Göç edenler

Depam

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2017
1.429
2.542
Selam güzel kadınlarr,

Son yıllarda çok ciddi oranda yurtdışı göçleri yaşandı. Ben de yeni göçenlerden biriyim, henüz 1,5 ay oldu. Eskiler, yeniler, gitmek isteyenler birbirimize destek olmak için böyle bir başlık açmak istedim. (tam aradığım gibi bir başlık bulamadım varsa da kusuruma bakmayın beni de yönlendirirseniz çok sevinirim.) En çok sizi neler zorladı neler adaptasyonunuzu kolaylaştırdı? Biraz bunlardan bahsedelim dertleşelim bilgi paylaşımı yapalım istedim. Katılmak isteyenler şimdiden hoşgeldiniz :) <3

Avusturya’ya geldim. Beni de en çok o durum zorluyor, özlüyorum. Yeni insanlarla sıfırdan bir çevre kurmak vs.. siz nerdesiniz ve ne kadar oldu göçeli?
Merhaba ben de Almanya'ya taşınalı 1 yıl oldu. Burada yapayalnız kaldım en yakın arkadaşlarımla bile koptuk. Gözden uzak olan gönülden de uzak oluyormuş.

Merhaba ben de Almanya'ya taşınalı 1 yıl oldu. Burada yapayalnız kaldım en yakın arkadaşlarımla bile koptuk. Gözden uzak olan gönülden de uzak oluyormuş.
Aynen öyle artık herkesi maksimum yılda bir kez görecek olduğum gerçeğiyle yüzleşiyorum. Ailemin piknik fotolarına bakınca ben dahil olamayacağım için üzülüyorum. Daha fazla depresif moda girmeden sorayım almanyaya alıştınız mı? Alıştıysanız sizce alıştıran en hızlı şey ne?

Hayırlısı olsun ☺️ ben göçmedim henüz ama isteğimiz var 😊
İsteyen herkes umarım bu deneyimi tatar.❣️ Yoksa içinde kalıyor insanın. Ben bu arzumdan dolayı türkiyede bir türlü kök salamıyormuş gibi hissediyordum. Gerçi şimdi de tamamen köksüz hissediyorum ama o benle ilgili bi sorun neyse 😅

İsteyen herkes umarım bu deneyimi tatar.❣️ Yoksa içinde kalıyor insanın. Ben bu arzumdan dolayı türkiyede bir türlü kök salamıyormuş gibi hissediyordum. Gerçi şimdi de tamamen köksüz hissediyorum ama o benle ilgili bi sorun neyse 😅
Hayatta bunu deneyimlemek farklı bir hayat farklı bir coğrafyada uyanmak orayı yuva yapabilmeyi istiyorum. İnsanlardan şuan mevcutta da uzağım ilişkilerin içinin boş olduğu bir hayattayım. Eşim ve çocuğum ile kendi geleceğimiz için refah seviyemizin arttığı bir ülkeye gitmek çok mantıklı geliyor . Siz de keyfini çıkarın 😍

Aynen öyle artık herkesi maksimum yılda bir kez görecek olduğum gerçeğiyle yüzleşiyorum. Ailemin piknik fotolarına bakınca ben dahil olamayacağım için üzülüyorum. Daha fazla depresif moda girmeden sorayım almanyaya alıştınız mı? Alıştıysanız sizce alıştıran en hızlı şey ne?
Maalesef alışamadım. Ben hep Türkiye'nin o sıcak halini arıyorum. Rakıya çıktığında çalgıcılarla dans etmeye kalkan o kadınları, gece sokağa çıktığında el ele yürüyen çiftleri... 100. yıl kutlamalarını internetten izledim, izlerken ağladım orada olamadığım için. İyi bir hayat için buraya geliyoruz tabii ama bu durum zor. Bunu Türkiye'deyken gerçekten yurtdışı aşkıyla yanmış biri olarak söylüyorum. Bu arada ben de ailemle piknik yapmanın hayalini kuruyorum. Belki ortada buluşup sizinle pikniğe gidebiliriz biz de :KK70:

Hayatta bunu deneyimlemek farklı bir hayat farklı bir coğrafyada uyanmak orayı yuva yapabilmeyi istiyorum. İnsanlardan şuan mevcutta da uzağım ilişkilerin içinin boş olduğu bir hayattayım. Eşim ve çocuğum ile kendi geleceğimiz için refah seviyemizin arttığı bir ülkeye gitmek çok mantıklı geliyor . Siz de keyfini çıkarın 😍
Ben de böyle hissediyorum, burada kurduğum ilişkilerin içi bomboş geliyor. 9 ay görüştüğüm bir arkadaşla hiç samimiyet kuramadık, bütün çabalara rağmen vazgeçtim hayatımdan çıkardım. Ben de böyle rol yaparak yapamıyorum, belki bu yüzden olmuyor.

Maalesef alışamadım. Ben hep Türkiye'nin o sıcak halini arıyorum. Rakıya çıktığında çalgıcılarla dans etmeye kalkan o kadınları, gece sokağa çıktığında el ele yürüyen çiftleri... 100. yıl kutlamalarını internetten izledim, izlerken ağladım orada olamadığım için. İyi bir hayat için buraya geliyoruz tabii ama bu durum zor. Bunu Türkiye'deyken gerçekten yurtdışı aşkıyla yanmış biri olarak söylüyorum. Bu arada ben de ailemle piknik yapmanın hayalini kuruyorum. Belki ortada buluşup sizinle pikniğe gidebiliriz biz de :KK70:
Tamamen aynı hislere sahibim. Ben de 3 yıl boyunca gitme hayali kurarken şu an böyle hissediyor olmayı kendime yediremiyorum 🥹 tamam ihtiyaçlarımızı alırken hesap yapmıyoruz ama sadece bunun için de tüm hayatından vazgeçmek ne kadar doğru diye sorguluyorum kendimi de. Bulunduğum şehirdeki kadın topluluklarından bazılarıyla sohbet ettim onların yorumları da şu şekilde oldu; “artık Türkiyeye döndüğümde orda da yabancı hissediyorum. Zaten kendi milletimiz de bizi orda dışlıyor” Bakalım uzun vadede bizi hangi duygu ve tecrübeler bekliyor 🥹 Cidden aynı ülkede olsak bari piknik yapardık ya 😅

X