Evliler cevaplasın lütfen

kayipgomlek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2023
14
27
Eşimle dört yıldır evliyiz.öncesinde de iki yıl beraber yaşadık.ikimiz de farklı sektörlerde çalışıyoruz ama kazancımız yakın.beraber yaşarken de ortak masrafları hesaplayıp yarı yarıya ödedik.evlendikten sonra da ilk zamanlar böyle devam etti.sonrasında tatil masrafları ve buzdolabı gibi evin büyük eksiklerini taksit gerektiği için benim kredi kartımdan kullanmaya başladık(eşimin hiçbir zaman kredi kartı olmadı) masraflar ortak,tek başıma ödüyorum,artık maaşımı da geçmeye başladı ama eşim benden kirayı faturaların yarısını her ay hesaplayıp istemeye devam etti.sebebi de benim ondan üç beş bin fazla maaş almam.ben de cüzdanını,kartlarını evde hep ortada bırakan bir insanım(ki insanın kendi evinde bunu yapması gayet doğal) ama eşimin daha kartının şifresini bilmem.cüzdanına saygı duyarım izinsiz açmam bile.6-7 ay kadar önce eşim tekrar evin masraflarını isteyince ben de kart borcunun artık kiradan faturalardan üç misli fazla olduğunu,birkaç ay onun ödemesini söyledim.itiraz etmedi.zaten bu konularda mecbur kalmadıkça asla konuşmaz.şeffaf değil.benim kartım da sürekli ortada durduğu için markete diye gittiğinde alıp alıp kullandığını fark ettim.ben de bana sormadan kullanmamasını artık gelirimi giderimi hesap edemediğimi söyledim.çünkü borcum 10 bin sanıyosam bi bakıyorum 15 olmuş.hesabımda 5 bin var sanıyosam bi bakıyorum 500 kalmış gibi gibi.1 ay önce hesabımda sandığımdan çok az para kaldığını gördüm.hesap dökümüne bi bakıyım dedim bi gün önce ben sabah uyurken atmden para çekilmiş.gittim sordum o an kartım çekmedi senin kartın da bende kalmıştı o an ondan çektim dedi.ben de hayır sen ben uyurken cüzdanımdan gizlice almışsın planlı bu diyince kem küm etti.ben de daha önce çok uyardığım için çok büyük kavga ettik hatta bu düpedüz hırsızlık diye bile bağırdım.ben eşime güvendiğim için kartım ortada duruyo, ben sana saygı gösteriyorum sen göstermiyosun dedim.dokunmayacağına yeminler etti özür diledi konu kapandı.aradan bir ay geçti bugün alışverişteyken bi kredi kartıma bakıyım ne durumda dedim,fark ettim ki son günlerde hep benim kredi kartımdan harcamış hem de maaşı yattıktan üç gün sonradan itibaren.harcadığı şeyler de market,eve sipariş ettiği yemek vs.Tekrar aradım,sen benden izinsiz ve habersiz yine kartımı mı kullandın dedim.evet dedi.şimdi söyleyin ben ne yapayım?ve bu adam aldığı maaşı napıyo?karı kız kumar uyuşturucu gibi seçeneklerden %100 eminim olmadığına.özellikle evli olup eşim dediğim insanla böyle konularda kavga etmek gücüme gidiyo.ama zaten şuana kadar parayı önemsemediğim için üstünde durmadım.bir erkek hırsız lafına rağmen nasıl aynı hatayı tekrarlar aklım almıyo evli çalışan hemcinslerimin yorumlarına ve tavsiyelerine ihtiyacım var.

