Geri Dönüşüm Gündeliği

"Gardınızı indirin, sorunu net bir şekilde ortaya koyun. Direnç gösterdiğiniz yerde barış sağlayamazsınız. Yumuşayın kendiniz için. Bir tane hayat var. Neyi yaşamayı seçiyorsunuz? Bugün hayatınızın geri kalan ilk günü. Ya herşey bahaneyse? Ya herşey alıp kabul etttiğinizde bambaşka bir hal alıp sizi güldürecekse neyi seçerdiniz? "

ya herşey bahaneyse??? ler yankılanıyor hala şu an içimde... bu akşamın düşünme konusu belli oldu:)) teşekkür ediyorum. farkındalık için... :eğlence:

ama çok zor yaaaa herşeyde mantığını odak noktası alarak karar veren biri için "kalbini" seçebilmek...
tamam tamam şikayeti bırakayım, bunu mutlaka düşünücem söz:):KK37:

Güüü nayyyy dıııııııııııııııııııııııııın!
Aşklaaaaaaaaaaa huzurlaaaaaaaaaaaaaaa mutluluklaaaaaaaaaaaaaaaa :halay:

Naber cancağızlarım nasılsınız bakalım. Bu haftam biraz sakin geçti. Fark ediyorum ki bişeylerle uğraştıkça, oyalandıkça kendime meşguliyet buldukça daha sakin ve dingin bir hal içindeyim. Geçenlerde yazmıştım başkalarına iyi gelecek bişeyler yaptığımda kendimi daha iyi hissediyorum. Mutluluk dediğiniz şey de ufacık bence. Hayatında hiç waffle yememiş arkadaşlarım var öğlen yemeğe gidicez çocuk gibi mutluyum bugün, bundan daha güzel, keyifli nasıl olur?

Siz bugünü nasıl geçirmeyi seçiyorsunuz?
Sakin kalarak, keyif alarak..Siz düşünürken ben işime döneyim.

Baldan tatlı günümüze selamlar olsun o halde :KK49:

İşler istediğiniz gibi gitmediğinde kendinize ne dersiniz?

Friedrich Nietzsche şöyle demişti: “Yaşamak için bir nedeni olan her şeye katlanır.”

” Sizin yaşama nedeniniz nedir? insanların ve zamanın sınavından geçebilmek için bir felsefeye özellikle ihtiyacınız vardır. Duygusal tepkilerinizi, sizi sabote etmek yerine desteklemeleri için yeniden programlamanız önemlidir. Olumsuz bir şey olduğunda yapıcı felsefeniz devreye hemen girer ve meydan okumalara öfkeyle değil, itidalle yaklaşmanıza yardımcı olur.

Felsefeniz Size Hizmet mi Ediyor, Yoksa Stres mi Veriyor?

“Kişinin felsefesini en iyi şekilde sözleri değil, yaptığı tercihler ifade eder. Uzun vadede yaşamlarımızı ve benliğimizi kendimiz biçimlendiririz. Bu süreç ölünceye kadar devam eder. Ve yaptığımız tercihlerden son tahlilde kendimiz sorumluyuzdur.” ' - ELEANOR ROOSEVELT

Sözlü Dövüş Sanatı sayfa:261

Kızlar selamlar olsun. Umarım herşey yolundadır.

Kendim için adım attığım bir hafta oldu. Bir vokal koçu buldum kendime 1 aylık bir çalışma içerisinde olacağız kendisiyle. Haftada 1 saat. Katkı sağlayacağını umuyorum. Sesimi, sahne duruşunu belki, neleri değiştirecek göreceğiz. Bu sene kendim için ertelediklerimi öne aldığım bir sene oldu. Cilt için 4.000 TL, vokal koçu için aylık 800 TL verdim. Cilt adına verdiğim her kuruş helali hoş olsun. Yaklaşık 1,5 haftada sanırım 2,3 kg verdim. Pantolonlarımın beli epey bol. Şükürler olsun. Kendime bir stepper siparişi verdim. Evde çalışmak için. Şuan planım bu umarım uygulamaya da geçer. Bir de şunu fark ettim kızlar evde spor yaparken giydiklerinize dikkat edin, dar sizi motive eden şeyler giyin ki daha çok motive olasınız. Hiç olmadı roman havası açıyorum oynuyorum.

