Deri ve Cilt Hastalıkları Geçmeyen egzamaa

Ellerimde egzama yüzümde vitiligo çıktı hemde bir gecede vitiligonun tedavisi varmı acaba

Bioderma hydrobio serum buldum. Tabi genedw eczacınıza veya dokforunuza sorun derim. İyice azdırmış olmayın.
Benm egzamam kırmızı pul pul dokulen bir egzamaydı kaşıntı yoktu bu bana iyi geldi nemlerndirdi orayı bolbol da su içmek cok iyi geliyor.
Benim de kıpkırmızı hiç geçmiyor bu görüntü

Benim kızımın ellerinde var gitmedik doktor kullanmadıkları ilaç kalmadı.kesin bir tedavisi de yok en önemlisi perhiz.size neyin dokunduğunu bulmanız lazım.kizim abur cubur yediği gün resmen atak yapıyor.hele şu hazır browni ler varya onları yediğinde egzaması çıldırıyor diyebilirim.mesela en çok atak yaptığı dönem ne tüketiyorsunuz buna göre hareket edin.

A evet mesela bana turşu portakal kahve dokunur aynen tetikliyor bazı seyler ben bu kremi 2 seneye yakın kullandım ilk zamanlar yogun iyi gekdikce azaltarak yani mesela aşırı soguklarda veya çok güneşli gunlerde bana cok soguk ve aşırı güneşde yapıyordu

Bende seboreik ekzama var yüzümde ve sacimda,kirli birakirsam azıyor,en az iki gunde bir saclarimi head and shoulders limonlu ile yıkıyorum iyi geliyor, yuzum icin aloe verabjel kullaniyorum cok iyi geliyor, kızarıklığı aliyor,alerjin yoksa tavsiye ederim.geceden bolca surup yatiyorum. Yüzümü bioderma hassas ciltler icin ile temizliyorum

Benim kızımın ellerinde var gitmedik doktor kullanmadıkları ilaç kalmadı.kesin bir tedavisi de yok en önemlisi perhiz.size neyin dokunduğunu bulmanız lazım.kizim abur cubur yediği gün resmen atak yapıyor.hele şu hazır browni ler varya onları yediğinde egzaması çıldırıyor diyebilirim.mesela en çok atak yaptığı dönem ne tüketiyorsunuz buna göre hareket edin.
Ben de bu tarz şeyler yiyiyorum maalesef, en iyisi test de yapayım

A evet mesela bana turşu portakal kahve dokunur aynen tetikliyor bazı seyler ben bu kremi 2 seneye yakın kullandım ilk zamanlar yogun iyi gekdikce azaltarak yani mesela aşırı soguklarda veya çok güneşli gunlerde bana cok soguk ve aşırı güneşde yapıyordu
Benim de güneşte daha da kötü, acaba güneş kremi mi kullansam ve de turşu ve asitli şeyler bende de kötü yapıyor . Bıraktım artık

Ya birde bir ara saç diplerimde çok çıkmıştı ama nasıl bütün kafa derimde korkunç kaşınıyordu.Elocon sürüncede yakıyor diye süremiyordum.O ara kızım kreşte bitlenmişti.Bit şampuanı alıp kullandık ailecek ve benim kafamda ki bütün egzamalar geçmişti..İlginç ama iyi bir tesadüf olmuştu

Benim de saç diplerimde vardı hatta bununla ilgili bende senin gibi konu açtım ama daha sonra sedef olduğunu öğrendim. Maalesef ki bunun çaresi yok. Stresten uzak durmak lazımmış. Zaten bazı zamanlar artarken bazen kendiliğinden yok oluyor. Size geçen sene alnıma kadar inen halimi atsam kafayı yersiniz bu ne diye. Ama Allah'tan dindi o kısımda. Yani bilemiyorum benim saç diplerimdeki sürekli hareket halinde bir yerden çıkıyor bir yerde bitiyor. Benim vücudumda da kabuklu yaralar çıkmıştı doktor dermabel ve psorcutan diye bir krem vermişti. Cook iyi geldi bana vücudumdaki bütün sedefler üç günde gitti. Daha sonra ara ara stres yaptıkça çıktı ama üzerine ne zaman bu kremleri sürsem geçiyor. Şimdi çok nadir çıkmaya başladı
Peki beslenme şekliniZe dikkat ettinizmi. Yemeyip kıstıgınız bi yiyecek oldumı

Ya benimde yanagim kuruyo batiyo sicakta falan batiyo ve oralari cizik cizilerle doluyo acaba o dami ekzama
Bilmiyorum kuzum cünkü gul hastaligida sicakta kizarir bazen de batar soyle anlayabilirsin (tabi doktora gitmek en dogrusu )eger soguk suyla o bolgeyi yikadiginda hemen kizarik soluyorsa muhtemelen gül dür...egzama kasinti yapiyor(bendeki)kizariyor yara oluyor ve yine kuruyor

Bilmiyorum kuzum cünkü gul hastaligida sicakta kizarir bazen de batar soyle anlayabilirsin (tabi doktora gitmek en dogrusu )eger soguk suyla o bolgeyi yikadiginda hemen kizarik soluyorsa muhtemelen gül dür...egzama kasinti yapiyor(bendeki)kizariyor yara oluyor ve yine kuruyor
Cok kizarmiyor

X