelmezmi insanın. Pekçok insan kasaltı ameliyat oluyori doktorlar insanı neden sakat bıraksın????:hulya:

X