Görünüşümden nefret ediyorum

laliva

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2023
6
6
21
merhabalar. başlıktan da anlayacağınız üzere dış görünüşüyle sorunları olan birisiyim. birkaç ay sonra 20 yaşıma gireceğim. sanki 15-16 yaşında bir kız gibi görünüyorum. minyon bir kızım. ama asıl problem yüzümle alakalı. Bu minyon vücuda hiç mi hiç uymayan kemerli bir burnum var. aynı zamanda çenem bana bi tık geride gibi geliyor ama çok dikkat çekmiyor sanırım. en çok burnumdan rahatsız oluyorum ve tanıdığım herkese de söylüyorum burnumla ilgili komplekslerim olduğunu. yaptırmak istiyorum ama böyle bir şey en azından şu anlık mümkün değil. okulum bittikten sonra belki ama çok küçük bir ihtimal çünkü ameliyat süreci vs. beni korkutuyor. ne yapsam bilemez haldeyim, şimdiye kadar hiç sevgilim veya beni seven birisi olmadı. arkadaşlarım var fakat içe dönük bir insanımdır. az görüşürüm hepsiyle. bilmiyorum sanki her şeyin sebebi dış görünüşümmüş gibi geliyor. ileride meslek sahibi olduktan sonra evlenip çocuk yetiştirmek gibi hayallerim vardı hep. bu hayallerim hiçbir zaman gerçekleşmeyecek gibi geliyor. Beni seven birini bulamayacağım için. çok üzücü ve çözümü olmayan bir durumun içinde gibi hissediyorum.

Şu an burnunu yaptırmıyorsan kendinle barışmaya çalış. Bu şekilde sosyalleşmen iyice azalır.

İnsanlara da keşke söylemesen, söyleyince göze batıyor çünkü.
Önceden ben de kendi burnuma takılırdım hem de yamukluk var biraz ama artık takmıyorum, he yaptırsam ne güzel olurdu ama istediğim doktor hem çok pahalı hem de simam değişir kendime yabancı olurum diye korkuyorum ama tabi bu takıntımı bunları düşünerek açmadım.
Ben buyum, herkes gibi tek tip değilim. Burnum illa kaydırak olmak zorunda değil. Minnacık olmak zorunda değil, bana yakışan bir burnum var. Bu şekilde düşünerek durumu aştım

Burnuna taktıysan yaptıracaksın bundan emin ol.o düşünce kafaya girdi mi çıkmıyor maalesef.ilk 10 gün zorlanırsın sonrasında 1 yıl mental olarak alışma oldu mu olmadı mı süreci falan var.fiziksel olarak zorluğu maksimum 1 ay ama mental olarak yorucu bir süreç.olacaksan tek tavsiyem düzgün birine ol baştan sonra revizyon için daha uçuk ücret ödeme.diğer herşeyi halledersin insanın tarzı bakımı makyajı vsde önemli bir arkadaşımın aşırı kemerli burnu ama kız o kadar tarz giyinip makyaj yapıyor ki asla göze gelmiyor.

Ben de burnumu yaptırdım hiç korkulcak birşey yok. Hem begenmiyorum hem korkuyorum diye bir dünya yok istiyorsanız. Ayrıca oldu da yaptıramadınız bunun evlenmekle alakası nedir. Bütün kemerli burunlar bekar değil sonuçta. Ya hoşunuza gitmeyen yerlerinizi yaptırın ya da kendinizi böyle kabul edip sevin

Kemerli burun bence çok güzel, çok karakteristik bişey. Ben çok seviyorum. İnsanlar neden bu konuya bu kadar takık, niye herkes tek tip olmak istiyor anlamıyorum.
Katılıyorum. Sapsarı masmavi gözlü bir arkadaşım var. Fizik desen gayet iyi. Kendine oldukça baktırır bi tipi var kısacası. Ne zamanki o burnunu yaptırdı, dışarıda birbirinin kopyası olan kadınlardan bir farkı kalmadı gözümde. Tüm albenisi gitti.

Güzellik asla evlenmek için bi bilet değil, öyle olsa herkes estetikle güzelleşir en iyi evlilikleri yapardı.

En güzel modeller oyuncular bekar kalmaz boşanmaz aldatılmazdı.

Güzel olmadığı düşünülen kadınların da bazılarının harika yuvaları var.

Allah çirkin şansı versin diye bi söz var.

Mutlu evlilik nasip meselesi buna takılmayın.

