Geceleri Di Gcrts.

F

fashion_starrr

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi fashion_starrr
Arkadaşlar,uzuunca zamandır dişlerimi gıcırtıyormuşumda haberim yokmuş....takiii ön dişlerimin küçüldüğünü ve yamulduğunu farkedene dekk......Doktora gittim ve dişlerimi sıkıp sıkmadığımı sordu,farkında olmadığımı söyledim.Öyleyse geceleri sıkıp,aşındırıyorsundur dedi ve annemde bu olayı doğruladı,gece garip garip sesler çıkarıyormuşum dişlerimle ve benim haberiim yok :KK43: ve en kötüsüde bu ön dişlerimin küüçülmesine fena halde kafayı taktım..hem baktıkça sinir oluyorum,hemde yemek yerken ön dişlerimle bazı yiyecekleri tutup çekemeemek(alt dişlerimle üst dişlerimin arası biraz açık kaldığından) beni daha da sinirlendiriyor... Dişlerimin aşınmasını önlemek amacıyla plastik plak kullanıyorum şuan.. ama ön dişlerimin bu durumuna bir çare var mı bilmek istiyorum.. diş estetiğiyle ilgili bir yerde "diş büyütme" dye bir şeyy okumuştum,acaba benim gibi vakkalar için mi kullanılıyor bu diş büyütme.... Ne yapsam?!?!:bbo:

canim bende esimin artik uyuyamamsindan dolayi gittim doktora.asiri stresten dislerimi gicirdattigimi ögrendim,banada plastik plak verdi.takmazsan 30una gelmeden dislerinin hepsi dökülür dedi,korkumdan takiyorum...
dis estetigine gelince,bildigim kadariyla dedigin dogru,dis büyütme yada dis estetigi yapiliyor bu konuda..
en iyisi doktoruna danisman...
sevgiler...

aynı sorun bende de varmış daha geçen gün kardeşim farketti dişlerini gıcırdatıyosun dedi.bana kalsa hiç farkında olmayacaktım hala.amcamda da var aynı sorun diş plağı kullanıyo oda.sanırım psikolojikmiş doktor öyle demişti.aman kurtulmak istiyorum ben ama nasıl bilmiyorum dişlere çok zarar veriyomuş aşındırıyormuş plaktan başka yokmu bunun çaresi yaa.

Ben de kendim farketmemiştim,dişlerim aslında o kadar sağlıklı ki..azı dişlerim yavaş yavaş oyulmaya başlamıştı ve ekşi şeyler yerken acı veriyordu; bunun için doktora gittim ve dişlerimi sıkıp gıcırdattığım doktora gidince anlaşıldı.Doktor"dişlerine bakıyorsun,çok da sağlıklılar,sen şimdi merak ediyosundur neden oyuldu diye,dişlerini ya çok sıkıyorsun ya da geceleri gıcırdatıyorsundur"dedi.Ben"hiç farketmedim,bilmiyorum"dedim,annem yanımdaydı hemen söyledi"evet geceleri gıcırdatıyo"dedi ondan sonra çıktı dişlerimin oyulmasının sebebi.Azı dişlerime dolgu yapıldı ama ön dişlerim ne olcak bilmiyorum:çok üzgünüm: Hani bişey yapıştırmak için lazım olurda bantı nasıl hemen ön dişleriinizle koparıverirsiniz..ben onu yapamıyorum artık :KK43: çünkü ön dişlerimde üsttekilerle alttakilerin arası kapanınca ara ayrık kalıyo ve gece uyurken plağı kullanmassam o ara dahada açılıyoo,çatlayınca dudaklarımdaki kabukları bile soyamıyorum dişlerimleekaydirigubbakcemileÇok üzgünüm çoook
Diş gıcırdatmanın,sıkmanın sebebi sinirselmiş..yani çok stresli insanlar yaparmış genelde.Pskiyatriye gidip ilaç yazdırılabiliyormuş bu konuda..bir akrabam da gıcırtadıyordu pskiyatriye gitti,ilaç yazmış doktor..o günden beri gıcırdatmıyormuş..

merhaba arkadasım aynı dertten bendede var dıslarımın yuzeylerının hepsı torpulenmıs gıbı kaplamalarımın altında da sorunlar basladı doktorum bana da dıs plagı verdı ama onu da kullanamadım... kenarda duruyor sınırlı ve gergın ınsanlarda oldugu dogru ben bunun ıcınde hap kullanıyorum sanırım bıraz azaldı cunku eskıden sabah dıslerımı geceleyım gıcırdatmaktan agrı ıle uyanıyordum ...

acaba kas gevşetici ilaç kullansak yararı olurmu?sinirsel psikolojik olduğu için diş gıcırtısı iyi gelebilir diye düşünüyorum.

Canim ben ve esimde plastik plak kullaniyoruz.Doktor kullanmazsaniz dislerinizde kücülme olacagini söyledi.

Selam arkadaşlar aynı sorular bendede var dr gittim banada ısırma plağı verdi bu hafta ölçü alacak. Benim sorum sizler bu tedavi için ne kadar ücret ödediniz. Benim dr 700-ytl fiyat çıkardı. İyi akşamlar

Selam arkadaşlar aynı sorular bendede var dr gittim banada ısırma plağı verdi bu hafta ölçü alacak. Benim sorum sizler bu tedavi için ne kadar ücret ödediniz. Benim dr 700-ytl fiyat çıkardı. İyi akşamlar

aaa canım çok pahalı değilmi.benim amcam gitti doktora bir film çekildi bide diş plağı yapıldı toplam 150 ytl ödedi yanlış haıtrlamıyosam.üstelik bikaç ay oldu gideli doktora:uhm:

sözkonusu diş plağının ederi 25 ytl. bilginize.

Bu fiyata aşınan ve küçülen dişlerime estetik yaptırırırmm benn:sm_confused: arkadaşımm çıkardıkları fiyatt ne böyle! Eğer yalnızca muayene ve plak için bu kadar ücret ödeyeceksen çok fazla bence.. 25 ytl diye arkadaşın bahsettiği plağı ben 50 ytl ye yaptırdım..bizim söz ettiğimiz plak plastik.. ama farklı bi maddeden yapılmış olsa bile 700 ytl çok gibi geldi bana.. Arşatrmakta fayda var derim ben..

ya bu sorun bende de var. özellikle de stres altında olduğumda yapıyormuşum.doktorum eğer plak takmazsan arka dişlerin çukur kısımları var ya onları bile dümdüz edebileceğimi, bir dişin kökünü oynatabileceğimi söyledi. valla korkuyorum. zaten dişçilerden her zaman korkarım.ama yaptırmak lazım plak. haa bi de bana geçici bir çözüm olarak kas gevşetici verdi doktorum. gece yatmadan önce alıyorum. kocam bu aralar şikayet etmiyor demekki işe yarıyor :)

ufff bende de bi ara felaket vardı ki; geceleri uykumdan uyandırıyordu beni, sabahları kalktığımda çenem ağrıyordu vb....vb.... sanırım stres altındayken yapıyormuşum şu aralar iyiyim geçti sanırım ama ısırma plağı alabilirim a.s.

X