Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Göz retinası üzerine uzmanlığı olan iyi bir göz doktoruna ihtiyacım var..

askimunteha

Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2019
92
120
Hanımlar hayırlı akşamlar. Dün telefonda çok sevdiğim bir arkadaşım ile konuştum. İki çocuğu var. Biri kız diğeri erkek. Erkek olan bu sene 1. Sınıfa başlayacak Eylül'de. Kreşe ve anaokuluna da gitmiş. oğlunun görme sorunu yaşadığını anlattı. Çok üzüldüm. 1 özel 2 devlet olmak üzere 3 ayrı doktora götürmüş ancak üçü de ayrı ayrı şeyler söylemişler önce sonrasında ise özel hastanenin verdiği gözlüğü her ikisi de onaylamış derece olarak Ve bunu kullanmaya devam etsin demişler. Ancak arkadaşımın bana anlattığı şu; göz retinasında kalıtsal bir hastalık var imiş ve bundan kaynaklanıyormuş çocuğun sağlık problemi. Retinada kendini yenilemeyen canlı olmayan bir yapı olduğu için düzelme şansının olmadığı anlatılmış arkadaşıma. Acaba göz alanında özellikle göz retinası hakkında tanıyıp bildiğiniz çok iyi bir doktor var mı? Varsa yazarsanız şayet çok mutlu olurum. İlerde tamamen görme kaybı yaşanır falan deniyor annesi çok üzgün. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Çok geçmiş olsun iyice araştırmak lazım diğer çocuklarini da muayene ettirmişler mi acaba inşallah onda da yoktur Allah Acil şifalar versin

Çok geçmiş olsun iyice araştırmak lazım diğer çocuklarini da muayene ettirmişler mi acaba inşallah onda da yoktur Allah Acil şifalar versin
Cevabınızı şimdi gördüm çok teşekkürler evet diğer çocuk çok şükür ki sağlam götürmüşler onu da ama onda çıkmamış yalnız büyük olan için bir yol bulamadık hâlâ maalesef

iyi çok şükür onda çıkmamış, benim oğlumda da doğuştan katarakt varmış 9 aylıkken ameliyat oldu ama retina ile ilgili bilgim yok malesef gözle ilgili çok ayrıntılı şeyler varmış uzmanlık alanı gerektiren farklı konuları çokmuş insan başa gelince öğreniyor

X