Piercing, Hızma Göbek piercingi

likethemovies

nothing lasts forever
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2015
397
294
Merhaba. 2 yıl önce göbeğimi deldirdim. Yaklaşık 4 ayda tamamen iyileşmişti. Yani bayadır sorunsuz duruyordu göbeğimde piercingim. İki gün önce tahriş olmuş gibi acımaya başladı ve şu an şişti, kızardı, iltihap akıyor. Antibiyotikli merhem sürüyorum ama doktora gidilecek kadar mühim bi durum mu? Bi anda neden olur böyle? Ne yapsam hemen düzelir? Bilgisi olanlardan yardım bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Piercing yapan biri olarak eğer bir yere takıldıysa ya da farketmeden yaraladıysanız iltihaplanmış olabilir doktora gitmenizi öneriyorum ve delinen bölümü haftanın günü temizlemelsiniz.

Piercing yapan biri olarak eğer bir yere takıldıysa ya da farketmeden yaraladıysanız iltihaplanmış olabilir doktora gitmenizi öneriyorum ve delinen bölümü haftanın günü temizlemelsiniz.
Yüksek bel pantolonlarım geliyo aklıma sebep olarak orayı tahriş etmiş olabilir mii? Neyle temizleyeyim peki? Okyanus suyu kullanmıştım ilk deldirdiğim zaman.

Yüksek bel pantolonlarım geliyo aklıma sebep olarak orayı tahriş etmiş olabilir mii? Neyle temizleyeyim peki? Okyanus suyu kullanmıştım ilk deldirdiğim zaman.
Okyanus suyu iyileştirir ama merhemle desteklemek gerekir ve bazi piercingler demir ya da titanyum alerji yapmış olabilir merhem adı fucidin pomad

Okyanus suyu iyileştirir ama merhemle desteklemek gerekir ve bazi piercingler demir ya da titanyum alerji yapmış olabilir merhem adı fucidin pomad
Evet şu an fucidin pomad sürüyorum. Tuzlu su falan okudum internette işe yarar mı sizce? Alerji yapsa çoktan yapmaz mıydı ki? Titanyum yerine ne takabilirim?

Evet şu an fucidin pomad sürüyorum. Tuzlu su falan okudum internette işe yarar mı sizce? Alerji yapsa çoktan yapmaz mıydı ki? Titanyum yerine ne takabilirim?
Demirlerde var eğer bu zamana kadar yapmadıysa bilemem ben değiştirdiğinizi falan düşündüm piercingi ya genelde bizim önerimiz okyanus suyu ve fucidin bunun dışında ekstra bir şeye gerek yok benimde göbek ve göğüs aramda var arada bir oluyor ama beni artık rahatsız ediyordu göbeğimde ki ve çıkardım :) Eğer çok ciddileşirse bölgeniz merhem vs çare etmezse doktorunuz görünün.

Demirlerde var eğer bu zamana kadar yapmadıysa bilemem ben değiştirdiğinizi falan düşündüm piercingi ya genelde bizim önerimiz okyanus suyu ve fucidin bunun dışında ekstra bir şeye gerek yok benimde göbek ve göğüs aramda var arada bir oluyor ama beni artık rahatsız ediyordu göbeğimde ki ve çıkardım :) Eğer çok ciddileşirse bölgeniz merhem vs çare etmezse doktorunuz görünün.
Normal yani arada bi yara olması? Çok teşekkür ederim iki gün de söylediğiniz şekilde yapayım düzelmezse doktora gideyim.

Bendede oluyo ama oyle durduk yere degil, belimden pantalon yada etek giyip tam gobegimin oraya denk geldigi zaman baya bi kotulenio ilk gunde ama tekrar nefes alinca iyilesio hemen

Bendede oluyo ama oyle durduk yere degil, belimden pantalon yada etek giyip tam gobegimin oraya denk geldigi zaman baya bi kotulenio ilk gunde ama tekrar nefes alinca iyilesio hemen
Bana da o yüzden oldu gibi geliyo. Ama iyileşmedi hala. Göbeğim yırtıldı diyen bile var kadınlar kulubunde okudum da. Biraz korktum :110:

Bana da o yüzden oldu gibi geliyo. Ama iyileşmedi hala. Göbeğim yırtıldı diyen bile var kadınlar kulubunde okudum da. Biraz korktum :110:

Acimaya basladi bide sisti demissin aynisi oluyo bendede oyle belimi saran kiyafette. Piercing kucucuk kalio sistiginden. Yirtilmis olsa oyle olmaz ve anlardin bence. Fazla yuklenme rahat birak gobegini rahat seyler giy

Acimaya basladi bide sisti demissin aynisi oluyo bendede oyle belimi saran kiyafette. Piercing kucucuk kalio sistiginden. Yirtilmis olsa oyle olmaz ve anlardin bence. Fazla yuklenme rahat birak gobegini rahat seyler giy
O iki gun onceydi şu an aşırı acıyo eğilip kalkamıyorum ve iltihap akıyo :olamaz: teşekkür ediyorum umarım geçer.

Benim de bir iyileşiyor bir yara oluyor :-) Duştan çıktıktan sonra kurutma makinesiyle kurutuyorum yara olduğu zamanlar da birkaç gün çıkarıp hergün yıkayıp kurutup kremini sürüyorum :rolleyes:

ayy kızlar kendinize bu eziyeti neden yapıyorsunuz?? vücut doğası gereği dışardan herhangi bir yabancı cisim istemiyor belli ki. misal benim kulaklarım küpe de yara oluyor diye takmıyorum. vücudum alerji yapıyor diye hiç takı takmam. canımdan önemli mi?? yazık değil mi kendinize enfeksiyon falan oluşsa uğraş dur.

7 yildir kullaniyorum. Her sene 1 kere iltihaplaniyor. Piercing taktirip obu 2 ay temiz tutmakla olacak is degil. Unutmaman gerekir vucudunda bir delik var ve surekli mikroplara aciksin. Herhangi bir sebeple iltihaplaniyor olabilir. Okyanus suyuyla guzelce temizle. Gerekirse doktora gorun.

X