El Sanatları fimo hamuru yardım

didolin

Guru
Kayıtlı Üye
17 Mart 2010
348
117
fimo hamuru kullanan arkadaşlar size bişey sormak istiyoru.internette çeşit çeliş rengarenk şekiller görünce heveslenip fimo hamuru aldım.ama eve geldim hamur cok sert.ne şekil veriliyo nede ezilio.sanki kurumuş oyuncak hamur olur ya kırıklarınır öyle oldu.benim hamurlar bozukmu sizce yada şekil vermek oyuncak hamur kadar kolay değilmi?bisürüde aldım rengarenk.sizden cavap bekliyorum eger sadece benim hamurlar böyleyse açmadığım paketleri geri iade edeyim bari..

kimse bana cevap yazmıcakmı :2:
dün bana kimse cevap yazmayınca netten araştırdım bebeyağı zeytin yağı gibi bişeylerle yumuşatılabilir deniyo ama deneyen varmı merak ediyorum sonuçlarını.akşam eve gidince denemeyi üşünüorum umarım kıvamını tutturabilirim.

Konu açılalı çok uzun zaman olmuş ama belki aynı durumda olan başka arkadaşlara yardımcı olabilirim. Fimo sert bir hamur. Özellikli olanları (simli, saydam,neon) daha da sert. Hamuru küçük parçalara ayırın, elinize birazcık (bir damla kadar) bebe yağı alarak iki parmağınız arasında yumuşatın, yavaş yavaş diğer parçaları da ekleyerek yoğurun. Eğer hamur almadıysanız başlangıç için fimo yerine sculpey marka almanızı öneririm. Çok daha yumuşak ve kolay şekillenir.

X