Deri ve Cilt Hastalıkları Geçmeyen uyuz lütfen bilen yazsın

akasayalar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2022
821
1.681
Hanımlar merhaba arkadaşım eşi ve iki bebekleri 11 aylık ve 4 yaşında.bir senedir bu uyuz hastalığıyla mücadele ediyorlar. Gitmedikleri hastane kullanmadıkları krem ilaç losyon kalmadı. Evi ilacladilarr herşeyi kaynattilar yıkadılar. Sirke ilaçlama aklınıza gelebilicek herşeyi denediler. Çok üzülüyorum inanılmaz zayifladilar herşeyden tiksiniyorlsr ve heryerleri mosmor oldu kasinmaktan. Hani olur ya başınıza gelen vardır yakınınızin başına gelmiştir geçmiştir bir yöntem çare yokmudur. (Mune konu yanlış yerde evet biliyorum ama diğer yerde bu kadar bakılmıyor ve gerçekten acil durum) bebekler için konu biraz kalabilirmi.🤲❤️

Hanımlar merhaba arkadaşım eşi ve iki bebekleri 11 aylık ve 4 yaşında.bir senedir bu uyuz hastalığıyla mücadele ediyorlar. Gitmedikleri hastane kullanmadıkları krem ilaç losyon kalmadı. Evi ilacladilarr herşeyi kaynattilar yıkadılar. Sirke ilaçlama aklınıza gelebilicek herşeyi denediler. Çok üzülüyorum inanılmaz zayifladilar herşeyden tiksiniyorlsr ve heryerleri mosmor oldu kasinmaktan. Hani olur ya başınıza gelen vardır yakınınızin başına gelmiştir geçmiştir bir yöntem çare yokmudur. (Mune konu yanlış yerde evet biliyorum ama diğer yerde bu kadar bakılmıyor ve gerçekten acil durum) bebekler için konu biraz kalabilirmi.🤲❤️
Çok geçmiş olsun Bizim başımıza geldi
Özel de bi doktor Wilkinson pomad yazdı kullandık geçirdik
Deniz girmekte iyi geliyormuş 2 hafta yıkanmadan denize girip çıkmak

Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun bundan bi sene kadar önce ablamlarda da uyuz vardi ve tam bi sene uğraştılar atlatbilmek icin ve ablamin da ikiz bebekleri vardi yeni doğmuş. Ablam eczaneden ozel bi karışım kullandi ama bunun yaninda herseyini yüksek derecede yikayip ütüleyerek giyerdi çorabını bile ütülerdi evde ne varsa herşeyin yikanip sirkeyle silinmesi ve utulenmesi gerek kışlık yazlık ama herşeyin ablam tam bi sene boyunca ütü yapti o kadar yapti ki ütüsü ve çamaşır makinasi bozuldu. Dediğim gibi herşeyi yıkayıp ütülemeden hic bişey giymesin bide aktardan sabunlar var onlardanda kullandi uzun oldu biraz ama ablamlarla birebir bende aynı durumları yaşadığım için biliyorum inşallah tez zamanda atlatirlar çok geçmiş olsun.

Ben de geçirdim aylarca sürdü. Yıkandığım suya defne yaprağıni ocakta kaynatıp içine koyardım hep. Benimki geçti şükür faydası olur diye yazmak istedim. Birde beslenmelerine dikkat etsinler çok önemli bu

aktara gidip kükürt sabunu ve çay ağacı yağı alın.
2. eczaneden metrin şampuan, losyon, wilkinson pomad ve kaşıntı hapı vereceklerdir.

kendi yöntemim;
1- elma sirkesi veya beyaz sirkeyi yarı yarıya olacak şekilde çay bardağına su ile karıştırıp güzelce duşta karışımla keselenmeniz. daha sonra kükürt sabununu köpürterek vücudunuzda 5 dk bekletin ben üzerine metrin şampuanıda köpürterek 5 dk daha bekletip yıkıyorum.

2- duştan sonra tüm vücudunuz kuruduktan sonra wilkinson pomadı tüm vücudunuza sürüp 2 gün bekletmeniz gerek( mümkünse haftasonu yapın çünkü tütmüş soba gibi kokuyorsunuz)

3- 2. günün sonunda tekrar 1.yöntemdeki gibi duş alıp metrin losyonu çay ağacı yağı ile karıştırıp tüm vücudunuza sürün ve her günün akşamı duş alıp losyon ve çay ağacı karışımını sürmeye devam edin.

