Giresun hakkında herşey

Giresun ama hangi ilcesi? Kilit nokta o :)
5 yilim Giresunun kucuk bir ilcesinde gecti.Sehirle alakasi yoktu. O yuzden dikkatli tercih yapin derim.Ilceleri onemli cunku.Camoluk ta Giresun Şebin de Tirebolu da yani..
Evet haklısınız. Merkeze gelmeyi düşünüyorlar.. Sanırım da merkez olur. Devlet kurumları merkezdedir herhalde...

Kuzenim de diyor ki, küçük şehirlerde komşuluk daha çok olur.. Ay bu yorumları okusa sanırım soğur. Ben Ordu da alışveriş merkezi olduğunu düşünmüştüm ama yokmuş.. Ne diyeyim vallahi Allah kolaylık versin, orada yaşayanlara...
Yok cnm bi migros var oda 3-5 magaza ha var ha yok icinde:) bide fidangöŕ die yuruyus yolu tarzi bi yer var..ben izmir istanbul da yasamis biri olarak sunu anladim ki komsuluk kucuk yerlerde dgl buyuk yerlerde daha cok oluyo..cunku burda herkesin akrabasi var komsuya pek ihtiyaclari yok yazin cogu koyune gidiyor ztn biz aparanxa tek basimiza kaliyoruz bi kac memur arkadaslar..arkadas dedigime bakma meraba meraba:):) ama buyuk sehirlerde cogu i san gurbetci oldugu icin sizi cok rahat anlayabiliyolar:) gurbetci olunca zor ben 2 yildir ordudayim he uz sicak bi insana rastlamadim diyorum kendi milleti yoresi kendi icinde sicaktir ama disardakiler icin pek bi bag yok..mesela ben cok zor ben hamilelik gecirdim 8 ay kustum 1 corba getiren olmadi logusalikta insan bisey getirir ne bilim biz boleydik komsularimizla ama tik yok hani ben yobazmiym degl ama tasindiginz apartmanda yakinlik gormezsenz girip cikamazsnz hic bi yerine ..bi kac ii teyze var ama anlarda baya buyukler:)ben cok yoreden insan gordum ama dogu halki kdf sicagina rastlamadim:) ama yine gelsinler bende cok merak ederdim karadenizi guzel sakin bi bolge rahat yakinda havalimanida acilacak ztn bu arada istanbul giresun arasi otobusle 16 saat arabayla 12 13 saat suruyo onuda hesap etsinler:):):)

İlce olarak şebinkarahisar asla. Gorele, tirebolu, espiye, keşap, bulancak olursa seçimlerinde iyi olur. İyi arastirsinlar mesela çanakçı koy gibi. Giresun karadenizse şebinkarahisar bi iç anadolu iyice arastirin. Gorele, tirebolu tam giresun trabzon arasında. Hayırlı olur insallah

İlce olarak şebinkarahisar asla. Gorele, tirebolu, espiye, keşap, bulancak olursa seçimlerinde iyi olur. İyi arastirsinlar mesela çanakçı koy gibi. Giresun karadenizse şebinkarahisar bi iç anadolu iyice arastirin. Gorele, tirebolu tam giresun trabzon arasında. Hayırlı olur insallah

Canakci beldeydi zaten.Siyasi gucle ilce oldu.5 sene ordaydim.En son goreleye tasinmistim.Gorelede yasamaya basladim.Bir tirebolu degil ama sahil olmasi avantaj iste.
Heryerin kotu insani vardir.Ben denk gelmedim sukur.Basim sıkıştığı her an yanimda oldular.Hala okadar kisiyle gorusurum ki...Gecen yil ziyarete gittim.Yazin da gidecegim insallah ki Izmirliyim ben de.Oraya gidene kadar köy gormemistim hayatimda.2 yil dag koyunde kaldim..Bir yeri yasanir kilan avmler magazalar degil yore insaniyla bagdasma,bir olmadir bence.Bana cok sey katti Giresun.Herkeste ayni etki olmayabilir tabiki.

ben orduluyum burada en azından gezecek yerler var boztepemiz sahilimiz daha nice piknik alanlarımız var ama g,resunda hiçbirşey yok, çok sıkıcı bir yer güzel değil, alışveriş açısından ordu da iyi değil ben samsuna geçiyorum onlarda trabzona geçer , genel olarak karadeniz illeri iç anadoludan doğuya falan bin basar temiz hava içme suyu daha ne olsun :)

Giresun karadenizin en sosyal şehirlerinden biridir.belki kocaman AVM ileri yok ama belki bulunduğunuz yerde bulamadığınızı(giyim,yeme ,içme v.b,) burada bulabilirsiniz . ayrıca doğayı denizi seviyorsanız tam aradığınız yer.Huzur,sevgi,saygı,bu şehrin baş ilkeleri ,her mahallesi güzeldir.memur şehri,egenin marmarisi gibidir.

X