Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Fondoten pudra pul pul duruyor

Soyliyim cozumu. Dusta sabunladiktan sonra keseyle hafif keseliyorsun ölu deriler kirler gidiyor. Eline geliyor zaten onlar hepsi kalkiyo soyuluyor. Yok dus alamicaksan acelen varsa nemlemdirici krem suruyosun fondotenden once. Krem yoksa her bolgeye 1 damla zeytinyagi olur badem yagi olur. Tabi yuzun tuylenmeye musait degilse. Ayrica zeytinyagi kurumayida onler. Ben macir kremi suruyorum taş gibi oluyor yuzum valla. Istersen onun ustune fondoten bile surebilirsin.
Çok teşekkürler

Düzenli olarak peeling yapın. Ben Simple’ın pirinç taneli peelinginden çok memnunum.

Cilt tipinize uygun ürünleri seçin. Makyaj öncesi cildinizi çok iyi nemlendirin.

Tabii sadece dışarıdan nemlendirmek yeterli değil, bol bol su için💙

Pudrayı çok sürmemek lazım. Sadece göz altılarınıza ve T bölgenize hafifçe sürün.

Ben daha çok saten bitişli fondötenleri tercih ediyorum. Çok doğal bir parlaklığı oluyor😊

Düzenli olarak peeling yapın. Ben Simple’ın pirinç taneli peelinginden çok memnunum.

Cilt tipinize uygun ürünleri seçin. Makyaj öncesi cildinizi çok iyi nemlendirin.

Tabii sadece dışarıdan nemlendirmek yeterli değil, bol bol su için💙

Pudrayı çok sürmemek lazım. Sadece göz altılarınıza ve T bölgenize hafifçe sürün.

Ben daha çok saten bitişli fondötenleri tercih ediyorum. Çok doğal bir parlaklığı oluyor😊
Çok teşekkürler haftada bir duşta Lubex peeling yapıyorum aslında
Hangi fondotenleri kullanıyorsunuz acaba? Üstüne pudra geçiyor musunuz?
Ben fondoten sonrası pudra sürülür sanıyordum pek bilgim yok da sürmesek de oluyor yani dimi?
Evet ben de öyle ay gibi parlak temiz dolgun dursun cildim istiyorum

Çok teşekkürler haftada bir duşta Lubex peeling yapıyorum aslında
Hangi fondotenleri kullanıyorsunuz acaba? Üstüne pudra geçiyor musunuz?
Ben fondoten sonrası pudra sürülür sanıyordum pek bilgim yok da sürmesek de oluyor yani dimi?
Evet ben de öyle ay gibi parlak temiz dolgun dursun cildim istiyorum
Note’un Luminous fondötenini kullanıyorum. Çoğu zaman pudra sürmüyorum, eğer süreceksem Rimmel London’ın transparan pudrasını tercih ediyorum. Pudra şart değil 😊

Kızlar selam,

Cildim pek sorunlu sayılmaz. Renk tonu eşitsizliği var biraz. Makyajı pek sevmem. Günlük hayatta bazen pure beauty bb krem kullanıyorum güzel duruyor.

Geçen gün düğüne giderken makyaj yapayım dedim. Maybelline inflallible fondoten üzerine de golden rose pudra sürdüm. Üstüne allık. Ruj+göz makyajı. Aynada gayet iyi duruyordu ama kameradan ters ışıkta bakınca inanılmaz pul pul duruyor böyle gözenek gözenek. Halbuki normalde gözeneklerim normal hani.

Bir de dudak kenarındaki çizgilerime doluyor. Sanırım nazolabial dolguya ihtiyacım var.

Kızlar makyajdan anlayanlar yazabilir mi? Neyi yanlış yapıyorum ne önerirsiniz hangi ürünleri almalıyım?
Instagramda görüyorum kızların ay parçası gibi parlıyor yüzleri. Islak bitişli mi almalıyım ne yapmalıyım?
Ben 5 6 sene cilt tipime uygun fondöten bulamadan sizin ki gibi pul pul gezdim üstelik rengide sarımsıydı ki iki tonu varmış pembe ve sarı. Yves Rocher e gittiğimde cildimde denediler bir ikisini işte bu dedim pul pul durma sebebi biraz cildin kendisinden çünkü ne kadar krem sürsenizde ölü derimiz ve pütürlükten kaynaklı yine oluşuyor. Muhtemelen cildiniz kurudur. Peeling yaparsan öncesinde mükemmel oluyor ama her gün peeling yapamıyorum ben. Dediğim gibi yves'in makyaj malzemeleri güzel tabi ben aldığımda fiyatlar uygundu şimdi pahalı bende alamayacağım artık o da işin dramatik kısmı :KK70:

Yüze limon sürülmez yapmayın.
Limon ile toz şekeri karıştır 1 er yemek kaşığı o şekerle yüzünü ov yıka.