4. her gün giydiğiniz tüm kıyafetleri 40-60 derecede yıkayın, nevresimlerinizi 3 günde bir değiştirin ve 90 derecede yıkayın.

tam olarak 1-1.5 ayımızı bitirdik ve aktif kaşınma durumumuz bitti denebilir.
uyuz ter ve sıcak ortamı çok fazla seviyor üremeye en müsait ortamları genelde. o nedenle acele etmeden sabırlı bir şekilde tedavinizi uygulayın.

Olmadım hiç umarım olmam, ekside buldum bunu, umarım işe yarar

Kizlar hepinizden Allah bin kere razi olsun yazan herkesin ekran görüntüsünü alıp arkadaşıma atıyorum inşallah çözüm bulunur hepsini deneyecek🤲🤲❤️

Geçen sene bu zamanlar başımıza geldi.Kardesim cezaevinde gardiyan ondan geldiğini düşünüyorum.Lakin berbat bişey... İnanılmaz tatlı tatlı kaşıntı oluyor.Ozellikle küçük kızımda geçmek bilmedi.Wilkinson pomad denen iğrenç kokulu bir krem önerdiler.Üč dört gün boyunca her gün sürdük ve bu sürede yikanmadik.Nevresim ,yastık , çorap, çamaşır ne varsa temas ettiğimiz yüksek ısıda yıkayıp ütüledik.Bu arada pomadtan sonra kwellada isimli losyon kullandık.Tekrar kaşınmaya başlayınca losyon sürdük engelledi uyuzu.Cok şükür 3 ayda atlattık.
Uyuzu atlatmadan kimseyi evlerine almasn ve de temasta bulunmasınlar çok çabuk bulaşıyor

Arkadaşlar ..Uyuz salgınina yakalanan herkese geçmiş olsun..Ben nasıl kuruttum anlatayım.. Öncelikle wilkinson pomad alın bu pomadi karışım yaptırıp etkisini azaltmayin.Deri gozeneklerini açacak gibi sağlam bir banyo yapın imkan varsa buhar banyosu yapın.Ardindan bu pomadı vücudunuza iyice yedirerek sürün çamur bulamac gibi değil derinize iyice yedirerek surmelisiniz.ben bu pomadi üzgün ustuste sürdüm ve bir gün banyo yaptim ardından tekrar ettim Bu rutini üç kez ustuste yaptım toplam onikigun sürdü.. Çünkü bu hastalık kremi sürdüm bitti bir hastalık değil ..ilacı sürüyoruz Deri üstü altı parazitler öluyor ama deri altındaki larvalar 5..6..gün sonra tekrar çıkıyor.. hastalık hemen biten değil azalarak biten bir seyir takip ediyor..pomad kullanımı oniki gün sonunda hastalığı bitirdi gibi gözüküyordu ama emin olamadım.. inanın bütün forumları youtubu vs..hepsini araştırdım.. Natur aren scrab eks diye bir ilaç buldum biraz pahalı ve sadece internet üzerinden alinabiliyor. Tedaviye bu ilaç ile devam ettim ve parazit nihayet vücudumu terk etti.Bu losyonu alacak gücü olmayanlar çay ağacı ve zeytinyağı karışımını deneyebilir ama almanızı tavsiye ederim.Bu arada eski usulleri mutlaka uygulayın.. Kükürtlü sabun kullanın.. Ev ve eşya temizliğinde beyaz sirke kullanın.ilaca ara verdiğiniz günlerde beyaz sirkeyi pamuğa damlatarak kaşınan bölgeye beş dakika pansuman yapın.Beyaz sirke cildin ph dengesini bozarak larvalarin gelişimini engelliyor..Ailedeki herkes belirti olmasada en az bir kere pomat kullanmalı.hastalik önce çok yavaş ilerliyor sonradan inanılmaz bulaşıcı bir seyir izliyor. Bu sebepten belirti göstermeyen aile üyelerine en az bir kür.. Yani üç gün ustuste bu pomadi kullanmalı.Ben bu şekilde kurtuldum Herkese geçmiş olsun..

