Geç saatte spor ve beslenme

Morbee

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2022
82
112
39
Merhaba yaklaşık 3 haftadır sağlıklı beslenip bolca hareket ediyorum.Günlük olarak en az 10.000bin adım atıyorum ve 30 dakika videolarla pilates yapıyorum.Ama çalıştığım için 9'dan sonra ancak yapabiliyorum.İnternetteki araştırmalarım sonucu spordan sonra muhakkak karbonhidrat ve protein almam gerekiyormuş ekstra masraf etmeden geç saate pilatesin sonrası ne yiyebilirim.Muz ve süt? veya leblebi olurmu yani o kadar spor yapıyorum ekstra kilo almaktan korkuyorum.Bu konu ile ilgili bilgilerinizi benimle paylaşabilirmisiniz? Kilom 61 ,55 olmak istiyorum özellikle göbek bölgem çokkkk fena

Kilo vermek için spor yapıyorsanız böyle bir şeye ihtiyacınız yok. Çok detaylara takılmayın. Hareket edin geç saatte de bir şey yiyip içmeyin :)

Ama olmassa olmaz diyor internetteki sporcular

Siz sporcu değilsiniz ki?
ağır kardiyo yapıyor musunuz?
Kas yıkımı yaratacak bir spor yapmıyorsunuz ki karbonhidrat alasınız.
Sizin yaptıklarınız kalori açığı yaratacak hafif egzersizler. Gün içinde protein ağırlıklı beslenmeniz yeterli.
10000 adım kardiyo bile değil yani. Hafif tempo koşmuyorsunuz. Nabzınızı 160lara getirecek gir şey yok. Gün içindeki adım sayınız bu.
30 dk pilates zaten minnoş bir şey.
Kas yıkımı olmaz bunlarla dolayısıyla spordan sonra bir şey yiyip içmenize gerek yok.
Ama. Spordan sonra kolajen takviyesi alabilirsiniz.

Siz sporcu değilsiniz ki?
ağır kardiyo yapıyor musunuz?
Kas yıkımı yaratacak bir spor yapmıyorsunuz ki karbonhidrat alasınız.
Sizin yaptıklarınız kalori açığı yaratacak hafif egzersizler. Gün içinde protein ağırlıklı beslenmeniz yeterli.
10000 adım kardiyo bile değil yani. Hafif tempo koşmuyorsunuz. Nabzınızı 160lara getirecek gir şey yok. Gün içindeki adım sayınız bu.
30 dk pilates zaten minnoş bir şey.
Kas yıkımı olmaz bunlarla dolayısıyla spordan sonra bir şey yiyip içmenize gerek yok.
Ama. Spordan sonra kolajen takviyesi alabilirsiniz.
Doğru diyorsunuz ben öyle düşünmemiştim.Teşekkurler

Gece birşey yersen kilo veremezsin malesef. Sabah kahvaltına 2 yumurta ile başla akşam öğününde de protein tüket yeterli. Sporculara bakma onlar kas kütlesini artırmak için söylüyorlar. Aksam 6dan sonra vucuda giren gıdaların bir yararı yok zararı var..

Gece birşey yersen kilo veremezsin malesef. Sabah kahvaltına 2 yumurta ile başla akşam öğününde de protein tüket yeterli. Sporculara bakma onlar kas kütlesini artırmak için söylüyorlar. Aksam 6dan sonra vucuda giren gıdaların bir yararı yok zararı var..
Evet ya hiç düşünemedim.Iyikide yazmışım buraya .Sizede teşekkürler

Merhaba yaklaşık 3 haftadır sağlıklı beslenip bolca hareket ediyorum.Günlük olarak en az 10.000bin adım atıyorum ve 30 dakika videolarla pilates yapıyorum.Ama çalıştığım için 9'dan sonra ancak yapabiliyorum.İnternetteki araştırmalarım sonucu spordan sonra muhakkak karbonhidrat ve protein almam gerekiyormuş ekstra masraf etmeden geç saate pilatesin sonrası ne yiyebilirim.Muz ve süt? veya leblebi olurmu yani o kadar spor yapıyorum ekstra kilo almaktan korkuyorum.Bu konu ile ilgili bilgilerinizi benimle paylaşabilirmisiniz? Kilom 61 ,55 olmak istiyorum özellikle göbek bölgem çokkkk fena
Yemek yemeye gerek yok. Benim spor hocam da yemekten en az 1 saat sonra spor yapın diyor. Günlük ogunlerinizi aldıysanız duş alip rahat rahat uyuyun.

