Evlenemedim diye stres yapiyorum

Kanka yalnız tesettür böyle bir şey zaten. Eğitimin ne bilmiyorum ama git vizyonunu genişlet. O sırada birisi çıkar
Evet haklısınız ama kapalı bir insanim ve güzelliğimi kimse görmüyor 30 yaşından sonrada 20li yaşlar gibi güzel olmayacagimi düşünüyorum bu yüzden acele.ediyorum biraKanka

Bende 24 yaşındayken aniden aşık olup bu yaşta evlenirsem diye kendimi korkutup stres oluyordum 😂

Haklısınız aslında ama etrafımdakiler falanda sürekli sorunca sıkıntı basıyor beni sevme sevilme ihtiyacimda var doğal olarak yasitlarimda evlendi aile evinde bunaliyorum artık huzursuz bir ortam çünkü
Çalışmıyorsanız çalışın iş ortamındansa çevre edinirsiniz, evli kuzenleriniz varsa sizin akranlarınız onların eş ailesinden falan çıkabilir görücü usulü gibi. Evden hiç çıkmadan çevre olmadan biraz zor, ben 24 yaşında evlendim ama 5 senelik memurdum evlendiğimde. Zaman hızlı geçiyor 30lar artık eski 30lar değil evlilik yaşı ilerledi 30 yaşlarında çoğu arkadaşım bekar yada yeni nişanlı daha

Haklısınız aslında ama etrafımdakiler falanda sürekli sorunca sıkıntı basıyor beni sevme sevilme ihtiyacimda var doğal olarak yasitlarimda evlendi aile evinde bunaliyorum artık huzursuz bir ortam çünkü
Yağmurdan kacarken doluya tutulma evlilik hayatinin huzurlu olacagi ne malum o yuzden calis birikimini yap kolunda altin bilezigin olsunki esinle huzursuz mutsuz oldugunda kendi kendine yetebilecek gucun olsun yasitlarin evlenmis olabilir ama sen farkli bir bireysin onlar degilsin. keske senin yasina donebilsem boyle akil veren olsaydi bana cok farkli olurdu sonradan pisman olma lutfen kendine deger ver kendi ayaklarinin uzerinde dur hayat kimse icin egilip bukulmeye degmez kimseye o tavizi verme.

Merhaba arkadaşlar şu aralar hayatımda biri yok evlenemicem diye saçma sapan dusuncelere girip boguluyorum zaten çok fazla sosyal hayatım yok karşıma kimse çıkmaz diye korkuyorum 24 yaşındayım ama zaman hızlı geçiyor ben isterimki hala genç ve güzelken hayırlı iyi bir adamla evleneyim taliplerim akrabalarin önerdikleri falan oluyor ama içime sinen biri olmuyor napicam bilmiyorum evlilik yaparsamda hayırlı Allah korkusu olan bir eşle evlenmek isterim zaten hayırlı bir eş için onerebileceginiz dualar var mı siz evlenmeden nasıl dua etmiştiniz onerilerinize ihtiyacim var
24 yaşında mi bu strese girdin ?

Her zman hayirlisini isteyin Allah’tan .Ben kaderimde kisinin beni bukmasini ve engel var ise kaldirmasini istedim Rabbim’den.Ve de oyle oldu.Berat gecesi idi 100 rekat ama icten bir sekil de Allah’a dua ettim.Is ve es dedim.Once is,sonra da es oldu. Sizin yaslariniz da idim.

Merhaba arkadaşlar şu aralar hayatımda biri yok evlenemicem diye saçma sapan dusuncelere girip boguluyorum zaten çok fazla sosyal hayatım yok karşıma kimse çıkmaz diye korkuyorum 24 yaşındayım ama zaman hızlı geçiyor ben isterimki hala genç ve güzelken hayırlı iyi bir adamla evleneyim taliplerim akrabalarin önerdikleri falan oluyor ama içime sinen biri olmuyor napicam bilmiyorum evlilik yaparsamda hayırlı Allah korkusu olan bir eşle evlenmek isterim zaten hayırlı bir eş için onerebileceginiz dualar var mı siz evlenmeden nasıl dua etmiştiniz onerilerinize ihtiyacim var
Kiz sen deli misin ? Acele etme sakın ol . O evlenenleri görüp sakın üzülme, adliyelerde en çok bosanma davasi görünüyor . Ağır cezala mahkemelerinin önündeki sıra bitiyor bosanma davalarının sırası bitmiyor. Eger geç kalıyorum diye düşünürsen acele eder hata yaparsın. Önceliğin doğru insan olsun

Evlenmedin diye stres mi yaptın, ay delirme Allah aşkına çok matah bisey gibi. Bi de Yasin çok küçük o yaşta evlenip ne yapacaksın ki. Gez çalış hayatını yaşa, başa gelince dönüşü kolay değil.

