Göz Makyajı Gozu yakmayan goz kalemı

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

delimelek2170

Guru
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2009
970
125
Arkadaslar,sıze bır sorum olucak. Ben sımdıye kadar bır cok sıyah goz kalemı (gozlerımın ıc kısmına) kullandım,hepsıde gozumu yakdı.

Sızın bana onere bılecegınız,gozumu yakmayacak bır goz kalemı varmı acaba? Ve sizce benim gozlerimin goz kalemine karsi bir allerjisimi var ? :KK14:

Son düzenleme:
kaleminin tarihi geçmiş olabilir uzun zamandır kullanıyorsan üzerinde bir kutucuk resmi var ya için de atıyorum 12M yazıyor işte o yazı açıldıktan sonra 12 ay kullan ve at diyor.eğer böyle birşeyden haberin yoksa bir bak istersen.allerji testleri yapılmış anti alerjik kalemleri tercih etmen gerekiyor.benim de geçen yaz gözlerim felaket şekilde hassaslaştı doktor iyi markaları tercih etmemi mümkünse kaçınmamı söyledi.asla ve asla ürünlerini kimseyle paylaşma ortak kullanılan makyaj ürünleri kişiden kişiye grip bile geçirebiliyormuş gerisini düşünün yani...:)

kaleminin tarihi geçmiş olabilir uzun zamandır kullanıyorsan üzerinde bir kutucuk resmi var ya için de atıyorum 12M yazıyor işte o yazı açıldıktan sonra 12 ay kullan ve at diyor.eğer böyle birşeyden haberin yoksa bir bak istersen.allerji testleri yapılmış anti alerjik kalemleri tercih etmen gerekiyor.benim de geçen yaz gözlerim felaket şekilde hassaslaştı doktor iyi markaları tercih etmemi mümkünse kaçınmamı söyledi.asla ve asla ürünlerini kimseyle paylaşma ortak kullanılan makyaj ürünleri kişiden kişiye grip bile geçirebiliyormuş gerisini düşünün yani...:)

Cevabin icin ilk once tesekkur ederim :KK16:. Ama tarihi gecmis kalemler kullanmiyorum ve makyaj yapmaya basladigim gunden simdiye kadar hepsi gozumu yakti, bence sorun benim gozlerimde:KK14:.Yani gozlerimin alerjisi var herhalde goz kalemine karsi.Hem ben Amerikada yasiyorum ve hep iyi markalarin kozmetik urunlerini kullanmaya calisiyorum.Goz kalemimi de simdiye kadar benden baska hic kimse kullanmadi.
Ben su anti alerjik kalemler hangi kalemler,onlari bilmek istiyorum,bildigin markalar varmi acaba?

Son düzenleme:
rica ederim:) ben makyaj yapmadığım için markalar konusunda yardımcı olamayacağım.anlaşılan gözlerin oldukça hassas kozmetik alışverişinde hassas ciltler için olan serilerden ürünlerini seçmeni öneririm.satış danışmanına belirtirsen mağazadaki markalara göre sana yardımcı olacaktır.ya da netten bak bakalım seninle aynı kaderi paylaşanlar hangi ürünleri kullanıyor.haaa bir de (ben türkiyede bulamadım ama)bulabilirsen peygamberimizin tavsiye ettiği ismid sürmesi diye bir sürme var.bu sürme eskiden beri insanlar arasında körlüğe kadar gidebilen göz hastalıklarından korunmak amaçlı çekilirmiş.ayrıca insan gözünü güneşin zararlı etkilerindende korurmuş.ulaşma şansın olursa denemeni öneriirm.bloglarda kullananlar memnun.ben de bir süredir arıyorum da bulamadım sağlık bakanlığı onaylı olanını.insanların elleriyle doldurdukları bir sürmeyi kullanmak istemem.sürme edinmek istersen hashmi marka alma.geçen yaz sağlık bakanlığı zehirli kozmetikler listesinde yer aldı ve sanırım toplatıldı.içinde kurşun fazla miktardaymış.
google dan yazınca amway ve clinique markalarının hassas ciltler için olan kalemleri çıkıyor.sen yine bir araştır derim daha pek çok markada vardır bence:)

Alerji çok menem bir şey.
Annemin de alerjisi var bu tarz ürünlere,bilhassa göz kalemine, iyi markalarda olmaz sandık, bir ton para ödedik o ünlü pahalı markalara.
Yine devam etti.
Sonra kızmış annem, uyduruk kaydırık bir kalem almış 1 TLye, hepsi bir, pahalısı da gözümü yakıyor ucuzu da diye.
Ve adam yerine koymadığımız o kalem annemin gözünü yakmadı.
Bence siz de deneyin, teker teker.
Çok spesifik bu konu, tavsiye üzerine bulmanız çok zor.

Valla benim hiç yakmadı şmdiye kadar, değişik kalmeler denemelisin o zaman..

benimde gözlerim hassas kızarıyor yaşarıyor ben clınıQue göz kalemi ve rimelini kullanıyorum bişey yapmıyor iyi geldi yani. dene istersen

Kizlar ilk once hepinize cok tesekkur ederim yazdiklariniz bilgiler icin.Soylediginiz gibi yapicam her halde hassas gozler icin olanini bulamazsam,yani farkli kalemleri deniycem.hepinize tesekkurler.Eger hassas gozler icin iyi bir goz kalemi bilen varsa,lurfen paylassin...

Abd'de yasadıgına göre uygun ulasabileceğin bir markanın göz kalemini önereceğim.Phisician Formula'nın kalemlerini begendim ben rimelleri için aynı seyi söyleyemesem de kalemlerini dene derim ben :)

Konu göz makyajı ise sadece Clinique! Farı, maskarası... Kalem olarak Quickliner Intense serisinin siyah rengini özellikle öneririm.

not: tüm ürünleri öneririm dedim ama istisnasını da belirteyim: Rinse Off Eye Makeup Remover beni çok rahatsız etmişti. öte yandan Take the Day Off makeup remover (hem yüz hem gözler için) çok başarılı.

Benimde cildim çok hassas. Gözlerim goz kalemiyle çok yanıyor. Yves rocher göz kalemi sürdüm. Bitkisel diye. O bile yaktı gözlerimi.

Şu an ben de oyleyim gozlerim cok hassas hatta bir gun kalem surersem 3 gun sorun yasiyorum gozumle ilgili ben de degisikve pahali markalari denemeye basladim su an icin sonuc yok ama benim eskiden bir sey yoktu hatta her gun surerdim calisirken simdi dustan sonra bile gözlerim bir iki saat hassaslasiyor sulanip kizariyor napicam hic bilmiyorum

X