Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Göz tembelliği tedavisi

merhaba ben de 24 yaşındayım, 8 yaşımdan beri gözlük kullanıyorum. 8 yaşımda 3 numarayla başladım şimdi 10 civarı gözlerim astimat da var.. 7-8 senedir de lens kullanıyorum. yani 8 yaşımdan beri nerdeyse her sene göz doktorundayım muayene için. lens kullanmak istediğimde kızılaya başvurdum tetkikler yapıldı ve bana yumuşak lensler getirildi ama görmüyodum. 16 yaşındaydım. çok zeki doktor hanım bana inanmadı yalan söylüyosun herşeyi doğru yaptım dedi. akannehirniye yalan söyleyeceksem. ama ben lensi taktığım halde bulanık görüyodum. kavga dövüş oradan sonra özel bi lens merkezine gittim. bu özel lens lens merkezine gittiğimde oranın doktoru benim bir gözümde göz tembelliği olduğunu söyledi ve bu yüzden sert lens kullanmam gerektiğini söyledi. 6 sene civarı ben de sert lens kullandım. 2 sene önce bi deneyelim diye torik lens takmaya başladım (astimatlı yumuşan lens yani) ve bi sorun yaşamadım. kayıklık yok benim gözümde.

şimdi benim merak ettiğim, bende hakikaten göz tembelliği olsaydı 8 yaşımdan beri gittiğim doktorlar söylemez miydi? bunu ilk lens merkezinde duymama şaşırmıştım açıkcası. hani, bir de sonra torik lens kullandım ve bi sorun yaşamıyorum şu an, acaba lensle göz tembelliğinin ne alakası olabilir?? lens merkezindeki doktorun beni resmen kandırdığını düşünmeye başladım yazılarınızı okuyunca. gözdeki sinirlerle bi bağlantı kuramadım çünkü. yani dediğim gibi sayısız doktora gittim hiçbiri böle bi sorunum oldğunu söylemedi.. bir de göz bozukluğu ehliyete engel mi??

göz tembelliği doğuştan olan ve kolay kolay farkedilmeyen ve fark edildiğindede tedavi için geç kalınan bir rahatsızlıktır.
ayrıca bu rahatsızlığı olanlar ehliyet alamıyor maalesef :KK43:

göz tembelliği doğuştan olan ve kolay kolay farkedilmeyen ve fark edildiğindede tedavi için geç kalınan bir rahatsızlıktır.

bndede war göz tembelliği ama ehliyet aldım 22 yaşndayım,14 yaşına kadar gözlük kuullandım,9 10 yaşlarına kadarda düzenli kapama yaptım,şuan tembel olan göz 2 numara,kaymada wardı o gözde ,onuda 1 sene önce ameliyat yaptrdım uzman bi doktora yüzde 100e yakın bi başarı sağladı şimdi bi problemim yok çok şükür dr artk numarasınında ilerleyemiyeceğini söledi, Allah herkese acil şifalar wersinn...

bizde kapama yapıyoruz umarım işe yarar.zaten 9 yaşından sonra kapamanın bir anlamı yokmuş

herkese slm arkadaşlar .2002 doğumlu kızıma haziran 2009 da göz tembelliği teşhisi konuldu.%10 görüyordu.şimdi ocak 2010 kapama yaptık ama çok düzenli bir şekilde.(okulda bile devam ediyoruz.)şimdi %40 a çıktı.ınşaallah yüksetmeye çalışacağız.Doktor yaşı küçük olsaydı görme oranı daha çabuk yükselirdi dedi.Kapamanın faydasını görüyoruz.uzun zamandır siteye girmemiştim.bilgi paylaşımı olsun istedim.sağlıcakla

Son düzenleme:
bizde kapama yapıyoruz umarım işe yarar.zaten 9 yaşından sonra kapamanın bir anlamı yokmuş

slm sencereden , ben 30 yşındayım doktorum bana bile kapatma önerdi gerçi ilk sözleri şöyleydi :çocuklukta gelişmiş bir vakaa daha erken teşhis edilseydi tedaviye daha iyi cevap verebilirmişim ama geç değilmiş 7 ay gibi bir zaman kapatma yapmaya devam etmeliymişim. bunun bence tanımı şu nasıl felç geçiren bir hasta fizyoterapi ile tekrar uzuvlarına komut verebilme yetisini kazanabiliyorsa daha az gören gözde daha çok kullanılarak görme oranı yükseliyor yani yaşı yok:CüvCüv:evladına sabır dilerim biliyorum çok sinir bozucu oluyor:teselli:

slm sencereden , ben 30 yşındayım doktorum bana bile kapatma önerdi gerçi ilk sözleri şöyleydi :çocuklukta gelişmiş bir vakaa daha erken teşhis edilseydi tedaviye daha iyi cevap verebilirmişim ama geç değilmiş 7 ay gibi bir zaman kapatma yapmaya devam etmeliymişim. bunun bence tanımı şu nasıl felç geçiren bir hasta fizyoterapi ile tekrar uzuvlarına komut verebilme yetisini kazanabiliyorsa daha az gören gözde daha çok kullanılarak görme oranı yükseliyor yani yaşı yok:CüvCüv:evladına sabır dilerim biliyorum çok sinir bozucu oluyor:teselli:

