EVLENMEYİ KABUL EDEYİM Mİ ETMİYEYİM Mİ ?

Amma ölmüşsünüz illa bu adam diye. 🤷
Karsinizdaki nasip degilmis diyip kestirip atabiliyor da siz niye emeklerim diyip duruyorsunuz. Şu emeklerim olayini da anlamadim gitti bizim de sevgilimiz oldu ne emegi veriliyor bu kadar benim bilmedigim anlamadim yani? Merak ediyorum ne.
Sanki 10 cocukla ortada kalmis gibi yalvariyors

Pantolon giymeyeceksin kısmından sonra okumadım içim daraldı. Yerinizde olsam bırak evlenmeyi böyle birine selam vermem.

Hanımlar 24 yaşındayım. 2018de biriyle tanıştım. Bi avm’de yarışma sunucusuydum. Tanıştığımızda açıktım. 2019 da erkek arkadaşımın tesettür için kapan kapalı seviyorum kapalı güzelsin baskılarına dayanamadım kapandım. Sonradan tesettürü sevdim ama o kadar çok değil Allah rızası için dişimi sıkıyorum çünkü ben küçükken ailemin zorlamasıylada kapanmıştım liseye geçince açılmıştım. Neyse 6 yıl geldi geçti. Şuan sosyal medyada içerik üreticisiyim. Kapalıyım, makyaj yapıyorum pantolon giyiyorum ama üzerine diz kapağımın biraz üzerinde tunik giyiyorum. Neyse kısa kesiyim erkek arkadaşım evlenmek istiyor ama önüme şartlar koydu. Evlendikten sonra
1. Hiçbir şekilde pantolon giymeyeceksin.
2. Makyaj yapmayacaksın far sürmeyeceksin rimel biraz dedi
3. Babet gibi açık ayakkabılar giymeyeceksin
4. Tak tuk ses çıkaran ayakkabı giymiceksin
Yoksa herkes yoluna baksın dedi. Ben baştan söylüyorum dedi. Bende yalvardım. Ailenin akrabalarının yanında etek giysem ama akşam seninle başbaşa kafeye gittiğimizde falan pantolon giysem olur mu dedim onada yok diyor. Hayır ailesi akrabaları çok fazla dindarlar ama ben onların evlatları değilim ki onların yanında onların istediği gibi giyinirim ama tamamen hayatım boyuncada başkasının istediği gibi giyinmek istemiyorum.
Çok zor durumdayım. Dünden beri ağlıyorum. Çünkü bu durumu benim annemde çok yaşadı. İstediği gibi giyinmesine izin vermiyordu babam hep elalem nasıl isterse annemi öyle giydirmek istiyordu. Bunun dışında bir çok kavgalarıda oldu ama annemin çektiklerini çekicekmişim gibi geliyor. 6 senemi verdim. Emeklerim var. Gençliğim gitti. Benim özel alanıma girmesi bana çok saygısızlık gibi geldi. Ben onunla iki hayatı birleştiriyorum kendimi ona satmıyorum sonuçta. Onun annesinin karnındada doğmadım onun annesinin kendisinin istediği gibide giyinemem. Ya valla kötü kapalılardanım desem valla değilim bol ama şık giyiniyorum sadece. Herşey bir yana bana bunları kabul etmiyorsan sen bilirsin o zaman nasibim değilmişsin sen dedi. Ben daha napiyim yaa herşeyi yaptım en azından bırak bi giyimim kalsın. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında kusura bakmayın ama canım yanmasa yazmazdım
Ay ayrılın gitsin sapik yaa. Rimel birazcik demis bir de gerizekalı. O da cübbe giysin dolassin madem sarık taksin siz de onu şart koşun deli mi ne. Kendi bedeniniz uzerinde kendinizden baska kimsenin soz hakkı yoktur. Sahsi fikrim.kacarak uzaklaşın. Kapali ayakkabi nedir ses cikarmayan bu nasıl sapiklik yoldan geçen boule ayakkabi giyene kendisi bakiyor ve hatta farkli şeyler düsunüyor demekki. Bu size perde açtırmaz carşafa da girdirir

Tesettüre uygun olduktan sonra giyilebilir ki eteklerden daha örtücü özelliğe de sahip bazıları.

Sandalettir o ya da ben öyle babet görmedim. Spor ayakkabı dışında diğerlerinin yüzüne bakmayalı çok oldu.

