Evlat Edinme Evlat

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?

Aykizsevki

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2018
17
6
48
Cok isterdim birde kizim olsun ama nasip degilmis 2 oglum var 12ve 8 yasinda yuvaya muracat edebilme hakkim varmi acaba cocuklarim varken bir kiz cocugu sahiplenmek icin

Şartlar uyuyorsa alabiliyorsunuz diye biliyorum
Sosyal hizmetler ilgileniyor bu konuyla
Ne güzel yüreğiniz var
:KK36:

Gercektenmi cok sordum ama olmuyacagini soylediler hatta savasta annesi babasini kaybetmis cocukta olabilir dedik ailce keske soyledikleriniz gercek olsa inanin hemen gider basvururum

Gercektenmi cok sordum ama olmuyacagini soylediler hatta savasta annesi babasini kaybetmis cocukta olabilir dedik ailce keske soyledikleriniz gercek olsa inanin hemen gider basvururum

Gidip bi sorabilirsiniz . .
İnşallah sizin gibi güzel yürekli insanlar hep var olsun. .

Evlat edinmede bazı şehirlerde, zate 2 evladınız var diye başvurunuza çok sıcak bakılmayabilir, çünkü sırada bekeleyen çok kişi var ve yıllarca bekleniyor ne yazık ki. ama koruyucu aile olmayı düşünürseniz o daha olanak dahilinde sizin için. 2 erkek çocuğu olup da kız çocuğuna koruyucu aile olan kişiler var. sanırım çocukların yaş vs de önemli burada. koruyucu aile olmayı düşünürseniz çok yüksek ihtimalle bir kızınız olabilir bence :KK66:

Merakimdan soruyorum koruma aile oldugum zaman nasil oluyor sonrasinda benden aliniyormu cocuk

Koruyucu aile tanımında, "bakım altındaki çocukların öz ailesinin koşulları iyileşinceye kadar başka bir ailenin yanında bakımlarının sağlanmasıdır." diye yazar. Kuruma bırakılan birçok çocuk ilerde durumumu düzeltirsem geri alırım umuduyla bırakılıyor ve evlat edindirilmelerine izin verilmiyor. Halk arasında konuşulan yuvalar çocuk dolu insanlar neden yıllarca sıra bekliyorun nedeni de aslında bu; yani devlet korumasına verilen her çocuk evlat edindirilemiyor. mesela siz savaş mağduru çocuklardan bahsetmişsiniz, TC kimlik numaraları olmadığı için ülkemizde yuvaya gelmiş olsalar dahi evlat edindirilmede sıkıntı yaşanıyor.

Konuyu çok dağıttım sanırım pardon. evet aileler geri alırım umuduyla diye bırakılsa bile bir çoğunu bir daha arayan soran olmuyor ne yazık ki, yani biyolojik ailesinin yanına geri dönen sayısı oldukça az. o yüzden bu çocukların aile ortamında büyümelerini sağlamak için koruyucu aile sistemi geliştirilmiş.

kurum size koruyucu aile olacağınız zaman asla çocuğun sizinle ömür boyu kalacağının garantisini vermiyor ama bugüne kadar koruyucu ailesinden biyolojik ailesine dönen çocuk sayısı da o kadar az ki... Ama evet ihtimal dahilinde... Ancak koruyucu ailesi olduğunuz çocuk belli bir süre aranıp sorulmazsa kurum o çocuğun evlat edindirilmesi için gerekli işlemleri yapıyor (bu prosedürleri çok bilmiyorum) ve evlat edinme hakkını öncelikle size tanıyor.

Facebook kullanıyorsanız koruyucu aileler ile ilgili sayfalar var, oralardan da bilgi ve destek alabilirsiniz.

Ben bakacagim sevecegim emek verecegim kalbime sokacagim sonra ailesi gelip onu alacak asla kabul edemem birakamam yani veremem o artik benim bir parcam olmustur

X