Niye sürülmesin canım c vitamini. Sürüp bırakırsa kurur. Peeling yap yıka. Bnm cildim çok kuru ona rağmen sıkıntı yaşamadım. Ama ciltten cilde değişir tabi.

Yüze limonla toz şeker sürmek, cildi keselemek, partiküllü peelingler kullanmak cildin çizilmesine sebep olur, cilt bariyerine zarar verir lütfen böyle yöntemler önermeyin, hele ki limon gibi asitli bi maddeyi yüze sürmek😱 sürdüğünüz fondöten güzel durmuyosa haftada 2 kere aha bha peeling yaparak ölü hücrelerden cildinizi arındırabilirsiniz, cilt türünüzü iyi tanımak ve ona göre ürün seçmek de çok önemli, cildiniz kuruysa parlak bitişli fondötenler size daha çok uyar, makyajdan önce de iyice nemlendirirseniz güzel sonuçlar elde edersiniz, cildiniz karma yağlıysa mat bitişli ürünler size uyar, kaliteli bi fırça yada sünger kullanmak önemli, cidden kötü yardımcılar makyajın kötü durmasına sebep oluyo,yağlı karma cilde yine altından cilde uygun nemlendirici uygulamak gerekli ama, nemlendirici sürdükten sonra 10 dk emilmesini beklemeden makyaja başlamak da cildin ten ürünlerini kusmasına sebep olur, fondöten üstüne en uygun pudra transparan pudralar bence, sadece sabitleme amaçlı, cilt kadife gibi görünsün diye, diğer pudralar katman katman makyaj görüntüsüne sebep olur, cakey denilen görüntü ortaya çıkar, makyajınızın üstüne kaliteli bi highlighter uygularsanız ışıl ışıl görünürsünüz :) the balm aydınlatıcı performansı çok iyi

Flormarın makyaj sabitleyicisi var. Onu baz olarak kullanın. Highlighter iki tane çok sevdiğim var. Wet n wild ve The Balm.

Soyliyim cozumu. Dusta sabunladiktan sonra keseyle hafif keseliyorsun ölu deriler kirler gidiyor. Eline geliyor zaten onlar hepsi kalkiyo soyuluyor. Yok dus alamicaksan acelen varsa nemlemdirici krem suruyosun fondotenden once. Krem yoksa her bolgeye 1 damla zeytinyagi olur badem yagi olur. Tabi yuzun tuylenmeye musait degilse. Ayrica zeytinyagi kurumayida onler. Ben macir kremi suruyorum taş gibi oluyor yuzum valla. Istersen onun ustune fondoten bile surebilirsin.
CiRiLLA CiRiLLA sen kullanıyor musun bu Bulgar kremini
Tavsiye edecegin bisey mi seninde

CiRiLLA CiRiLLA sen kullanıyor musun bu Bulgar kremini
Tavsiye edecegin bisey mi seninde

Macir kremi dediği krem Zdrave mi acaba? 😁 Bende var hem mavi kutulu olan var hem de buyuk beyaz kutulusu var. Ben beyaz kutulusunu tum yuzume de kullaniyorum ama mavi olanlari bolgesel uyguluyorum sivilce ustu gibi tum yuz icin uygun degil bence kucuk mavi kutudakiler bana yapisi yoğun kaliyor. 🙄

Macir kremi dediği krem Zdrave mi acaba? 😁 Bende var hem mavi kutulu olan var hem de buyuk beyaz kutulusu var. Ben beyaz kutulusunu tum yuzume de kullaniyorum ama mavi olanlari bolgesel uyguluyorum sivilce ustu gibi tum yuz icin uygun degil bence kucuk mavi kutudakiler bana yapisi yoğun kaliyor. 🙄
Bence zdraveden bahsediyor
Ama kendini imha etmiş soramadım😔

Ten makyajı çatlıyor, ciltte kum gibi görüntü veriyor, parça parça bağımsızlığını ilan ediyorsa:
1-Peeling yapıyor musunuz?

