Evlendim Göbeği

Öyleyse sorun yok :) o da hiç mi aynaya bakmıyormuş bugüne kadar. Siz söyleyince üzülüyor. Farkında değildi demek ki. Yaz geldi yemesine az dikkat eder, spor yaparsa toparlanır kısa sürede :)
Aynen öyle eve yeni ayna almışız da kilo aldığını yeni görmüş gibi oldu. Sağlıktan vs konuya girince umrunda olmuyordu. Daha yaşım kaç diyip geçiştiriyordu.
Ramazan geçsin her akşam bisiklet, koşu, ardından çimlerde şınav mekik yapalım biz en iyisi.

Sadece çayı şekersiz içmekle olmaz.
Şekerli gıdalardan mümkün olduğunca uzak durmalı, illa yiyilecekse de gündüz tüketilmeli.
Meyva ,kuruyemiş yemek akşama bırakılmamalı mesela.

Makarna, pirinç pilavı, patates çok az yenilmeli,kızartma asla yapmayın, az ekmek alın eve.
Şerbetli tatlılar düşman zaten.

Mesela bu günkü yemeği susuz yapsaydınız ekmek banamazdı.
Onun yerine yağsız tavuk ızgara yapabilirdiniz.

Sahil yakınmış yazın yüzüp, kışın koşabilirsiniz, bisiklete binebilirsiniz.

Herşeyi zeytinyağı ile yapın, çok az koyun ama.
Mevsiminde balık tüketilebilir.
Izgara ve fırın yemekleri yapabilirsiniz.

Eşiniz de alışır zamanla midesi küçülür zaten.
Yemeğini kendi almasın bu arada küçük tabaklara siz koyun.

Bol şans.

Kız ben laf sokmadım kimseye :) Kayınvalidemi çok severim. Yüzüne söylediğim seyleri yazdım buraya. Aramızda gülüşürüz hep bu konuya. Kendi de diyor bizim yemek kültürü farklı sen zevkine göre yap diye.
Eşim bekarken spor yapardı evlenince bıraktı. İşi de eski işine göre daha durgun hareketsiz bir iş. Kilo alması bu yüzden sanırım
:))

Sadece çayı şekersiz içmekle olmaz.
Şekerli gıdalardan mümkün olduğunca uzak durmalı, illa yiyilecekse de gündüz tüketilmeli.
Meyva ,kuruyemiş yemek akşama bırakılmamalı mesela.

Makarna, pirinç pilavı, patates çok az yenilmeli,kızartma asla yapmayın, az ekmek alın eve.
Şerbetli tatlılar düşman zaten.

Mesela bu günkü yemeği susuz yapsaydınız ekmek banamazdı.
Onun yerine yağsız tavuk ızgara yapabilirdiniz.

Sahil yakınmış yazın yüzüp, kışın koşabilirsiniz, bisiklete binebilirsiniz.

Herşeyi zeytinyağı ile yapın, çok az koyun ama.
Mevsiminde balık tüketilebilir.
Izgara ve fırın yemekleri yapabilirsiniz.

Eşiniz de alışır zamanla midesi küçülür zaten.
Yemeğini kendi almasın bu arada küçük tabaklara siz koyun.

Bol şans.
Sabahtan söylüyor yemekte ne istiyorsa veya canı ne çekiyorsa. Bazen ben diyorum balık al, ıspanak al vs diye. Balıkla sebzeyle pek arası iyi değil. Yanına da pilav, tavuk vs yap diyor doymam diyor.
Tabağına ben koyuyorum yemeği, az koysam ikinci tabağı istiyor.
Tatlıyı da pek sevmez. Ama çekirdek kuruyemiş meyve sever. En büyük zevki akşam tv karşısında beni kolunun altına alıp meyve kuruyemiş vs yemek. Ben de yiyorum haliyle. Sık sık yürüyüşe çıkalım diyorum kirmiyor sağolsun. Ama yetmiyor heralde koşmak spor yapmak gerek.
Her gün mekik şınav çeksek gider mi ki yağlar. Tek sıkıntımız göbek göğüs ve bel çevresi..