Ses eğitimi bittikten sonra (ki 2020 senesine denk gelecek ) yapılacaklar listem şöyle:

* Access bars eğitmenliği için son eğitimimi tamamlamak.
* Ehliyet almak ve akabinde küçük spor bir araba.
*Ayrı eve çıkmak.
*Youtube kanalı açmak ve haftada 1 video ko

Şuan hayatımda kimse yok. Sakin ve dinginim. Kafa karışıklığı, buhranlar vs şükürler olsun geçti. Huzurlu ve sevildiğimi hissettiğim bir beraberliği hak ediyorum. Hepimizin bir değeri var. Beni bu değerden edecek kimseye ihtiyacım yok.

Olumsuz ve negatif insanlarla konuştuğunuzda lütfen içinizden şunu tekrar edin:
-Bu onun ilginç bakış açısı. Bu onun ilginç bakış açısı. Bu onun ilginç bakış açısı.

Yargının olduğu yerde çözüm yoktur. Biz çözüm istiyoruz. Ne yapacağız? Alıp kabul edeceğiz karşımızdakini. Bu da kolay değil kabul edelim ki. Esasında iyi bir süreç değil yaşadığım. Ama direniyorum kızlar. Babam yeni ameliyat oldu, annemin göbek çevresinde bir kitle fark ettik ve 3 ayrı ameliyat şuan bizi bekliyor. Bugün biraz duygusallık var üzerimde dokunsalar ağlarım dediklerinden ama ağlasam kime ne faydası var. Ne yapabiliriz, kim katkı sağlayabilir, şifa olabilir diye bakıyoruz..

Hayat devam ediyor ve biz sadece kendimizi kurtarabiliriz. Dedem anneme hep: umut sendedir, derdi.
Aynen böyle. Umut biz de!
Sevgilerimle.

Son düzenleme:
Kızlar selamlar olsun. Umarım herşey yolundadır.

Kendim için adım attığım bir hafta oldu. Bir vokal koçu buldum kendime 1 aylık bir çalışma içerisinde olacağız kendisiyle. Haftada 1 saat. Katkı sağlayacağını umuyorum. Sesimi, sahne duruşunu belki, neleri değiştirecek göreceğiz. Bu sene kendim için ertelediklerimi öne aldığım bir sene oldu. Cilt için 4.000 TL, vokal koçu için aylık 800 TL verdim. Cilt adına verdiğim her kuruş helali hoş olsun. Yaklaşık 1,5 haftada sanırım 2,3 kg verdim. Pantolonlarımın beli epey bol. Şükürler olsun. Kendime bir stepper siparişi verdim. Evde çalışmak için. Şuan planım bu umarım uygulamaya da geçer. Bir de şunu fark ettim kızlar evde spor yaparken giydiklerinize dikkat edin, dar sizi motive eden şeyler giyin ki daha çok motive olasınız. Hiç olmadı roman havası açıyorum oynuyorum.

Ses eğitimi bittikten sonra (ki 2020 senesine denk gelecek ) yapılacaklar listem şöyle:

* Access bars eğitmenliği için son eğitimimi tamamlamak.
* Ehliyet almak ve akabinde küçük spor bir araba.
*Ayrı eve çıkmak.
*Youtube kanalı açmak ve haftada 1 video ko

Şuan hayatımda kimse yok. Sakin ve dinginim. Kafa karışıklığı, buhranlar vs şükürler olsun geçti. Huzurlu ve sevildiğimi hissettiğim bir beraberliği hak ediyorum. Hepimizin bir değeri var. Beni bu değerden edecek kimseye ihtiyacım yok.

Olumsuz ve negatif insanlarla konuştuğunuzda lütfen içinizden şunu tekrar edin:
-Bu onun ilginç bakış açısı. Bu onun ilginç bakış açısı. Bu onun ilginç bakış açısı.

Yargının olduğu yerde çözüm yoktur. Biz çözüm istiyoruz. Ne yapacağız? Alıp kabul edeceğiz karşımızdakini. Bu da kolay değil kabul edelim ki. Esasında iyi bir süreç değil yaşadığım. Ama direniyorum kızlar. Babam yeni ameliyat oldu, annemin göbek çevresinde bir kitle fark ettik ve 3 ayrı ameliyat şuan bizi bekliyor. Bugün biraz duygusallık var üzerimde dokunsalar ağlarım dediklerinden ama ağlasam kime ne faydası var. Ne yapabiliriz, kim katkı sağlayabilir, şifa olabilir diye bakıyoruz..

