Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Fondöten seçimi :( bilgisi olanlar bakabilir mi?

Çok beyazsanız 13 daha güzel durur. Bende beyazım gayet başarılı çok da güzel kapatıyor bbdense cc kremini kullandim. Numune gönderirken keşke 13 numaralı cc krem ve bb krem isteseydiniz denemiş olurdunuz
Aynen keşke deneseymişim ama uzun aramalar sonunda artık rengimi buldum :KK36:

Lancome air serisinin en acik tonu guzel.Hem de incecik.
High end fondotonler daha iyi gercekten.Digerleri gun icinde cabuk oksitleniyor benim denediklerim.Bir de katman katman duruyor.

Bence cildinizde leke problemi yoksa hiç fondöten kullanmayın. Sırf zarar. Güneş koruyucu kullanmıyorsanız kızarıklığın nedeni bu olabilir​
Kızarıklık böyle kılcal damarlardan kaynaklı sanırım çok beyaz olduğundankılcal damarlar görünüyor bazı yerlerde.güneş koruyucu kullanıyorum güneşe çıkarken. Kullanmazsam lekeler oluşuyor çil gibi Burun üstlerinde.

Yanarım yanarım da şu sorunu çozene kadar boşa giden paralarıma yanarım. Ben öyle kalıp peynirden hallice bi insan da değilim halbuki, çok açık da olsa buğday tenli bi insanım. Ona rağmen tutturana kadar ne çileler çektim, ne boş beleş ürünlere para gömdüm anlatamam:kızgın:

Drug store dediğimiz Gratis, Watsons, Roseman türevi yerlere hiç boşuna bakmayın bulamazsınız. :duduk:

Buralardaki en kaliteli açık renk fondotenler bile gün içerisinde oksitlenmeye fazlasıyla eğilimlidir. Yani kendi tonunuzu bulamadıgınız yetmiyomuş gibi idare eder ya bi tık koyu dediğiniz de gün icinde suratınızda git gide koyulaşıp turunculaşır. :bicak:Bugday tenliler icin bu büyük bi sorun değil ama aşırı beyaz biri için yüzünde tüp patlamış efekti veriyo. :KK70:

Uzakdoğu ürünlerine de yöneleyim demeyin, evet onlar da aşırı beyazlar ama gel gelelim tuhaf bi şekilde gri-beyazlar. :KK64:Ya da oradan bizim ülkemize gelen ürünlerin alttonunda bi sıkıntı var bilemiyorum. Ama yüzünüze çamur sıvamışsınız gibi görünüyo, kil gibi gri-yeşil soğuk bi alttona sahipler anlamsız bi şekilde. :63:

Biz ise sarı, pembe ya da nötr alttonluyuz büyük ölçüde. Hoppa

Ne yapacagım derseniz, kesenin ağzını açıp high end ürünlere yöneleceksiniz. Senede 1 ya da iki tane alacaksınız (ki inanın fazla fazla yetiyo) ama kaliteli alacaksınız.

Nars, Mac, Givenchy, Shiseido, Bobbi Brown benim şu ana kadar kullanıp memnun kaldıklarım. Nyx ve Revlondan memnun olanları duyuyorum nispeten uygun fiyatlılardır. Ama yerinizde olsam Sephora, Boyner türevi bu tarz markaların bi arada bulundugu bi yere girer, deneyerek en uygununu secer alırdım. :KK52:
Çok teşekkür ederim aynı durumdayım mağazada rengi tutturdum gibi geliyor eve gelip bi sürüyorum resmen kızıl gibi duruyor. Kaç tane fondöteni 1 defa kullandıktan sonra eşe dosta verdim. :)

Çok teşekkür ederim aynı durumdayım mağazada rengi tutturdum gibi geliyor eve gelip bi sürüyorum resmen kızıl gibi duruyor. Kaç tane fondöteni 1 defa kullandıktan sonra eşe dosta verdim. :)
O kadar iyi anlıyorum ki. Alıp da kullanamadıgım fondotenleri uc uca dizsek buradan Ağrıya yol olur diye az sinir olmadım zamanında. :KK70:

Ucuzlardan hiç hayır gelmiyor ama çok para harcamak da çözüm değil inanın. Mesela Guerlain markasını duymuşsunuzdur, çok kaliteli ama yüksek fiyatlı bi markadır.

Buna rağmen fondotende renk skalaları açık renklere hiç uygun değil. Her şeye bi terracotta kızıllığı hakim. Tamam bronzerınız şahane ama servet değerindeki fondotenleriniz niye bu kadar koyu ve kızıla dönüyo yani. :KK20:

O yüzden yüksek fiyatlı markaları iyi inceleyip renk skalası geniş olanlara bakmanız lazım. Deneyip magaza dışında görmeden de asla almayın. Magazada yüzünüze uygulama yaptırıp sonra çıkın bi kahve için. Yarım saat sonraki durusuna bi daha bakın. Avmden koşa koşa çıkıp güneş ışıgında.nasıl durduguna bakıp geri donüp aldıgım cok olur mesela :KK70::KK70:

Merhaba, direk konuya gireyim benim aşırı beyaz cildim var ve piyasadaki fondotenlerin en açık rengi bile 2 ton koyu geliyor ve sürünce maske gibi duruyor yüzümde boynum beyaz yüzüm koyu duruyor. Beyaz ötesi tenler için bildiğiniz bi ürün var mı acaba.
Bende aynı şekilde canım lancome teint miracle being porceleine dene bi bide kryolan ın fondoteni gece makyajları için güzel ama günlük kullanım için lancome en güzeli kryolan yoğun dokuya sahip ama tam istediğin renk tonu

O kadar iyi anlıyorum ki. Alıp da kullanamadıgım fondotenleri uc uca dizsek buradan Ağrıya yol olur diye az sinir olmadım zamanında. :KK70:

Ucuzlardan hiç hayır gelmiyor ama çok para harcamak da çözüm değil inanın. Mesela Guerlain markasını duymuşsunuzdur, çok kaliteli ama yüksek fiyatlı bi markadır.

