Göktuğ bebegimize ilik ariyoruz...

Göktug bebek ve diğer bebekler icin kızılaya gidip kök hücre bagışcı olacakmiyiz?

• Ankete Katılan
    10
  • Anket Kapalı .
Eylül ayında göktuğ bebeğin kardeşi doğacak kordon kanını alacaklar. Sonra inşallah uyarda doğacak bebeğimiz 2 yaşına gelmesi beklencek. O büyürken bebeğimiz kemoterapi alacak. İlik nakli ise o zaman gerçekleşecek. İlik nakli olunca 1 sene karantina gibi annesiyle bir evde yaşayacak kardeşine babane baba bakıcak. Çok uzun ve zorlu süreç. İnşallah uyacak iliği. Uymazsa gibi bir durumda olabilir ne kadar tüp bebek tedavisi ile bire bir yakın ilikli olsun die uğraşıldı isede bu da var. O zaman tekrar bekleyen hazırda embriolar var annemiz tekrar kardeş yapcak bir süre sonra inşallah bu son aşaama olmaz. Bebeğimiz için ne kadar erken o kadar iyi olacak ilik nakli bekliyoruz.
Kurban olurum ben o minik bedenlere.Rabbim o iliği kendi iliğinden bile uyumlu kılsın da hastalıktan eser kalmasın. Rabbim yar ve yardımcısı olsun.

Rabbim sifa versin inşallah... Yarın ne olacağımızı bilmiyoruz bugün bizler yardim edelim ki bizlere yardim edenler olsun...

Göktuğ bebeğimizin kardeşi doğdu çok şükür.🙏🏼Şimdi büyütüp abisine şifa olmasını bekliyceZ.
Allahım ınsllh hiç görmedim bu bebeği ama ınslalah düzelir ve haberini alırız hayırlıca can cana can vermeye gelmiş sukur

Amin çok saol inşallah
Bende hamileyim ınslalah sag salim bebegımizi kucağımıza alırız tedavi ile oldu Göktuğ bebeği esımede söyledim ikimizde ılık bağışcisi olduk ama haber yok keske uysak bir bebeğe bir cana yardımcımız olabilse

Göktuğ bebeimizin kardeşinin iliği uyumlu çıktı biraz büyüdükten sonra nakil gerçekleşecek çok şükür
Ay allahım çok şükür çok sevindim Rabbım hamd olsun çok xok mutlu oldum 🤲😍

Arkadaslar Göktug yigit bebegimiz 4 aylik. ilık nakline ihtiyaci var.suanda tedavi oluyor. Iligi kan yapmadigi icin her ay kan veriliyor ama cok az bir zamanimiz var. Göktuğ bebek gibir cok bebegimiz var ve onlarda ilik bekliyor. Annelerimiz aglamasin. Evlatlarimiz üzülmesin. Sizlerde annesiniz Sizden ricam duyarli olup bu bebegimiz ve diger bebekler icin kizilaya gidip kök hücresi bağiscisi olmak... inaniyorum ki aranizdan duyarli insanlar cikacaktir.lütfen duyarli olalim ve etrafimizdakileride bagisci olmalari ve hayat kurtarmalari konusunda yönlendirelim...
Bagisci olmak icin gereken sartlar.
18 yasini gecmis 55 yasini gecmemis olmak. Kronik hastaliginin olmamasi ve uzun sure tedavi gerektiren ilaclar kullanmamis olmali.dogum yaptikdan sonra 1 yil gecmis olmali.pirsing yada dovme yaptiesikdan sonra 1 yil gecmis olmali. Yurt disina cikis yapanlar geri dondukden sonra 1 sene gecirmis olmali.kizilay merkezlerine basvurmaniz yeterli. 3 tup kan veriyorsunuz uymasi halinde kizilay aracikigiyla donus yapiliyor. Kabul ettiginizde diger asamalar.basliyor. bunslri kizilayda yetkilisinden.ogrenebiliriz.Eki Görüntüle 2000414
Allahım el kadar sabiye inşallah dermanını gönderir daha önce Kızılaya bağış yaptım bir çok hayat kurtardım ama ilik için uygun değilim kronik hastalık olmasaydı bende inanın yardım ederdim Allahım annesine babasına bağışlasın pekte güzel çok üzüldüm inşallah hayır sever gerçekten sağlıklı birisi çıkarda el kadar masum kurtulur 😟

Allahım el kadar sabiye inşallah dermanını gönderir daha önce Kızılaya bağış yaptım bir çok hayat kurtardım ama ilik için uygun değilim kronik hastalık olmasaydı bende inanın yardım ederdim Allahım annesine babasına bağışlasın pekte güzel çok üzüldüm inşallah hayır sever gerçekten sağlıklı birisi çıkarda el kadar masum kurtulur 😟
Kurtulacak inşallah cünkü tüp bebek yöntemiyle uygun ilikli kardeşi dünyaya geldi büyümesini bekliyoruz bebegin

Göktug bebeğimiz nakil olmadı aslında kardeşimin iliği uydu ve şuanda 1 yaşınıda geçti kilo olarakda istenilen gibi. Ama göktuğ şuanda ilaç tedavisi görüyor. Doktoru nakil için bekliyor tedavi sonrası en son çare nakil yapılcak kardeşinden. kortizon tedavisine cvp vermezse ilik nakli yapılcak

Göktug bebeğimiz nakil olmadı aslında kardeşimin iliği uydu ve şuanda 1 yaşınıda geçti kilo olarakda istenilen gibi. Ama göktuğ şuanda ilaç tedavisi görüyor. Doktoru nakil için bekliyor tedavi sonrası en son çare nakil yapılcak kardeşinden. kortizon tedavisine cvp vermezse ilik nakli yapılcak
Ama genel durumu iyi değil mi.

X