geçmiş olsun canım inşallah dediğin gibi kapama yaptıkça göz düzelir.biz bir kaç aydır kapatıyoruz oğlum 8 yaşına bastı.ilk kapamaya başladığımızda çok hızlı bir şekilde görme keskinliği arttı fakat şimdi kapamayı düzenli yaptığımız halde çok yavaş ilerleme kaydediyoruz.çok sabır gerektiren bir tedavi maalesef başka yoluda yok.gelişmeleri paylaşırsanız sevinirim.sağlıcakla...opuyorumnanaktan

oğlum 8 yaşındayken kontrol amaçlı götürdüğümde benim de dünyam başıma yıkılmıştı..%90 görmüyordu bir gözü..kayma yok hiç bir belirti yok..eşimde bende sülalede yok:KK43:
velhasıl bizde başladık kapatma işlemlerine..çok zorlandı..çok ağladı..kapatmamak için direndi..yapışkanlı bantlar kaşlarını yoldu..bende çareyi koran bant kullanarak çözdüm..hem pratik hem eğlenceli..medicalcilerde satılıyor..bezden yapılmış kafaya geçirilen lastikli bir bant..6 ayda bir götürüyorum göz druna..ilerleme kaydettik epey..ama kapama yapılmayınca anında geriliyor seviye..
nerovision olayını bende duydum..fakat çok pahalı bir sistem..programı alıyorsun evde kendin pc başında uyguluyorsun..ucuzlasın biraz daha o zaman düşünürüz..

Bende de göz tembelliği var arkadaşlar farkettiğimizde tedavi edilebilicek yaştaydım ama ne kapama yaptım doğru düzgün ne de gözlük kullandım şimdi 18 yaşımı bitirdim tek gözümde 70 kayıp var internetten araştırdığınızda göz tembelliği tedavisi diye özel bi hastanede her yaşta tedavi edilebiliceğini söylüyo görme kaybının çoğu kurtarılıyomuş bi çok kişide etkili olmuş vs. sizce bu yaştan sonra işe yaraması mümkünmü arkadaşlar isterseniz sizde bakın bi .

Bende de göz tembelliği var arkadaşlar farkettiğimizde tedavi edilebilicek yaştaydım ama ne kapama yaptım doğru düzgün ne de gözlük kullandım şimdi 18 yaşımı bitirdim tek gözümde 70 kayıp var internetten araştırdığınızda göz tembelliği tedavisi diye özel bi hastanede her yaşta tedavi edilebiliceğini söylüyo görme kaybının çoğu kurtarılıyomuş bi çok kişide etkili olmuş vs. sizce bu yaştan sonra işe yaraması mümkünmü arkadaşlar isterseniz sizde bakın bi .

birisi denese arkası gelecek inşallah ama deneyen yok maalesef...hepimize geçmiş olsun :KK43:

alabilliyor.....benimde ehliyetim var....bir gözü hiç görmeyenler ehliyet alamıyor....

ben bir özel hastanedeki dr'a sordum bu tedavi yöntemini hiç bir işe yaramıyor dedi çok moralim bozuldu oysa ki çok umutlanmıştım ama yine de denemek lazım diyorum.

gidip jinekologa göz ile ilgili bişey sorsam bana bi tarafıyla gülerdi değil mi ? :))

gidip jinekologa göz ile ilgili bişey sorsam bana bi tarafıyla gülerdi değil mi ? :))
doktor başka bir branşta ve tanıdığınız olabilir diye düşünmüştüm....sohbet sırasında sormuş gibi...neyse...
belki kendi hastenelerinde bu tedavi yoktur...hasta kaptırmamak için söylenmiş olabilir...ve tabiki de söylediği gerçekte olabilir.......

Evet ben de aynı şekilde düşündüm.Sonuç ne olursa olsun deneyeceğim.Denemekte fayda var.İnş.faydasını görür deneyen herkes..

benim kızımın gözünde merdivenden düştükten sonra kayma oldu.daha 2 yaşını bile bitirmemişti :çok üzgünüm:
dr ameliyat önerdi yaptırdık biraz faydası oldu ama tam olarak düzelmiş değil.gözün birinde arada yine kayma oluyor.dr gözlükle düzeleceğini tekrar ameliyata gerek olmadığını söylüyor
biliyorsunuz kayan gözde tembellik oluşur dr da bunu önlemek için kapatma ve gözlük verdi.şimdi kayan gözü günde 3 saat kapatıyoruz
tek şansım bu tedaviye erken başlamış olmamız ve kızımın artık gözlüğe ve kapatmaya alışmış olması
inşallah kayan gözüde en kısa zamanda tam olarak düzelir.:Saruboceq:
herkese şifalar diliyorum

Küçük yaşta farketmeniz çok önemli..Keşke benimki de küçükken farkedilebilseydi..

Ama bahsettiğimiz hastanenin sitesine girdiğinde yok bilmemkaç kişide denendi faydası görüldü gibilerinden konuşmuşlar hatta yanlış hatırlamıyosam bi istatistik bile yapmışlar bu kadar önemli bir rahatsızlık hakkında insanlara bu kadar boş umut vadediceklerini sanmıyorum belkide bünyeyle ilgilidir arkadaşlar denemeden bilemeyiz faydası olup olmıcağını acaba tedavinin maliyeti nedir bununla ilgili hiç bi bilgi bulamadım..

X