Geri Dönüşüm Gündeliği

Pinkpotter Pinkpotter teşekkürler kuzum çok şükür yolunda herşey. Hatta öyle bir hal ki bir evlilik teklifi aldım :KK200:

Umarım sen de iyisindir.

Rüya gibi ama resmen hayal ettiğim şeyi yaşadım. Bilemiyorum hayat istediğim yönde akıyor kızlar. Sabah aklımda şöyle bir şey vardı. Bir kız arkadaşım var bir sıcak bir soğuk davranıyor son zamanlarda- adı Ayşe olsun. Canı isterse tatlım canı istemezse isminle hitap edip, sonrasında da çokkk özledimli mesajlarla beni derin düşüncelere gark ediyordu. Neyse acaba neden böyle ve ben neden bu durumu şuan yaşıyorum derken, 10-15 dakika önce şöyle bir soru sordum kendime;

Gerçek sen hayatının hangi sürecinde Ayşe oluyorsun? Ve ne zaman Ayşe gibi davranıyorsun?

Şrrrrrrakkk! Yüzüm kızardı.. Böyle tokat gibi. Çünkü onu boklamak kolay. O böyle şöyle demek kolay. Suçu onun üstüne atmak kolay. Ama bu insan benim hayatımdaysa bana bir konuda aynalık ediyor. Bakıcam bu olay bana ne diyor, içimde hangi duyguyu tetikliyor? İnsan yaptığını kınıyor aslında. Ve ona olduğu gibi olma hakkını vermediğim için, kendime dürüst olmadığım için bu farkındalıkla bir hafiflik yaşadım. Bundan daha iyi nasıl olur?

Bu arada dans dersleri efsane güzel. Mısır Apartmanında devam ediyoruz. Hayatıma renk kattı adeta. Bu evlilik teklifi hikayesini detaylı paylaşmak isterdim ancak eski erkek arkadaşımın burayı okuması sebebi ile maalesef detaya giremiyorum.

Umarım sizde de herşey yolundadır. Yüzünüzden tebessüm eksik olmasın dilerim.
Baldan tatlı bir gün olsun.
Sevgilerimle.

Pinkpotter Pinkpotter teşekkürler kuzum çok şükür yolunda herşey. Hatta öyle bir hal ki bir evlilik teklifi aldım :KK200:

Umarım sen de iyisindir.

Rüya gibi ama resmen hayal ettiğim şeyi yaşadım. Bilemiyorum hayat istediğim yönde akıyor kızlar. Sabah aklımda şöyle bir şey vardı. Bir kız arkadaşım var bir sıcak bir soğuk davranıyor son zamanlarda- adı Ayşe olsun. Canı isterse tatlım canı istemezse isminle hitap edip, sonrasında da çokkk özledimli mesajlarla beni derin düşüncelere gark ediyordu. Neyse acaba neden böyle ve ben neden bu durumu şuan yaşıyorum derken, 10-15 dakika önce şöyle bir soru sordum kendime;

Gerçek sen hayatının hangi sürecinde Ayşe oluyorsun? Ve ne zaman Ayşe gibi davranıyorsun?

Şrrrrrrakkk! Yüzüm kızardı.. Böyle tokat gibi. Çünkü onu boklamak kolay. O böyle şöyle demek kolay. Suçu onun üstüne atmak kolay. Ama bu insan benim hayatımdaysa bana bir konuda aynalık ediyor. Bakıcam bu olay bana ne diyor, içimde hangi duyguyu tetikliyor? İnsan yaptığını kınıyor aslında. Ve ona olduğu gibi olma hakkını vermediğim için, kendime dürüst olmadığım için bu farkındalıkla bir hafiflik yaşadım. Bundan daha iyi nasıl olur?

Bu arada dans dersleri efsane güzel. Mısır Apartmanında devam ediyoruz. Hayatıma renk kattı adeta. Bu evlilik teklifi hikayesini detaylı paylaşmak isterdim ancak eski erkek arkadaşımın burayı okuması sebebi ile maalesef detaya giremiyorum.

Umarım sizde de herşey yolundadır. Yüzünüzden tebessüm eksik olmasın dilerim.
Baldan tatlı bir gün olsun.
Sevgilerimle.
Süper bir haber cok sevindim senin adina..🥰🥰🥰Tabi detaylari ogrenemedigim icin üzüldüm biraz...Ozel degilse ne cevap verdin teklife???

