Lazer Epilasyon Gebelikte lazer epilasyon...

Shaire

BE the change...
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2009
1.732
34
Kizlar bi turlu isin icinden cikamadim. Lazer epilasyona basladim ve kollarim koltuk alti felan yaptirdim. Sira diger bolgelere gelince hamile oldugumu ogrendim. Su anda 7 haftalik gebeyim.:emir_bebek: Internette capli bi arastirma yaptim fakat net bi cevap alamadim. Sizlerinde fikrini sorayim dedim. :KK6:

Sadece bacaklarima epilasyon yaptirsam zararli olurmu? Alt ve ust bacaklar yani, hatta sadece alt bacaklarda olabilir, genital bolge, karin gogus degil yani.

Bu sene 1000 euro ya kadar lazer epilasyon yaptirabiliyorum, sigortam karsiliyor.
Kullanmassam bosa gidecek. :KK31:

Yorumlarinizi bekliyorum :122:

Kizlar bi turlu isin icinden cikamadim. Lazer epilasyona basladim ve kollarim koltuk alti felan yaptirdim. Sira diger bolgelere gelince hamile oldugumu ogrendim. Su anda 7 haftalik gebeyim.:emir_bebek: Internette capli bi arastirma yaptim fakat net bi cevap alamadim. Sizlerinde fikrini sorayim dedim. :KK6:

Sadece bacaklarima epilasyon yaptirsam zararli olurmu? Alt ve ust bacaklar yani, hatta sadece alt bacaklarda olabilir, genital bolge, karin gogus degil yani.

Bu sene 1000 euro ya kadar lazer epilasyon yaptirabiliyorum, sigortam karsiliyor.

hamilelikte lazer riskli arkadaşım her yerde böyle yazıyor:KK20::KK20:

Lazer epilasyon kimlere uygulanmaz?

Tamamen tüyleri beyaz olan kişilere uygulanmaz.Ayrıca ağızdan alınan sivilce ilacı kullananlara,hamilelere,sedef gibi deri hastalığı bulunan kişilere de uygulanması pek uygun bulunmamakta.

hamilelikte lazerin zararı yok yalnız, hamilelikte değişen hormonlar nedeni ile lazer epilasyon yaptırmanız fayda etmez. paranız çöpe gider. ben de lazere başlamıştım 4. seansta hamile kaldım. lazere gittiğim yer devam etmememi zaten faydası olmayacağını söyledi

hamilelikte lazer riskli arkadaşım her yerde böyle yazıyor:KK20::KK20:

Ben hic bi yerde oyle bisey okumadim. Bildigim kadariyla bilinen bir etkisi yok. IPL disinda tabii. Ben diode lazer ile epilasyon olmak istiyorum..

Lazer epilasyon kimlere uygulanmaz?

Tamamen tüyleri beyaz olan kişilere uygulanmaz.Ayrıca ağızdan alınan sivilce ilacı kullananlara,hamilelere,sedef gibi deri hastalığı bulunan kişilere de uygulanması pek uygun bulunmamakta.

Iste zarari bilinmedigi icin oyle yaziyor tabii makineyle ilgili bu..

hamilelikte lazerin zararı yok yalnız, hamilelikte değişen hormonlar nedeni ile lazer epilasyon yaptırmanız fayda etmez. paranız çöpe gider. ben de lazere başlamıştım 4. seansta hamile kaldım. lazere gittiğim yer devam etmememi zaten faydası olmayacağını söyledi

Bunu bende duydum. Bi yandan da bacaklarimi halledersem hamileligin sonuna dogru rahat ederim diye dusundum. Hamilelikten sonra killarin gittigi yerden sonra tekrar ciktimi? Bunu merak ettim. Sen hangi makineyle lazer tedavisi oldun?

bebişin hayırlı olsun.arkadaşım hamileyken doktor raporu ile sadece alt bacak ve kol için gitti.6 aylıktı sanırım öbür yerler yasak sen kasıldığın için bebekte kasılıp stres yapıyormuş.doktor raporu ile yap kurtul bence canım:KK34:

bebişin hayırlı olsun.arkadaşım hamileyken doktor raporu ile sadece alt bacak ve kol için gitti.6 aylıktı sanırım öbür yerler yasak sen kasıldığın için bebekte kasılıp stres yapıyormuş.doktor raporu ile yap kurtul bence canım:KK34:

Sagol canim!!

Haftaya pazar kontrolum var o zaman soracagim bunu. Ben kollarim icin gittim daha once pek kasilmiyorum gayet rahat oluyorum. Daha guzellik salonunu aramadim tabii onlara da sormak gerek tecrubeliler ne de olsa...

