Gömülü köpek dişi olup tel taktıranlar var mı ?

Sunshine93

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2017
301
389
31
Merhaba arkadaşlar yaşım 25. Köpek dişim gömülü ve süt dişim hala yerinde. Bu zamana kadar korktum ve taktırmadım tel Damağın yarilma olayı beni biraz korkutuyor. Yaptıranlar varsa tecrübelerini paylaşırsa cok sevinirim.

Ben de merak ettim şimdi ne yaptınız sonuç ne oldu ama bayadır pasif görünüyor hesap bir gün ola ki girerseniz onucu yazın lütfenn

Merhabalar mesajlarınızı yeni gördüm. Maalesef korkumdan hiçbir işlem yaptırmadım. Şimdi süt dişim kırıldı çürüdü ve ağrımaya başladı. Bu zamana kadar sapasağlam duruyordu :KK43: Ortodontiste randevu aldım onla bir görüşeceğim ne olur, nasıl olur diye :S

Merhabalar mesajlarınızı yeni gördüm. Maalesef korkumdan hiçbir işlem yaptırmadım. Şimdi süt dişim kırıldı çürüdü ve ağrımaya başladı. Bu zamana kadar sapasağlam duruyordu :KK43: Ortodontiste randevu aldım onla bir görüşeceğim ne olur, nasıl olur diye :S
Benimde aynı şeyler oldu maalesef. Bir ay önce ameliyat oldum. Öyle büyük bir ağrı yaşamıyorsun, bi kaç gün hafif ağrı oluyor. Ameliyat olduğum gün ağrı kesici almıştım başka da almadım, korkulacak birşey yok yani. InşâAllâh olumlu sonuç alırız 🤲 geçmiş olsun...

15 seneden fazla oldu ben işlemi yaptıralı. Orta okuldaydım yapılan işlemi hatırlıyorum ama hiç ağrı yaşadığımı hatırlamıyorum. Canım tatlıdır korkulacak bir şey olsaydı kesin unutmazdım. Ertelemeyin derim.

Merhaba arkadaşlar yaşım 25. Köpek dişim gömülü ve süt dişim hala yerinde. Bu zamana kadar korktum ve taktırmadım tel Damağın yarilma olayı beni biraz korkutuyor. Yaptıranlar varsa tecrübelerini paylaşırsa cok sevinirim.
Ayyyy aynı ben doktor çok şaşırmıştı nasıl süt dişin sapasağlam duruyor diye bende 26 yaşındaydım tel taktırdıpımda 2 yıl durdu

Ben de görüştüm ve 2,5 yıl veya daha fazla durabilir dedi teller çıktıktan sonrada 2 sene şeffaf damaklık sanırım ondan kullanıcakmışım. Çok zayıfım daha fazla zayıflamaktan korkuyorum. Yakınlarda nişan filan olabilir o zaman zayıf ve telli olmak istemiyorum yani bütün işler karmakarışık :)) :KK43:(

Ben de görüştüm ve 2,5 yıl veya daha fazla durabilir dedi teller çıktıktan sonrada 2 sene şeffaf damaklık sanırım ondan kullanıcakmışım. Çok zayıfım daha fazla zayıflamaktan korkuyorum. Yakınlarda nişan filan olabilir o zaman zayıf ve telli olmak istemiyorum yani bütün işler karmakarışık :)) :KK43:(
Şeffaf diş telleri var Görünüm açısından belli olmuyor ve ben eşimle o telli halimle tanışıp evlendim uğur getirdi bana o teller herkes çok şeker göründüğümü söylemişti minyon olunca bide.öyle fazla ağrım olmadı diğer dişlerim düzgündü işte bi o dişim sıkıntılı olduğundan onun ağrısı vardı. 2 yıl değil o şeffaf plaklar 6 ay kullanılıyor

Doktor 2 yıl kullanıcaksın dedi de ondan bilmiyorum bir başlasam gerisi gelicekte işte herhalde süt dişim düşene kadar beklicem sonra düşerse zaten mecbur taktırıcam :) Zaten tel taktırsam mı diye düşünürken atrofik gastrit olabilirmişim onun için endoskopi yaptırmam gerekli bir de o çıktı başıma :olamaz:

Diş telinde korkulacak bişey yok ağrı sızı olmuyor geç kalmadan taktırın Ben de korktum başta bir sürü yazı okudum şöyle acı veriyor böyle yemek yiyemiyoruz bilmem ne diye hatta ben kilo aldım tellerim hiç bişeye engel olmadı🤷🏻‍♀️😁

X