Çiçek gibi bir günden merhabalar. Bu ara çok sıkışık bir algı var sanki. Önceki gün koçluk grubundan çok güzel bir mesaj aldım:

"Hepimizin zaman zaman aynı duyguları yaşayıp boğuştuğu dönemlerimiz olmuştur. Tam o anda ben kendime bir durmam gerektiğini, ne istediğimi, neler yapmam gerektiğini, imkanlarımı, olanları kabule geçmemi, değişimi isteyene uygulayabileceğimi deneyimledikten sonra düşünce telaşını sakinletmeyi başarmıştım. Hepimizin etrafında aynı pencereden bakamayan insanlarla çevrili bir yaşamın içinde hayatı yaşıyoruz. Kendi adıma artık kendi penceremdeki manzaramı sessizce seyrediyorum. Görmek isteyen olursa gözlerimle gösteriyorum, karşımdaki kişinin ışığına göre daha çok çaba harcayıp manzarayı elimle gösteriyorum. Biraz insanlardan uzak kalıp içe dönmek bize en iyi gelen ödül oluyor. "

Defalarca okudum bu yazıyı. Dilerim katkı olur size de.

Yaklaşık 1 haftadır serbest yazı yazmaya başladım. Bir sayfa, iki sayfa.. Dolup taşıyor. Öğle aralarında balkona geçip bir kahve eşliğinde videolar çekiyorum. Kendimi izliyorum, ne söylüyorum nasıl söylüyorum. Dürüst olmam gerekirse bazen çokça da şaşırıyorum gerçekten böyle mi düşünüyorum diye.. Hissimi, duygumu göz ardı etmiyorum. Enerjiyi takip ediyorum. Ve biliyorum ki bazen hayat hakikaten dayanılmaz bir hal alıyor. Ancak hepimizin şeytanı; zihni. Onu eğitmek kolay olmayacak ama mümkün..

Şuan Halis Şahiner'in Kurban bilinci adında bir çalışmasına katıldım. Dün 1,5 saat ses kaydını dinledim. Online katılamadım çünkü. Bundan daha iyi nasıl olur?

İşinize yarayacak, sizi içerisinde hapsolduğunuz hapisten çıkaracak şeyler edinin. Konuşun, ifade edin. Bazen sadece durun.. İzleyin. Sadece bir sayfa " bundan daha iyi nasıl olur?" diye yazıyorum. Bazen esma çekiyorum. Bazen kimseyi görmek istemiyorum. Herşey bana ait . Hepsi insani. Hergüne farklı bir ben var. Ve bişeyler değişiyor kızlar. Enerjim, bakışım,duruşum.. 2 gün önce bir fotoğraf paylaştım, biri mesaj atmış; enerjin öyle güzel geldi ki yüzümde tebessümle bakıyorum fotoğrafına diye. Oysaki o gün kendimi berbat hissediyordum ruhen.

Herşey mümkündür peki siz o mümkün alanında gerçekten seçim yapacak mısınız yoksa -mış gibi mi yapacaksınız?

Şimdi buraya Nazlı Müge'nin bir paylaşımını bırakayım;

🌸 Hadi gelin bu sabah bir prosesle başlayın güne:

Başkalarının sizi sevmediğini ispat etmeye çalışırken, kendinize, onlara ve yaratımlarınıza projeksiyonda bulunmak için ne kadar enerji harcıyorsunuz? Bununla ilgili olan her şeyi yıkıp yaratımını iptal edelim mi?
🕊Temizlik yapmak isteyenler aşağıya “Evet” yazabilirler.

Asılı kaldığınız o yerlerden sizi kim kurtarsın diye bekliyorsunuz ki, siz seçmedikçe devam edemeyeceğinizi alıp kabul etmiyorsunuz?
Bir yerlerde takılıyken, farklı bir yola girebileceğinize körü körüne inanmakla ilgili e=mc2’nin hakimiyetini yaratmak için hangi hapishaneleri kullanıyorsunuz?
Açığa çıkan her şeyi yıkıp yaratımını iptal edelim mi? ⛳
Evet mi hayır mı?