Kendisi de Allah bilir dar pantolon ve gömlekle dolanıyordur. Madem o kadar tesettüre dikkat ediyor, kendisinden başlasın.

Ayrıca bir yerde de şöyle demişsiniz.
Ya valla kötü kapalılardanım desem valla değilim bol ama şık giyiniyorum sadece.
Muhtemelen iyi kapalılardan(!) da değilsiniz. Tesettür baş örtmeden ibaret değil. Şahsi algılamayın ama sadece başı örtülü diye kendini başı açıklardan daha tesettürlü sananlar da şaka gibi geliyor bana. Benim dikkatimi daha çok tesettürlü şık(!)lar çekiyor.

6 yıl da çöpe atılır. İçinizden gelmeden örtünmeye çalışmayın. Sonra zaten çok fena patlar. Naçizane tavsiyem içinizden gelmeli. Niye örtünüyorsunuz veya örtünmeniz gerekli, onu araştırın. Zaten kendiniz giyiminizi kararınıza göre değiştirirsiniz, her iki yönde de olabilir.

Hiç kimse için, buna kendi aileniz de dahil, kendi benliğinizden vazgeçmeyin. Hemde asla.
Bi süre sevgi ve aşk için idare edip geçip gidersiniz fakat zorla yaptığınız şeyler bi noktadan sonra ruhunuza tecavüz gibi gelecek.
Bu denli sizi değiştirmeye çalışması sevgiden çok uzak ve hiç olgun bir davranış değil.
Sizi açık tanımış üstelik..buna yapmaya Hakkı yok. kapanmanız yetmiyormuş gibi bide makyajınıza kadar karışmak istiyor.
Gerçekten size bu kadar değersiz hissettirmesine izin vermeyin, güçlü durup yol yakınken vazgeçin yA da onun sizi olduğunuz gibi kabul etmesini isteyin. Sevgi yetmeyecektir uzun vadede..

Hanımlar 24 yaşındayım. 2018de biriyle tanıştım. Bi avm’de yarışma sunucusuydum. Tanıştığımızda açıktım. 2019 da erkek arkadaşımın tesettür için kapan kapalı seviyorum kapalı güzelsin baskılarına dayanamadım kapandım. Sonradan tesettürü sevdim ama o kadar çok değil Allah rızası için dişimi sıkıyorum çünkü ben küçükken ailemin zorlamasıylada kapanmıştım liseye geçince açılmıştım. Neyse 6 yıl geldi geçti. Şuan sosyal medyada içerik üreticisiyim. Kapalıyım, makyaj yapıyorum pantolon giyiyorum ama üzerine diz kapağımın biraz üzerinde tunik giyiyorum. Neyse kısa kesiyim erkek arkadaşım evlenmek istiyor ama önüme şartlar koydu. Evlendikten sonra
Yoksa herkes yoluna baksın dedi. Ben baştan söylüyorum dedi. Bende yalvardım. Ailenin akrabalarının yanında etek giysem ama akşam seninle başbaşa kafeye gittiğimizde falan pantolon giysem olur mu dedim onada yok diyor. Hayır ailesi akrabaları çok fazla dindarlar ama ben onların evlatları değilim ki onların yanında onların istediği gibi giyinirim ama tamamen hayatım boyuncada başkasının istediği gibi giyinmek istemiyorum.
Çok zor durumdayım. Dünden beri ağlıyorum. Çünkü bu durumu benim annemde çok yaşadı. İstediği gibi giyinmesine izin vermiyordu babam hep elalem nasıl isterse annemi öyle giydirmek istiyordu. Bunun dışında bir çok kavgalarıda oldu ama annemin çektiklerini çekicekmişim gibi geliyor. 6 senemi verdim. Emeklerim var. Gençliğim gitti. Benim özel alanıma girmesi bana çok saygısızlık gibi geldi. Ben onunla iki hayatı birleştiriyorum kendimi ona satmıyorum sonuçta. Onun annesinin karnındada doğmadım onun annesinin kendisinin istediği gibide giyinemem. Ya valla kötü kapalılardanım desem valla değilim bol ama şık giyiniyorum sadece. Herşey bir yana bana bunları kabul etmiyorsan sen bilirsin o zaman nasibim değilmişsin sen dedi. Ben daha napiyim yaa herşeyi yaptım en azından bırak bi giyimim kalsın. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında kusura bakmayın ama canım yanmasa yazmazdım