Ama öz bakım öz saygıyı getirir kendiniz için süslenin.

Burnunuzu da kompleks yapmayın daha volumlu bir saç ile daha küçük görünür burun zaten kapalıysanız da kabarık başörtü.

Sade güzel bir makyaj ütülü kıyafetler herkes bişiye benzer az bi bakımla.

İlişkiler hakkında yabancı kaynaklı güzel kitaplar okuyun kendinizi geliştirin beğendiğiniz biri olunca da hafiften gülümseyin sorular sorun az yürüyün. Adam da beğenirse zaten çıkarsınız.

Son düzenleme:
Sence burun mu sorun acaba? Bize dayatılan güzellik algısı mı? Bu kadının aurası var kendi yaratıyor. Siz de yapabilirsiniz bence.

Eklentiler

• images (2).jpeg
    images (2).jpeg
    25,5 KB · Görüntüleme: 63
Katılıyorum. Sapsarı masmavi gözlü bir arkadaşım var. Fizik desen gayet iyi. Kendine oldukça baktırır bi tipi var kısacası. Ne zamanki o burnunu yaptırdı, dışarıda birbirinin kopyası olan kadınlardan bir farkı kalmadı gözümde. Tüm albenisi gitti.
Ben kendi öz 30 yıllık kuzenimi tanımadım ya. Yanından geçtim gittim aaa kudra beni tanımadı deyince sesinden konuşmasından tanıdım. Çok güzel, çok farklı bir yüzü vardı bence. Burun yapılınca son derece sıradan olmuş. Kemerli burun candır.

merhabalar. başlıktan da anlayacağınız üzere dış görünüşüyle sorunları olan birisiyim. birkaç ay sonra 20 yaşıma gireceğim. sanki 15-16 yaşında bir kız gibi görünüyorum. minyon bir kızım. ama asıl problem yüzümle alakalı. Bu minyon vücuda hiç mi hiç uymayan kemerli bir burnum var. aynı zamanda çenem bana bi tık geride gibi geliyor ama çok dikkat çekmiyor sanırım. en çok burnumdan rahatsız oluyorum ve tanıdığım herkese de söylüyorum burnumla ilgili komplekslerim olduğunu. yaptırmak istiyorum ama böyle bir şey en azından şu anlık mümkün değil. okulum bittikten sonra belki ama çok küçük bir ihtimal çünkü ameliyat süreci vs. beni korkutuyor. ne yapsam bilemez haldeyim, şimdiye kadar hiç sevgilim veya beni seven birisi olmadı. arkadaşlarım var fakat içe dönük bir insanımdır. az görüşürüm hepsiyle. bilmiyorum sanki her şeyin sebebi dış görünüşümmüş gibi geliyor. ileride meslek sahibi olduktan sonra evlenip çocuk yetiştirmek gibi hayallerim vardı hep. bu hayallerim hiçbir zaman gerçekleşmeyecek gibi geliyor. Beni seven birini bulamayacağım için. çok üzücü ve çözümü olmayan bir durumun içinde gibi hissediyorum.
Ah bunları yazan genç kızları görünce öyle üzülüyorum ki. Kendi yaşadığım geliyor aklıma. Bende sebepsiz aşırı erkek tipi kıllanma vardı. Ağda yapardım tavuk derisi görüntüsü olurdu sivilceler batıklar😭 Çok üzüldüm ağladım. Sonra işe girdim ilk yıl neredeyse tüm maaşımı kıllarıma döktüm. 2008 yılıydı lazer Epilasyon yaygın değildi bir araba parası verdim. Şimdi tüm vücudum kaymak gibi oldu ben kendimle barıştım. Tabi yaş ilerledikçe insan takılmıyor fiziksel özelliklere. (Bazı kişilerde takıntı oluyor ona bir şey diyemem) Özgüvenim geldi. Para biriktir yaptır yoksa şimdi burada ne deseler havada kalacak.

Her kemerli burunda bunun gibi güzel değil ama😂
Tamam karakteristik özellik katıyor ama,bazı kemerli burunlar cidden çirkin .özgüveni zedeleyebiliyor .
Ya parmak basmak istediğim nokta şuydu aslında, herkes tek tip oldu yani.

Burnumu yaptırmadan önce konustuklarim sevgililerim oluyordu. Burnumu yaptırınca kısmetim kapandı. İşe girip calistiginda para biriktirip yaptirirsin burnunu. Çene dolgusu en basiti zaten. Şimdilik çene dolgusu yaptır burnun daha orantılı gözükür.