Hayat devam ediyor ve biz sadece kendimizi kurtarabiliriz. Dedem anneme hep: umut sendedir, derdi.
Aynen böyle. Umut biz de!
Sevgilerimle.
Devamlı bi okuyucunuz olarak merak etmiştim siz yazmayınca öncelikle çok geçmiş olsun.Allah sağlık şifa versin,düşüncelerinize olumsuz duygular girmesin.
Hayatınıza doğru zamanda doğru kişi girecektir çünkü siz kendinize değer veren birisisiniz burda yazdıklarınız,kendinize yatırımlarınız da hep bunu kanıtlar nitelikte.Umut sizinle olmaya devam etsin.Sevgiler :KK200:

Devamlı bi okuyucunuz olarak merak etmiştim siz yazmayınca öncelikle çok geçmiş olsun.Allah sağlık şifa versin,düşüncelerinize olumsuz duygular girmesin.
Hayatınıza doğru zamanda doğru kişi girecektir çünkü siz kendinize değer veren birisisiniz burda yazdıklarınız,kendinize yatırımlarınız da hep bunu kanıtlar nitelikte.Umut sizinle olmaya devam etsin.Sevgiler :KK200:

Var olun..

Dün akşam eve gider gitmez güzel bir temizlik yaptım, odamı topladım. Fazlalık bulduklarımı attım, 15 dakka yeni aldığım stepper ile çalıştım. Sonra bir roman havası, halaydı derken perte çıktım adeta :halay:Annemin durumu her ne kadar canımı sıksa da bu hayatta sadece kendimi kurtarabileceğimi biliyorum. Yolun yarısına gelmiş biri olarak hayatımın ikinci baharını içime sinerek yaşamak tek dileğim.

Problem’sizleşin
Sorun yaratan bir başka sözcüğü daha öğrenmek ister misiniz? Bu problem ya da sorun sözcüğüdür. Bilimciler ve matematikçiler açısından bu sözcük sadece “araştırılması, üzerinde düşünülmesi ve yanıtlanması gereken bir soru” anlamına gelir ve olumsuz bir çağrışım yapmaz. Çoğu insan için ise, problem sözcüğü dert anlamına gelir. Sözlükler problemi, “kafa karışıklığı, sıkıntı ya da rahatsızlık kaynağı” olarak tanımlamaktadır. Bu kelimeyi günlük konuşmalarda kullandığınızda, diğer kişi, öyle olmasa bile, bir şeylerin yanlış gittiğini düşünecektir. Dinleyicinin kafası karışacak, canı sıkılacak, rahatsız olacak ve işiniz zorlaşacaktır.

Problem Yanlış Bir Şey Var Anlamına Gelir..
Dövüş Sanatı. Sayfa:162.

“Eğer elinizdeki tek alet bir çekiçse, her problemi bir çivi olarak görmeye başlarsınız.” - ABRAHAM MASLOW

pinky-minty pinky-minty beğendiği sözü ile başlayayayım

Bal dan tatlı bir gün olsun hepimize.

Z zerema çok güzel bir sayfa olmuş sen hep yaz

Tongue fu kitabı okumaya başladım çok güzel bir kitap önerdiğin içn teşekkür ederimm
:KK36:

Çok sevindim. Youtube'dan takip ettiğim vakit buldukça bakış açımı iyileştiren kişileri yazmak istedim:

*Ebru Dilek Tarımcan
*Beyhan Budak
*Tülay Kok
*Recep Özer
*Meltem Güner

Temelde en büyük problemimiz alıp kabul edememek üzerine. Hazımsızız. Çocuk -ergen psikolojisiyle hareket ediyoruz. Oysa ebeveyn rolunde davransak ve harekete geçsek olay çözülecek. Küsüyoruz, sırtımızı dönüyoruz, o anladı zaten, ben dedim diyeceğimi.. Gerçekten anladı mı? Gerçekten ne istediğinizi, düşündüğünüzü söylediniz mi? İmada mı bulunduz? Dürüst olun kendinize. Çözüm bulmak mı sorunu devam ettirmek mi istiyorsunuz?

