Gelinlik Modelleri Gelinlik Kiralama-Satın Alma?

endoplasmicreticulum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2019
69
30
Merhaba kızlar, 2020 ağustos geliniyim. Ankara'da yaşıyorum henüz hiç bakmaya çıkmadık, biraz daha zayıflamayı bekliyorum. :)
Kafama takılan şu oldu, gelinlik satın alma gereksiz bir masraf mıdır? Kiralamayı düşünsek tadilat vs yapıyorlar değil mi?
Gerçekten değer bir fiyat farkı oluyor mu?
Oleg cassini vs gelinlikçilerde de kiralama oluyor mu?
Şimdiden paylaşımlarınız için teşekkürler :KK54:

Kiralamayla satin alma arasinda cok fazla bi fark yok ben satin almistim o yuzden

Simdidem basla bence canim izmirde olsaydin sana kendi gelinlikcimi tavsiye ederdim uzakdan bile dikip yolliyo ama istermisin bilmem herkes bana 10milyardan asaya fiyat vermezken benim gelinlikcim 5 bucuk milyara bana rüya gibi özel dikim bi gelinlik yapti

Satın alınınca o gelinlik Bi süre sonra evde fazlalık oluyor yer kaplıyor bosuna fazladan para veriyorsunuz satarkende 600 den yukarı gitmiyor

Simdidem basla bence canim izmirde olsaydin sana kendi gelinlikcimi tavsiye ederdim uzakdan bile dikip yolliyo ama istermisin bilmem herkes bana 10milyardan asaya fiyat vermezken benim gelinlikcim 5 bucuk milyara bana rüya gibi özel dikim bi gelinlik yapti
Evet internetten görüyorum kuzum fiyatlar çok uçuk, aşırı sade bir gelinlik bile 4-5bin. inşallah hayallerimdekini bulurum fotoğrafını da atarım :oops:

Satarken zararına satılıyor evet ama kiralama ile satın alma arasında çok fazla bir fark yok bende satın alınmasını istedim gelinliğimin kayımvalidemler satın aldılar. Aysiradan almıştım harika Bi gelinlik. Pişman olmadım ne seçtiğim gençlikten ne de satın almaktan. Eğer hazır model düşünüyorsanız aysira da mevcut en az 2 ay önceden bakmanız yeterli olur. Ama özel dikim düşünüyorsanız şimdiden bakmaya başlayın bence modeli belirler ona göre dikime başlanır. Benim nişanlıiım özel dilimi nişanıma 4 ay varken dikime başlanmıştı. Olası aksilikler önlemek adına erken başlayıp erken bitirin kafanız rahat olur. Hayırlı olsun şimdiden.

Evet internetten görüyorum kuzum fiyatlar çok uçuk, aşırı sade bir gelinlik bile 4-5bin. inşallah hayallerimdekini bulurum fotoğrafını da atarım :oops:
Screenshot_20200107_111742.jpg
Screenshot_20200107_111720.jpg

Fikir olsun diye yolliyorum sana canim. Diktirrisen ☺️ benim gelinligim boyledi

Merhaba kızlar, 2020 ağustos geliniyim. Ankara'da yaşıyorum henüz hiç bakmaya çıkmadık, biraz daha zayıflamayı bekliyorum. :)
Kafama takılan şu oldu, gelinlik satın alma gereksiz bir masraf mıdır? Kiralamayı düşünsek tadilat vs yapıyorlar değil mi?
Arasında pek fark olmuyor maalesef. Ben aldım o yüzden. Evde fazlalık mı evet, ama giyinme odamda diğer elbiselerimin yanına astım kılıfında duruyor 🥰 tunalı’da aysira’dan aldım ben. Çok güzel ilgilendiler tavsiye ederim.

Satarken zararına satılıyor evet ama kiralama ile satın alma arasında çok fazla bir fark yok bende satın alınmasını istedim gelinliğimin kayımvalidemler satın aldılar. Aysiradan almıştım harika Bi gelinlik. Pişman olmadım ne seçtiğim gençlikten ne de satın almaktan. Eğer hazır model düşünüyorsanız aysira da mevcut en az 2 ay önceden bakmanız yeterli olur. Ama özel dikim düşünüyorsanız şimdiden bakmaya başlayın bence modeli belirler ona göre dikime başlanır. Benim nişanlıiım özel dilimi nişanıma 4 ay varken dikime başlanmıştı. Olası aksilikler önlemek adına erken başlayıp erken bitirin kafanız rahat olur. Hayırlı olsun şimdiden.
Aysira hmm oraya da bakacağım muhtemelen hazır model olur inşallah ben de düğünden sonra sizin gibi konuşurum çok teşekkürler :KK54:

Arasında pek fark olmuyor maalesef. Ben aldım o yüzden. Evde fazlalık mı evet, ama giyinme odamda diğer elbiselerimin yanına astım kılıfında duruyor 🥰 tunalı’da aysira’dan aldım ben. Çok güzel ilgilendiler tavsiye ederim.
O zaman ilk durağım Tunalı Aysira, Dai wedding zeynep ekin falan da tavsiye ettiler, çok zevkli olacak gibi çok teşekkürler :oops:

Bende kadıkoyde bır gelıklıkcıye özel dikim yaptırmıstım..dolapta cok yer kaplıyor dogru ama pısman olmamıştım satın aldığıma... Kiralama ıle satın alma arasında cok bır fark yok zaten.. Hayırlı olsun bu arada 😉

Ben istanbulda kiralik aldim sifirdan diktirdim gelinlik alcaksiniz bi kere kullanilcak baza altinda kalicak 8 9 bin bosuna masraf. Kesinlikle kiralik bu arada hemen dikmiyolar son1 ay kala provalarla haftalik dikiliyor.

Sıfırdan diktiriyorsunuz ama kiralık oluyor ben 2300 tlye işlemeli falan birsey diktirdim istanbulda. Herkes de cok begenmişti. İstanbulda bu işlerin piyasası var aynı gelinlikler fatihte 8 9 bin Eminönünde 6 gbi. Sultanbeylinde (sadece tesettür düşünmeyin) 3 bine bayagı abartılı bişi diktirebilirainiz. Ankarada da vardır böyle yerler sadece bulmak zaman alır. Bi de erken anlasın ama son Bi ay kala dikiliyor zaten daha uyguna gelir.

Sayın alma 300 400 farkediyor diye biliyorum ama almaya hiç gerek duymadım annem çok ısrar etti ama gerek duymadım evde durcagina başkası giysin tekrar ne önemi var

Merhaba öncelikle mutluluklar diliyorum.
Bende Ankarada ikamet ediyorum. Kizilay and carsisinda Asya gelinlik var orada gül ablacığım tavsiye ederim. Bende kendim tasarlayıp diktirmistim. Ama suan satmayi düşünüyorum. Yer kapliyor. Kiralamak satın almak veya diktirmek pek bir fiyat farkı olmuyor.

X