Son düzenleme:

Yorumlarinizi bekliyorum :122:[/QUOTE]

selam shaire öncelikle hayırlı uğurlu olsun benzer durumları yaşamışız google de arama yaparken tam da benim gibi bişiler yaşadığınızı görünce büyük bir heyecanla sarıldım klavyeye, muhtemelen ya doğum yaptınız ya da eli kulağında dimi :))) her iki durumda da allah sağ salim ve sağlıklı ve hayırlı uğurlu bir bebek nasip eylesin inşaallah :))))
gelelim benim hikayeye : ben de şuanda 6 haftalık hamileyim ve bunu 5 gün önce öğrendim :))) ve tam 4 haftalıkken( e tabi ben bunu bilmiyordum :KK43:( ) de koltuk altı, bikini ve alt bacağa aleksandrite lazer yaptırdım. 15 gün sonra kontrole gittim (yani bugün ) ve dökülmeyen yerlere son kez lazer yaptırdım.
siz sonrasında devam ettiniz mi , bebeğiniz oldu ise(rabbim her zaman korusun inşaallah ) bir problem var mı merak ettim , bana ne önerirsiniz???
şimdiden çok teşekkürler :))

selam shaire öncelikle hayırlı uğurlu olsun benzer durumları yaşamışız google de arama yaparken tam da benim gibi bişiler yaşadığınızı görünce büyük bir heyecanla sarıldım klavyeye, muhtemelen ya doğum yaptınız ya da eli kulağında dimi :))) her iki durumda da allah sağ salim ve sağlıklı ve hayırlı uğurlu bir bebek nasip eylesin inşaallah :))))
gelelim benim hikayeye : ben de şuanda 6 haftalık hamileyim ve bunu 5 gün önce öğrendim :))) ve tam 4 haftalıkken( e tabi ben bunu bilmiyordum :KK43:( ) de koltuk altı, bikini ve alt bacağa aleksandrite lazer yaptırdım. 15 gün sonra kontrole gittim (yani bugün ) ve dökülmeyen yerlere son kez lazer yaptırdım.
siz sonrasında devam ettiniz mi , bebeğiniz oldu ise(rabbim her zaman korusun inşaallah ) bir problem var mı merak ettim , bana ne önerirsiniz???
şimdiden çok teşekkürler :))

13 ekim bebegim dunyaya geldi, cok mutluyum! Ins. sende kolayca kavusursun melegine! Senin adina da cok sevindim canim
Hamileligimde bi suru yerimde kil cikti hic gitmedim lazere. Lohusalikta da baska yerlerimden killar cogaldi
Daha once yuzum icin gitmistim cok memnundum hic killanma olmamisti ama dogumda ve lohusalikta tekrar cikti
Yani tekrar lazere gitmem lazim. Hormonlar yuzunden denge bozuluyor o yuzden gitsende gitmesende farketmiyor.
Bence bekle dogumdan bi kac ay sonra git. Benim 7 hafta oldu bende gelecek hafta gitmeyi dusunuyorum yuzum icin. Sonra yavas yavas diger bolgelerle devam edecegim.
Sana tavsiyem bu yani hormonlar yuzunden killarin cikmasi, gitmesi felan cok dengesiz oluyor, bebegine zarar vermesede paran bosa gidiyor, sonuca guven olmuyor..

Ins. yardimci olabilmisimdir canim. Allah sana kolay bi hamilelik versin, kolay dogum nasip etsin insallah!! :emir_bebek:

arkadaşlar bnde 10 haftalık hamileyim ve çok heyecanlıyım. allahım herkese hayrlı bebişler nasip etsin. hamile kalmadan önce yaklaşık 2 snee gittim alexandrite lazere tüm vucuta gitmştm ve çk memnun kaldım ama yaklaşık 4-5 ay önce çıkmaya başladı tüy şeklinde tabii şimdi lazere devm etmek istemiyorum nolr nolmaz allah korusun ilerde vicdan azabı duymaktansa gitmem daha iyi diyorum ama bi yandanda şuan nası alıcam diye düşünüyorum. sir yaptrsam kıl kökleri canlanır diye korkuyorm tüy dökücüler netten baktım zararlı diyor en iyisi jilet gibi geliyo bnm gibi lazere gidenler warsa acil cvp bekliyorm arkdşşlarr:nazar:

arkadaslar selam umarim okursunuz yazdiklarimi. ben 3 yada 4 haftalik hamileyken hamile oldugumu bilmeden lazer yaptirdim.kolllarima ve yuzume hata mi ettim...

merhaba kızlar

bende koltuk altına epilasyon yaptırıyorum ..diğer bölgelerede yaptırmak ıstıyorum ancak dogumdan sonra yenıden cıktıgını soyledıler ve dogumdan sonra yaptırmam daha ıyı belkı dogumdan once zararı olabılır dedıler emın olamadım..başladıgımda hamıle kalsam yarım bırakma durumum var.hamıleyken yapılmıyormus bıldıgım kadar.

Merhaba,
Post çok geçmiş tarihli ancak bebeğiniz oldu mu? Bir sorunla karşılaştınız mı ve lazere devam ettiniz mi?

X