Saç Bakım Ürünleri geçmeyen brezilya fönü ? :/

Carmen_

I’m waiting for the miracle 💫
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2010
4.982
4.795
Merhabalar, enteresan bir durum soracağım sizlere :) ben Bundan neredeyse 1 sene önce brezilya fönü yaptırdım. Tamam ilk zamanlar çok memnun kaldım dümdüzdü duştan sonra ve daha da sağlıklandı dökülme vs de durdu. Yaza kdr da çok rahat ettm 6-7 ay... ama yazın artık eski dalgalı saçlarımı özlediğimi farkettim ve (normalde su dalgasıydı saçlarım kendiliğnden) ne yapsrsam yapayım artk olmadığını anladım ve bu durum hala böyle. Neler yapıyorum yeniden dalgalı yapmak için tuzlu sular, köpükler vigolar, vs. Anca maşayla dalga oluyor o da 1 saate falan çabucak sönüp gene düzleşmeye başlıyor benim hayatımda böyle düze meyilli olmamıştı saçlarım hatta fön bile zor kalırdı saçımda. Neden böyle olmuş olabilir kuaförüme soruyorum etkisi geçmedimi acaba diye, 6 ay sürüyor etkisi geçmemesi mümkün değil diyor. O zaman brezilya fönünün etkisiyle temelli yapısı- cinsi mi değişti sizce saçlarımın?

Düşük bir ihtimal değişmesi, ama bana göre brezilya fönü değil, defrize yapmışlar. Onu da ancak saçlarını keserek kurtulursun. Fön olsa diplerden ufak ufak belirti olurdu, keratin yüklemesidir o.

Düşük bir ihtimal değişmesi, ama bana göre brezilya fönü değil, defrize yapmışlar. Onu da ancak saçlarını keserek kurtulursun. Fön olsa diplerden ufak ufak belirti olurdu, keratin yüklemesidir o.

aslında düzenli de kestiriirm uçlarından ama hala gitmiyor ben de anlamıyorum, ama yaptığı brezilya fönü kuaförüm arkadaşımdır aynı zmanda asla yalan da söylemez hatta bio keratinmi neydi markası da sanırım, keratinli gibi yumuşacık bide saçlarım aksine herkes yumuşak olsun ister ama ben de eski saçımı istiyorum :/

Dipten gelen dalgalı gelmiyor mu yani?

Dipten gelen dalgalı gelmiyor mu yani?

az birşey belli belirsiz bi dalga var ama düzleşmeye acayip meyilli yani dalgalar bile keratinli gibi düze yatkın. Eskisi gibi yoğun su dalgası hali yok, vigoyla köpükle anca oluyor.

az birşey belli belirsiz bi dalga var ama düzleşmeye acayip meyilli yani dalgalar bile keratinli gibi düze yatkın. Eskisi gibi yoğun su dalgası hali yok, vigoyla köpükle anca oluyor.
Çok ilginç. Kökten gelen saçın yapısını bozamaz ki keratin.

Çok ilginç. Kökten gelen saçın yapısını bozamaz ki keratin.
Kuaförüm de brezilya fönü kalmaz bu kdr diyor, çoktan gitmiştir diyor. O zaman aklıma gelen yaş ilerledikçe saçımın cinsi değişti, 30 yaşındayım gerçi. Ama mesela annemin de gençken dalgalıymış sonradan benim de düzleşti dedi oluyor bazen böyle düz saçlar da dalgalanabiliyormuş tam tersi.

Kuaförüm de brezilya fönü kalmaz bu kdr diyor, çoktan gitmiştir diyor. O zaman aklıma gelen yaş ilerledikçe saçımın cinsi değişti, 30 yaşındayım gerçi. Ama mesela annemin de gençken dalgalıymış sonradan benim de düzleşti dedi oluyor bazen böyle düz saçlar da dalgalanabiliyormuş tam tersi.
Evet benimki çocukken düzdü. Ortaokulda dalgalanmaya başladı. Şimdi kıvırcık resmen. Demek ki tam tersi de olabiliyor.

