Gelin hep birlikte kilo alalımmm :)

papatyamm13

Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2016
282
149
Slm kızlar.. Bu bölüme daha önceki senelerde yazmış ve burdaki arkadaşların desteğiyle 4 kilo almıştım. Sonra bıraktım ve o kilolar puffff uçuverdi :KK43:( :KK14: Ben 1.59 boyunda ve 37.7 kilo olarak yeniden kilo alma çabama başlamaya karar verdim ve sizin de desteğinize ihtiyacım var. Siz de benim gibi sayısız yol deneyip kilo alamayıp her defasında pes ettiniz belki de. Ama yaşadığım bir olay aklımı başıma getirdi. Bu sefer pes etmemek üzere yeniden başlamaya karar verdim. Tüm tahlillerimi yaptırdım ve kilo almaya engel hiçbir hastalık durumum olmadığını öğrendim. Diyetisyene de gittim 8 gün önce ve 8 günde 1,5 kilo almayı başardım. Şu an kilom 39,2 ve hedefim 48 kilo. Benim gibi düşünenler eminim vardır, lütfen birbirimize destek olalım birbirimizi motive edelim. Geçmişte işe yarayan tecrübelerimizi paylaşalım ve birlikte kilo alalım. Ben de edindiğim her türlü bilgiyi paylaşmaya hazırım ve bu sefer neler yapmam gerektiğini daha iyi biliyorum. Daha önce burda isim listesi yapıp her hafta kilomuzu yazıyorduk. En fazla kilo alanlar ne yaptığını yazıp diğerlerini motive ediyordu. En fazla kilo alan kişi en az kilo alana extra kalorili birşey yazıp onu yeme cezası veriyordu. :KK19: Her gün mutlaka buraya uğramaya çalışıp neler yediğimizi yazıyorduk. Var mısınız böyle birşey yapmaya.:kk77: Eğer isterseniz isimlerinizi, boy ve kilolarınızı yazın ve her hafta güncellemek üzere sizi de takip edeyim ve burda buluşalım. Hadi kızlarrrrrr......:halay::halay::halay:
Ben başlıyorum katılanlar arkamdan gelsin listeyi oluşturalım :KK66:
-------------------------------Başlangıç -----1.Ayın sonunda
1. P papatyamm13 -boy: 1.59 kilo: 39.2.....40.5 (+1.300 gr.)
2. segazel segazel ----------boy: 1.55 kilo: 40,5....42.4 (+1.900 gr.) :sampiyon:
3. M Mugeeren -------boy: 1.50 kilo: 37...... 37.5 (+0.500 gr.)
4. B bebegim-gel ----boy: 1.61 kilo: 44.......45.4 (+1.400 gr.)

Son düzenleme:
Kilo vermek oksa dolar tasarda :))) cok kilo almak isteyen olacagini sanmiyorum :)

Umarim alirsin kilo.
Kilo almakta vermek gibi zormuş tv de duyduguma gore, oylemi?
Varya dunyalari yerdim. Ohh ne guzel sismanlama derdi olmadan :) ne pasta borekler yerdim :)

eskiden burası da çok aktifti. belki yeniden canlanır umuduyla yazdım.. evet zaten mesele iştahta. iştah olsa kilo alma sorunumuz kalmazdı ki :KK14: bu sefer karalıyım çünkü çok fena kalbimi kırdı biri ve onun sayesinde kilo alacağım eminim bu sefer :kk77: pes etmeyeceğim kimse buraya yazmasa da kararlıyım ama birlikte birbirimize de faydalı oluruz benim gibi olanlar var biliyorum bunu

Ben başlıyorum katılanlar arkamdan gelsin listeyi oluşturalım :KK66:

Papatya----- boy:1.59 kilo:39.2

Ben de geçen nisanda başlayıp mayıs başına kadar yaklaşık 4 kilo alıp 43 kilo olmuştum. Sadece yeme düzenimi değiştirdim çok yedim deyip aslında 1000 kaloriyi zor dolduranlardanım. Düzenli beslenip kalori takibi yaparak aldım kiloları. Ama fazla aktif ve yorucu bir yazın sonunda 3 kilosonu geri verdim.