Evet ya hiç düşünemedim.Iyikide yazmışım buraya .Sizede teşekkürler
Rica ederim ne demek. Biz de eşimle 2-3 akşamda bir spor salonuna gidiyoruz bu aralar beslenmemize dikkat ediyoruz. En etkili yöntem gerçekten gece abur cubur yemek vs yememek.. 🌼

Akşam 7 den sonra birşey yeme hele muz asla.
Karbonhidratı azalt, porsiyonlarını küçült.

düzeltme: pilatesin karın çevresi için çok etkili olacağını düşünmüyorum. Karın kardiyo, leslie, eliptik gibi şeylerde deneyebilirsiniz ama 30 dk üstünde olsun yaptığınız spor. (Leslie yaptığımda göbeğim baya erimişti kendi deneyimim)

Son düzenleme:
Aksam çayla birlikte abur cubur tüketmeden için o kadar çok çaba sarfediyorum ki .Bu akşam sadece 15 tane leblebi yiyerek geçiştirdim Bugun kahvaltıda çok kötü bir şey yapıp 3 tane yumurtalı ekmek yedim.Cocuklar için yapmıştım yemediler ziyan olmasın diye yedim.Uzun zamandır böyle bir.sey yapmamistim
Rica ederim ne demek. Biz de eşimle 2-3 akşamda bir spor salonuna gidiyoruz bu aralar beslenmemize dikkat ediyoruz. En etkili yöntem gerçekten gece abur cubur yemek vs yememek.. 🌼

Akşam 7 den sonra birşey yeme hele muz asla.
Karbonhidratı azalt, porsiyonlarını küçült.

düzeltme: pilatesin karın çevresi için çok etkili olacağını düşünmüyorum. Karın kardiyo, leslie, eliptik gibi şeylerde deneyebilirsiniz ama 30 dk üstünde olsun yaptığınız spor. (Leslie yaptığımda göbeğim baya erimişti kendi deneyimim)
Muz bütün gün için demediniz değil mi.?Tamam bakayım dediğiniz şeylere tesekkurler

Aksam çayla birlikte abur cubur tüketmeden için o kadar çok çaba sarfediyorum ki .Bu akşam sadece 15 tane leblebi yiyerek geçiştirdim Bugun kahvaltıda çok kötü bir şey yapıp 3 tane yumurtalı ekmek yedim.Cocuklar için yapmıştım yemediler ziyan olmasın diye yedim.Uzun zamandır böyle bir.sey yapmamistim
Bir süre zor geliyor gece yemelerini kesmek :KK70: sonra alısıyorsun ama vucut kendini yiyince kötü hissetmeye başlıyor. Bitki çayı filtre kahve ile geçiştiriyorum ben de.
Arada yaptığınız kaçamakları çok kafaya takmayın. Ertesi gün biraz daha az yiyip telafi etmeye çalışın sadece. İster istemez oluyor bunlar çünkü 🥲 hele dediğiniz gibi ziyan olmasın diye yenilen şeyler ohooo :)

Bir süre zor geliyor gece yemelerini kesmek :KK70: sonra alısıyorsun ama vucut kendini yiyince kötü hissetmeye başlıyor. Bitki çayı filtre kahve ile geçiştiriyorum ben de.
Arada yaptığınız kaçamakları çok kafaya takmayın. Ertesi gün biraz daha az yiyip telafi etmeye çalışın sadece. İster istemez oluyor bunlar çünkü 🥲 hele dediğiniz gibi ziyan olmasın diye yenilen şeyler ohooo :)
Evet moral bozmak yok.🥰 Gidicek o kilolar

Ben 6 haftada 18 kilo verdim.
72den 54 olmuştum.
Sadece beslenmeme dikkat ettim hiç spor yapmadım.
Spor tabi çok güzel birşey yapmakta iyidir.

