Gebelikte dis tedavisi ( yardımcı olabilirseniz cok sevinirim )

yamactepe

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2013
247
90
ben suan 3.5 aylik hamileyim.gebelikten once azı dişlerimden biri kırılmıştı ama maalesef önemsememiştim. Hamileligimin 10. Haftasi kırılan dişim şiddetli ağrımaya başladı 2 Yada 3 gun sonra dişçime gittim amacım sadece gösterip bı ilac almakti. bu yüzden kendi k.d doktoruma sormadan gittim. Dişçim acil kanal tedavisi olmam gerektiği yoksa bu dişin bebege zarar vereceğini söyledi.bana cok buyuk güven verdi yapacagım igne bebeğini asla rahatsız etmeyecek diye. Defalarca sordum kendiside hamileydi ve bu konuda cok titiz olduguna güvendim. Kendi doktorumada ulaşma şansım yoktu ve film falan çekilmeden sadece lokal anestezi alarak tedavimi oldum geçici dolgu yapıldı röntgen çekilmedigi icin. Bu kısmı acildi ve yaptık film doğumdan sonra dedi.1 hafta sonra kendi Dr me söylediğimde neden bana söylemedin 1 hafta daha bekleseydin dedi.dişçine söyle 3 ay dolmadan kimseye igne yapmasın dedi.bisey olurmu diye soruncada dua et olmasın dedi.bu olayın üstünden 1 ay gecti ama hala atlatamadim. Cok mu yanlis bisey yapmisim?ayrıca kd doktorum düşük tehlikesinden cok farklı anomalilerin olabileceğini ima etti. Yorum yaparsanız cok cok sevinirim. Şimdiden cok teşekkürler.

X