Kişisel alanınızı ihlal eden eşiniz dahi olsa izin vermeyin. Koskoca insanın nasıl giyineceğine kimse karışmaz. Kaldı ki bu maddelerle sınırlı kalmayacak adamın istekleri. Evlenince size perde bile açtırmayacak haberiniz olsun.
Ayrılırsanız 3 ay 5 ay ağlarsınız evlenirseniz hayatınız kayar

Ben kendimi sırf o istiyor diye degistrmezdim. Çünkü bu baskılar gittikçe artacak, evlensen başka türlü baskılar yapacak, çok aciz gibi niye yalvariyosun , kendini degersizlestiriyosun, bi şey yapacaksan kuranı kerimi ac oku , Allah için yap. Bu şekilde mutlu olmazsın, hersey fragmanda belli . Sürekli seni manipüle ederler , kıskançlıklar hat safhaya çıkar, böyle baskılarla yuva kurulmaz

Anneniz babanız bunları talep etse ortalık yıkılmıştı.

Elin adamı için oturup girmediğiniz şekil kalmamış. 🤦‍♀️

Bu kadar mı kimse beni sevmez diye düşünüyorsunuz, bu kadar mı kıymetsiz görüyorsunuz kendinizi? Aileniz olsaydım mahvolmuştum üzüntüden.

Bir kere sevgiliniz size yalan söylemiş, sizin açık olduğunuzu bile bile sevdiğinizi söyleyip kalıplara sokmaya çalışmış. Beni madem beğenmiyordun niye sevdiğini söyledin bana yalan konuştun demediniz mi?

Pantalon vb saçmalıklara girmiyorum, inanın evlilik gecesi mutfak tezgahında kafanızı kırmaya çalışsa burada kimse şaşırmaz.

Belli ki evliliğe kadar kendini tutuyor bu iyi halleri. Hele bir evlenin dünyayı size cehennem edecek.

6 yıl emek verdim diye birşey yok, 18 yaşında tazecik bebekken eline düşmüşsünüz insan beyinin olgunlaşması 25 yaşını buluyor.

24 yaşında sorgulamaya başlamanıza şaşırmadım şimdi şimdi kendinizi bulmaya başlamışsınız.

Birde sunu eklemek istiyorum böyle herifler icin: Madem BU kadar müslüman..2018 den bu yana niye yaninda "kiz arkadasi" gezdiriyor. Nikahi coktan basmasi gerekmezmiydi?! Böyleleri sadece kendilerine müslüman. Dini konular yasak biliyorum, ama yirtik donuyla kadinlarin üzerine dini kullanip baski kuranlari da ne 💩 olduklarini söylemeli. Tesfik etmek isteseydi önce kendi dos dogru örnek olarak davranirdi. Ama nedense böyle herifleri tutan kadinlar yinede cikiyor..arghhh gercekten

Kusura bakmayında size tasmada takar evlenince söyliyim. Ortada bir sevgi, saygı asla yok buna şüpheniz olmasın. Sadece siz kıymet veriyor siz fedakarlık yapıyorsunuz o kadar. Böyle erkekler asla evlenmemeli ve ürememeli.

Adama helal olsun açık açık söylemiş isteğini evlenmeden önce,sizde inşallah evlenince altından girip üstünden çıkarım,ikna ederim diye düşünüp evlenmezsiniz

Erkek arkadaş uğruna yapmayacağın şey mi yok senin? Kendi başına karar alma dik durma yeteneğin yok mu? O diyo kapan tamam kapandın, öteki bazı şeyler saçmalıyo pantolon giyiyim bari diye yalvarıyorsun.
Konuyu da ortalığı karıştırmaya açmış gibisin zaten.

İstediği şartlarda birini bulsun ne diye size baskılar yapıyır böyle hiç sevmem ya benim babam bana karışmıyorken elin adamı kim ya....

Emek veren sizsiniz karşı taraf istediği kalıba sokmaya çalıştığı köle arıyor kendine eş değil

Adama helal olsun açık açık söylemiş isteğini evlenmeden önce,sizde inşallah evlenince altından girip üstünden çıkarım,ikna ederim diye düşünüp evlenmezsiniz

Helal olsun diyecek pek birsey yok. Ailenin önüne getirmeden önce gereken sekile sokmasi lazim. Sohbetli dügünü felan mecbur kabul edecek . Bunun önceleri bunlar

X