Nerde hareket orda bereket hanımlar. Hareket edeceğiz, durmayacağız. Planlı bir hayat.. Ne istediğini bilince kolaylaşıyor işler. Bir bakın neler oluyor, neler hissediyorsunuz. Kendinize ödül verin, şımartın. Aynaya bakın bir. Bazen yüzümü ellerimin arasına alıyorum " agucuk da gugucuk" deyip seviyorum vallahi kgkfjklhkgjkj . Omzumu öpüyorum " yalnız değilsin" diyerek.

İstediğimiz gibi sevilmemiş olabiliriz ama ne yapalım? Bu duruma ah vah edip hayata mı küselim yoksa iyileştirecek bişeyler mi yapalım?

Seçim yaratır...

Bu arada ofisteki çekmecelerimi de düzenledim bugün. Öyle bir rahatlık ve ferahlık hissi ki anlatamam. Dağınıklığa asla tahammül edemiyorum. ne kadar derli toplu zihnim o kadar berrak. yapılacak çok şey var. Kilo verdiğim için pantolonlarımı terziye vermem gerek ancak cumartesiye kalacak gibi. Bakalım.

Baldan tatlı bir güne selamlar ve sevgiler :KK49:

Çok sevindim. Youtube'dan takip ettiğim vakit buldukça bakış açımı iyileştiren kişileri yazmak istedim:

*Ebru Dilek Tarımcan
*Beyhan Budak
*Tülay Kok
*Recep Özer
*Meltem Güner

Temelde en büyük problemimiz alıp kabul edememek üzerine. Hazımsızız. Çocuk -ergen psikolojisiyle hareket ediyoruz. Oysa ebeveyn rolunde davransak ve harekete geçsek olay çözülecek. Küsüyoruz, sırtımızı dönüyoruz, o anladı zaten, ben dedim diyeceğimi.. Gerçekten anladı mı? Gerçekten ne istediğinizi, düşündüğünüzü söylediniz mi? İmada mı bulunduz? Dürüst olun kendinize. Çözüm bulmak mı sorunu devam ettirmek mi istiyorsunuz?

Nerde hareket orda bereket hanımlar. Hareket edeceğiz, durmayacağız. Planlı bir hayat.. Ne istediğini bilince kolaylaşıyor işler. Bir bakın neler oluyor, neler hissediyorsunuz. Kendinize ödül verin, şımartın. Aynaya bakın bir. Bazen yüzümü ellerimin arasına alıyorum " agucuk da gugucuk" deyip seviyorum vallahi kgkfjklhkgjkj . Omzumu öpüyorum " yalnız değilsin" diyerek.

İstediğimiz gibi sevilmemiş olabiliriz ama ne yapalım? Bu duruma ah vah edip hayata mı küselim yoksa iyileştirecek bişeyler mi yapalım?

Seçim yaratır...

Bu arada ofisteki çekmecelerimi de düzenledim bugün. Öyle bir rahatlık ve ferahlık hissi ki anlatamam. Dağınıklığa asla tahammül edemiyorum. ne kadar derli toplu zihnim o kadar berrak. yapılacak çok şey var. Kilo verdiğim için pantolonlarımı terziye vermem gerek ancak cumartesiye kalacak gibi. Bakalım.

Baldan tatlı bir güne selamlar ve sevgiler :KK49:

BEN minimal yaşama çoktan geçtim hayatımdaki fazla eşyaları ve kişileri eledim

fakat sorun onları elemekle olmuyormuş bir yinede rahatlıyorsunn heleki eşyalar konusunda

dediğini gibi sorun ben yani kendimizzzzz

önceden baya kişisel gelişim kitapları çok okudum bazen hayatımda yer verdim bazen salladım geçti

ama herzaman yeniliklere açık olacaz bunu inacındayım

inaçla inanarak zamanında 80 kg 59 kg kadar düştüm

nasıl düştüme gelince odağımı hep spordan yana kullandım inanarak ve esma hüsnalarn gücü ile zayıfladım

anlattım zaman inanmıyorlar dı birde yediğimin yarısını yedim şimdi almış oldum 5-6 kg var üzerine koymadan

