garb'ın mükemmel diyet günlüğü :)))

garb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2011
2
0
arkadaşlar hepinize merhaba, uzun zamandır siteyi takip ediyorum dolayısıyla uzun zamandır kilo vermeyi düşünüyordum :) nihayetinde 7 aralık günü rejime başladım. Boyum 1.70 kilom 62 olarak başladım. Biliyorum çok fazla kilom yok ama bölgesel olarak kendimden çok şikayetçiyim. Üst bölgem zayıf en önemli derdim göbeğim sonra basenim ve az da olsa üst bacaklarım. Diyetisyene gitmedim. Veya ilaç vs kullanmıyorum. İlaçların zararlarını okuyoruz.. Diyete başlamadan önce beyaz ekmeği çok severdim.Çalıştığım için her sabah 2-3 tane poğaça yerdim. Öğlenleri bazen mantı yerdim mantıyı bile yanında illa beyaz ekmekle tüketirdim. Cola çok tüketmesemde ice tea ve türevlerini bol miktarda tüketir, 2 günde bir muhakkak bir paket çikolata cips abur cubur tüketirdim. İçtiğim bir kupa çay nescafeye yaklaşık 8-10 tane küp şeker atardım.. Mesela Akşam yemeklerinde yemeğimi salatamı yer yedikten sonra salatanın ve sulu yemeğin suyunu en az bir çeyrek ekmekle sıyırarak yerdim. Şekerli tatlılara baklavalara böreklere feci bir ilgim var anlayacağınız :) Gece yatmadan acıkırsam kalkar yarım ekmek sandviç hazırlayıp yerdim..İşin garibi bu şekilde yaşayarak kendimi bildim bileli hep bu kilodayım. Sık sık kilo alma derdim olmadı. Ama yaşım 23 ve şöyle düşünüyorum. Yaş ilerledikçe metabolizma yavaşlıyor ve ileride çocuk sahibi olmak istediğimde biliyorumki almam gerek kilodan 15-20 kilo daha fazla alabilirim. Sonrası çok daha zor olur yani benim için.. Bu yüzden başladım diyete.. Beyaz ekmek, şeker, tuz, abur cubur.... Bunları çıkardım hayatımdan 7 Aralıktan beri. Hayret bunlar olmadan da yaşanabiliyormuş :) Ekmek 25 günde toplasanız 10 dilim anca yemişimdir; kepekli tahıllı.. Çalıştığım için sabahları genelde nesfit ve süt ikilisini yiyip çıkıyorum evden süt yoğurt konusunda light, yağlı ayrımı yapmıyorum.. Öğlenleri evden götürdüğüm sebze yemeklerini ekmezsiz , yoğurtla veya yoğurtsuz akşamları da ya ton balıklı salata ya normal salata ya da yine ekmeksiz sebze yemeğiyle geçiriyorum.. Makarnayı bir defa yedim.. O da kepekliydi. Abur cubur olarak bu 25 günde bir büyük kase fındık fıstık bir ufak cips bir ufak çikolata anca tüketmişimdir. Hepsi bir arada değil tabiki.. Börek çörek hiç tüketmedim ve yemekleri annem çok az bir yağla yapıyor.. Salatama ise zeytinyağı kullanıyorum.. Spor yapmıyorum. Fakat her gün işe gitmek ve eve gelmek için sabah yarım akşam yarım saat olmak üzere toplam bir saat yürüyorum. İş yerinde işim masabaşı ama ben asla masabaşında sabit duramıyorum.. Dolayısıyla hareketliyim.. Evet 25 gündür bu şekilde gidiyo hayatım ve rahatsız değilim bu durumdan fakat şöyle bir durum var. İlk 2 hafta 62 de 59.5 a düşmeme rağmen son iki haftadır bu kilodayım. Ne yapmamı önerirsiniz. Şimdiden teşekkür ediyorum..

Son düzenleme:
hayırlı olsn canımn seni kendime yakın buldm bende 12 aralkta girdim diyete senden büyuğm 32 yasında 80 kılodm ama spora gidiym bende diyetle beraber makarna pılav tuz seker un beyaz ekmek abur cubur hepsını cıkartm hayatımdan hicde pişman degılim çunku ne kadar zarar veren yiyecek varsa hepsini yiyomusum artık cok mutluym 5 kıloda verınce arada uğrar bişeyler kendimden yazarım sende yazarsan

X