Ben bir evlilikte para muhabbetinden çok rahatsız olurum evlenmişsin senin paran benim param varsa zaten o evlilik evlilik değildir benim görüşüm her zaman bizim paramız demek gerekiyor eğer evlendiysen ki iki tarafta kazanıyormuş ha o eve para harcamış ha sen bence biz olmayı bilmek lazm tamam belki söylemeden yaptığı için yada hep size yaptırdığı için böyle sitem ediyorsunuz ama bi kaç kere siz isteyin kartını felan yada şunu al bunu al deyin ne biliyim para bu kadar sorun olmamalı bence

Merhaba. Böyle şeylerde tapuyu kimin üstüne yapıyorsunuz? Bekarım ama ilerde böyle yaparım diye düşünüyorum burada tıkanıyorum.
Farketmez ki şuan evlilik birliğinde kimin uzerine olursa olsun boşanma durumunda yarı yarıya. Bizim evlerden biri benim üzerimde biri eşimin mesela ama ikisi onda veya ikisi bende olsa da ikimiz içinde farketmezdi.

Konuyu okurken ben de en cok eee o zamn bu adam parayi napiyo, asil sorun bu diye dusundum. Sonunda o noktaya deginmissin neyse ki. Sana yaptigi muamele haksizlik cok buyuk ayip ve cozulmesi gereken bi problem. Ama bu bir yana parasinin nereye gittigi de suphe yarattigi icin daha buyuk problem. Ciddi ciddi sorgulaman lazim bu durumu. Harcamalardan elini etegini cekip ona harcama yaptirman gerek. Seyit onbasigibi her seyi yuklenmekle yapmissin en buyuk hatayi, kocan da b.kunu cikarmis cidden. Ayrica bu ne bicim evlilik yaa. Ev arkadasi gibi her ay oturup gider hesaplayip yarisini istemek nedir. Au ne bilim cok çiğ geliyo nana boyle hareketler

Eşimle dört yıldır evliyiz.öncesinde de iki yıl beraber yaşadık.ikimiz de farklı sektörlerde çalışıyoruz ama kazancımız yakın.beraber yaşarken de ortak masrafları hesaplayıp yarı yarıya ödedik.evlendikten sonra da ilk zamanlar böyle devam etti.sonrasında tatil masrafları ve buzdolabı gibi evin büyük eksiklerini taksit gerektiği için benim kredi kartımdan kullanmaya başladık(eşimin hiçbir zaman kredi kartı olmadı) masraflar ortak,tek başıma ödüyorum,artık maaşımı da geçmeye başladı ama eşim benden kirayı faturaların yarısını her ay hesaplayıp istemeye devam etti.sebebi de benim ondan üç beş bin fazla maaş almam.ben de cüzdanını,kartlarını evde hep ortada bırakan bir insanım(ki insanın kendi evinde bunu yapması gayet doğal) ama eşimin daha kartının şifresini bilmem.cüzdanına saygı duyarım izinsiz açmam bile.6-7 ay kadar önce eşim tekrar evin masraflarını isteyince ben de kart borcunun artık kiradan faturalardan üç misli fazla olduğunu,birkaç ay onun ödemesini söyledim.itiraz etmedi.zaten bu konularda mecbur kalmadıkça asla konuşmaz.şeffaf değil.benim kartım da sürekli ortada durduğu için markete diye gittiğinde alıp alıp kullandığını fark ettim.ben de bana sormadan kullanmamasını artık gelirimi giderimi hesap edemediğimi söyledim.çünkü borcum 10 bin sanıyosam bi bakıyorum 15 olmuş.hesabımda 5 bin var sanıyosam bi bakıyorum 500 kalmış gibi gibi.1 ay önce hesabımda sandığımdan çok az para kaldığını gördüm.hesap dökümüne bi bakıyım dedim bi gün önce ben sabah uyurken atmden para çekilmiş.gittim sordum o an kartım çekmedi senin kartın da bende kalmıştı o an ondan çektim dedi.ben de hayır sen ben uyurken cüzdanımdan gizlice almışsın planlı bu diyince kem küm etti.ben de daha önce çok uyardığım için çok büyük kavga ettik hatta bu düpedüz hırsızlık diye bile bağırdım.ben eşime güvendiğim için kartım ortada duruyo, ben sana saygı gösteriyorum sen göstermiyosun dedim.dokunmayacağına yeminler etti özür diledi konu kapandı.aradan bir ay geçti bugün alışverişteyken bi kredi kartıma bakıyım ne durumda dedim,fark ettim ki son günlerde hep benim kredi kartımdan harcamış hem de maaşı yattıktan üç gün sonradan itibaren.harcadığı şeyler de market,eve sipariş ettiği yemek vs.Tekrar aradım,sen benden izinsiz ve habersiz yine kartımı mı kullandın dedim.evet dedi.şimdi söyleyin ben ne yapayım?ve bu adam aldığı maaşı napıyo?karı kız kumar uyuşturucu gibi seçeneklerden %100 eminim olmadığına.özellikle evli olup eşim dediğim insanla böyle konularda kavga etmek gücüme gidiyo.ama zaten şuana kadar parayı önemsemediğim için üstünde durmadım.bir erkek hırsız lafına rağmen nasıl aynı hatayı tekrarlar aklım almıyo evli çalışan hemcinslerimin yorumlarına ve tavsiyelerine ihtiyacım var.
Cok ilginc. Benim de esimin de karti cuzdandadir. Benim cantamda, onunki de sirt cantasinda. Ikimiz de kart sifrelerimizi biliriz. Bazen ben para cekemeyeceksem kartimi ona veririm, o ceker benim icin. Hicbir zaman birbirimizden habersiz kartlarimizi kullanmayiz. Kullanip da soylememesi sinir bozucu. Ya sifrenizi degistirin ya da kartarinizi ortalikta birakmayin. Ama bu da insanin gucune gider, kendisinden cuzdan saklamak zorunda oldugum bir es istemezdim. Esinizle acikca konusmalisiniz.