Bacım ye iç gez,evlilik ultra süper bir şey değil.. Gayet sıradan bir hayat evlilik.. Bir dünya da sorumluluk.. acelen ne? Evleneceğim diye salağın biri ile evlenip sonra boşanma yoluna düşme

21de buldum ama 25’ten önce evlenmeyi hiç düşünmedim. 28’e aylar kala evlendim. Tam zamanı diye düşünüyorum. 25-30 aralığı bence en ideali. Sırayla 30-35te sonrası diyebilirim. Kendi fikrim tabi.

İş güç olmadan evlenip ev hanımı olursanız hayatınızdaki adam sizi her türlü ezer, aldatır, değer vermez benden söylemesi
Sonra şiddet görüyorum boşanamıyorum kucağımda bebeğim var ama maddi gücüm yok arkamda kimse durmuyor diye konu açarsınız buralarda
İş güç olmadan evlenip ev hanımı olursanız hayatınızdaki adam sizi her türlü ezer, aldatır, değer vermez benden söylemesi
Sonra şiddet görüyorum boşanamıyorum kucağımda bebeğim var ama maddi gücüm yok arkamda kimse durmuyor diye konu açarsınız buralarda
Karşındaki insan değilse ister işin olsun gücün olsun yine aldatır ezer
24 yas cok genc.. evlilik degil, işi kafaya takman lazim. kpss ye odaklan, cunku bu genclik bir daha geri gelmiyor. atanip kendi ayaklarinin uzerinde dur
Kpssye hazırlanıyorum onuda kafaya takıyorum merak etme iş ayrı bir mesela eş ayrı bir konu

21de buldum ama 25’ten önce evlenmeyi hiç düşünmedim. 28’e aylar kala evlendim. Tam zamanı diye düşünüyorum. 25-30 aralığı bence en ideali. Sırayla 30-35te sonrası diyebilirim. Kendi fikrim tabi.
Evet bende 25 en ideal diye düşünüyorum ama hayatımda biri olmayinca tabi bu iş geç yaşlara sarkar diye endiseliyim

Evet haklısınız ama kapalı bir insanim ve güzelliğimi kimse görmüyor 30 yaşından sonrada 20li yaşlar gibi güzel olmayacagimi düşünüyorum bu yüzden acele.ediyorum birazda
30 yaşlarda kadınlar daha güzel oluyor.bence sizin sorununuz sadece evlilik değil.ya da evlilik değil ama siz öyle sanıyorsunuz.daha hayatın içinde bir yaşam sürmelisiniz.yalnızlık çektiğiniz anlaşılıyor.ee gerekli sosyal yaşam olmayınca da sevgili bulmak zorlaştığı gibi insanın morali bozuluyor, kısır döngüye giriliyor.kızsan da yazacağım ergen kizlar gibi laf olsun torba dolsun diye söylenen, sorulan şeyleri bu kadar kafaya taktığına göre yeterli kişisel gelişimini sağlayamamışsin demektir.evliliğe de hazir değilsindir zaten.önce kişisel hayatınıza odaklanmalısiniz bence.

Son düzenleme:
Karşındaki insan değilse ister işin olsun gücün olsun yine aldatır ezer
Kpssye hazırlanıyorum onuda kafaya takıyorum merak etme iş ayrı bir mesela eş ayrı bir konu
Yoo ezemez maddi gücünüz olacağı için boşanır yolunuza bakarsınız, ev hanımı olarak böyle bir zorluk yaşasanız ne yapabilirsiniz ki mecburen katlanmak zorunda kalacaksınız. Cepte para pul olmayıp aile evine dönmek de çok zor büyük ihtimalle “yuvanı dağıtma yavrum biz de bu yollardan geçtik idare ediver” diyecekler.

Tövbe yarabbi evlendikten sonra ki stresi gör birde o zaman ne kafar boş stres yaptığını anlarsın

Evlenme otur evinde 😬

X