Facebook'ta ''TC'' çılgınlığı!

Nasıl yasak değildi ya?.. Kimse cesaret edemezdi batıda kürtçe konuşmaya, benim verdiğim örnekleri okumadınız mı?. Sizin yazdıklarınızda nefret var baksanıza, yok ezilsinler yok ezilmiyolar, yok ayrımı onlar yapıyolar, biraz araştırında ondan sonra bu dediklerinizi tekrar yazın:KK34: Ben aman banane deseydim 'yazık T.C nasıl kaldırılır' diye yorum yapmazdım, hatta oyumu AKP ye inat MHP'den bile kullanmayı düşünüyorum.. Ama siz kafanıza koymuşsunuz bi kere 'kürtler pis' 'kahrolsun kürtler' yazdıklarınızda da apaçık belli.. Neyse size iyi günler :KK34:

Yer, tarih, zaman bile veririm. Sahit te bulurum. Bal gibi kurtce konusuluyordu. Ha, meclisi bilmem tvyi kastediyorsaniz onu bilmem, ben halkin icinde konusuldugunu soyluyorum. Sizin ornekleriniz de dogru, hepsi kurtlerin kendilerine bir ulke bayrak bilmem ne istemesinden kaynakli, baska hicbir seyden degil. Nefret ediyorum bu ayrimi yapan, ulkeme bayragima dusman olan kurtlerden. Sadece onlardan ama, komsumuz iyi bir insandir, kurttur, ondan degil mesela. Babamin aracini tarayip iki askeri sehit edip babami olumle burun buruna getiren insanlara hic te sempati duyamam. Ezilsinler bu topraklarda yasayip ta bize dusman olan kim varsa. Hos ben dedim diye olmaz ama... Ezikmis, kimse ezik degil. Kendi kacak elektriklerini bile o dusman olduklari Turkler veriyor.

Nasıl yasak değildi ya?.. Kimse cesaret edemezdi batıda kürtçe konuşmaya, benim verdiğim örnekleri okumadınız mı?. Sizin yazdıklarınızda nefret var baksanıza, yok ezilsinler yok ezilmiyolar, yok ayrımı onlar yapıyolar, biraz araştırında ondan sonra bu dediklerinizi tekrar yazın:KK34: Ben aman banane deseydim 'yazık T.C nasıl kaldırılır' diye yorum yapmazdım, hatta oyumu AKP ye inat MHP'den bile kullanmayı düşünüyorum.. Ama siz kafanıza koymuşsunuz bi kere 'kürtler pis' 'kahrolsun kürtler' yazdıklarınızda da apaçık belli.. Ha birde ben bişey yazdım 'sizin yorumunuzu beğenen kişi sayısı 8 benimkini beğenen 1 ona cevabınızı verin? neden cevapsız bıraktınız?.. Onlar Atatürk'e saygı duymak zorundalarsa sizde onlara saygı duymak zorundasınız, kimse kimseden üstün değildir.. Kürt kökenliyim ama Türküm demek çok mu zor demişsiniz ya, sizin de daha anlayışlı olmanız çok mu zor?.. Size ne kadar örnek verip fikirlerimi belirtsem de boş, milliyetçi insanlardan hiç haz almam Neyse size iyi günler :KK34:

Ben nerden bileyim benim yorumumu begenen bilmem kac kisi, sizinkini bilmem kac kisi. Yorum begendirme yarisi mi bu? Herkes belki icinben bir cumleyi, belki tumunu aklina mantigina uygun bulmustur belki, nerden bileyim. Kimse yorumumu begensin diye yorum yapmiyorum ki ben.
Neyine saygi duyayim, pardon? Kurdistan sevdalarina mi? Turk bayragini yakmalarina mi? Sayin dedikleri ocalana hasa muslumandir kurtler ama mecazi anlamda tapmalarina mi? Bu ulke kolay kazanilmadi efendim. Kurdistan sevdasina bir karis toprak verilemez. Begenmiyorlarsa baska yerde kursunlar devletlerini, Ataturke saygilari yoksa Turkiye'ye ellemesinler. Herseyi anlarim ama bu konuda anlayisli olmam zor degil, imkansiz. Ama durustsunuz bak, milliyetcileri sevmem demissiniz, ortak noktamiz, ben de durustce bu turdeki kurtleri sevmem sevemem diyorum.

yine dönmüş dolaşmış, türk-kürt konusunda takılmış.

noldu, zamanında hitlervari bir politika uygulanmadı diye mi bunlar?
"sen türk değilsin" demediğimiz içinmi?
"vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes türktür" diye ayrıştırmadığımız için mi?
"ne mutlu, türküm diyene" diye olumladığımız için mi?

türk'ün kendinden ayırmadığı kürt; kendini türkten ayırma savaşı veriyor. biz buna savaş demiyoruz, ihanet diyoruz. savaş lafını da en çok pkklılar kullanır. türkler; kendinden olan ama kendine karşı olan bir grup tarafından ihanete uğradıkları için savaş demediler.

hatayda kaldım, arapça bilenler arapça konuşur; bingölde kaldım, kürtce ve zazaca konuşmalara çok şahit oldum. adapazarının ilçesinde kaldım; lazca da duydum, gürcüce konuşulduğunu da. nedir problem?