Kumar oynuyordur online diye düşünüyorum.Borca girip kendi maaşını borca yatiriyordur.Mecburen hırsızlık ile adlandirsaniz da ordan harcamak zorunda kalıyordur.
Yani normal birşey değil bu Siz fazla maaş alırsınız evet ama hepsini kredi kartına ödeyecek haliniz yok.Evin muhasebesini niye ona bırakıyorsunuz.Kadin idare eder.İdareyi size vermiyorsa karıştırdığı birşeyler var demektir.Böyle davranmamasına rağmen eşime kesin konuşup güveniyorum diyemem,komik.Maasi ortada toplayıp giderlere ayırıp kalanını harçlık almanız gerekiyor.Sonu hüsran.

Ev için konut kredisi çektik. Krediyi de eşimin maaşı daha yüksek olduğu için, ona daha yüksek kredi çıktı dolayısıyla kredi kimin adına oluyorsa evde onun üzerine oluyor mecburen.
Arabayı da eşim çalışıyor kaçırmayalım diye şehir dışına bakmaya kardeşimle ben gittim, okey verildi ben orda olduğum için oda benim üzerime oldu.
Yani kasıtlı olmadı her iki durumda da. İkimizin de benim üstüme olsun gibi bi şartı olmadı açıkçası. 18 senedir berabetiz Onun olan benim, benim olan onun.
Şöyle de bir durum var zaten, eşlerin birbirinin izni olmadan herhangi bir taşınmazı satması devretmesi olmuyor. Noter tarafından aranılıyor. Bizzat annem ve kız kardeşim noter tarafından arandı onay imza atıldı. Sanırım 4 sene önceydi durum hala aynıdır heralde.
Anladım. Çok teşekkür ederim. Allah muhabbetinizi artırıp daim etsin 🌼💖

Cok ilginc. Benim de esimin de karti cuzdandadir. Benim cantamda, onunki de sirt cantasinda. Ikimiz de kart sifrelerimizi biliriz. Bazen ben para cekemeyeceksem kartimi ona veririm, o ceker benim icin. Hicbir zaman birbirimizden habersiz kartlarimizi kullanmayiz. Kullanip da soylememesi sinir bozucu. Ya sifrenizi degistirin ya da kartarinizi ortalikta birakmayin. Ama bu da insanin gucune gider, kendisinden cuzdan saklamak zorunda oldugum bir es istemezdim. Esinizle acikca konusmalisiniz.
Anlaşılmak o kadar güzel ki, yorumunuz için teşekkür ederim gerçekten ne hissettiğimi çok iyi anlamışsınız

