Evlat Edinme EVLATLİK ÇOCUK İÇİN YARDIMMM

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?

Bernaa1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2014
5
1
42
Merhaba hanimlar.Direk konuya geciş yapacagim.Benim cocugum olmuyor ve esimle yaklaşik iki yildir evlatlik almaya karar verdik.Bursada yasiyoruz.Sizlerden evlatlik alanlar varsaa lutfen bilgi verirmisiniz.Nasil aranizdaki bag ve uyum.Hersey hakkinda bilgu vermenzi istiyorm cok tesekkurler simdiden. :KK43:

Merhaba hanimlar.Direk konuya geciş yapacagim.Benim cocugum olmuyor ve esimle yaklaşik iki yildir evlatlik almaya karar verdik.Bursada yasiyoruz.Sizlerden evlatlik alanlar varsaa lutfen bilgi verirmisiniz.Nasil aranizdaki bag ve uyum.Hersey hakkinda bilgu vermenzi istiyorm cok tesekkurler simdiden. :KK43:

bu konuda çok fikrim yok.. bi koruyucu ailelik bir de evlatlık alma durumu var die biliorm.. bununla ilgili sosyal hizmetlerdeki pedagoglar çok güzel yönlendiriyorlar..
ama uzun süredir forumda olan ve insanların yıllarca bir ton para dökerek ve psikolojik olarak umutsuzluğa kapılarak illa kendi çocuğunu yapma fikrini gördüğüm için sizin bu teşebbüsünüzü çok takdir ediyorum.. umarım her şey gönlünüzce olur..

Merhaba ikametiniz sınırları içerisinde kalan bir sosyal hizmet merkezine giderseniz yardımcı olurlar..
http://bursa.aile.gov.tr/tr siteyi incelemenizi tavsiye ederim. Kulaktan dolma bilgi almayın, gidip başvuru merciinden bilgi alın derim. İyi günler

Cok arastirdim Kaplikaya cocuk yuvasindan ozellikle cok bilgi aldim.Fakat evlat alan ailelerinde dsuncelerni durumlarini cok merak ediyorum.pskolojik olarak.Evlat alanlar yokmu ?:KK43:

Benim bir arkadaşım aldı, 2 tane biyolojik çocuğu vardı 3. ise evlatlık, çok mutlular çocuk şu an üniversitede 4 yaşında almıştı.. Biraz sancılı bir süreç, Aile ve Sosyal Politikalardaki uzman arkadaşa söylerseniz sizinle tanışmak isteyen ailelere yönlendirir, zaten koruyucu ailelere ve evlat edinmeye yönelik programlar oluyor orda da tanışırsınız.

Arkadaşlar lütfen EVLATLIK kelimesini kullanmayalım EVLAT EDİNME diyelim. EVLAT ALMAK değil EVLAT EDİNME ne demek evlatlık almak istiyorum. Pazardan mı alıyorsunuz. Ne olur kelimelerimize biraz daha dikkat edelim. Onlar bizim çocuklarımız. Onlar Sevgi evlerinde büyümeye çalışan melekler. Kimseyi kırmak istemem ama yazdığımız her kelimeyede biraz daha dikkat edersek çok sevinirim.

benim karsima henuz dogmamis bi kiz bebek cikti bugun.annesi istemiyomus.esime ilac siparisi verdim sonra akrabamiz aradi.siparisi iptal ettim.vardir bunda bi hayır dedim.esim bakalim diyo.ortada kalmis sonucta diyo.yillardir bekliyoruz bu bebegi.

Cok arastirdim Kaplikaya cocuk yuvasindan ozellikle cok bilgi aldim.Fakat evlat alan ailelerinde dsuncelerni durumlarini cok merak ediyorum.pskolojik olarak.Evlat alanlar yokmu ?:KK43:
merhaba
benim arkadasim 3 yasinda bir kiz cocugunu evlat edindi. Simdi kiz 10 yasinda . Arkadasim dogursaydi bebek o kadar kendisine benzemezdi. Kiz burnundan dusmus gibi. Arkadasimin kopyasi. evlatlik oldugunu soylemeseler inanin kimse anlamaz. Anne kiz iliskileri de mukemmel.
Aldiginiz cocugu kendi cocugunuz gibi gorurseniz sorun olmaz. Evlatlik degil evlat gibi gormek lazim.

benim karsima henuz dogmamis bi kiz bebek cikti bugun.annesi istemiyomus.esime ilac siparisi verdim sonra akrabamiz aradi.siparisi iptal ettim.vardir bunda bi hayır dedim.esim bakalim diyo.ortada kalmis sonucta diyo.yillardir bekliyoruz bu bebegi.

Hayirlisi olsun. Ben de 3 yillik evliyim bebegim olmuyor. Keske benim de karsima dogmamis cocuk ciksa. mukemmel olur.

Arkadaslar Merhaba, 10 yildir evliyim ve cocugumuz olmuyor. Evlat edinmek istiyoruz. Yurt disinda yasiyorum. Esim ve ben Universite mezunuyuz ve uyumlu bir eviligimiz var ,eksik olan tek sey sevgimizi paylasacagimiz bir bebek. Kanada dan evlat edinmek cok uzun bir surec yaklasik 7 sene gibi. Eger evlat vermek isteyen arkadaslar varsa cok mutlu oluruz. Tesekkur ederim. Saygilar

Merhaba özelden yazarmısın

Bizimde cocugumuz olmuyor 4 yilldir herseyi denedik olmuyo cocuk esirgeme kurumuna evlat edinmek icin basvurduk 6 yil sonra sira verdiler bizde biyolojik aileden evlat edinmek istiyoruz artik cozumuz kalmadi yuregimiz agliyor sizce bu normal mi

Arkadaşlarr benim ve emin çocuğu olmuyor zor durumda çocuğunu evlatmatlik vermek isteyenler olursa bana ulasin

Son düzenleyen: Moderatör:
X