Şuan 40,5 kiloyum, hedefim 2 ayda 44-45 olmak ama tabi orantılı ve sıkı kalarak bu kiloya ulaşmak. İstediğim şekilde olursa 1-2 kilo daha yukarı çıkabilirim. Bakalım böyle bir liste motivasyonumu artırabilir:KK66:

1. P papatyamm13 ----- boy:1.59 kilo:39.2
2. segazel segazel ------boy: 155 kilo:40,5

segazel segazel yazmana çok sevindim :) inşallah sayımızı arttırır amacımıza birlikte ulaşırız :) Aynı şeyleri yaşamış gibiyiz ben de 4 kilo alıp verdim. Senin gibi düşünüyorum ben de orantılı ve kas olarak kilo alıp fit olmak istiyorum. Geçen nisan ve mayısta pilatese gitmiştim beslenmemde hiçbir değişme yapmadığım halde 2 kilo almıştım :KK28: yeniden pilatese de başlamayı düşünüyorum hem de diyetisyenin verdiği liste için kendimi zorlamaya çalışıyorum. Bebe bisküvisi ile kilo alanları duymuşsundur belki, onun da bi dönem faydasını görmüştüm o yüzden yatmadan onu da yemeye başlayayım diyorum :21:

o kiloyu alırken neler yedin nasıl beslendin.. Malum bizde iştah sıkıntısı var. Hacmi az ama kalorisi yüksek şeyler yememiz lazım. Önerilerin varsa alabilirim faydalanırım belki :oops:

o kiloyu alırken neler yedin nasıl beslendin.. Malum bizde iştah sıkıntısı var. Hacmi az ama kalorisi yüksek şeyler yememiz lazım. Önerilerin varsa alabilirim faydalanırım belki :oops:

Önce bir mutfak tartısı aldım yediklerimi tarttım, bir de telefona kalori programı ekledim. Orantılı kilo almak ve gıda gruplarını dengeli kullanabilmek için. Bu aynı zamanda yeme konusunda da motivasyon oldu kendimi yemek yeyip ekleme zorunda hissediyordum. Yedikçe de iştahım açıldı zaten.

Kahvaltıyı atlamamaya çalıştım, zaten aldığım kalorinin büyük kısmı buradan geliyordu. Her gün yumurta tükettim, ama haşlanmış değil omlet olarak ve omleti patatesli havuçlu yaptım. Bunun kalori değeri gerçekten çok yüksek ve besleyici tek omletle ortalama 400 cal alıyordum. Çorbaları daha kalorili yapmaya başladım mesela kremalı çorbalara ağırlık verdim. Kuruyemişi ara öğünlere katarak tükettim normalde tüketen biri değilim. Örneğin cacığın içine ceviz kattım, kuru kayısıyla falan fındık badem cevizle birlikte yedim, yaş meyveleri de öyle. Salatalara ve çorbalara ekstra haşlanmış mercimek, nohut gibi şeyler kattım. Yine sebze yemeklerine ve yoğurtlu salatalara cacığa vs 1 çorba kaşığı zeytinyağı ekledim yerken, zeytinyağına bayılırım normalde de. Ekmek yerine simit ve ev poğaçası tükettim. Yoğurt ve sütü her gün tükettim. Sebze yemeklerini hep etli yaptım yemeğin içinde et pek sevmediğim halde. Her gün tereyağlı pilav ya da makarna yemeye çalıştım.

Kısacası hemen her şeyi yedim ve öğün atlamamaya azami dikkat ettim. Ama karbonhidrat miktarını hiç tutturamadım ben, çünkü ekmek yeme alışkanlığım yok. Çikolata vs alışkanlığım yok yüksek kalorili ama hazır gıdalardan kaçınmayı tercih ediyorum, hazır reçel, meyve suyu, bisküvi vs hiç tüketmem kilo alıcam diye sağlık gitmesin. Sadece arada cips patlamış mısır ve hazır kek vs yedim. Son olarak Vitasure kullandım bu yaz o son 1 kiloyu da vermememin tek sebebi yeme düzenim kaçıtığı için onunla desteklemem. Onu da su yerine hep süt ile yaptım 350-400 cc süt yaklaşık 200 cal fazladan geliyor demek.