"türk olsam karşı çıkardım, ses çıkarırdım" ne demek? neden ayırdınız kendinizi? hem kendinizi ayırıyorsunuz, hem de "aaahh biz ezik kürtler" diye ağıt yakıyorsunuz, bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?

Nasıl yasak değildi ya?.. Kimse cesaret edemezdi batıda kürtçe konuşmaya, benim verdiğim örnekleri okumadınız mı?. Sizin yazdıklarınızda nefret var baksanıza, yok ezilsinler yok ezilmiyolar, yok ayrımı onlar yapıyolar, biraz araştırında ondan sonra bu dediklerinizi tekrar yazın:KK34: Ben aman banane deseydim 'yazık T.C nasıl kaldırılır' diye yorum yapmazdım, hatta oyumu AKP ye inat MHP'den bile kullanmayı düşünüyorum.. Ama siz kafanıza koymuşsunuz bi kere 'kürtler pis' 'kahrolsun kürtler' yazdıklarınızda da apaçık belli.. Ha birde ben bişey yazdım 'sizin yorumunuzu beğenen kişi sayısı 8 benimkini beğenen 1 ona cevabınızı verin? neden cevapsız bıraktınız?.. Onlar Atatürk'e saygı duymak zorundalarsa sizde onlara saygı duymak zorundasınız, kimse kimseden üstün değildir.. Kürt kökenliyim ama Türküm demek çok mu zor demişsiniz ya, sizin de daha anlayışlı olmanız çok mu zor?.. Size ne kadar örnek verip fikirlerimi belirtsem de boş, milliyetçi insanlardan hiç haz almam Neyse size iyi günler :KK34:

Senin yazılanları anlama konusunda sıkıtıların var.Biraz buna yoğunlaş.Başarılı olabilirsin

Bu TC. olayının inci sözlükteki bir kaç kendini bilmek kişilerin "sazanları görelim" diye eğlenme amaçlı ortaya atıldığı ispatlandı.. KK yönetimi mezhep konusunu kilitliyor bu konuyu da kilitlemesini temenni ediyorum... Biz ki asırlardır kürt, türk, çerkez, laz, ermeni vs bir arada yaşamış devletiz.. Konunun levhalardaki TC ibaresinden ırkçılığa gelmesi ve kolayca provake olan toplum olmuş olmamız acı verici... Bence yavaş yavaş bunu isteyenlerin amacına ulaşmasını sağlıyoruz. Bizi basamak olarak kullanmalarına izin veriyoruz..

http://inci.sozlukspot.com/w/tc-sazan-avıyla-ilgili-son-açıklamam/

türk'ün kendinden ayırmadığı kürt; kendini türkten ayırma savaşı veriyor. biz buna savaş demiyoruz, ihanet diyoruz. savaş lafını da en çok pkklılar kullanır. türkler; kendinden olan ama kendine karşı olan bir grup tarafından ihanete uğradıkları için savaş demediler.

hatayda kaldım, arapça bilenler arapça konuşur; bingölde kaldım, kürtce ve zazaca konuşmalara çok şahit oldum. adapazarının ilçesinde kaldım; lazca da duydum, gürcüce konuşulduğunu da. nedir problem?

"türk olsam karşı çıkardım, ses çıkarırdım" ne demek? neden ayırdınız kendinizi? hem kendinizi ayırıyorsunuz, hem de "aaahh biz ezik kürtler" diye ağıt yakıyorsunuz, bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?

:KK9: :KK9: :KK9: Tamamen katiliyorum. ben boyle guzel ifade edemiyorum iste. Harikasiniz.

Bu TC. olayının inci sözlükteki bir kaç kendini bilmek kişilerin "sazanları görelim" diye eğlenme amaçlı ortaya atıldığı ispatlandı.. KK yönetimi mezhep konusunu kilitliyor bu konuyu da kilitlemesini temenni ediyorum... Biz ki asırlardır kürt, türk, çerkez, laz, ermeni vs bir arada yaşamış devletiz.. Konunun levhalardaki TC ibaresinden ırkçılığa gelmesi ve kolayca provake olan toplum olmuş olmamız acı verici... Bence yavaş yavaş bunu isteyenlerin amacına ulaşmasını sağlıyoruz. Bizi basamak olarak kullanmalarına izin veriyoruz..

ben de sizin yorum yapmadan önce yazılanları okumanızı "temenni ediyorum". son 2-3 sayfayı bile okusaydınız, bu yorumu yapmazdınız.

böyle ciddi bir konunun kapatılmasını nasıl istersiniz yaaaa? ciddi misiniz? ölmüşüz de ağlayanımız yokmuş meğer.

Hikayenin başını biliyorsunuz zaten
...
“Sen şu ateşe dönüp yüzünü hiç bakmadın mı?” diye sormuş. “Ne kadar büyük. Senin bir damla suyun ona ne yapabilir ki?”