Gerçekleşeceğini bilseydiniz, yakın zamanda neler yaşamayı seçerdiniz?
🤗

Bu sabah, hatta dünden beri şöyle bir enerji algılıyorum. Sanki, hayalini kurduğunuz bir şeyler var ama onları seçmiyorsunuz. Çünkü gerçekleşeceğine inancınız yok. Doğru mu? ☺️

Peki bir temizlik yapıp güne başlasak, bu sizin ve geri kalan her şey için neler yaratır? 🕊

Arzu ettiğiniz şeylerin daima hayalini kurup hiçbir zaman onları yaşayacak kaos olmayı seçmemek hakkında neyi bu kadar hayati, değerli ve gerçek kıldınız?
Bununla ilgili olan her şeyi yıkıp yaratımını iptal edelim mi? Evet miiii? Hayır mı? 🚀💣🔥
Canını kimse sıkmıyor. Sen kendi canını sıkan kişisin.
Kimse seni üzmüyor. Sen üzülmeyi seçensin.
Hiçbir şey seni etkilemiyor. Sen etkilenmek için kendini bırakansın.
Olaylar ters gitmiyor. Sen öyle görensin.

Ve güzel haber şu ki, hepsini şimdi değiştirebilirsin. Çünkü bakış açıların senin hayatını yaratıyor.

Şimdi yazacağım prosesi bugün bol bol yap. Belki kendini, potansiyelini, ışığını hatırlatak için bir adım olur. Katkı olsu. Sen, kaderini kendin yaratırsın. Fark et.

Seçtiğin mutsuzluğu, yalnızlığı, farklılığı kaderin olarak tanımlamak için kimlerin sözlerini gerçek kılıyorsun? Hepsini şimdi yıkıp yaratımını iptal edelim mi?
Evet&Hayır.

Seç!

İçinde bulunduğumuz enerji durumu, bir sonraki halimizi yaratan referans noktasıdır. Neşe ve keyif hali genişletici, kapsayıcı ve rahatlatıcı hissettirirken, üzüntü ve keder hali daraltıcı ve küçültücü hissettirir.

Neşe ve keyif halindeyken yaşamımızda bir şeyleri yaratmak daha kolaydır. Bu nedenle, rahat ve kolay bir yaşam için ihtiyacımız olan şey; düşüncelerimizin ve düşünce biçimimizin farkında olmak ve onları bilinçli yöneterek, bedenimizin titreşim enerjisini yüksek tutmaktır.

Sebep ve sonuçtan oluşan nedensel bir dünyada yaşıyoruz. Şu an içinde bulunduğumuz durum, geçmişte sahip olduğumuz düşüncelerin yaratımıdır. Gelecekte oluşacak olan durum ise şu anda sahip olduğumuz düşüncelerin yaratımı olarak ortaya çıkacaktır.

Geçmiş düşüncelerimizin oluştuğu zamanla şimdi yaşadığımız zaman arasında mantıklı bağlantı kuramadığımızda, çoğunlukla yakın zamandaki olaylarla bağlantılama yoluna gideriz. Bu şekilde yapılan bağlantılama, davranışımızın ana kaynağı olan gerçek olayla yapılmadığı için bu olaylar üzerinde çalışmak, durumu düzeltmez ve bize istediğimiz şeyi vermez. Doğru kaynak olayı bulamazsak sürekli kendini tekrarlayan döngü içinde kalırız.

Sorunlarımızı, onları yaratırken düşündüğümüz gibi düşünerek çözemeyiz.

Bu nedenle, yapılacak ilk şey düşünme biçimimizin farkına varmak, mevcut düşünme biçimimizin dışına çıkmak ve onları kendi istediğimiz yaşamı bize verecek şekilde yeniden oluşturmaktır.

Bir şeyi yaratmanın sonsuz yolu vardır. İhtiyacımız olan şey; isteğimizi yaratmayan yolu takip etmek yerine, onu yaratacak yolu bulmak ve o yolda devam etmektir.

Her durumda farklı bir seçenek mevcuttur. Yapmamız gereken, zihnimizin bunu görmesini sağlamaktır. Bunu bize verecek olan şey ise farkındalıktır.

Bundan daha iyi nasıl olur?

Daha başka neler mümkün?