Sporsuz kiloda verilir ama vücûd çok sarkar ve yumuşak olur.yumaşak olunca da haliyle dikkat etmezse verdiği kilodan daha çok kilo alır.yürüyüş yapabilir.parklarda spor aletleri oldukça var.bir süre zorlarsanız alışkanlık haline gelir.haliyle biliyorsunuz yaz ayında kış ayına göre daha çabuk kilo verilir.ekmek yememeli.salatayla gidecek yemekler yapmalısınız.ekmekle yenen hiç bi yemek yememli.Erkekler çok çabuk acıkır.sık sık yesin ekmeksiz yesin.meyve bol bol yesin.mesela karpuz çok sulu olduğu için insanı şişirir.bol bol çacık yedirin.yogurtlu meyve .yumurta yedirin insanı tok tutar.sütlü mısır gevreği fela.şeker olmamalı.doğal kendiliğinden şeker olan şeyler yedirin.çok ta üstüne gitmeyin.haftada iki kere Ya da üç kere yürüyüşe çıkarak başlaya bilirsin.

Kediniz erkekse kilo alması idrarde kristalleşme yapar. Özellikle kısırlaştırılmış erkek kediler %90 bu sebepten ölüyor. Ama büyük olasılıkla sizin kedi dişidir. Kısır maması fazla kilo almasını engellet.

Kediniz erkekse kilo alması idrarde kristalleşme yapar. Özellikle kısırlaştırılmış erkek kediler %90 bu sebepten ölüyor. Ama büyük olasılıkla sizin kedi dişidir. Kısır maması fazla kilo almasını engellet.
Nerden bildiniz dişi olduğunu :KK45: Evet dişi, kısır. Mesela bazen haftasonu kalmaya kayınvalideme gidiyoruz. 2 günlük mama koyuyorum hepsini bir günde yiyor. Kiloyu da bu yüzden alıyor. Kısır maması denedim ama tadını sevmiyor sıpa. Aşırı kilosu yok. Fazla göze batmıyor. Ama daha fazla almasa iyi olacak

Sporsuz kiloda verilir ama vücûd çok sarkar ve yumuşak olur.yumaşak olunca da haliyle dikkat etmezse verdiği kilodan daha çok kilo alır.yürüyüş yapabilir.parklarda spor aletleri oldukça var.bir süre zorlarsanız alışkanlık haline gelir.haliyle biliyorsunuz yaz ayında kış ayına göre daha çabuk kilo verilir.ekmek yememeli.salatayla gidecek yemekler yapmalısınız.ekmekle yenen hiç bi yemek yememli.Erkekler çok çabuk acıkır.sık sık yesin ekmeksiz yesin.meyve bol bol yesin.mesela karpuz çok sulu olduğu için insanı şişirir.bol bol çacık yedirin.yogurtlu meyve .yumurta yedirin insanı tok tutar.sütlü mısır gevreği fela.şeker olmamalı.doğal kendiliğinden şeker olan şeyler yedirin.çok ta üstüne gitmeyin.haftada iki kere Ya da üç kere yürüyüşe çıkarak başlaya bilirsin.
Doğru diyorsunuz. Meyveyi gündüz yemeli ama akşam o da kilo yapıyor şeker olduğu için. Mısır gevregi de hiç yemedik açıkçası. Onda kalori yok mu.. Sağlıksız geliyor bana bir de:110:

Ayyy ben sokkk:KK57: ayni bizi anlatmissin.. on bes kilo aldi kocam iki yilda. Bu aralar artik cekici bulmadigimi ve askin galiba bittigini hissediyorum.:KK61:
Aşk bitmez kız. Deme öyle :KK36:Ama insan evlendim diye de kendini salmamalı. Karısına/kocasına güzel görünmeli. En başta kendine olan güveni için. Sonra eşi için..

