Evlilik ve Geçmişimiz

aslinda555

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2023
10
2
Merhaba arkadaşlar, geçmişimde bazı olumsuz şeyler yaşadım. Bu şeyler yüzünden kimseyi kabul edemiyorum, sanki ihanet gibi geliyor. Evleneceğim kişiye geçmişi söylemek gerekiyor, iki arada bir derede düşünüyorum, her talibi reddediyorum, yaşım aldı gidiyor korkuyorum. İlerde ne olacak diye. Ne önerirsiniz akıl verin bana. Bu arada geçmişimde kimseyle bir ilişkim olmadı,

Merhaba arkadaşlar, geçmişimde bazı olumsuz şeyler yaşadım. Bu şeyler yüzünden kimseyi kabul edemiyorum, sanki ihanet gibi geliyor. Evleneceğim kişiye geçmişi söylemek gerekiyor, iki arada bir derede düşünüyorum, her talibi reddediyorum, yaşım aldı gidiyor korkuyorum. İlerde ne olacak diye. Ne önerirsiniz akıl verin bana. Bu arada geçmişimde kimseyle bir ilişkim olmadı,
Olumsuz olarak yaşadığınız şey nedir?
Geçmiş geçmişte kalmış, o kişiden önce olmuş nesi ihanet anlamadım?

Geçmişini anlatmak zorunda değilsin ve ilişki yaşasan bile kimseyi ilgilendirmez seni geçmişin yüzünden kabul etmeyecek insanında hayatına Alman sana saygısızlık olur. Ve bana kalırsa anlatma kimseye. Evlenince Bunların bi önemi yok kafa yapın uyduğu biriyle evlen dünyada kimsenin geçmişi dört dörtlük değil.

İntihar teşebbüsü gibi bir hata yaptım, ayrıca insanlara karalandim, özelim anlatıldı insanlara
Herkesin geçmişte ne hataları var düşünürsek kafayı yeriz. Psikolojik destek aldınız mı? Hala düşündüğünüze göre kafanızda bunu atlamamışsınız.

sacmaa sacmaa dusunceler. Bir insan dusunceleriyle kendi hayatini nasil mahvederin özeti. Evlilikle falan ilgili değil yorumum. Genel.

Keşke tek düşünceler olsa, arkadaş çevreme, işime, akrabalarıma kadar benim hayatım ile ilgili müdahale ediliyor, kafayı yiyeceğim, herkes üzüyor ben tepki bile veremiyorum, hayatımın ipleri başkalarının elinde, elimden birşey gelmiyor, duygularımı bile yaşayamıyorum, biriyle tanisşam ona da müdahale edilir,

Keşke tek düşünceler olsa, arkadaş çevreme, işime, akrabalarıma kadar benim hayatım ile ilgili müdahale ediliyor, kafayı yiyeceğim, herkes üzüyor ben tepki bile veremiyorum, hayatımın ipleri başkalarının elinde, elimden birşey gelmiyor, duygularımı bile yaşayamıyorum, biriyle tanisşam ona da müdahale edilir,
Yaşınız kaç bu arada? Belki geçmişteki olayı hala sindiremediğiniz için çevrenizdekiler korkudan müdahale ediyor olabilir.

Peki geçmişte depresyon geçirmiş bir insanı biri ister mi hayatında. Baya okula ara verecek kadar?

Kimse dört dörtlük değil.Hem biriyle birlikte olmamissin.Soylenebilecekse eş adayına söylersin.Degilse soylemezsin olur biter.Evliligi geciktirmemeni tavsiye ederim.

Peki geçmişte depresyon geçirmiş bir insanı biri ister mi hayatında. Baya okula ara verecek kadar?
İnsanlar pskolog olmuş hem tanı koyar hem dalga alay yaparlar bu zamanda, empati ve sevgi olmalı, bilemiy
Herkesin geçmişte ne hataları var düşünürsek kafayı yeriz. Psikolojik destek aldınız mı? Hala düşündüğünüze göre kafanızda bunu atlamamışsınız.

Geçmişte yaşadıgınız travmatik olay özelinizin anlatılması tekrar bir ilişkiye girip bu kez geçmişinizle sizin tekrar zarar göreceğiniz hissiyle yeni bir yaşama adım atmanızı kısıtlıyor. Öncelikle bu sorunun üzerine gidin geçmişinizdeki şeyler ufak gençlik hatalarıymış artık böyle şeyler yapmayacak düzeyde bir yetişkin bireysiniz. Bu yüzden geçmişi önce kabul etmeli ve sindirmeli kendinizi affetmelisiniz. Daha sonra bence bir profesyonel destek almalı psikolog yardımıyla (ilaçsız) geçmişle olan bu güvensizlik sorununun üzerine gitmelisiniz. Bunu kendiniz için yapın ve yeni bir ilişkiden doktorunuzunds yönlendirmesiyle korkmayın.

ben evleniyorum ilişki olarak geçmişimi anlatmadım aslında dedikodu yapmayı severim ama sevgilim ben geçmişi duymak istemiyorum diyor hatta ben ona diyorum anlat diye 🤣 psikolojik olarak yaşadığınız şeyleri anlatmak zorunda değilsiniz şuan etkisi devam etmiyorsa ediyorsa anlatın ki neden olduğunu anlasın. ben anlattım bu zamana kadar hiç kötü bir sey dediğin duymadım ama ilerde yüzüme vurur mu bilmiyorum

X