Buna rağmen fondotende renk skalaları açık renklere hiç uygun değil. Her şeye bi terracotta kızıllığı hakim. Tamam bronzerınız şahane ama servet değerindeki fondotenleriniz niye bu kadar koyu ve kızıla dönüyo yani. :KK20:

O yüzden yüksek fiyatlı markaları iyi inceleyip renk skalası geniş olanlara bakmanız lazım. Deneyip magaza dışında görmeden de asla almayın. Magazada yüzünüze uygulama yaptırıp sonra çıkın bi kahve için. Yarım saat sonraki durusuna bi daha bakın. Avmden koşa koşa çıkıp güneş ışıgında.nasıl durduguna bakıp geri donüp aldıgım cok olur mesela :KK70::KK70:
Çok haklısınız :) evet biliyorum guerlain markasını hatta bi ara Lancome marka fondoten de kullandım paraya kıyıp almıştım kıyamadım da bitene kadar kullanmıştım. Kullandıklarımın arasında en iyisiydi ama yüzümde doğal duruyordu en azından kızıla dönmüyordu sürdükten bi süre sonra :) aslında pahalı markalarda renk skalaları geniş ürünler var ama şuanda bi fondötene o kadar para dökücek maddi durumum yok o yüzden daha uygun fiyatlı ürünler arayışındayım.

Bende aynı şekilde canım lancome teint miracle being porceleine dene bi bide kryolan ın fondoteni gece makyajları için güzel ama günlük kullanım için lancome en güzeli kryolan yoğun dokuya sahip ama tam istediğin renk tonu
Lancome kullanmıştım bi ara hangisi olduğunu hatırlamıyorum Kullandıklarımın arasında en iyisiydi diyebilirim. Ancak şuanda bi fondotene o kadar para vericek durumum yok canım o yızden daha uygun fiyatlı ürünlere bakıyorum. Burda önerilen bütün ürün isimlerini aldım zaten hepsini araştırıcam. Çok teşekkür ederim önerin için :)

Çok haklısınız :) evet biliyorum guerlain markasını hatta bi ara Lancome marka fondoten de kullandım paraya kıyıp almıştım kıyamadım da bitene kadar kullanmıştım. Kullandıklarımın arasında en iyisiydi ama yüzümde doğal duruyordu en azından kızıla dönmüyordu sürdükten bi süre sonra :) aslında pahalı markalarda renk skalaları geniş ürünler var ama şuanda bi fondötene o kadar para dökücek maddi durumum yok o yüzden daha uygun fiyatlı ürünler arayışındayım.
Fiyat aralığın nedir? Özellikle trendyolda falan lancome gibi ürünleri tahmin edemiyceğin fiyatlara alıyosun aynı lancome gözkalemini geçen hafta sevilde 130 lira 74 liraya aldım internetten ondan sen en iyisi fiyat aralığı da ver :KK24:

Fiyat aralığın nedir? Özellikle trendyolda falan lancome gibi ürünleri tahmin edemiyceğin fiyatlara alıyosun aynı lancome gözkalemini geçen hafta sevilde 130 lira 74 liraya aldım internetten ondan sen en iyisi fiyat aralığı da ver :KK24:
Çok iyi yarı yarıya neredeyse ama trendyoldan alamam deneyerek almam lazım canım mağazada. Yani 50,60 lira uygundur benim için.

Merak ettim baktım fiyatına beige porceleine bu arada 159 diyo :ıslık:

Çok iyi yarı yarıya neredeyse ama trendyoldan alamam deneyerek almam lazım canım mağazada. Yani 50,60 lira uygundur benim için.
Hangi markaya bakarsan bak ben gidip boynerde bi deniyorum sora fiyatını uyguna bulabilirsem internetten alıyorum mizuda özellikle kozmetik fırsatları başarılı dene bakalım ucuz markada bulursan bizide haberdar et :KK39:

Hangi markaya bakarsan bak ben gidip boynerde bi deniyorum sora fiyatını uyguna bulabilirsem internetten alıyorum mizuda özellikle kozmetik fırsatları başarılı dene bakalım ucuz markada bulursan bizide haberdar et :KK39:
Deneyeceğim çok teşekkür ederim :)

Merhaba, direk konuya gireyim benim aşırı beyaz cildim var ve piyasadaki fondotenlerin en açık rengi bile 2 ton koyu geliyor ve sürünce maske gibi duruyor yüzümde boynum beyaz yüzüm koyu duruyor. Beyaz ötesi tenler için bildiğiniz bi ürün var mı acaba.

Missha da sanırım 17 idi en açık numara, ben de sizin gibiyim bir çok markada buluyorum. Jane Iredale de de var.

X