Doğru diyorsunuz. Meyveyi gündüz yemeli ama akşam o da kilo yapıyor şeker olduğu için. Mısır gevregi de hiç yemedik açıkçası. Onda kalori yok mu.. Sağlıksız geliyor bana bir de:110:
İşimden dolayı fazla bir şey anlatamadım ve ayrıntılara girmedim.Dediğiniz gibi gece yerse bile mutlaka yürüyüşe çıkartın.acıkmaması için erken yatırın uyku açlığı bastırır.gayet sağlıklı olanları var içindekilerini okuyarak kafanıza yatarsa alın.mısır gevreğinden çok süt girdiği için sıvı seylerde doyurucu olabiliyor.

İşimden dolayı fazla bir şey anlatamadım ve ayrıntılara girmedim.Dediğiniz gibi gece yerse bile mutlaka yürüyüşe çıkartın.acıkmaması için erken yatırın uyku açlığı bastırır.gayet sağlıklı olanları var içindekilerini okuyarak kafanıza yatarsa alın.mısır gevreğinden çok süt girdiği için sıvı seylerde doyurucu olabiliyor.
Teşekkür ederim. Peki ekmeği kepek alsak.. Eşim de dün akşam kepek ekmeği alalım bundan sonra dedi ama ondan da az yemek lazım herhalde değil mi

Sabahtan söylüyor yemekte ne istiyorsa veya canı ne çekiyorsa. Bazen ben diyorum balık al, ıspanak al vs diye. Balıkla sebzeyle pek arası iyi değil. Yanına da pilav, tavuk vs yap diyor doymam diyor.
Tabağına ben koyuyorum yemeği, az koysam ikinci tabağı istiyor.
Tatlıyı da pek sevmez. Ama çekirdek kuruyemiş meyve sever. En büyük zevki akşam tv karşısında beni kolunun altına alıp meyve kuruyemiş vs yemek. Ben de yiyorum haliyle. Sık sık yürüyüşe çıkalım diyorum kirmiyor sağolsun. Ama yetmiyor heralde koşmak spor yapmak gerek.
Her gün mekik şınav çeksek gider mi ki yağlar. Tek sıkıntımız göbek göğüs ve bel çevresi..
İşte tek sıkıntınız bu değil diyorum ben de.
İşe sağlıklı, düzenli beslenerek başlamalısınız ki, spor bunların artısı olsun.

Sağlıksız bir sürü şeyi vücudumuza sokup, spor yapmakla olmaz, olsa da geçici bir çözümdür bu.

Önceliğiniz eşinizin beslenme alışkanlığını değiştirmek olmalı, dış görünüşü zamanla düzelecek zaten.

Bıkmadan usanmadan uyarın eşinizi.
Tv karşısında bir şeyler yemeği bir şekilde, yavaş yavaş kesmeniz lazım.

Bir de eşinizin şekerini ölçtürmenizi tavsiye edebilirim.

İşte tek sıkıntınız bu değil diyorum ben de.
İşe sağlıklı, düzenli beslenerek başlamalısınız ki, spor bunların artısı olsun.

Sağlıksız bir sürü şeyi vücudumuza sokup, spor yapmakla olmaz, olsa da geçici bir çözümdür bu.

Önceliğiniz eşinizin beslenme alışkanlığını değiştirmek olmalı, dış görünüşü zamanla düzelecek zaten.

Bıkmadan usanmadan uyarın eşinizi.
Tv karşısında bir şeyler yemeği bir şekilde, yavaş yavaş kesmeniz lazım.

Bir de eşinizin şekerini ölçtürmenizi tavsiye edebilirim.
Anladım. Çok teşekkür ederim. Ben bir an önce halledeyim bu beslenme konusunu

Al benden de o kadar canım ya benimki de Göbek dalmaya başladı gerçi bende ondan eksik kalmadım 10 kilodan fazla kilo aldım evlenince düzenli bir hayata geçmekle ilgili herhalde

Al benden de o kadar canım ya benimki de Göbek dalmaya başladı gerçi bende ondan eksik kalmadım 10 kilodan fazla kilo aldım evlenince düzenli bir hayata geçmekle ilgili herhalde
Ben de çok yiyorum ama metabolizmam hızlı çalışıyor hemen yakıyorum. Çocuk yok daha, yaşım da genç, o yüzden diye düşünüyorum. Onunla beraber diyet ve spor yapsam yok olacağım heralde :KK48:

X