Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

3 gün kaldi ameliyatıma içimi bi korku kapladi anestezi korkusu ve istedigim kadar küçük olmazsa endisesi beynimi yordu günlerdir.

Kızlar Merhaba,
Sırf bu başlık için üyelik açtım diyebilirim. Ben de meme küçültme ameliyatı olmaya karar verdim. Küçüklüğümden beri memelerim çok büyük ve sarkık. Doğum sonrası emzirme de bitti (1 aydır emzirmiyorum) ve bir doktor ile görüştüm.

Görüştüğüm doktorun ismi Candemir Ceran. Ameliyatın sarkıklığım çok yüksek olduğu için riskli olduğunu ve meme ucunu kaybetme ihtimalinin yüksek olduğunu paylaştı.

Köprücük kemiği ve meme ucu arası uzaklık 30cm den sonrası riskli imiş. Benim biri 33 diğeri 35cm ölçtü. Özellikle 35cm olan için riskli dedi. Çok üzgün çıktım açıkçası. Alternatif çözüm olarak da meme ucunun damar bağlantısını komple kesip sadece uç kısmını kes yapıştır yapar gibi küçültme sonrası sırf görüntü için uygun bir yere dikeriz ama ne bir daha emzirebilirsin ne de uç kısmında meme hissiyatı olur dedi. Yani sadece görüntü olarak duracak ve biraz da eğreti durabilir dedi.

Yaşım 33 olduğu için yine de riski alarak ilerleyebiliriz diye de bitirdi.

Size sorum şu ; benim kadar büyük ve sarkık memeli olup bu ameliyatı olan var mı? Varsa doktorunuz ismini ve memnun kalıp kalmadığınızı öğrenmek istiyorum. Kusura bakmayın uzun oldu ama canım çok sıkkın bu konuda. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden iyi bayramlar 🙏🙏
Doktorun kesin konuşması benim garibime gitti açıkçası. Evet öyle bir risk var ama kesin bir şey yok. bir çok Dr bu riski iletmek zorunda. Çok iri göğüslerde risk daha fazla. Bence başka bir kaç doktorla daha görüş. Ve onlara kaç defa meme ucu kaybı vakası ile karşılaştığını sorabilirsin. Emzirme konusunu bilmiyorum, ben artık çocuk yapmam diye çok takilmadigimdan sormadım bile. Meme üzerine daha yoğun çalışan doktorları tercih et. Benim ameliyat olalı 24 gün oldu. Sarkma ölçüsünü bilmiyorum ama altına neredeyse 4 parmak giriyordu. İstanbul Anadolu yakasında Cihan Şahin yaptı. Instadan bulmuştum

3 gün kaldi ameliyatıma içimi bi korku kapladi anestezi korkusu ve istedigim kadar küçük olmazsa endisesi beynimi yordu günlerdir.
Korkma, çok uzun bir ameliyat olmaz yüksek ihtimal. Bu arada bende minnacık yap dedim minnacık olmuş gerçekten. Avuç içi kadar ,😂Biraz ucunun yerini sevmedim gibi ama daha ödemli, anca şekle girer diye düşünüyorum. Bana 3,5-4 saat sürer dediler ama 2,5 - 3 saatte bitmiş. Biraz bulantım oldu hatta bir kaç gün sürdü ama yıllardır istediğim şeyi yapmış olmanın mutluluğu daha fazlaydı

Doktorun kesin konuşması benim garibime gitti açıkçası. Evet öyle bir risk var ama kesin bir şey yok. bir çok Dr bu riski iletmek zorunda. Çok iri göğüslerde risk daha fazla. Bence başka bir kaç doktorla daha görüş. Ve onlara kaç defa meme ucu kaybı vakası ile karşılaştığını sorabilirsin. Emzirme konusunu bilmiyorum, ben artık çocuk yapmam diye çok takilmadigimdan sormadım bile. Meme üzerine daha yoğun çalışan doktorları tercih et. Benim ameliyat olalı 24 gün oldu. Sarkma ölçüsünü bilmiyorum ama altına neredeyse 4 parmak giriyordu. İstanbul Anadolu yakasında Cihan Şahin yaptı. Instadan bulmuştum
Merhaba baktım şimdi çok teşekkür ederim moral oldunuz 🙏🙏

Merhabalar, ben iki gun once ameliyat oldum. Ama su anda asla istedigim kadar kucuk gorunmuyorlar, hatta cok buyuk gorunuyorlar hala. Yarin kontrol var bakalim doktor ne diyecek. Baska boyle durum yasayan var mi? Odemler gitse bile ne kadar gidecek ki? Canim cok sıkkın

Merhabalar, ben iki gun once ameliyat oldum. Ama su anda asla istedigim kadar kucuk gorunmuyorlar, hatta cok buyuk gorunuyorlar hala. Yarin kontrol var bakalim doktor ne diyecek. Baska boyle durum yasayan var mi? Odemler gitse bile ne kadar gidecek ki? Canim cok sıkkın
Daha 2 gün çok yeni ben 2 ay oldu inan daha yeni yeni bedeni oturmaya başladi hatta ilk olduğumda o şişlerin inmeyeceğini sanırdım şimdi 75 B oldu bedenim 80 D di ameliyat öncesi ameliyattan çıkınca 80 C di küçüldü şimdi daha da küçülmesin artık diyorum 6 ayda tam netleşiyormuş

