Gebelikte kanama

duygucelk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2023
39
1
24
2 aylik hamileyim dün kanamam oldu 1 Pet dolusu kadar hastaneye gittik kalp atışını duydum bi sorun yok dedi ama neden kanama oluyo anlamadım bu 2. Kanamam 1 aylıkken de olmuştu ama damlaydi sizde yasadiniz mi acil yazarsanız korkuyorum

2 aylik hamileyim dün kanamam oldu 1 Pet dolusu kadar hastaneye gittik kalp atışını duydum bi sorun yok dedi ama neden kanama oluyo anlamadım bu 2. Kanamam 1 aylıkken de olmuştu ama damlaydi sizde yasadiniz mi acil yazarsanız korkuyorum
progestan kullanıp çok ileri itiyorsanız kanama yapabilir rahim yapısıyla alakalı olabilir bende gebeliğimde ara ara kanamalar lekelenmeler yaşadım rahim ağzı uzunluğum kısa dendi gerçektende 36. haftaya girdiğim gün suyum patladı benimde doktrum sorun yok demişti yani benimki doktorumun dediği gibi oldu

Düzenli kontrole gitmeniz gerekiyor hamileyken düzenli adet gören bir çok hastamız var ilk 3 aydaki kanama risklidir doktorunuzun ilaç yazması gerekiyordu kanamayı durdurmak için ama kalp atışını duyduysanız şu an endişe etmeyin fakat kontrole gidin sık sık

Ağrı da yaşıyor musunuz bende daha 5 haftalık gebeyim kanamam gelmeye başladı ama dolu dolu değil ama ağrı da yapıyor bundan önce düşük yaptım tekrar omdan merak ettim korktum açıkcası

Ağrı da yaşıyor musunuz bende daha 5 haftalık gebeyim kanamam gelmeye başladı ama dolu dolu değil ama ağrı da yapıyor bundan önce düşük yaptım tekrar omdan merak ettim korktum açıkcası
Kanamam geçti kahverengi geldi geçen gün normalmiş kasıkda agri çoksa sıkıntı

Plesental shift kanaması diye bi şey varmış. YouTubedan gördüm. Progesteron üretimi plesentaya devredileceği zaman oluyormuş. Plesenta biraz yetersiz kalıyormuş ilk dönemde progesteron üretme açısından. O zaman kanama oluyormuş. Dışarıdan doktor progesteron desteği veriyormuş. Birkaç gün sonra geçiyormuş. Belki seninki de öyle bi şeydir

Ayni durumdayim aşırı korkuyorum nasilsiniz şimdi

X