Gelinlik Modelleri Gelinlik alırken neye dikkat ettiniz?

xixtxixr&buse

Sana ait bütünüm :)))
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2008
1.183
2
1) 2 parça mı tek parçamı?
2)uzun duvak kısa duvak?
3)çiçek mi taç mı?
4)kiralık mı olsun sizin mi?
5)saten mi tafta mı?
6)kabarık mı yoksa düz elbise gibi mi?
herkesin zevki farklıdır elbet ama en azından bir fikir oluşur ?

1 - Hep tek parça istedim. Çünkü 2 parça gelinlikler hoşuma gitmiyor, ayrı durunca gelinliğin güzelliğini bozuyormuş gibi geliyor. :sm_confused:

2 - Kesinlikle uzun duvak coksekeriremsu

3 - 2 düğünüm oldu. İlk düğünde açık saç ve küçük çiçekler vardı . Diğerinde topuz ve topuzun etrafına sarılı inci vardı. yerimseniben

4 - Kesinlikle benim olmalı. Çocuğuma saklayabileceğim en önemli hediyelerimden biri olmalı.. :emir_bebek:

5 - Modele göre değişir, model çok hoşuma gittiyse kumaşa pek bakmam. Misal ilk beğendiğim gelinlik için tafta denilmişti. Ama aldığım gelinlik tafta değildi kanımca :uhm: anlamam pek yani sırnaşık şey

6 - Telli tarlatan asla olmaz. Telsiz tarlatan olmalı. Ne dümdüz olacak ne de barbie bebek gibi kabarık. Ortası TELSİZ TARLATAN a.s

Bu zevk meselesidir arkadasım hangısı hosuna gıdıyorsa hangısının daha cok yakısacagını dusunuyosan tek parca ıkı parcaya gelınce fiziki yapına gore deısıo kiloluysan zayıfsan gibi ..Allah herkesin gönlüne göre versin dilerim sevgiler..a.s.

canım vücut tipi çok önemli gelinlik seçerken gelinlik modelimi ben çizdim benim bacak boyum uzun üstüm kısa tiptir o nedenle 2 parça seçtim üst orantı için ve kesinlikle tafta kumaş simli tül kullandırdım duvağım uzundu herkez çok güzel farklı olduğunu söyledi gelinlikçi bile ama yaptığım hata düşünemedim üsttü swarovski taşlarla süslüydü ağır oldu hafif gelinlikle insan daha rahat eder anladım

Benimki tek parça, straptezdi.İki parça olanlar bence hem gövdeyi daha kısa gösteriyor hem de ayrı görüntü hoş değil.Tek parça daha zarif duruyor.Yan çiçek taktım saçıma.Bence tacın modası kalmadı.Gelinliğimin belinde yanda otrişleri vardı.Saçımın çiçeğine de otrişler koydular.Duvağımın dantelini çift yönlü diktiler.Çoğu yer yapmıyor uğraşmamak için aklınızda olsun.Duvağımı açtığımda arkadayken danteli üst katı da alt katı da düzdü yani.Eteği taftadandı.Bence saten pek hoş durmuyor.Benim gördüğüm 2008 modeller en azından hep taftadandı.Kiralama konusuna da gelince bence satın al.1 ay oldu benim gelinliğime baktıkça çok mutlu oluyorum.Ve kesinlikle gelinlikte içine ne siniyorsa onu al.Fransız danteli güzel oluyor.Ben ne çok Pamuk Prenses gibi ne de çok sade olmamasına dikkat ettim.Mutluluklar şimdiden.Çok güğzel heyecanlar bunlar.Ben özledim bile:1hug:

valla ben 2 parça aldım çok ta hoş durdu.beni olduğumdan zayıf gösterdi.kilo problemi olanlar evaze etekli iki parçalı seçmeliler.
kiralık deil benim gelinlik
saten
çiçek
normal kabarıklıkta:)

ay ben sacima topuz birde yandan kocaman cicek koyarlarya öyle istiyorum tabi gelinligime sacima uyarsa

ben de kocaman bır yaprak olsun ıstıyorum gelınlıgımın bır yerınde mutlaka ama neresıne nasıl konması gerektıgını bulamıyorum ınternette gormustum sacına takmıstı kocaman bır yaprak fena durmamıstı ama oyle asıl bır hava da katmamıstı
gercı acelem yok evlenmek ıcın baya uzun zaman var sanıyorum ama modelını cızımlerını kendım yapıcam o yuzden kafamdakını nasıl oturtabılırım gelınlıge onu bulamıyorum
fıkrı olan varsa beklerım

2)uzun duvak kısa duvak?
3)çiçek mi taç mı?
5)saten mi tafta mı?