Hafif şeyler yiyebilirsin.
Mesela bowl tarzı salatalar

(yarım avokado/ biraz yeşil mercimek/ marul/biraz domates)
İçeriğine mesela ızgara tavuk ekleyebilirsin.

9dan sonra yemek yiyeceksin akşam 6 gibidemş yiyeceksin?
6da normal akşam yemeği yiyeceksen 9dan sonra anca elma vs yemeni tavsiye ederim.

72den 54 olmuştum.

6da normal akşam yemeği yiyeceksen 9dan sonra anca elma vs yemeni tavsiye ederim.
Tavsiyeler için teşekkürler.Cok güzel kilo vermişsiniz maşallah diyeyim.63 kusur kiloydum. 3 haftada 61 kilo oldum ama eskiden olsa çok daha fazlasını verirdim.Tahlillerim normal hiç bir sorun yok dedi doktor.6 dan sonra birsey yemiyorum aslında sadece canım abur cubur çekiyor bugün leblebi yedim dün 2 tane hurma yedim saat 8 civarında yani çok ta kaçırıyorum ama neyse çok hızlı kilo vermesemde almıyorum en azından ve kendimi daha güçlü hissediyorum hissediyorum.

72den 54 olmuştum.

Kaç yaşındasınız, nasıl beslendiniz? 6 haftada 18 kilo çok iyi, tebrikler. Ben 4 haftada 8-10 versem havalara uçarım.

Kaç yaşındasınız, nasıl beslendiniz? 6 haftada 18 kilo çok iyi, tebrikler. Ben 4 haftada 8-10 versem havalara uçarım.

31 yaşındayım.

Avokado/ yeşil mercimek/ baklagiller/ marul/ salatalık/ ızgara tavuk/ ızgara balık/ yoğurt/ yeşil elma/ ananas bu tarz şeyleri tükettim.

Sabah 7 gibi ayaktayım genelde.

Sadece sadece bir türk kahvesi yanına iki ceviz bir incir yerim.
Bazen kahve yerine yeşil çay tüketiyorum.
Yanındaki kuruyemiş değişebiliyor.
Bazen badem/ fındık vs.

Saat 12 gibi genelde bir kase yoğurt ve meyve yerim. (Genelde yeşil elma veya ananas)
Bazen wasa krakerlerden yerim üzerine peynir roka veya başka birşey.

Saat 3 gibi sağlıklı bar tarzı ürünlerden bir tane yerim. Yani bir çikolata kadar oluyor içinde şeker olmuyor.

Akşam yemeğinede genelde yeşil mercimekli bi salata oluyor. Salatada balık veya tavuk oluyor.

Her gün 1,5 litre su içiyorum.

Hiç bir şekilde fast food/ ekmek/ makarna/ pilav/ kızartma/ yağlı yemekler tüketmedim.

31 yaşındayım.

Avokado/ yeşil mercimek/ baklagiller/ marul/ salatalık/ ızgara tavuk/ ızgara balık/ yoğurt/ yeşil elma/ ananas bu tarz şeyleri tükettim.

Sabah 7 gibi ayaktayım genelde.

Sadece sadece bir türk kahvesi yanına iki ceviz bir incir yerim.
Bazen kahve yerine yeşil çay tüketiyorum.
Yanındaki kuruyemiş değişebiliyor.
Bazen badem/ fındık vs.

Saat 12 gibi genelde bir kase yoğurt ve meyve yerim. (Genelde yeşil elma veya ananas)
Bazen wasa krakerlerden yerim üzerine peynir roka veya başka birşey.

Saat 3 gibi sağlıklı bar tarzı ürünlerden bir tane yerim. Yani bir çikolata kadar oluyor içinde şeker olmuyor.

Akşam yemeğinede genelde yeşil mercimekli bi salata oluyor. Salatada balık veya tavuk oluyor.

Her gün 1,5 litre su içiyorum.

Hiç bir şekilde fast food/ ekmek/ makarna/ pilav/ kızartma/ yağlı yemekler tüketmedim.
Teşekkürler, ben de deneyeceğim. Kilo almadan önceki beslenme şeklime benziyormuş. Spor yoğun yaptığım günler meyve ve yoğurt yerine badem sütüyle protein tozu alırım sadece.

X