Bilinçli Yaratma Sanatı Kitabı Sayfa : 12
Ben ışığım ve ışığımın parlamasına izin veriyorum.

Neşeli keyifli mucize bir gün diliyorum.

Halis ŞAHİNER

İçim adeta bir bahar.
Ben nasıl bu kadar şanslı oldum, bundan daha iyi nasıl olur?

1 haftadır sürekli olarak " bundan daha iyi nasıl olur" diye yazdığım için mi bahar geldiği için mi bilmiyorum yüzüm gözüm çiçek açtı. Herşeye şükrediyor çok daha fazla seviyorum.

Hep böyle bal börek olsun lütfen.

Günümüz baldan tatlı geçsin dilerim.

Sevgiler.

Hayatınızın neresinde üzerinizdeki tüm sorumlulukları atarak ; başkalarına bahane bulup, kendinizi kurban, onları hayatınızın celladı olarak belirlediniz? Bunu yaratan tüm enerjinizi ve şuan açığa çıkan herşeyi ihbar edip, ifşa edip, duyurup, bildirip, geçersiz kılıp, yıkıp yaratımını iptal edebilir miyiz lütfen? Seçenler için EVETTTTTTTTTT!

Enerjiyi algılayın.
Derin bir nefes alalım.

Bu realit kilit benim bedenim anahtar.

Tüm arka kapılar kapan.
Tüma arka kapılar kapan
Tüm arka kapılar kapan.

Gerçek sadece izin verseniz ve hayallerinizin ötesinde güzellikte tüm neşe, huzur, keyif ve kolaylık hayatınızda ortaya çıksa? Bunu seçecek misiniz ve yaşamaya izin verecek misiniz? Tüm kolaylığı ve keyfi? Gerçek!

İyi olanı yaşamanın hakkınız olduğunu bilmek ister misiniz? Buna izinli olduğunuzu bilmek ister misiniz? Bunu kolaylıkla algılamanıza , bilmeniz, olmanıza ve alıp kabul etmenize engel olan herşeyi yıkıp yaratımını iptal edebilir miyiz lütfen?

Evet diyenler için umarım katkı olur.
Hayat sizlere ait ve içeride ne varsa dışınızda o var. Aynalarınıza dikkatli bakın.

Çiçek gibi bir gün dilerim.
Sevgiler efendim.

Günaydın.
Bugün itibari ile yaza hazırlık olarak -5 kg vermeye niyet ediyorum. Kolaylıkla ve keyifle neler mümkün?
Güncel kilom 67.9 kg. Utanıyorum resmen. 2 temmuzda tatile çıkacağım için düzenli bir tertiple ilerlemem esastır.
Ne yapalım kendimize çeki düzen vereceğiz. Yılmak yıkılmak yok.

Bugüne ait yeme planım aşağıdaki gibi. Çok acıkırsam 5 zeytin+1 hurma. Gece yatmadan 1 adet kolajen hap. ( voonka marka). Akşam bacaklarıma sağ-sol 10'ar toplamda 20'şer dakika masaj ve selülit kremi surup yatmak. cayır cayır yakıyor namıssız.

Sabah-Saat :9
1 adet türk kahvesi.

Öğlen-Saat:13
3 adet yumurta+1 domates

Akşam-Saat:17.30
Sinitzel + 1 domates

Ve totalda 3 litre su.

Hayal ettiklerime ulaşmanın kolay ve mümkün olduğunu biliyor ve anlıyorum. Bunun güvenli olduğunu biliyorum. Kolaylıkla ve keyifle ideal kiloma ulaşmak için neler mümkün? Bundan daha iyi nasıl olur?

Başaracaksın Zerecim.
Sevgiler.

Günaydın cancağızım. İtiraf etmeliyim ki dün biraz bitkindim. Ama geçti. Öyle ha deyince olmuyor malumunuz.

Sabah:KK55:00
5 zeytin

Öğlen:13:00
3 yumurta

Ara Öğün; 16:00
1 elma

Akşam: 18:00
1 tabak pilaki + 1 domates

Toplamda 3 litre su.

