Müzik Dersleri gitar çalabilenler yardımcı olabilir mi?

quantumkizi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2012
1.778
891
selam kızlar.
yaklaşık 2 yıl önce gitar almıştım. evde bi şekilde öğrenmeye çalıştım ama parmaklarım yetişmedi, hevesim kaçmasın diye çok zorlamadım, bıraktım yeniden başlamak üzere.
bikaç gündür akorları falan çalmaya çalışıyorum ama olmuyor!
parmaklarım yetişmiyor.
ellerim küçük. parmaklarımı ne kadar açmaya çalışsam da çok acıyor, tele vuramadan yeniden kapanıyor parmaklar. egzersizler var internetten baktığım kadarıyla ama bi parça bile ucundan parmaklar yetişmiyo ki yapabileyim?!
böyle bi durumu yaşayanlar ya da tanık olanlar var mı. müzik kulağım var. hiç çalamıycakmıyım. var mıdır bi yöntemi?

Kursa başvurdunuz mu? Bende gitar çalmasını kursa giderek öğrendim hocam her öğrenciye göre farklı bir yöntem uygulardı. Sonuçta onlar birsürü kişiye ders veriyorlar mutlaka bir yöntemleri vardır buma yönelik.

once sadece rıtım calıs
sonra arpej
sonra akor
en son sarkı calmaya calıs
sıra sıra ılerle
gitarı yanlıs tutuyosundur
sag elını kullanan bırıne gore
gtarın klavye yanı nota kısmı sol elınde olacak
bas parmagın gıtarın sapında arkada kalacak
dıger eller onde serbest dolasacak
yavas yavas esner parmakların

Bence akorlarla Başlama. Tek telde kendi kendine melodi yarat bir telde parmaklarını alıştır. Sonra iki telle oyna. Önce parmakların Alışsın tellerde gezmeye.

selam kızlar.
yaklaşık 2 yıl önce gitar almıştım. evde bi şekilde öğrenmeye çalıştım ama parmaklarım yetişmedi, hevesim kaçmasın diye çok zorlamadım, bıraktım yeniden başlamak üzere.
bikaç gündür akorları falan çalmaya çalışıyorum ama olmuyor!
parmaklarım yetişmiyor.
ellerim küçük. parmaklarımı ne kadar açmaya çalışsam da çok acıyor, tele vuramadan yeniden kapanıyor parmaklar. egzersizler var internetten baktığım kadarıyla ama bi parça bile ucundan parmaklar yetişmiyo ki yapabileyim?!
böyle bi durumu yaşayanlar ya da tanık olanlar var mı. müzik kulağım var. hiç çalamıycakmıyım. var mıdır bi yöntemi?

Gitar klasik mi akustik mi? Klasik gitarın sapı biraz daha kalındır. Klasikse zorlanabilirsin.

Akorlarla başlama. İnternetten izlediğin videolar genelde gitar klavyesini çözdükten sonra işe yarar. Öncelikle tek tel üzerinde klavye boyunca ritm vur. Her tel için ayrı ayrı bunu hızlı bir şekilde yapabildikten sonra iki tele geç. Bir alttan bir üstten klavye boyunca ritm vur. Sonra üç tel. Sonra altı tel, sonra çift parmak. Dört parmağını rahat bşr şekilde kullanabilene kadar klavye egzersizi yapman lazım. Klavyeyi kavraman bu şekilde en az iki ayını alacak, o parmaklar kanayacak. Başka yolu yok. Sonrasında akor çalışabilirsin.

Ama benim tavsiyem en az bir 20-25 saat ders alman olur. Kendi kendine gitar çalabilen kimseyi görmedim şimdiye kadar.

Gitar klasik mi akustik mi? Klasik gitarın sapı biraz daha kalındır. Klasikse zorlanabilirsin.

Akorlarla başlama. İnternetten izlediğin videolar genelde gitar klavyesini çözdükten sonra işe yarar. Öncelikle tek tel üzerinde klavye boyunca ritm vur. Her tel için ayrı ayrı bunu hızlı bir şekilde yapabildikten sonra iki tele geç. Bir alttan bir üstten klavye boyunca ritm vur. Sonra üç tel. Sonra altı tel, sonra çift parmak. Dört parmağını rahat bşr şekilde kullanabilene kadar klavye egzersizi yapman lazım. Klavyeyi kavraman bu şekilde en az iki ayını alacak, o parmaklar kanayacak. Başka yolu yok. Sonrasında akor çalışabilirsin.

Ama benim tavsiyem en az bir 20-25 saat ders alman olur. Kendi kendine gitar çalabilen kimseyi görmedim şimdiye kadar.

ben kendı kendıme caldım ogrendım kuzus
aynende once tellerle oynadım ritim ve arpej yanı pima denılen parmak calısması
sonra akor
yetenegı varsa gıtar calmak cok kolay

işe yarıycaksa çok sevindim. çünkü bitürlü açamıyorum. klavyeyi çözdüm zaten kulağım da var. sağol

X