Aynen ben daha önceleri 35 falandım yinede 2 kilo aldım ama bi ara 40 a çıkmışdım yine zayıfladım

Bence kilo almanın özü sağlıklı karbonhidratları ve öğün sayısını artırmaktan geçse de öncelikle bir diyetisyen ile görüşüp muayene olmanızda büyük yarar var diyebilirim.

Merhaba bende sizin gibi zayıfım boy 150 kilo 37

Öncelikle hoş geldin aramıza arkadaşım :KK25:

Yazları çok zayıflıyorum gastridde var

Bende de gastrit var ve aynı sorunları yaşıyorum. Ama son bir haftadır düzenli yemeye çalıştığımdan şikayetlerim biraz olsun azalmaya başladı. Tabi gastriti olanların yememesi gerekenleri yemiyorum abur cubur da tüketmiyorum, onlar gastriti iyice azdırıyor malum. Kalorisi yüksek ama sağlıksızlar işte mide de tepki veriyor :KK45:Gastrit kötüleşince iştah da iyice azalıyor.. sen abur cubur yiyor musun mesela:KK64:

Bence kilo almanın özü sağlıklı karbonhidratları ve öğün sayısını artırmaktan geçse de öncelikle bir diyetisyen ile görüşüp muayene olmanızda büyük yarar var diyebilirim.

Yorumunuza cevap vermeden önce birşey sormak istiyorum. siz de kilo almaya mı çalışıyorsunuz yoksa yazmanızın başka bir sebebi mi var? Nick inize bakılırsa fitsiniz ve öyle bir ihtiyacınız yok?

F fitPervin esasında varmak istediğim konu şu.. Eğer zayıfsanız ve kilo almaya çalışıyorsanız buyrun aramızda size de yer var elbet. Yok normal kilodaysanız ama daha önce bizimkine benzer sıkıntılar yaşadıysanız, işe yarar tavsiyelerinizi ben şahsen can kulağıyla dinlemeye hazırım. Ama konuyla hiçbir ilginiz yok ve öylesine yazdıysanız kusura bakmayın ama çevremizde sanki hiçbirşey bilmiyormuşuz ve hiçbirşey yapmamışız gibi konuşup canımızı sıkan, bize boş boş tavsiyeler verip boş eleştiri yapanlar fazlasıyla var. Zaten burada buluşmamızın amacı da sadece bizi gerçekten anlayan insanlarla konuşup şu sorunumuzu birlikte çözebilmek. Moralimiz bozulmadan birbirimizi motive ederek istediğimiz sonuca ulaşmak. Zaten çoğumuz birsürü tahlil yaptırmış ve diyetisyene gitmiş fakat ona rağmen bazı sebeplerle kilo alamamış insanlarız. Umarım anlatabilmişimdir?...

Öncelikle hoş geldin aramıza arkadaşım :KK25:

Bende de gastrit var ve aynı sorunları yaşıyorum. Ama son bir haftadır düzenli yemeye çalıştığımdan şikayetlerim biraz olsun azalmaya başladı. Tabi gastriti olanların yememesi gerekenleri yemiyorum abur cubur da tüketmiyorum, onlar gastriti iyice azdırıyor malum. Kalorisi yüksek ama sağlıksızlar işte mide de tepki veriyor :KK45:Gastrit kötüleşince iştah da iyice azalıyor.. sen abur cubur yiyor musun mesela:KK64:
Bende abur cuburu tüketmiyorum ama arada kola içiyorum heralde o yapıyor

Bende abur cuburu tüketmiyorum ama arada kola içiyorum heralde o yapıyor

Bence kolayı tamamen bırakmayı dene. Ben de arada bir içiyordum bıraktım. Midemi mahvediyormuş bıraktıktan sonra farkı gördüm. Nasıl dersen birkaç ay içmedim ve sonra arkadaşlarla yemekte bir bardak nolcak içeyim dedim. Üç günde mide bulantım anca geçti. Bidaha tövbe :) ice tea içiyorum onun yerine dokunmuyor :)

X