GÖĞÜSLERİMİ BEĞENMİYORUM

denothanim

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2022
38
20
Merhaba, yıllardır ilişkilerimde beğenilmeme duygusu yaşayan biriyim. Şu an beni gerçekten seven bir ilişkim var. Ama hala bedenimle ilgili takıntılarımdan kurtulamadım. Bana iltifat etse bile sürekli altında bir şey arıyorum. özellikle de göğüslerimi hiç beğenmiyorum ve mesela başka bir bölgeme iltifat edildiğinde neden hiç göğüslerime iltifat etmiyor beğenmiyor kesin diye düşünüyorum. Yıllar geçti hala aşamadım bu konuyu.

Bence sapıklık falan yoksa yada artık çok oturmus bir ilişki değilse (uzun yıllardır birlikte olmak yada evli olmak gibi) kimse durduk yere karşısındakinin goguslerine iltifat etmez. Kaç yıllık eşim bile anca ilişki esnasında çok yükseldiği 1-2 anda çok güzeller falan demiştir o kadar. Durum sizin takintinizla alakalı bence. Çok ileri boyuttaysa bu takintiniz destek alabilirsiniz. Yada gerçekten goguslerinizden memnun değilseniz yaptırabilirsiniz ama bunu kendiniz için yapin birileri beğensin diye değil.

Bence sapıklık falan yoksa yada artık çok oturmus bir ilişki değilse (uzun yıllardır birlikte olmak yada evli olmak gibi) kimse durduk yere karşısındakinin goguslerine iltifat etmez. Kaç yıllık eşim bile anca ilişki esnasında çok yükseldiği 1-2 anda çok güzeller falan demiştir o kadar. Durum sizin takintinizla alakalı bence. Çok ileri boyuttaysa bu takintiniz destek alabilirsiniz. Yada gerçekten goguslerinizden memnun değilseniz yaptırabilirsiniz ama bunu kendiniz için yapin birileri beğensin diye değil.
aslında sıkıntım şöyle, uzunca bir süredir beraber olduğum biri iyi niyetinden şüphe etmiyorum ve açık açık da soruyorum örneğin göğüslerimi beğeniyor musun diye ben sorduğum takdirde cevap veriyor ama başka bir beğendiği bölgeme durup dururken kendiliğinden iltifat edebiliyor. böyle olunca da kendi takıntı yaptığım şeye odaklanıyorum.
Biraz da özgüvensiz hissettiğim adet dönemlerimde bu duygum çoğalıyor

X