Kiloya dair tüm yargılarımı, bakış açılarımı, dirençlerimi serbest bırakıyorum. Kolaylıkla ve keyifle ideal kiloma ulaşmanın mümkün olduğunu biliyorum. Buna hakkım olduğunu ve buna izinli olduğumu biliyor ve anlıyorum. Bundan daha iyi nasıl olur? Başka neler mümkün?

Sana güveniyorum Zerecim, başaracaksın!

Bu arada alerjik bir cilde sahibim. Abdullah Canıtez'in kaşıntı demosu var. Bir kaç defa uyumadan önce dinledim. Sabah uyandığımda alerjimin yatıştığını gördüm. Şükürler olsun. Şimdi gelsin günün neşesi, keyfi, hediyesi.

Neşeli, keyifli ağzımızı kulağımıza vardıracak mucize dolu bir gün olsun.
Sevgiler.

Günaydın ponciğim. Adeta açlıkla savaş verdiğim bu günlerde direncimin kırılmasına aldırış etmeden 3.güne geldim. Aferin kız!

Şimdi hindistan cevizi yağlı bir nescafe yaptım kendime. 2 bardak su içtim öncesinde +15 dakika yürüyüş.

Sabah: 11
1 adet elma

Öğlen
2 adet yumurta+1 domates

Akşam
Tavuk salata

Gözlerim kararıyor yarabbimmm, sen verdin sen al bu kiloları jkjhjgfkhjkjhkg. Kız ne meşakatli bir yoldur bu. Acı yoksa kazanç yok. Devam diyor ve arttıyorum! Cumartesi ve pazar günleri sabah 1 saat yürüyüşe başlıyoruz ablamla. İlk defa böyle düzenli tertipli gidiyor bakalım. Diyetisyene gittiğim dönem öğlen yemeklerini hafif geçiştir demişti o zaman 2 haftada 2,5 kg yağdan vermiştim. Kolaylık ve keyifle neler mümkün?

Sevgiler.

Güüüünaaaydınn... Şahane hissediyorum kendimi. Çiçek gibiyim bugün. Bugün tam gaz devam. Bundan daha iyi ve keyifli nasıl olur?

Sabah
1 Türk kahvesi

Öğlen
1 kase çorba+2 yumurta

Akşam
Tavuk salata

Seninle gurur duyuyorum Zere. Basaracağız!

Kendimi çiçek gibi hissettiğim bir günden selamlar efendim. Dilerim herşey yolundadır ve sizler yüzünüzde bir tebessümle okuyorsunuzdur.. Saçlarımı boyadım pazar günü. Sağlıklı beslenme rutinim güzel gidiyor. Tatil için epey alışveriş yaptım, dolabımı düzenleyip olmayan kıyafetleri attım bi kısmını belediyenin geri dönüşüm konteynırları var oraya götürdüm. Dün çok ağırlık vardı üzerimde. Bunun üstüne çok güzel bir rüya gördüm adeta beni aklayıp pakladı. Bin şükür.

Bir kaç soru soralım bakalım, bize hangi güzellikleri getirecek;

*Bugün hayatımı tümden değiştirecek, istediğim muazzam yaşamı yaratacak farklı olan neyi seçebilirim? Kim olabilirim? Kimle konuşabilirim?
*Bugün hayatımda daha fazla neşe, kolaylık ve özgürlüğü yaratabilmek için ben ve bedenim hangi enerji alan ve bilinç olabiliriz?
*Bugün hayatımda daha fazla para, daha fazla sosyal ilişki yaratabilmek için ben ve bedenim hangi enerji alan ve bilinç olabiliriz?
*Yaşamımı değiştirmek için daha önce seçmediğim başka hangi seçenekleri seçebilirim? Ve bunun kolaylıkla olması için neler mümkün?

Seni seviyorum Zerecim. Canım Zere. Kocaaaaaaamaaaan kalpler bana. Kendimi hırpalamadığım için. Kendime daha şefkatli olabildiğim için. Teşekkür ederim..

Öptüm.
Sevgiler.

Tünaydın. Her nerede nefes alıyor ve varsanız ve kendinizi iyi -kötü, hayatı/günü/insanları güzel-çirkin diye tanımladığınız o yerden selamlıyorum sizleri. Tüm dirençler ve bariyerler aşağı. Tüm bariyerler aşağı. Tüm bariyerler aşağı.

Derin bir nefes.
Ve merhaba!