Daha 2 gün çok yeni ben 2 ay oldu inan daha yeni yeni bedeni oturmaya başladi hatta ilk olduğumda o şişlerin inmeyeceğini sanırdım şimdi 75 B oldu bedenim 80 D di ameliyat öncesi ameliyattan çıkınca 80 C di küçüldü şimdi daha da küçülmesin artık diyorum 6 ayda tam netleşiyormuş
Ah cok tesekkur ederim, cok rahatlattiniz. Ben soyle dusunuyordum, inse inse ne kadar inecek. Hala cok buyuk diye. Demek ki iniyormus yazdiginiza gore. Umarim bende de oyle olur 🙏🏻 Butun gun agriyi, siziyi, dikisi vs degil bunu kafaya takmistim

Ah cok tesekkur ederim, cok rahatlattiniz. Ben soyle dusunuyordum, inse inse ne kadar inecek. Hala cok buyuk diye. Demek ki iniyormus yazdiginiza gore. Umarim bende de oyle olur 🙏🏻 Butun gun agriyi, siziyi, dikisi vs degil bunu kafaya takmistim
Ameliyat olup gözümü açınca bile demiştim çok küçük değil hani bunlar demiştim ilk günle şuan 65 gün geçti baya fark oldu sertlik lerin çoğu gitti üst kısımlar şiş şiş dolgulu görüntü vardı onlar indi yeter ki dikişlerin iyi tutsun gerisi zamanla oluyormuş

Merhaba benim 1 ay oldu halen büyük görünüyor gözüme🤦 sizin henüz çok yeni odemlerden büyük gorunmesi normal

Merhaba herkese meme ucunun yani kahverengi bölgeyi küçültme yaptırdıktan sonra meme ucu kaybolan varmı yani eskisi gibi belirgin ucu çıkmayan

Merhaba herkese meme ucunun yani kahverengi bölgeyi küçültme yaptırdıktan sonra meme ucu kaybolan varmı yani eskisi gibi belirgin ucu çıkmayan
Doktor bundan bahsetmişti bana. Ucunun geri gelmesi bile yılı bulabiliyormuş bazen hiç gelmeyebilir de dedi ama benimki biraz karamsardı bence başka doktora gidicem o yüzden.

Benim oldu 4 ayındayım kitle gibi sert bi işekilde duruyo 6. Ayda geçmesse operasyonla alırız dedi geçer umuduyla bekliyorum
Merhaba sertlik ağrı yapiyormu bendede sertlik var sol memede ve birazda farklı gözüküyor. 6 ayı geçti sağda hiç bir sıkıntı yok sol taraf sanki sağa sola kayıyor gibi geliyor

Cumartesi günü meme küçültme ameliyatı oldum İstanbul da özel hastanede. Cok büyük korkularla gittim hem ameliyat korkusu hem istediğim gibi olmazsa diye endiseliydim ama gerçekten kendimi böyle strese sokarak bosuna günümu zehir etmisim. Ameliyatim 3 saat sürmüs sanki göz açıp kapamış gibi. Ameliyattan sonra cok üşüdüm agrim belki bi 10 dakika oldu ondan sonra cok şükür hic bi agri yasamadim. Pazar sabah direnlerim cikti ve hastaneden ciktim. Suan 5.gunum daha dikislerjmj görmedim beni zorlayan tek şey geceleri uyumak yan donebilirsin dedi doktorum ama korkudan pek donemiyorum sırt üstü yatmaktan sırtım agridi. Suana kadar gecen sürece gore söylüyorum kesinlikle korkulacak bi ameliyat degil. Sezeryanla dogum yaptim sezeryan acisi 10 sa bu 1 diyebilirim. Ben grip oldugummda bile daha zorlaniyorum 😄

Cumartesi günü meme küçültme ameliyatı oldum İstanbul da özel hastanede. Cok büyük korkularla gittim hem ameliyat korkusu hem istediğim gibi olmazsa diye endiseliydim ama gerçekten kendimi böyle strese sokarak bosuna günümu zehir etmisim. Ameliyatim 3 saat sürmüs sanki göz açıp kapamış gibi. Ameliyattan sonra cok üşüdüm agrim belki bi 10 dakika oldu ondan sonra cok şükür hic bi agri yasamadim. Pazar sabah direnlerim cikti ve hastaneden ciktim. Suan 5.gunum daha dikislerjmj görmedim beni zorlayan tek şey geceleri uyumak yan donebilirsin dedi doktorum ama korkudan pek donemiyorum sırt üstü yatmaktan sırtım agridi. Suana kadar gecen sürece gore söylüyorum kesinlikle korkulacak bi ameliyat degil. Sezeryanla dogum yaptim sezeryan acisi 10 sa bu 1 diyebilirim. Ben grip oldugummda bile daha zorlaniyorum 😄
Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Her şeyin yolunda olmasına çok sevindim. Umarım sonraki süreç de çok yolunda gider.

Ben de yaz bitimi bu ameliyatı olacağım. Bir iki doktora göründüm. Özelden doktor ismi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Merhaba sertlik ağrı yapiyormu bendede sertlik var sol memede ve birazda farklı gözüküyor. 6 ayı geçti sağda hiç bir sıkıntı yok sol taraf sanki sağa sola kayıyor gibi geliyor
Evet ilk zamanlar çok ağrı yapıyodu omzuma vuruyodu benim 5 ay oldu sertlik hala var ama eskisi kadar ağrı yapmıyo 15 gün sonra tekrar kontrele gidicem

Merhaba, öneriniz üzerine bugün Cihan Şahin e gittim muayene olmaya. Açıkçası çok enerjim tuttu diyebilirim. Disiplinli ve mesleğine saygılı biri. Üçüncü görüştüğüm doktor, ve ameliyat olmaya karar verdim. Ben aynı zamanda karın germe de yaptırmayı düşünüyorum.

Siz nasılsınız, her şey yolunda mı diye bir daha sormak istedim. Hastane, ameliyat sonrası ilgi, bakım genel süreç nasıldı memnun kaldınız mı öğrenmek isterim. 🌸🌸

X