Su taşıyan karınca, “olsun” demiş. “Hiç olmazsa safımız belli olur

Başka bir şey söylemeyeceğim bu konuda. İnci kafa bulmak için yapmış ama bana kalırsa ciddi bir konu.

Bu da "birilerinin" başbakanının yorumu:

$537249_447685151974089_1471667485_n.jpg

Ona da sormak lazım; bu mu zoruna gitmiş?

1000 yıllık alfabeden bahsetmiş, hangi alfabe o? Türklerin kendi alfabesini kullanacaksak Göktürk alfabesi kullanmamız gerek.
Devletin dini İslamdır ibaresi kalkmış, pardon da devletin dini mi olur? Herkes Türküm demek Türk olmak zorunda değil diyorsunuz da herkes müslüman olmak zorunda mı bu ülkede? Öyleyim dese bile nereden bileceksiniz?
Gelenekler- görenekler ters yüz olalı 1000 yıldan fazla oluyor Türk milletinde, nerede kadına değer veren, onları hükümdar yapan Türk gelenekleri? Nerede Nevruz (Newroz değil) ? Nerede Türk sporları?
Türk milletinin sonunu getirme planları tıkır tıkır işliyor. Faşizmle suçluyorlar insanları, milliyetiçiliği kötülüyorlar, geri kafalıymış milliyet ayrımı yapanlar. Bu dünya kurulduğundan beri bütün toplumlar milliyetçilik yapmışlar hala da yapmaktalar. Bütün ülkelerde vardır, biz yeterince milliyetçi olamadığımız için bu haldeyiz zaten. Hoşgörü mahvetti bizi.
Doğru yanlış tartışması değil bu, oyunu kuralına göre oynamak gerek...

evet belki birçoğumuz bunu dedik ama bazen ne söylediğinden çok nasıl söylediğin de önemli olabiliyor.Gerçekten çok güzel ifade etmişsin ,tebrik ederim.

Kendi düşüncelerini, başkalarının ağzından söylemene gerek yok. Atatürk'e saygın olmadığı her halinden de belli. Şu kknın anasayfasına git, portala. ilk başta 1 diye bi bölüm var, bak bakalım oraya; sonra hala yüzün varsa yine gelirsin buraya.

ben de mikro(p)-etnik milliyetcilik yapanlardan hiç haz etmem.

daha önceki yorumlarda da belirtildi. facebookda takunya isimli sayfa tarafından başlatılan bir uygulama bu. incisözlük kendi kuş (ben kuş diyeyim siz yine 3 harfli bir organ anlayın artık) beyniyle, aklınca başlatılan uygulamayla dalga geçmiş. siz de o sazanlar gibi, bu uygulamanın incisözlük tarafından başlatıldığına ikna olmuşsunuz. bravo

sebebi ne olursa olsun, inci olsun minci olsun, ya da sebebi olmasın

canım istedi tc yazdım olsun adı, neden bu kadar rahatsız olunuyor ki bundan

ayrıca demekki herkes kendi penceresinden görüyor bu kürt türk olayı değil bence, bence bu rejim sorununa yönelik, en azından benim gördüğüm bu. eee bu ülkede kürtlerde yaşadığına göre rejim sorunu onlarında sorunu oluyor doğal olarak

Tahammulsusuz. Basit konularda bile tartisma cikaran biz, bu kadar onemli bir memleket meselesini (tartisma cikarmadan) sanaldan halledecegimizi saniyoruz.

Korler, sagirlar birbirini agirlar; mod on.

egemenlik kayıtsız şartsız milletin değildir, Allahındır diyen bi insan

milli bayramları yavaş yavaş silen bi hükümet

ilkokul 2. sınıftan itibaren din dersi koyan(değerler eğitimiymiş adı) bi bakanlık

uyanın artık ya

arkadaş Türk milliyetçiliğini yerden yere vururken , aslında kendisi çok güzel Kürt milliyetçiliği yapıyor farkında değil.
Biz en azından kendi topralarımızda ve kimsenin hakkını ihlal etmeden yapıyoruz bunu.İçimiz son derece rahat .

az önce çalıştığım yerde de bir arkadaş bu konuyla dalga geçti."sazanlar hemen atlamış TC olayına" dedi.
evet dedim, o sazanlardan biri de benim.:KK51:

adam kalkıp taa onuncu yıl marşı üzerinden atatürkle tarışmaya giriyor, kimsede bi dakika ya demiyo, hayret bişey
kasap et derdinde koyun can
Atatürk olmasa ne milletiniz ne dininiz hiçbişeyin kalmıcaktı bu topraklarda ne türklerin ne kürtlerin

Bu ülke herkesin, nedir alıp veremediğiniz anlamıyorum.
Konu kapatılıyor, tüm yorumlar incelenecek ve rütbesinde siyasi sözlere yer verenler, o yazdıklarınız kurallara göre yasaktır, lütfen rütbelerden o yazıları kaldırın...

X