Arkadaşlar ..Uyuz salgınina yakalanan herkese geçmiş olsun..Ben nasıl kuruttum anlatayım.. Öncelikle wilkinson pomad alın bu pomadi karışım yaptırıp etkisini azaltmayin.Deri gozeneklerini açacak gibi sağlam bir banyo yapın imkan varsa buhar banyosu yapın.Ardindan bu pomadı vücudunuza iyice yedirerek sürün çamur bulamac gibi değil derinize iyice yedirerek surmelisiniz.ben bu pomadi üzgün ustuste sürdüm ve bir gün banyo yaptim ardından tekrar ettim Bu rutini üç kez ustuste yaptım toplam onikigun sürdü.. Çünkü bu hastalık kremi sürdüm bitti bir hastalık değil ..ilacı sürüyoruz Deri üstü altı parazitler öluyor ama deri altındaki larvalar 5..6..gün sonra tekrar çıkıyor.. hastalık hemen biten değil azalarak biten bir seyir takip ediyor..pomad kullanımı oniki gün sonunda hastalığı bitirdi gibi gözüküyordu ama emin olamadım.. inanın bütün forumları youtubu vs..hepsini araştırdım.. Natur aren scrab eks diye bir ilaç buldum biraz pahalı ve sadece internet üzerinden alinabiliyor. Tedaviye bu ilaç ile devam ettim ve parazit nihayet vücudumu terk etti.Bu losyonu alacak gücü olmayanlar çay ağacı ve zeytinyağı karışımını deneyebilir ama almanızı tavsiye ederim.Bu arada eski usulleri mutlaka uygulayın.. Kükürtlü sabun kullanın.. Ev ve eşya temizliğinde beyaz sirke kullanın.ilaca ara verdiğiniz günlerde beyaz sirkeyi pamuğa damlatarak kaşınan bölgeye beş dakika pansuman yapın.Beyaz sirke cildin ph dengesini bozarak larvalarin gelişimini engelliyor..Ailedeki herkes belirti olmasada en az bir kere pomat kullanmalı.hastalik önce çok yavaş ilerliyor sonradan inanılmaz bulaşıcı bir seyir izliyor. Bu sebepten belirti göstermeyen aile üyelerine en az bir kür.. Yani üç gün ustuste bu pomadi kullanmalı.Ben bu şekilde kurtuldum Herkese geçmiş olsun..
Bu arada yazmayı unuttum imkanınız varsa mutlaka denize girin ve uzun süre kalın deniz tuzu çok iyi geliyor.

Kizlar hepinizden Allah bin kere razi olsun yazan herkesin ekran görüntüsünü alıp arkadaşıma atıyorum inşallah çözüm bulunur hepsini deneyecek🤲🤲❤️
İmdat perişanım 6 aydır geçmedi bu pislik yoruldum herşeyi kaynat ütüle aylardır losyon krem karışım şampuan sirke aklınıza gelecek herşeyi yapıyorum ama çaresiz kaldık bu nasıl bir illet evdeki herkesin vücudumuz yara içinde çamaşır suyu kullanmaktan ciğerimde elden gidecek kurtulanlar yazsın lütfen wilkinson pomad metil özel karışım Peru balsamı kükürt karışımı daha sayamayacağım bir sürü şey napıcam yardım edin

Ben de hamileyken olmuştum ve doğum yaptım bitti sandım hala varmış bebeğime de bulaştı ilk egzama sandık ama meğersem uyuzmuş her her yara oldu geceleri ağlıyodu garibim kaşınıyor işte bende kaşıntı yoktu uyuz mutasyona mı ne uğraşı ilk zamanlarda çok kaşınıyodum ondan bitti sandım ama kalıntı var demekki bi yerlerde yumurtaları var herşeyi denedim losyon kulanndık yaralı geçti bitti bizde kaşınmıyorız her kaşıntıyıda uyuz sanıyorum pskoljim bozuldu ve bebeğimin yaraları bitti aynı yerlerinde sadece kabarma oluyo bitsede hala oluo mu bilmiyorum ne yapsak aslında uzmanlar bi çare bulsun salgın ilerliyo covidten kötü

Bizdede oldu maalesef.. yatiya misafirim geldi iki kişi.. ve sonrasında bendede uyuz başladı.. suan bebek emziriyorum oglum 1 yasinda.. kasinmiyor ama kabarcıklar çıktı.. doktora gitmedim çünkü araştırmalar sonucunda ilaclarinda,eczanedeki karisiminda ve bitkisel çözümlerinde sonucu hep aynı.. hemen biten bisi degil.. zamanla azalan bisi olduğunu öğrendim.. ve bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine eczanedeki kükürtlü karisimi yaprirdim..6. gundeyim.. kasinma ilk bolgelerde azaldi ama ilk zamanlar bilmedigimden kasidigim ellerimi yikamadigim için baska bolgelere sekti.. artık kasimayi biraktim çünkü elime gecip ordan dokundugum yerlere bulaşıyor.. o yüzden kasimak zorunda kalirsaniz elinizi beyaz sirke ile dezenfekte etmeyi unutmayın.. suan 1 yasindaki oglumun yuzunede geçti ve benimde yuzumde basladi. Bu eczanes karisimi yuzde rahatsız edici.. bende lavanta yağı alip onu deneyecegim sadece yüz bolgesine oglumun ve benim.. bu arada esim ve 3,5 yaşındaki kizimda kasinma yok. Ama eczane karisimini surmeye ayni anda basladik bulas riskine karşı.. tavsiyem tedaviye tum ev halki baslasin..

X