Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Gözümdeki iplikler

sena90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2009
4
0
TAM 1 SENEDİR GÖZLERİMİN İÇİNDE BEYAZ İPLİK GİBİ ŞEYLER ÇIKIYOR. BVAZEN GÖZBEBEĞİMİN ÖNÜNÜN KAPATIYOR VE BUĞULU GÖRÜYORUM. AMA HİÇ BİTMEK TÜKENMEK BİLMİYOR. SÜREKLİ ÇIKIYOR. İPLİK GİBİ UZAYAN BEYAZ YAPIŞKAN BİERŞEY. 2 AYRI HASTANEYE GTTM HEP GÖZ DAMLASI VERDİLER. KULLAN GEÇER DEDİLER. POLENDENDİR DEDİLER AMA BAHAR AYLARINDA DEĞİLKİ SADECE YAZ KIŞ OLUYOR. ARTIK BIRAKTIM KENDİ HALİNE. BU KONUDA BİLGİSİ OLAN VARMI?:a015:

bendede oluyo ben alıstım artık hissettim an cıkarıyorum aynayı bi el atıyor olduda bittiiiiiiiikaydirigubbakcemile3

bendede hep olurdu küçkükken... doktorum bebek şampuanı kullanmamı söyledi.ortaokuldan beri bebek şampuanı kullanıyorum ve o gün bugundür yok...acilen şampuanını degiştir farkı göreceksin...

bendede bazen oluyor..ve genellikle fön çektirinceCADIARZU belki sıcaktndır... Bılmiyorum ki takmıyorm =))

bendede çok oluyor beyaz bişey artık
alıştım çıkarı veriyorum çok rahatsız
edici bişeyy yhaa off

gözün etrafına sürdüğünüz makyaj malzemesinden kaynaklanıyo olabilirmi? cünkü bende eskiden kapatıcı kullanırdım göz altıma, o zaman bendede oluyodu bu iplerden. gözüme bişi sürmediğimden beri öyle bi sorunum kalmadı.

Bende de var onlardan
Ben lens kulanıyorum Numaralı
Sanki lens kullanmaya başladığımdan beri oluyor gibi
Ama göz bebeğimin önüne gelince çok rahatsız edici oluyor
Hatta bazen lensin altına giderse o daha zor
Lensleri çıkardığım zamanda oluyor
Genelde lensleri çok uzun süre gözümde tutuyorum
Her gün çıkarmıyorum Ama zaten çıkardığımda da oluyor

Ayy cocukken bir ara bende de olmustu. Nasil geliyordu ya, aynanin karsisinda iki saat onlari ayikliyordum, sonra gidip oturuyordum tv basina yine, ama hemen yeniden gelmeye basliyordu. Cek cek hbitmediler. Sonra kendiliginden gecti. Zaten birkac gun suren birseydi.

göz kapagi iltihaplanmasi var canim sende cünkü bendede aynisi vardi yani öyle baslamisti, bir arkadasin dedigi gibi gözlerini bebek sampuani ile yikaman cok iyi gelir birde üsenmezsen günde 2 kere sicak su ve pamukla kompres yap cok rahatlatiyor gözleri, iltihaplarin akmasina yariyor.

Bende de oluyor parmağımla çekip alıyorum. Onu alırken hissediyorum gözümden çıktığını çok hoşuma gidiyor. kaydirigubbakcemile3

gözün etrafına sürdüğünüz makyaj malzemesinden kaynaklanıyo olabilirmi? cünkü bende eskiden kapatıcı kullanırdım göz altıma, o zaman bendede oluyodu bu iplerden. gözüme bişi sürmediğimden beri öyle bi sorunum kalmadı.

makyajla iligli değil... ben 1 ay makyaj yapmadım göz doktorum rimelden falan oluyor olabilir dediği için.. ama ilgisi yok..hala da oluyor.. sürekli damla veriyolar ama bi işe yaradığı yok onlarında...

Bende de oluyor parmağımla çekip alıyorum. Onu alırken hissediyorum gözümden çıktığını çok hoşuma gidiyor. kaydirigubbakcemile3

di mi... cıktıgı zman pek hoşuna gidiyor insanın... parmağıma uhu yapıştırıp cıkarmayıda severdim ufakken.onun gibi bişey bu da :))

bende de var, göz kuruluğundan kaynaklanıyor bence. iltihap olsa gözde kızarıklık falan olur, bunun hiçbir rahatsız ediciliği yok. bir ara suni gözyaşı kullanıyordum, tekrar başlayacağım bakalım etkisi olacak mı.

ya tam 1 aydır aynı sorunla uğraşıyorum doktora gittim damla verdi kullandım ama geçmedi.Gün boyu yanıyor gözlerimin içi ve etrafı 1-2 saat aynaya bakmasam ya gözümün dibine toplanıyor beyaz sarı uzayan bir sıvı ya da içinde iplik gibi oluyor çektikçe uzayan.Anlamadımki nasıl geçecek? Lens de kullanıyorum gözbebeğimin üstüne gelince bulanık görüyorum lensimide kaydırıyor.Kullanmasam rahat göremiyorum.Nereden baksanız 10 yıldır da gözlerimi temizlemek için her gün bebek şampuanı kullanıyorum şu pamukla sıcak suyla masaj yapmayı ben de deneyeyim bari

üff yaa ben bunu okadar uzun zamandır yaşıyorum ki hatta herkes kızar elin gözünde hep diye ama napim sonra rahatsız oluyo insan toplanıyo bi tarafa bide çıkarması hakkaten çok eğlenceli kaşınır gibi gıdıklanır gibi :KK52:

konunun üzerinden yıl geçmiş nerdeyse ama..hala bu sıkıntınız devam ediyo mu yada bi çare bilen öğrenen oldu mu bu süre içerisinde yardım istiyorum :KK43:

varsa bir tedavisi bende bilmek istiyorum. 5 yıl oldu haziran gibi başlayıp eylül gibi bitiyor. gözümün dışı kaşınıyor, içi kızarıp kaşınıyor ve hebire bu ipliklerden çıkarıyorum. göz kapaklarımın iç kısmına yapışıyor benimki, çıkarıcam diye gözümü kızartıyorum. 3-4 ay fulu bir dünyada yaşıyorum. yüzümde bu sene egzema da başladı. alerji yüzündenmiş bu iplikler doktor bana öyle söyledi. vucut alerjiye tepki vermeyi bırakırmış bi yerde ama ne zaman belli olmazmış. 5 yıl oldu daha ne kadar sürecek bu işkence bilmiyorum..

kaç türlü doktora gittim geçmiyo..bide benimki öle mevsimsel de değil tüm yıl devam ediyo.en son bi prof bulduk ona gittim dedi ki göz kapağının iç kısmında bölük bölük dizili alerji oluşmuş dedi böle parke taşı gibi dizilmiş gibi dedi 4tane damla verdi geçer ama 5-6 yıl sabretceksin kullancaksın dedi 4 tane damla verdi hepsinin saati var.neyse kullanmaya başladım ama yok yani unutuyorum saatini kaçırıyorum fln yine umutsuzluğa düştüm aynı şekil devam..hayır bide karşıdan bakan insan için de kötü bi durum utanıyorum da ben :KK43:

X