fazla yumurta sorunu pcos

hyg19

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2023
14
3
32
merhabalar 8 aydır gebe kalamıyorum bir kaç doktora gittim hersey yolunda yumurtalarin yaşına göre cok kolay hamile kalırsın dediler ama hamile kalamadim 1 ay önce başka doktora gittim pcos dedi bana fazla yumurtası olanlar pcos oluyormuş adetimi düzenli oluyorjm hormanlarim cok iyi
tsh 1.09
fsh 7.91
lh 10.06

merhabalar 8 aydır gebe kalamıyorum bir kaç doktora gittim hersey yolunda yumurtalarin yaşına göre cok fazla bu arada 32 yaşındayım kolay hamile kalırsın dediler ama hamile kalamadim 1 ay önce başka doktora gittim pcos dedi bana fazla yumurtası olanlar pcos oluyormuş adetimi düzenli oluyorum hormanlarim cok iyi dediler
tsh 1.09 fsh 7.91 lh10.06 prolaktin 5.79 amh 2.74 3 ay daha bekleyelim sonra bi tedaviye başlarız dedi doktor benim gibi olan var mı

merhabalar 8 aydır gebe kalamıyorum bir kaç doktora gittim hersey yolunda yumurtalarin yaşına göre cok kolay hamile kalırsın dediler ama hamile kalamadim 1 ay önce başka doktora gittim pcos dedi bana fazla yumurtası olanlar pcos oluyormuş adetimi düzenli oluyorjm hormanlarim cok iyi
tsh 1.09
fsh 7.91
lh 10.06
Evet lh fshdan fazla. Adetiniz düzenli mi ? Değilse belki yumurtlamayı kaçırıyorsunuz. Ovulasyon testler ile takip edebilirsiniz.

LH, FSHdan yüksek diye doğrudan pkos diyemeyiz. LH/FSH oranı en az 2.5 olmalı ki burada öyle bir şey yok. Ben pelvik tabanı çalıştıracak şekilde spor yapmanızı öneriyorum, ben bi arkadaşımın doktora tezine katıldım, pelvik taban üzerine spor yaptırıyordu, konusu da kadın sağlığı üzerineydi. Amh değerim yüksekti yani yumurtalarım fazlaydı aynı sizinki gibi. 2 ay spordan sonra azaldı yani normale döndü. Sporu bırakınca da geri yükseldi. Kesinlikle spor yapmak gerek zayıf dahi olsanız.

LH, FSHdan yüksek diye doğrudan pkos diyemeyiz. LH/FSH oranı en az 2.5 olmalı ki burada öyle bir şey yok. Ben pelvik tabanı çalıştıracak şekilde spor yapmanızı öneriyorum, ben bi arkadaşımın doktora tezine katıldım, pelvik taban üzerine spor yaptırıyordu, konusu da kadın sağlığı üzerineydi. Amh değerim yüksekti yani yumurtalarım fazlaydı aynı sizinki gibi. 2 ay spordan sonra azaldı yani normale döndü. Sporu bırakınca da geri yükseldi. Kesinlikle spor yapmak gerek zayıf dahi olsanız.
Mrb ben size degerleını yazsam bakarmsnz pcosmuyum dglmym??

tsh 1.09
fsh 7.91
lh 10.06
Amh bakıldı mı o kaçtı

Merhaba tabi yazabilirsiniz
1000073522.jpg

tsh 1.09
fsh 7.91
lh 10.06
Adetlerin duzenli ve hormonlarinda sknti yoksa sadce pcos goruntusu vardir. Hamile kalmanda sknti olmaz bence stres yapma. Bende ayni senin gbiyim adetler duzenli hormonlar normal. Gittigim dr lar adetlerin duzenliyse sknti olmaz diyordu. Suan hamileyim. Eger bikac ay daha gebelik olusmasaydi bitkisel kürler denicektim🤷‍♀️

Pcos değilsin amh değerin normal
Gıttgım hastnede 2 doktor yumurtların calsıyor sıkıntı yok dedı . Bu ay klomen kontrolu ıcın adetliyken gıttım pcos zatn ddı bennde ama daha. Onckıler yumurtaların clsıo pcos dglsn dmstı dedım . Oda yumurta. Sayın fazla ılacla tedavu ederız dedı ne dmk ıstedı sızce doktor kafam cok karıstı

X