2 parca daha güzel duruyor
gelinliğin tarzına göre taç yada çiçek tercşh edersin;benimki sade spor görünümlü olduğu için çiçekti..pullu süslü bişey diktireceksen taç takabilirsin
evlilik yıldönümlerinde giyerim dersen senin olsun..ben üstünü alabildim sadece 1. evlilik yıldönümünde giydim evde:asigim: yeniden evlenmiş gibi hisetmiştim
tafta şık duruyor kesin ve kesssinnn benimki taftaydı
boyun nasıl bilmiyorum boyun ne kadar uzunsa o kadar kabarsın

esmatf9.jpg

gelınlıgım bunun aynısı dıkıldı.resımde olan hersey yaptım tek fark ben esmerım :)

herkes bir model seçip beğeniyo ama ben hapsini beğeniyorum ve boleroya takmış durumdayım ama tek parça gelinliğe mi 2 parça gelinliğe mi güzel gider bilmiyorum
Burdan bakıyorum evlenen arkadaşların gelinliklerine hepsi çok güzel
ben ne yapcam nasıl beğenecem

2)uzun duvak kısa duvak?
3)çiçek mi taç mı?
5)saten mi tafta mı?

daha tamamlanmamış olsada az çok cevaplayabilirim sorularını canım yerimseniben
1. tek parça
2. etek boyumda uzunca bir duvağım olacak
3. kapalıyım ama taçta çiçekte düşünmüyorum yanda güzel bir broş olabilir
4. benim olacak kısmetse
5. saten de tafta da değil nasıl tarif edebilirim onuda bilmiyorum
6. baktığım modeller hep düzdü ama giyince kendime yakıştıramadım o yüzden kabarık oldu çokta hoş oldu bence kaydirigubbakcemile5

canım bence başörtülüysen bolero kullan ama açıksan bence hiçç yakışmıyor
saçlar yapılı herşey çok şık ama sırtında bolero:1no2:
kapalılara tavsiye ederim ama eğer değilsen boleroyu tercih etme derim
mesela mız mız arkadaşın gönderdiği resimdeki model çok güzel ve sade

2)uzun duvak kısa duvak?
3)çiçek mi taç mı?
5)saten mi tafta mı?

benim gelinliğe gelinceee
1-2 parça hiç aklımda yokken çarşıya bi çıktım 2 parça çok hoş gelinlikler var fikrim değişti ve 2 parça aldım
2-duvak gelinliğe nasıl yakışıyorsa o şekilde tercih etmeni öneririm uzun da güzel kısa olarak ta çok güzel duvaklar var benim ki belimdeydi
3-çiçek mi taç mı bu çok önemli ve bence kuaförüne bağlı kuaförün maharetliyse çok şık ve zarif bi taç hoş olur diye düşünüyorum ben kapalı olduğum için çiçek almak istedim ama gelinliği alırken kuaförümde yanımdaydı ne çiçeği ya ben hiç başörtü üstünden çiçek yapmadım ve görmedim deyince vazgeçtim ama sonradan çok pişman oldum keşke alsydım dedim kuaförümü de değiştirdim çünkü hiçbişeyden anladığı yoktu
4-benimki kiralıktı eşim bana bıraktı bu tercihi ama ben evde kalabalık olmasın diye istemedim şimdiki aklım olsa isterdim gerçekten kızın olursa hem ona bırakmak için çok hoş bişi hemde anı....
5-benimki satendi tafta çok sert duruyor
6-kısa boyluysan elbise gibi olmalı uzun boyluysan dilediğin kadar kabarık olsun orta boyluysan orta benim ki kabarıktı ama abartılı değil tabii

2)uzun duvak kısa duvak?
3)çiçek mi taç mı?
5)saten mi tafta mı?

ortadan uzun boylu olduğum için tek parça tercih ettim ben görüntü olarak daha uzun gösterir dediler..
duvağım çok uzundu ve kenarları güpür olduğu için ne taç ne çiçek kullandım.. Rahibe duvaktı ve saçımın üzerine tokalarla tutturuldu...Saç değil duvak ön plandaydı...
kiralık yada satılık tamamen sizin fikriniz ama o kadar kirlenmişti ki benimki o halde saklamayı düşünmedim açıkcası...
satendi fransız satenin üzerine taşlı kaftan giydim ben... kırık beyazdı satenim...Işıl ışıldı...
en küçük tarlatanı giydim ben elbise gibiydi...
gelinliği gördüğüm an bu benim demiştim ve ona göre üzerime dikildi... giydiğim ikinci gelinlikti ve olur verdim...
herkes çok beğenmişti...
:CüvCüv:

benim gelinliğim tek parçaydı..
çok sade bir gelinlik istemiştim ama kayınvalidemin ısrarıyla biraz taş işlemeler yapıldı..
duvağım kısaydı..serbest olarak attım.nikahtan sonra çıkardım.kır düğünüydü benim düğünüm o yüzden istemedim kırdüğününde öyle olmay..
saçımda çiçek vardı;uzun saçlarıma maşa yapılmıştı..
kendi gelinliğimdi..saten den olduğu içinde attım makineye yıkadım..
çok kabarık istemedim ama elbise gibide olmadı.dozundaydı..

ben kapalı da değilim ama fazla açık da değilim boleryo o yüzden düşünüyorum dantelden olsun diye düşlüyorum
boyum 1,63 nişanlımda 1,70 boyumuzda ben ayakkabı giydiğimde yakın oluyo birbirimize
önce bir gelinlik beğendim tek parçaydı ama fazla kabarık değildi şimdi nasıl desem biraz süslü olsun ışıl ışıl olsun istiyorum ama hala neye karar vereceğimi bilmiyorum

2)uzun duvak kısa duvak?
3)çiçek mi taç mı?
5)saten mi tafta mı?

1. iki parçaydı ama özel bir nedeni yoktu denedim onu beğendim.
2. kesinlikle uzun duvak
3. çiçek taktım eteğimdeki çiçeğin aynısından
4.benim .
5.saten üzerine organze bir katı daha vardı.
6. orta kabarıklıktaydı

Son düzenleme:
X