Çiçek gibiyim bugün. Sanki bugün o beklediğim mucize gerçekleşecekmiş gibi. Her şey emrime amadeymş gibi. Ne istersem olacakmış gibi. Tüm gücün ve kuvvetin içimde olduğunu bildiğim bir gün.

Gün Perşembe. Şahane bir hava var dışarda. Öğlen aralarında bahçeye inip güzel bir güneş banyosu yapıyorum. Gözlerimi kapatıp yaşadığım o ana şükran duyuyorum. Bundan daha iyi nasıl olur? Daha önce paylaşmıştım kendime karşı merhametli davranıyorum. Aynada güzel bir kadın görüyorum. İltifata tabiiyim ve bu beni çok mutlu ediyor. Bu içinden dışarıya yansıyan dünyada işin özü Mevlana’nın sözü ile taçlanacak kanımca;

hararet nardadır sacda değildir
keramet baştadır tacda değildir
her ne arar isen kendinde ara
kudüste mekkede hacda değildir..

Hayal ettiğinizin ötesinde güzel bir gün dilerim efendim.
Sevgiler.

Efendim selamlar sevgiler. Umarım herşey yolundadır. Hazirandan bu yana değişti bişeyler. Keyfim yerinde. Kendimi çiçek gibi hissediyorum.

Olmasını hayal ettiğim ve hayatımda ortaya çıkan şeyler oldu.

* Arsa aldım.
*Kartvizit bastırdım.
*Perşembe günü ilk flamenko dersim başlıyor.
*Saçlarımı kestim, çocukluğuma dair elimde bulunan tek fotoğraftaki kız çocuğuna döndüm adeta. Niye bilmiyorum bugün bu durum beni çok mutlu etti.

İçimde çok güzel hisler, duygular var. Kocaman bir heyecan taşıyorum göğsümde. Bana göz aydınlıkları getirsin dilerim.
Sevgiler herkese.

Havalar nasıl olursa olsun sizin havanız hep iyi olsun.
Bundan daha iyi nasıl olur, başka neler mümkün?

Çiçek gibi akça pakça bir günden selamlar olsun efedim. Umarım herşey yolunda ve yüzünüzde güller açtıran haberlerle hayatın içerisinde akmaya devam ediyorsunuzdur.

Reikiyle birlikte meditasyona başladım. Bedenime daha çok odaklanmaya ve dokunmaya sevk etti beni..Gece uyku öncesi hafif bir müzik açıp meditasyon hali zihnimi öyle sakin bir hale getirdi ki. Muazzam bir duygu hali.. Geçirgen olma, alıp kabul etme hali şuan hayatımda öncelikli. İnsan neyi öğrenirse onunla sınanıyor, bunun daha çok farkına vardım bu süreçte. Bilgi akabinde onu deneyimleyeceğin olaylar-kişiler getiriyor karşına. Belki de bu sadece benim hayatımda bu şekilde ortaya çıktı. Hayatımda var olan gelip geçmiş herkese minnettarım..

Burada paylaşamayacağım ama duyduğunda, paylaşıldığında "mucize" olarak tanımlanacak çok şey yaşıyorum ve katlanarak bu güzelliklerin çoğalacağına ınanıyorum.

Herşey yolunda ve herşey tam da olması gerektiği gibi.

Şimdi hep birlikte tüm bariyerlerrimizi indirelim ;

Tüm bariyerler aşağı.
Tüm bariyerler aşağı.
Tüm bariyerler aşağı.
Tüm bariyerler aşağı.
Tüm bariyerler aşağı.
Tüm bariyerler aşağı.
Tüm bariyerler aşağı.
Tüm bariyerler aşağı.
Tüm bariyerler aşağı.
Tüm bariyerler aşağı.

Ben kilidim. Benim vücudum anahtar.

Gerçek, tüm sonsuzluklar boyunca daha konforlu, neşeli, keyifli ve ihtişamlı bir hayata sahip olmam için ne gerekir?
Buna izin vermeyen herşeyin erimesine izin verebilir miyiz? EVETTTTTTTTTTT!

Bundan daha iyi nasıl olur? Başka neler mümkün?