bunlarıda vermek istiyorum

diyet sayfasına başlayam dedim banaa göre değil yasaklarrrr tahamülüm olmuyorrr

neyse uzatmayam önceee 5-6 kg vericem düşünce gücü ve inançla

sonra kuranı kerimi tevcidli bir şekilde okumayı istiyorum

biraz karışık yazdım saanırım anlamışsınızdır umarım

beyhan budak sürekli izlerim
tülay kök hemşerim zten kitabını aldım okudumm ama videoları daha etkili
meltem günerden çok eşinini vidolarını beğeniyorummm

deneyimleriniz böyle paylaşmanızın devamı dilerim

BEN minimal yaşama çoktan geçtim hayatımdaki fazla eşyaları ve kişileri eledim

fakat sorun onları elemekle olmuyormuş bir yinede rahatlıyorsunn heleki eşyalar konusunda

dediğini gibi sorun ben yani kendimizzzzz

önceden baya kişisel gelişim kitapları çok okudum bazen hayatımda yer verdim bazen salladım geçti

ama herzaman yeniliklere açık olacaz bunu inacındayım

inaçla inanarak zamanında 80 kg 59 kg kadar düştüm

nasıl düştüme gelince odağımı hep spordan yana kullandım inanarak ve esma hüsnalarn gücü ile zayıfladım

anlattım zaman inanmıyorlar dı birde yediğimin yarısını yedim şimdi almış oldum 5-6 kg var üzerine koymadan

bunlarıda vermek istiyorum

diyet sayfasına başlayam dedim banaa göre değil yasaklarrrr tahamülüm olmuyorrr

neyse uzatmayam önceee 5-6 kg vericem düşünce gücü ve inançla

sonra kuranı kerimi tevcidli bir şekilde okumayı istiyorum

biraz karışık yazdım saanırım anlamışsınızdır umarım

beyhan budak sürekli izlerim
tülay kök hemşerim zten kitabını aldım okudumm ama videoları daha etkili
meltem günerden çok eşinini vidolarını beğeniyorummm

deneyimleriniz böyle paylaşmanızın devamı dilerim

Farkındalığınıza bir kalp verdim :KK200:
Kendinizin dedektifi olmak budur. Ne iyi geliyor bilmek lazım. Bir de " yasaklar bana göre değil tahammülüm yok" demişsiniz. Muhtemelen size "ağır" geliyor. Bu sebeple bir düşünce/ olay/ insan düşündüğünüzde size hafiflik hissi veriyorsa yürüyün, ağırlık veriyorsa koşarak uzaklaşın. kilo vermek konusunda bende üşenenlerdendim. ha bugün ha yarın. Sonra yemek yerken kendime şunu sordum " şuan buna ihtiyacın var mı?" .. Durdum ve düşündüm. Gerçekten acıktığım için mi duygusal açlığımdan dolayı mı yiyordum? Ya da sadece o öğünü geçiştirmek için? Konusuyorum bedenimle. Soruyorum, ne yemek istersin, buna ihtiyacın var mı? Sıkıştığınız, daraldığınız zamanlar sorun kendinize " gerçekten buna ihityacım var mı? beni neden besliyor bu duygu"

Yazın hemşirelerim. Yazın! Söz uçar yazı kalır. Sıralayın sizi üzen, kıran herkesi, herşeyi. Karşısına neden kırıldınız, neye öfkelendiniz, neye üzüldünüz. Alın karşınıza okuyun, duyun, görün. Farkında olun örtmeyin üzerine. Sonra affedin. Öfkeyle yaşanmaz, bir tane hayat var. Bırakalım yanına mı kalsın, kalsın bacım! Kalsın, su akar yolunu bulur. Vedalaşın! Bu kamburun size faydası nedir? Size hizmet etmeyen ne varsa sertbest bırakın. Hepimiz birer enerjiyiz, bir başkası için ne dilersek döner dolaşır bize gelir. O yüzden iyilik dileyin, güç ancak imkansız değil.

Yapamamıyorum
Olmuyor
Gitmiyor
Bitmiyor.
Vs.Vs.

Yapamadığınız, olmayan, gitmeyen her ne varsa yazın. Niye olmuyor? Yazın. Bahaneler, ertelemeler.. Okuyun şöyle bu envanter size ne diyor? Ne yapmalı, ilk adım nasıl olmalı? ne zaman olmalı? Bakınız hareket yoksa değişimde yok. ne yapabilirim, ne zaman yapabilirim? Kritik sorular bunlar.

