Evlendikten sonra kadın hastalıklarında artış oluyor mu?

Evlendikten sonra adet sancılarım daha çok arttı,yumurtalıklarımda kistler oldu,kasık ağrılarım oldu nedeni bilinmeyen,mantar oldu vajinada, 4 senelik evliyim bu seneler içinde en çok gittiğim dr jinekolog oldu maalesef..

bende de bi sey var ama doktor daha ayrintili demedi yarin gidecem randevum var gebelikden dolayi dedi dogumdan sonra tedavi olursunuz dedi bende dayanamiyorum gecelerim hep kabus oldu hamile hamile zor oldu takmiyorum kafaya ama gece yatamiyorum vallaha sormam lazim ve onun da solemesi lazim yoksa delircem allahim hepimizi korusun sifa versin aminnnnnn!!!!

Evlendikten sonra adet sancılarım daha çok arttı,yumurtalıklarımda kistler oldu,kasık ağrılarım oldu nedeni bilinmeyen,mantar oldu vajinada, 4 senelik evliyim bu seneler içinde en çok gittiğim dr jinekolog oldu maalesef..

ya peki hiç bu süre zarfında-eğer cinsel ilişkiden ya da eşinizin hijyene özen göstermemesinden kaynaklanıyorsa- neden ikimizin de zevk aldığı bir olay yüzünden hep ben hastalanıyorum diye sordunuz mu kendi kendinize? bunu kafamdan atamıyorum:eek:

normal olarak artar tabi.mutlaka düzenli jinekolojik muayne olmak gerekiyo..
ama ben 3 yıldır evliyim,doğumdan sonra bile gitmedim kontrole..illa bi problem
olacak öyle,vurdumduymaz bi tipim galiba..
ama şeytan kulağına bişeyim yok..

:nazar::nazar::nazar: maaşallah diyeyim. Ya işte ben kadınların düzenli muayeneye gitmek zorunda kalmasını da sindiremiyoruuumsenağlama

bende de bi sey var ama doktor daha ayrintili demedi yarin gidecem randevum var gebelikden dolayi dedi dogumdan sonra tedavi olursunuz dedi bende dayanamiyorum gecelerim hep kabus oldu hamile hamile zor oldu takmiyorum kafaya ama gece yatamiyorum vallaha sormam lazim ve onun da solemesi lazim yoksa delircem allahim hepimizi korusun sifa versin aminnnnnn!!!![/QUOTE

haklısın cnm, öğrenmen lazım, bir de bebişle daha da zor olur katlanması. Dr. a gidebildin mi, ne dedi?a.s.

sevgili kardeşim a.s bunun nedeni bayanların kızlık zarı aslında, zar ilişkiye kadar bizleri koruyor sonrasında vücudumuzda yeni bir yer açılıyor korumasız olması gayet normal değilmisüprizzzzz hem bide şunuda göz ardı etmemek lazım sexs kadını bazı hastlıklardanda koruyor ayrıca bedenine gereken özeni ( temizliği ) gösterirsen hiçbir sorunla karşılaşmayız en azından ben allahıma şükür yaşamadım hem boşwer takma sen bunları kafana tadını çıkarrrşakkıdışakkıdı

sevgili kardeşim a.s bunun nedeni bayanların kızlık zarı aslında, zar ilişkiye kadar bizleri koruyor sonrasında vücudumuzda yeni bir yer açılıyor korumasız olması gayet normal değilmisüprizzzzz hem bide şunuda göz ardı etmemek lazım sexs kadını bazı hastlıklardanda koruyor ayrıca bedenine gereken özeni ( temizliği ) gösterirsen hiçbir sorunla karşılaşmayız en azından ben allahıma şükür yaşamadım hem boşwer takma sen bunları kafana tadını çıkarrrşakkıdışakkıdı

:uhm::uhm::uhm:koruyor muuu? ben çok mu karamsarım acaba, ya gerçekten koruduğu hastalıklar da var mı?:uhm:

merhaba bu siteye yeni üye oldum.bu konuyla ilgili bir şey yazmak istedim.bende yeni evlendim ama evlenmeden öncede akıntılarla ilgili kadın doğumcuya gitmiştim.mikrop kapma olayı evlenmeden öncede oluyor.tabiki erkeklerede bazı görevler düşüyor ama bazı şeyleri onlara yüklememek gerekiyor..

walla tatlım sanırım kadınlık zor iş...... tüm ağır yükler kadının üstünde... erkekler biraz dikkatli davrandımı her şey daha kolay olur gibime geliyo... ewet bence evlendikten sora kadın hastalıkları sorunları ile daha sık karşılaşılıyo... çünkü toplumumuzda evlilik öncesi cinsel hayat pek olumlu karşılanmıyor... bu yüzden evlendikten sora bazı rahatsızlıklar bizi buluveriyo... bazıları hariç....mesela üşütmeye bağlı akıntı vb.,deniz sonrası mantar,vajinal alerji , genetik rahatsızlıklar vb.......bunlar bir kaçı ..evlenmedende yani cinsel aktivite başlamadanda olabilecek rahatsızlıklar..

kızlık zarının görevinin enfeksiyonlara karsı koruyucu rolü olduğunu savunan çok doktor var fakat biçok doktor burda fikir ayrılığına düsüyü.. bazılarıda ortasında delik olan bi yapının nasıl oluyoda koruyucu görevi oluyo diyolar.. her neyse bu zar adet olana kadar vüccudu mikroplardan koruyo .aslında işin özü bu.. bu arada yeni konu acmadım ama aklıma takıldı ya benim orama arada bi iğne batar gibi bişi oluyo çok nadir oluyo gerci ama aklıma takıldı iste

X