Sence burun mu sorun acaba? Bize dayatılan güzellik algısı mı? Bu kadının aurası var kendi yaratıyor. Siz de yapabilirsiniz bence.
Bu kadın bariz güzel ama bazı burunlar cidden çok çok kötü insan yan dönmeye utanıyor üzülüyor.birde gençler çocuklar çok acımasız dalga konusu oluyor iyice özgüven zedeliyor.yine aynı şekilde çene geriliği vs ciddi dış görünüşü etkileyen bir sorun ve doğal olarak insanda özgüven problemi yaratıyor.yine keza çarpık dişlerde öyle.maalesef bir güzellik standartı var ve bu standarta uymayan özellikler toplum tarafından eleştiri konusu yapılıp beğeni görmediği için insanlarında etkilenmesi doğal.iki seçenek var ya kendinle barışırsın yada sevmediğin özelliğini törpülersin.

Aslında kemerli burun küçük göstermez, yaş katar. Ucu top gibi küçük burun minnoş gösterir. Kendinizi olduğunuz gibi sevmeyi deneyin ve başkalarına da çok dillendirmeyin.
Sosyal medya fenomenlerini takip etmeyin, sanki güzellik algısı tek tip öyle olmayanlar güzel olamıyor gibi bir izlenim yaratıyor.
Ben de 2 yaş bebe annesiyim onları takip etmiyorum. Yok 3 bebesi varmış ama masası dörtdörtlükmüş ne börekler açıyormuş falan filan.
Yetersizlik aşılıyorlar hep.

13 - 14 yaşında ergenliğe yeni girmiş bir kız olsanız sizi teselli edeceğim ama 20 yaş bunun için geç bence. Mutlaka sizden hoşlanan sizi de beğenen birileri vardır, olacaktır. Siz dış görünüşünüzü fazla önemseyip kendinizi beğenmeyip dışarıya öyle bir mesaj da veriyor olabilirsiniz. İnanın kendiyle barışık olmanın kendini beğenmenin insana kattığı bir çekicilik var.

Yaşınızdan küçük görünmeniz çok büyük avantaj bence. İleride iyi ki dersiniz:) Burnunuzu ve çenenizi istediğiniz gibi yaptırabilirsiniz yeterli miktarda para biriktirerek. Bu işlemler hiç korkulacak şeyler değil inanın. Ben sizin yaşlarınızdayken botox, dolgu, estetik sadece ünlülerin yaptırdığı işlemler sanardım. Hepsini ve daha fazlasını yaptırdım:) Zaten bir baktım ki millet hep yaptırıyomuş ya bunları😅Yaptırdığım en büyük işlem burun estetiğiydi. Kapalı teknik kullanıldı ameliyatta, ne ağrı ne sızı hiçbir şey hissetmedim sonrasında. Çok rahattı. Benim eski-yeni burnum arasında küçük bir fark var belki de bu yüzden aşırı rahat bir süreç yaşadım bilmiyorum ama doğru doktoru seçerseniz siz de rahat atlatırsınız…
Çene ve varsa başka beğenmediğiniz bölgeler için de işlem yaptırıp istediğiniz gibi bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Yaşınız çok genç, para kazanmak ve istediğiniz her şeyi yapmak için bolca zamanınız var daha. Kendinizi belli güzellik kalıplarına sokmak zorunda da değilsiniz ama o şekilde iyi hissedecekseniz doğru ellerde hiç korkmayın.
Ama şu yıllarınızı bu tür şeylere takarak da heba etmeyin. Çok ararsınız bu zamanları sonra.

Son düzenleme:
Ne çirkin insanlar var sırf özgüvenleri yüksek diye bir sürü insanı kendine aşık eden, saygı duyulan. Önemli olan kendinizi kabul etmeniz. Ayrıca sosyal medya yüzünden herkesin küçük burna sahip olması gerektiği, çok kadınsı hatlara sahip olması gerektiği pompalanıyor. Tamam dış görünüş ilk etapta gerçekten dikkat çekiyor fakat inanın ki kalıcı olan insanın kendine duyduğu özgüven ile oluyor. Siz kendinizi nasıl görürseniz insanlar da bir süre sonra sizi öyle görmeye başlıyor. Bence biraz özgüven çalışması yaparak bu konunun üzerine gidin. Baktınız hâlâ kendinizi rahatsız ediyor o zaman ameliyatı düşünürsünüz.

X