Yine yazın. Bu kez kırdıklarınızı, üzdüklerinizi, ah aldıklarınızı. Af dilemelerini isteyin, candan yürekten. Kendinizi de affedin. Sonra yırtın atın. Yakın! Denize atın. Bir güzel duş alın. Su başınızdan aşağı akarken " arınıyorum, kendime kolaylığı, neşeyi ve sevgiyi çekiyorum" deyin. Zor değil değil mi?

Üşenme, erteleme, vazgeçme.

Bu arada kendime şükür/ teşekkür defteri yaptım. Buraya hergün hoşuna giden, gün içinde beni mutlu eden şeyleri tarih tarih yazıyorum. Bir başka defterime mantraları yazıyorum. Çocuk işleri diyeceksiniz ama yazmak çok güçlü bir taleptir kızlar.

Farkındalığınıza bir kalp verdim :KK200:
Kendinizin dedektifi olmak budur. Ne iyi geliyor bilmek lazım. Bir de " yasaklar bana göre değil tahammülüm yok" demişsiniz. Muhtemelen size "ağır" geliyor. Bu sebeple bir düşünce/ olay/ insan düşündüğünüzde size hafiflik hissi veriyorsa yürüyün, ağırlık veriyorsa koşarak uzaklaşın. kilo vermek konusunda bende üşenenlerdendim. ha bugün ha yarın. Sonra yemek yerken kendime şunu sordum " şuan buna ihtiyacın var mı?" .. Durdum ve düşündüm. Gerçekten acıktığım için mi duygusal açlığımdan dolayı mı yiyordum? Ya da sadece o öğünü geçiştirmek için? Konusuyorum bedenimle. Soruyorum, ne yemek istersin, buna ihtiyacın var mı? Sıkıştığınız, daraldığınız zamanlar sorun kendinize " gerçekten buna ihityacım var mı? beni neden besliyor bu duygu"

Yazın hemşirelerim. Yazın! Söz uçar yazı kalır. Sıralayın sizi üzen, kıran herkesi, herşeyi. Karşısına neden kırıldınız, neye öfkelendiniz, neye üzüldünüz. Alın karşınıza okuyun, duyun, görün. Farkında olun örtmeyin üzerine. Sonra affedin. Öfkeyle yaşanmaz, bir tane hayat var. Bırakalım yanına mı kalsın, kalsın bacım! Kalsın, su akar yolunu bulur. Vedalaşın! Bu kamburun size faydası nedir? Size hizmet etmeyen ne varsa sertbest bırakın. Hepimiz birer enerjiyiz, bir başkası için ne dilersek döner dolaşır bize gelir. O yüzden iyilik dileyin, güç ancak imkansız değil.

Yapamamıyorum
Olmuyor
Gitmiyor
Bitmiyor.
Vs.Vs.

Yapamadığınız, olmayan, gitmeyen her ne varsa yazın. Niye olmuyor? Yazın. Bahaneler, ertelemeler.. Okuyun şöyle bu envanter size ne diyor? Ne yapmalı, ilk adım nasıl olmalı? ne zaman olmalı? Bakınız hareket yoksa değişimde yok. ne yapabilirim, ne zaman yapabilirim? Kritik sorular bunlar.

Yine yazın. Bu kez kırdıklarınızı, üzdüklerinizi, ah aldıklarınızı. Af dilemelerini isteyin, candan yürekten. Kendinizi de affedin. Sonra yırtın atın. Yakın! Denize atın. Bir güzel duş alın. Su başınızdan aşağı akarken " arınıyorum, kendime kolaylığı, neşeyi ve sevgiyi çekiyorum" deyin. Zor değil değil mi?

Üşenme, erteleme, vazgeçme.