Merhaba. Soğuk bir İstanbul gününden selamlar olsun herkese. Umarım iyisinizdir ve herşey gönlünüzcedir. Farkındalıkla geçen günlerden birkaç şey bırakmak istiyorum kimlere katkı olabileceksem.

Çok yakınım işten istifa etmiş ve yaklaşık 10 senelik çalışmasını kendince hiç ederek tazminatsız ayrıldı ve çokça üzüldü. Bu arada çok konuştuk dertleştik. Derken geçenlerde “gitti emeğim” dedi yine. “hiçbir şey senin düşündüğün gibi ortaya çıkmaz” eğer o para senin hakkınsa ordan değil ama başka bir yerden toplu geçecek eline, inan sadece dedim. Ve bu konuşmanın üzerinden iki hafta geçti. Eşi bi yatırım yapıyor ve kısa sürede tazminata denk gelen bir kazanç sağlıyor.

Her şey mümkündür. Ama siz bunu seçecek misiniz?

Ancak bizler o kadar çok takılıp kalıyoruz ki. Direnç oluşturuyoruz, bariyerler örüyoruz. Boyle olmalı, şu şekilde ortaya çıkmalı diye. Benim dediğim gibi gerçekleşmeli vs. Su gibi olmak kelimesinin hakkını verebilmek gerekiyor. Hakkını veremediğimiz, akıp gidemediğimiz için kokmaya başlıyoruz zamanla. Bu da sadece boktan bir durum yaratıyor. İtiraf edeyim iki haftadır dipteydim. Ruhum, bedenim, kanım çekildi sankı. Konuşmuyorum, kaçıyorum herkesten. Sabrım yok görmek istemiyorum kimseyi. Ve öyle derin iç çekişler yaşıyorum ki koca bir kaybım varmış gibi. Önce neden böyle hissediyorum diye sorgularken bir anda “ BU KİME AİT” diye sormayı akıl edebildim. Durdum, çekildim kendimden. Kim oluyordum ben böyle derin iç çekerken? Zira bizler hayal ettiğimizden çok daha psişik insanlarız. Aynı çalışma ortamında ve tam karşı masamda bulunan satın almacımız bir tedavı görüyor. Ve kullandığı ilaçlar ağır geldiği için nefes alışında değişiklikler başladı. Bir anda aynı onun aldığı gibi nefesler almaya başladığımı gördüm. Oturdum 1 sayfa “bu kime ait” yazdım. Buradaki enerji adeta beni yere yapıştırdı. Derin nefesler alıp serbest bıraktım. Dua ettim kendime. Kendi hakkıma giriyorum kendimi kirletiyorum çünkü. Allah affetsin.

Şuan gayet çiçek gibiyim. Bundan daha iyi nasıl olur?

Ne dedik; hiçbir şey bizim düşündüğümüz şekilde ortaya çıkmaz. Kredi kartı kullanımım tavan yaptı geçen ay. En yakın kız arkadaşımla konuşurken anlattım böyle böyle diye. Aradan birkaç hafta geçti aradı beni. Zere , yeni bir kursa kaydoldum ödeme nakit ve kredi kartına taksitle aynı tutara anlaşma yaptık. Ben bu tutarı nakit sana vereyim sen taksit yap rahatlarsın biraz dedi. Hem de ne rahatlama oldu. Gerçekten ben nasıl bu kadar şanslı oldum? Şükürler olsun.

Anlamak çözmeye yetmiyor bazen kabul etmeli. İnsanız. Bazen kendimizi dünyanın en şanslı insanı hissederken, bazen bütün insanlığı katledecek kadar öfkeli hissedebiliriz. Ancak kolay olmuyor bu geçişler. Herkesten, herşeyden kaçmak isteyeceğimiz zamanlar olacak. Sonra gün gelecek herkesi kucaklamak isteyeceğiz. Önce kendimizle yüzleşelim. Mutsuzluğumuza sebep ne gördük ise... Eğilip bükülmeden, ayılıp bayılmadan verelim cevapları, yüzleşelim hatalarla ve bir daha tekrarlamamak üzere de vedalaşalım.... GERÇEK, kendimizi yanlış yapmadan, dövmeden kolayca bunlardan arınabilmek için hangi enerji, alan, bilinç ve seçim olabiliriz? Buna izin vermediğimiz ne varsa ve şuanda açığa çıkan ne varsa hepsini godzilyon kez yıkıp yaratımını iptal edelim mi? EVETTTTTTTTTTTT!