Evet benimki çocukken düzdü. Ortaokulda dalgalanmaya başladı. Şimdi kıvırcık resmen. Demek ki tam tersi de olabiliyor.
Aynen değişebiliyor, düzü kabullenmek en iyisi sanırım hayatım boyunca dalgalı saçımı düzleştirmekle uğraştım 30 yaşımda dümdüz oldu 😂 hayat işte

Aynen değişebiliyor, düzü kabullenmek en iyisi sanırım hayatım boyunca dalgalı saçımı düzleştirmekle uğraştım 30 yaşımda dümdüz oldu 😂 hayat işte
Demek ki çok istememek lazımmış 😅

Belli bir yaştan sonra saç değişebiliyormuş, mesela benimde 30 yaşıma kadar hafif dalgalıydı saçlarım kısacık kestirdim uzunca bir süre kısa kullandım,şimdi uzatmaya niyetlendim saçlarım kıvırcık olmuş 😂

Belli bir yaştan sonra saç değişebiliyormuş, mesela benimde 30 yaşıma kadar hafif dalgalıydı saçlarım kısacık kestirdim uzunca bir süre kısa kullandım,şimdi uzatmaya niyetlendim saçlarım kıvırcık olmuş 😂

hahaha iyi bari saç tipi değişenler olarak yalnız değilim en azından. Hayır işin ilginci kaç zmandır brezilya fönüne yoruyorum durumu, ‘ne geçmez fönmüş ‘ diyorum kendi kendime🤣
Kuaförüm de söylemişti gerçi senin saçların düze yatkın yapmayalım brezilya fönünü istersen demişti ama dinlemedim işte. Neyse ki güzel ürün kullanmış da saçım sağlığından birşey kaybetmedi şükür.

Brezilya fönü saçı yıpratır mi. Saçlarım boyadan yanmış halde. Brezilya fönü iyi gelir mi sence

Brezilya fönü saçı yıpratır mi. Saçlarım boyadan yanmış halde. Brezilya fönü iyi gelir mi sence
Eğer merdiven altı malzeme kullanmılmıyosa hakikaten gerçek brezilya fönü malzemesi kullanılıyorsa (gerçi şimdi adı amerikan fönü oldu) evet saçınıza bakım yapar yumuşacık olur çünkü keratin yüklemesi olduğundan gerçekten saç saten gibi oluyor ben baya memnun kalmıştım makinayla da 2 dk da şekil veriliyordu bütün gün dümdüz kalıyordu.

Benim de saçlarımı herkes maşalı sanırdı, hiç bi işlem de yaptırmadım sevmem uğraşmayı pek. Düzleştirici bile hiç kullanmadım ama artık pırasa gibiler 🤦🏻‍♀️

Benim de saçlarımı herkes maşalı sanırdı, hiç bi işlem de yaptırmadım sevmem uğraşmayı pek. Düzleştirici bile hiç kullanmadım ama artık pırasa gibiler 🤦🏻‍♀️
Aynı şeklde benm de, hani dışarda perma gibi kalıcı su dalgası yapıyorlar ya öyleydi benm de, belki çok zorlasam aşırı köpükle vigoyla vs yakın olabilir gene ama genel olarak düzler artık...

Aynı şeklde benm de, hani dışarda perma gibi kalıcı su dalgası yapıyorlar ya öyleydi benm de, belki çok zorlasam aşırı köpükle vigoyla vs yakın olabilir gene ama genel olarak düzler artık...
Çözüm bulursak birbirimize söyleyelim ben de özlüyorum eski saçlarımı 🤧

Eğer merdiven altı malzeme kullanmılmıyosa hakikaten gerçek brezilya fönü malzemesi kullanılıyorsa (gerçi şimdi adı amerikan fönü oldu) evet saçınıza bakım yapar yumuşacık olur çünkü keratin yüklemesi olduğundan gerçekten saç saten gibi oluyor ben baya memnun kalmıştım makinayla da 2 dk da şekil veriliyordu bütün gün dümdüz kalıyordu.
Kestirdim gitti dün.

Merhaba, saçınızı nerede yaptırdınız? Ben de amerikan fönü düşünüyorum iyi bir yer araştırıyorum, sizin memnun olduğunuzu okuyunca sormak istedim. Cevaplarsanız çok sevinirim.

X