Peeling cilt yüzeyindeki ölü deriyi temizleyen güzel bir bakım ürünüdür.
Benim cildim hassas peeling yerine limon mu sürsem?
Bunu yapıyorsanız eğer benim girdimi okumadan geçin. Limon asittir, portakal asittir, sirke asittir yani siz kolayı yüzünüze sürmüyorsanız eğer saf asidi yüzünüze sürmeyin.
Ne ile peeling yapabilirim?
Piyasada çeşit çeşit peelingler var, haftada 1 kez maksimum 2 kez peeling uygulayabilirsiniz.
Aha içeren hafif soyucu ürünler cildinizi çizmeden temizler. Peloid maskeleri de gayet güzel cildi temizler.
2-Yanlış seçilen ten makyaj ürünleri ciltle bütünleşmez.
Kuru cilde yağlı cilt fondöteni, karma cilde kuru cilt fondötenleri olmaz. Hiçbir şey yapamıyorsanız normal cilt fondöteni alın. Fondöten yerine bb kremler de kullanabilirsiniz.
3-Ten makyajımı nasıl sabitlerim?
Pudra kullanmayın yerine BANANA POWDER kullanın. Banana powder yani muz pudrası incecik bir pudradır. Sapsarı rengiyle sarılık geçirmiş gibi görüntü verir bu diyebilirsiniz ama cildinize blur efekti verir, yüzünüze sürdüğünüzde şeffaftır renk vermez
Nasıl kullanılır?
2 kullanım şekli vardır.
A-Pudra ponponuna kalınca alınır ve göz altları, burun, çene kavisi gibi bölümlere kalınca sürülür. Ardından 15-20 dakika beklenir. Sonra pudra fırçası ile ciltten süpürülür. Buyrun size baking yani makyözlerin en büyük sırrı blur efekti.
B-Pudra fırçasına alınır kapağa fazlalık sirkelenir ve tüm yüze geçilir. Bu da cildinizle fondöteni birleştirir ve gün boyu yerinden oynatmaz.
4-Nemlendirici sürer sürmez hemen ten makyajına başlamak.
Nemlendiriciyi sürdünüz ve beklemeden anında ten makyajınıza başladınız. E o nemlendirici nereye gitti? Fondötenle karışıp deri altına inmek istiyecek ama fondöten moleküler ağırlığı kalın olduğu için yüzeyde kalmak isticek, nemlendirici aşağı inmek isticek oldu mu size çamur?
Püf noktası nemlendirici sürülür 15 dk beklenilir sonra ten makyajına başlanır.

Aşırı kuru, atopik ciltliyim. Baz kullanmam, ten makyajımı yukarıda belirttiğim şekilde yaparım.
Kullandığım fondöten ve BB kremler
Eveline Selfy Time 2si1 Arada Fondöten ve Concealer (doğal bitişli)
Alverde Natural Cosmetics Make-Up Perfect Cover Foundation & Concealer (feci kapatıcıdır, bb kremime bazen azıcık eklerim günlük makyajda kullanmak için) (mat bitişli)
Lavera Hyaluron Liquid Foundation (ıslak bitişli)
OSL Ultra Fluid SPF 50 Light Color 50 ml (Renkli Güneş Koruyucu, orta kapatıcılıktadır, pullanma yapmaz kuru ciltlerde mat bitişli)

Kızlar selam,

Cildinizi iyi nemlendirin. Ayrıca cilt tipiniz kuru ise kuru cilde uygun ürünler kullanın. Missha’nın bbleri iyi bu konuda. Kuru cilt için pudra önerilmiyor ama sadece sabitleme amaçlı bazı bölgelere hafif transparan bir pudra kullanabilirsiniz. Makyaja başlamadan baz kullanırsanız da sorununuz azalır.

Kızlar ben makyajdan önce ve normalde acı badem kremi kullanıyorum tüp şeklinde olandan. Aşırı kuru cildim 24 yaşındayım buna rağmen yaşlı duruyor yüzüm. Fondoten vs sürünce dahada belirgin kırış kırış. Önerebileceğiniz birşey var mı. Acı badem kremi yanlış mı sizce. Ama onu sürünce baya yumuşayıp parlıyor. başka ne sürsem aynı anda tekrar kuru kuru oluyor yüzüm garnier nem bombası ve şu diğer nemlendiricilerden de kullanmıştım kırışık karşıtı olanlar vs

Cilt tipinizi bilmiyorum fakat makyaj yapmadan en az 15 dakika önce cilt tipiniz ile uyumlu bir nemlendirici sürerseniz bu görüntüyü minimuma indirmeniz mümkün. Bir de bazen bazı fondötenler belirli makyaj aksesuarları ile anlaşamıyor. Örneğin bir ürün fırça ile daha iyi sürülüp iz bırakmazken sünger ile pürüzlü görüntü oluşturabilir ya da tam tersi.
Işıltılı bir görünüm için de az miktarda makyaj bazını nemlendirici emildikten sonra uygulayabilirsiniz.
Pul pul görüntü bazen ciltte ölü deri birikimini de işaret edebilir, bu nedenle en az haftada bir fiziksel yerine kimyasal ya da cildi yormayan bir peeling ya da maske tercih edebilirsiniz. Cildiniz kimyasal peelinge alışkın değilse cildi çizen tanecikli peeling ürünleri yerine arındıran ve temizleyen bir maske de kullanabilirsiniz.

X