Ve Halis Şahiner hocanın bir kaç prosesini bırakalım. Seçen herkese şifa olsun.
Tüm bariyerlerimizi indirerek soralım;

Kendini küçültmenin nesini seviyorsun?

*Gerçek tüm alan, zaman, boyut ve realitelerde yaşamını kısıtlamadan yaratıp küçücük bir posta kulu kadar bir yaşamın içine kendini hapsetmek için hangi aptallığı kullanıyorsun? Bununla ilgili ne varsa yıkıp yaratımını iptal eder misin? POC.POD

*Gerçek, kendini yanlış kıldığın, başkalarını doğru kıldığın ve kendini doğru kıldığın, başkalarını yanlış kıldığın her ne varsa tüm zaman, alan, boyut ve realitelerde hepsini yıkıp yaratımını iptal eder misin? POC.POD

*Gerçek, kendi kudretini başklarına dağıtmanın ve kendini küçücük kudretsiz bir bok parçası gibi önemsiz ve zavallı olarak yaratmanın nesini bu kadar seviyorsun? Bununla ilgili herşeyiiiiiii yıkıp yaratımını iptal eder misin? POC.POD

*Gerçek tüm alan, zaman, boyut ve realitelerde kendini küçültüp başka birini veya başka birşeyi gözünde büyütüp tüm kudretini başkalarına dağıttığın tüm ruh parçaçacıklarını şuanda geri almayı seçer misin? Buna izin vermeyen ne varsa POC.POD

Ve şimdi tüm kudretini ve tüm ruh parçacıklarını tüm zaman, alan, boyut ve realitelerden buraya ve kendine davet eder misin? Buna izin vermeyen ne varsa Poc.Pod

Bundan daha iyi nasıl olur? Başka neler mümkün?

Sevgilerimle.

Son düzenleme:
Merhaba. Umarım siz de herşey yolundadır.. İki gündür karantinadayım. Biraz ağrılı ve sancılı bir süreçten geçiyorum ama toparlanacagima dair inancım tam. Hiçbir şey yerinde durmuyor zira. İşteki yogunlugumu dert yanarak "dinlenmek" üzerine bulunduğum sitemlerim bir karsiligini buldu hayatta. Detoks gibi algılıyorum bu anı. Az önce ofistekiler mesaj atmış "sensiz tadı yok buranin "diye. Ağladım çocuk gibi. Gerçekten iki gündür arayan arkadaşlarım, dostlarımin varlığı bir kez daha şükür sebebim oldu. Bundan daha iyi nasıl olur?

Bı yandan 14 günü nasıl değerlendiririm diye dusunuyorum.. Yatağa girip yorganı tepeme çekince kendi canımın derdine daha çok düşüyorum. Ve durust olayım buna ihtiyaç duymuyorum . Kendimi nasıl daha iyi hissederim diye soruyorum. Dün rollerla cilt bakımı yaptım, serumumu yedirdim cilde. Bugün kızarık epey cildim. Geçici zaten. Sonrasinda izlemek isteyip de erteledigim access videolarına başladım. Her biri dolu dolu ve gayet keyifli ilerliyor. Bı kahve yaptım kendime. Afiyet bal olsun bana. Ve görüyorum ki gerçekten sağlık hayattır canlarım.. Ve çocuk merakıyla sormak istiyorum:

Hiçbir ağrınızın olmadığı ve canınızin sağlığınin her an kıymetini bilmek neye benzerdi? Sevdiklerinizle ağız tadıyla, neşeyle, sağlıkla birlikte olmanın hazziyla bir hayat yaşamak nasıl olurdu? Bundan daha iyi nasıl olur, başka neler mümkün?

Sevgilerimle ❤️

Z zerema selamlaar,nasılsınız? uzun zamandır yazmıyorsunuz,koronayı sağlıkla atlatmışsınızdır umarım. Yazılarınızı hala arada bir okuyorum ve bana ilham veriyor 💜💛 umarım yine yazmaya devam edersiniz. 🤗
Sizin deyişinizle baldan tatlı bir gün diliyorum efenim 💜💛

X