Mevlana der ki;
Aklına yalnızlık gelmesin,
Mesafeler yalandır.
Acılar yüreğini daraltmasın,
Dünya imtihandır.
Sığın 'Rabbe' ki
Cezası bile lütfundandır...
Tüm dualarımız kabul olduğu birgün Hayırlı cumalarınız olsun :KK200:

sevdim seni benı :KK68::KK68::KK68:

canım benım ne güzel anlatmışsın bende zaman zaman yazarım ama bir türlü alışkanlık haline getiremedim

ama bunu da bugunden itibaren başlıyacam

bedenimle konulma fikri çok güzel bende bunu evrim balıkçı meditassyonuda dinlemiştimmm ara konuşuyordum

ama şimdi gerçekten ciddi bir şekilde konuşucam artıkk

ha bir de izin almadan sayfana yazdım sakıncası yok değil mi

Mevlana der ki;
Aklına yalnızlık gelmesin,
Mesafeler yalandır.
Acılar yüreğini daraltmasın,
Dünya imtihandır.
Sığın 'Rabbe' ki
Cezası bile lütfundandır...
Tüm dualarımız kabul olduğu birgün Hayırlı cumalarınız olsun :KK200:

sevdim seni benı :KK68::KK68::KK68:

canım benım ne güzel anlatmışsın bende zaman zaman yazarım ama bir türlü alışkanlık haline getiremedim

ama bunu da bugunden itibaren başlıyacam

bedenimle konulma fikri çok güzel bende bunu evrim balıkçı meditassyonuda dinlemiştimmm ara konuşuyordum

ama şimdi gerçekten ciddi bir şekilde konuşucam artıkk

ha bir de izin almadan sayfana yazdım sakıncası yok değil mi

Bi ısırık alabilir miyim lütfennnn :KK49: Paylaşım olduğunda daha da çok seviniyorum. Mevlana'nın sözüne bayıldım!

Güüüüüüüüüüünayyyydınnn! Aşkla, huzurla, mutlulukla dolu baldan tatlı bir güne merhabaaaaa ..
Dün iş çıkışı arkadaşımla görüştüm bir kahve içip eve geçtim. 10 dakika hoplayıp zıpladım, nefesim daralınca bıraktım. Güzel bi duş aldım, niyet ettim arınmaya.. Enteresan rüyalar gördüm. Taksim Tuva Sanat rüya görüşmeciliği eğitimi veriyor, ses eğitimimle çakıştığı için gidemiyorum şuan. Diğer gruba katılabilirim umarım. Sabah kalktıktan sonra güzel bir şarkı açtım azcık gerdan kırdım ayna karşısında " ulan dedim be seni üzenler utansın" Bi öpücük attım kendime kjfgfkjgkfjhkghjk.. Dün annem patates almış yavrum, dış kapıyı açarken de merdivende unutmuş. Beni arıyor " zere patatesleri gördün mü "rjktgjrtkyltyyjk haykırıyorum. Biri almış götürmüş. Dedim annneeeeeee millet aç açççççççççççççç :hamarat:

Bugün keyfim yerinde. Kahvaltımı yaptım. Yalandan da olsa 5-10 dakika evde hoplayıp zıplamak çok spor yapıyomuşum hissi veriyor. Bakalım günün güzellikleri neler olacak, hayatı neşeyle ve kolaylıkla yaşamayı seçiyorum.
Öpüyorum hemşirelerim. Sevgilerimle.

Bi ısırık alabilir miyim lütfennnn :KK49: Paylaşım olduğunda daha da çok seviniyorum. Mevlana'nın sözüne bayıldım!

Güüüüüüüüüüünayyyydınnn! Aşkla, huzurla, mutlulukla dolu baldan tatlı bir güne merhabaaaaa ..
Dün iş çıkışı arkadaşımla görüştüm bir kahve içip eve geçtim. 10 dakika hoplayıp zıpladım, nefesim daralınca bıraktım. Güzel bi duş aldım, niyet ettim arınmaya.. Enteresan rüyalar gördüm. Taksim Tuva Sanat rüya görüşmeciliği eğitimi veriyor, ses eğitimimle çakıştığı için gidemiyorum şuan. Diğer gruba katılabilirim umarım. Sabah kalktıktan sonra güzel bir şarkı açtım azcık gerdan kırdım ayna karşısında " ulan dedim be seni üzenler utansın" Bi öpücük attım kendime kjfgfkjgkfjhkghjk.. Dün annem patates almış yavrum, dış kapıyı açarken de merdivende unutmuş. Beni arıyor " zere patatesleri gördün mü "rjktgjrtkyltyyjk haykırıyorum. Biri almış götürmüş. Dedim annneeeeeee millet aç açççççççççççççç :hamarat:

Bugün keyfim yerinde. Kahvaltımı yaptım. Yalandan da olsa 5-10 dakika evde hoplayıp zıplamak çok spor yapıyomuşum hissi veriyor. Bakalım günün güzellikleri neler olacak, hayatı neşeyle ve kolaylıkla yaşamayı seçiyorum.
Öpüyorum hemşirelerim. Sevgilerimle.

ha ha ne güzel bir günn olmaz mı burda havalı kapalı da olsaaa çok güzel birgünnnn bizim havamız yerinde çok şükür

bende günlükk 10 000 üstü adım atıyor hergün yürüşlerimi yaparımm eğer fırsatım varsa birazda egzersin yaparım

sabahları kalkınca muhakak sugat yaparım

hele haftasonralı sabah kalkar temiz havayı içime çeke çeke yürürümm yarını planı yapıldı bile

yürümek gibi güzel bir spor yokkk tavsiye ederimmm hatta gel arada bana da eşlik ettttt :spor::spor:

ha ha ne güzel bir günn olmaz mı burda havalı kapalı da olsaaa çok güzel birgünnnn bizim havamız yerinde çok şükür

bende günlükk 10 000 üstü adım atıyor hergün yürüşlerimi yaparımm eğer fırsatım varsa birazda egzersin yaparım

sabahları kalkınca muhakak sugat yaparım

hele haftasonralı sabah kalkar temiz havayı içime çeke çeke yürürümm yarını planı yapıldı bile

yürümek gibi güzel bir spor yokkk tavsiye ederimmm hatta gel arada bana da eşlik ettttt :spor::spor:

İstanbuldayım bi kahveye hayır demem :KK49: üşengeçliğime yeni yeni çare buluyorum. Bebek adımlarıyla başladım sımsıkı taş gibi bacaklarım olsun istiyorum. At kılı fırçasıyla 5 dakka masaja başlıcam bu akşam itibari ile. Burası bu sebeple kendimi kontrolümü sağlıyor. Katkı için teşekkürler Kadınlar Klübü bu kalp size :KK200:

İstanbuldayım bi kahveye hayır demem :KK49: üşengeçliğime yeni yeni çare buluyorum. Bebek adımlarıyla başladım sımsıkı taş gibi bacaklarım olsun istiyorum. At kılı fırçasıyla 5 dakka masaja başlıcam bu akşam itibari ile. Burası bu sebeple kendimi kontrolümü sağlıyor. Katkı için teşekkürler Kadınlar Klübü bu kalp size :KK200:

oo çok uzakmışız birbirimize şimdilik burda karlıklı içeriz kahveleriiiiii

bebek adımlarla başlamak güzellllll

iyi kadınlar kubu var diyelim ozman :KK200:

şimdi burda günlük yaptıklarımızı paylaşacaz demi canım

birde benım ani parlamalarım var bunu nasıl törpüleyecemmm :olamaz::olamaz:

aslında herkese değil kişiden kişiye değişiyorlar sabrımı gerçekten zorluyorlarrrr

şimdi burda günlük yaptıklarımızı paylaşacaz demi canım

birde benım ani parlamalarım var bunu nasıl törpüleyecemmm :olamaz::olamaz:

aslında herkese değil kişiden kişiye değişiyorlar sabrımı gerçekten zorluyorlarrrr

Ani parlamalarda dilini ısır. Bu senin dikkatli ol butonun olsun. Seni öfkelendiren şey ne, durumu analiz et. Sinirlendiren şeyin, seni körükleyen her neyse onu bulabilirsen sakinleşebilirsin. İnsanların yargıları,bakış açıları, davranışları hergün istemediğimiz şeylere maruz kalabiliyoruz. Bu aşamada " bu onun bakış açısı" sözünü defalarca tekrar etmeni tavsiye ederim. Biz ağzımızdan çıkana dikkat edemezken bir başkasının ağzından çıkana hakim olmak mümkün olmuyor.

Duygu düşünceden geliyor. O halde öfkeye sebep olan şeyi ancak düşünceni değiştirerek yenebilirsin. Yazmanı tavsiye ederim. Sorunu net bir şekilde ortaya koy. Seni rahatsız eden davranış mı söylem mi? Kökünü bulup kazımak lazım.

X