Farketmez ki şuan evlilik birliğinde kimin uzerine olursa olsun boşanma durumunda yarı yarıya. Bizim evlerden biri benim üzerimde biri eşimin mesela ama ikisi onda veya ikisi bende olsa da ikimiz içinde farketmezdi.
erkeler boşanırken o kadar çirkinleşiyorlar ki

haberin bile olmadan başkasına devredebiliyor
ruhun duymuyor

erkeler boşanırken o kadar çirkinleşiyorlar ki

haberin bile olmadan başkasına devredebiliyor
ruhun duymuyor
Onun geri dönüşümü yok mu peki? Yani illaki bu yolla elinden malı giden kadının hakkını geri alması gerek. Ama evet tabi türlü pislikleri oluyor boşanma doneminde maalesef.

Sorunca şifreyi veriyo ben saygımdan bugüne kadar dokunmadım.birbirimizin telefonuna da dokunmayız ama biri istese diğeri uzatır hemenz.bugün kavga arasında öğrendim şifresini ve cidden ilk defa duydum.yarın sabah hesap dökümüne bakmak ilk işim.
eşiniz size sizinle aynı saygıyı tevazuyu göstermiyor ama birazcık bencil olmak lazım karşı taraf öyleyse yoksa kendi kul hakkınıza girmiş oluyorsunuz. Siz hasta olsanız eşiniz param yok bile diyebilir , arsızlığı eline almış yutmuş.

Eşiniz kumar oynuyor.Zaten o yuzden kredı kartı yok.. Bankalarda yasaklıdır.Büyuk ıhtımal ıcra dosyalarıda cokca vardır..E-devletten uyapa gecınce gızlı bolme kısmı var. Ordan gızleyıp e-devletı actıgında dosyası yokmuş gibi de gorunebılır...

Senin tüm şifrelerini bilirken senin onun şifrelerini bilmeyen..Sizde kendimi buldum resmen..Hiç sorgulamadan bu şekılde guvenmek nasıl bir şeydir kendımıde defalarca sorguladım.. Çok dıkkat etmenızı onerırım..Çok kotu kokular bunlar..Gorunenden kat kat buyuk işler donuyor...

Hayır yapamiyor. Arsa satışı yapılıyor ama ev olmuyor diye biliyorum. Alış bile yapamıyor krediliyse eşin bilgisi gerekiyor yüksek miktarlar için.
Yapabildiği durumlar var. Riske atmamak gerekiyor. Eş üzerine mal varlığı varsa, sizden habersiz satmasından endişe ediyorsanız üzerine şerh koydurmanız gerek.

Konu sahibine de aynısını öneriyorum eğer eşi üzerine mal varlığı varsa. Kart şifrelerinizi değiştirin, temassız ödemeye kapatın. Yukarıdaki yorumlardan biri bi rapor önermiş. O gayet mantıklı. Her bankadaki borcunu parasını vs herşeyi görebilirsiniz. Neden izin veriyorsunuz böyle şeylere anlamadım. İlk yaptığında bu aksiyonları almak gerekirdi. Bu evlilik değil. Kendinizi kullandırmak için bunu bahane etmeyin.

Yapabildiği durumlar var. Riske atmamak gerekiyor. Eş üzerine mal varlığı varsa, sizden habersiz satmasından endişe ediyorsanız üzerine şerh koydurmanız gerek.

Konu sahibine de aynısını öneriyorum eğer eşi üzerine mal varlığı varsa. Kart şifrelerinizi değiştirin, temassız ödemeye kapatın. Yukarıdaki yorumlardan biri bi rapor önermiş. O gayet mantıklı. Her bankadaki borcunu parasını vs herşeyi görebilirsiniz. Neden izin veriyorsunuz böyle şeylere anlamadım. İlk yaptığında bu aksiyonları almak gerekirdi. Bu evlilik değil. Kendinizi kullandırmak için bunu bahane etmeyin.
Konu sahibi ben değilim :) bir üye bişey sormuştu bununla ilgili cevap vermiştim ben. Benim eşimle ilgili böyle bir kuşkum hiç yok.

X