Evlat Edinme Evlat edinmek istiyoruz

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?

toprakgulistan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2018
35
86
29
Daha çok sizden dua istemek için açtım bu başlığı. Ağlamaktan üzülmekten içim içimi yer oldu. Biliyorum benden daha fazla yıldır bekleyenler var ama gerçekten evlat çok başka bir imtihanmış. An geliyor bütün umutlarım tükenmiş bir daha gerçek olmayacakmış gibi hissediyorum. Son zamanlarda hele . Kuruma tam başvuracağız bişey çıkıyo. En son bütün her şeyimiz tas tamamdı artık işleme alınacaktık ama eşimin asker olması ve görevlendirme sebebiyle yine başvuramadık. Başvurduktan sonra sıraya alınıyoruz 1 sene ev kontrolü oluyormuş sonrasında sıra gelmesi en az 2 seneyi bulabiliyormuş. Sorunsuz gebe kalabilen doğurabilen kadınlar ne şanslı olduklarının bir kez daha farkında olsunlar nolur. Bana yapılan gibi çocuğu olmayan birinin yanında evlendim ertesi yıl hemen doğurdum diye ballandırarak anlatmasınlar mesela. Kimseye anne olmaya geç kalıyorsun demesinler. Bu ay yaptık kesin tuttu hissediyorum demesinler. Daha duyduğum lafların binde biri bile değil bunlar. Yüreğim kaldırmıyor artık. Yüzüm gülmüyor iyice koptum hayattan. Nolur hemcinslerinize bu şekilde eziyet etmeyin ... bana da dualarınız da yer verin Allah hayırlı bir şekilde evlat sahibi olmak nasip etsin . Kalbimden ya da karnımdan hiç farketmez ....Allah'a emanet olun.

Güzel kalbinizden öpüyorum . Üzülmeyin en güzel vakti bekliyordur ondan engeller olmustur. Tüm dualarıma sizi katmaya çalışacağım her aklıma geldiğinde 🙏🏼 Umarım isteyen herkesin sizin de dediğiniz gibi kalbini, kucağını doldurur rabbim.

Daha çok sizden dua istemek için açtım bu başlığı. Ağlamaktan üzülmekten içim içimi yer oldu. Biliyorum benden daha fazla yıldır bekleyenler var ama gerçekten evlat çok başka bir imtihanmış. An geliyor bütün umutlarım tükenmiş bir daha gerçek olmayacakmış gibi hissediyorum. Son zamanlarda hele . Kuruma tam başvuracağız bişey çıkıyo. En son bütün her şeyimiz tas tamamdı artık işleme alınacaktık ama eşimin asker olması ve görevlendirme sebebiyle yine başvuramadık. Başvurduktan sonra sıraya alınıyoruz 1 sene ev kontrolü oluyormuş sonrasında sıra gelmesi en az 2 seneyi bulabiliyormuş. Sorunsuz gebe kalabilen doğurabilen kadınlar ne şanslı olduklarının bir kez daha farkında olsunlar nolur. Bana yapılan gibi çocuğu olmayan birinin yanında evlendim ertesi yıl hemen doğurdum diye ballandırarak anlatmasınlar mesela. Kimseye anne olmaya geç kalıyorsun demesinler. Bu ay yaptık kesin tuttu hissediyorum demesinler. Daha duyduğum lafların binde biri bile değil bunlar. Yüreğim kaldırmıyor artık. Yüzüm gülmüyor iyice koptum hayattan. Nolur hemcinslerinize bu şekilde eziyet etmeyin ... bana da dualarınız da yer verin Allah hayırlı bir şekilde evlat sahibi olmak nasip etsin . Kalbimden ya da karnımdan hiç farketmez ....Allah'a emanet olun.
Bunun bir imtihan olduğunu lütfen unutmayın,belki yetim-öksüz bir çocuğa anne baba olmak sizin cennetiniz olacak..Size söz söyleyenleri de Allah ıslah etsin,ne kadar kalpsiz insan varmış..Lütfen onları hayatınızdan çıkarın.

Evlat edinebilmek için yapılan onca sorgulama araştırma ve yeterlilik düzeyi keşke normal gebe kalabilen aileler için de yapılsa.
Yalnız değilsiniz. Yazdıklarınızın her bir zerresini yaşıyorum.
Hayattan zevk almıyor insan. Yoruluyor. Bir çocuk sahibi olabilmek için ömrümüzün en güzel yıllarını veriyoruz. Adıyoruz kendimiZi.

Yazınızı okuyunca aklıma dayım ve yengem geldi 15 yıl çocukları olmadı en sonunda evlat edinmek için başvuru yaptılar sanırım kitap veriyorlarmış o kitaptan sorular soruluyormuş. Sırf o sorulardan dolayı anne baba olmak için yetersiz dendi o zamanlar çok kötü dönemden geçtiler son kez tüp bebek deneyelim tekrar dediler çok daha kapsamlı bir yere gittiler 2 tane koymuşlar biri tutmazsa diğeri tutsun diye sonuç şuan ikizleri var. Rabbim sizin kucağınızı bu kadar uzun zaman boş bırakmasın tez vakitte inşallah bir çocuk sahibi olursunuz. Belki de işlerinizin aksaması bundan kaynaklıdır kim bilebilir ki. Rabbim evlat edinmeyle de olsa karnınızdan olanla da olsa en kısa sürede nasip etsin inşallah. Sizi çok çok iyi anlıyorum. Allah kalbinizin güzelliği gibi nasip etsin size.

kızını klbinden doğurmuş bir anne olarak şunu söyleyeyim size; eğer başvurunuzu bir şeyler bahane olduğundan yapamadıysanız, doğru zaman değildir. Çünkü alnınıza yazılmış bir bebek var emin olun, "başka birisi doğurmuş gibi" asla hissetmeyeceğiniz bir bebek var. sizin bugün başvuramama nedeniniz de bu, öyle düşünün. bazen başvuruda tek bir günün atması bile farkediyor çünkü.... evladınızı kucağınıza aldığınız an ne dediğimi daha iyi anlayacaksınız emin olun; neden daha önce baş vurmadığınızı, neyi ne kadar neden beklediğinizi... kendinizi üzmeyin, bu sancıların hepsi geçecek ve hepsine değecek

Bunun bir imtihan olduğunu lütfen unutmayın,belki yetim-öksüz bir çocuğa anne baba olmak sizin cennetiniz olacak..Size söz söyleyenleri de Allah ıslah etsin,ne kadar kalpsiz insan varmış..Lütfen onları hayatınızdan çıkarın.
İnanın hayatımdan çoğu insanı çıkardım ve gerçekten ne kadar toksik olduklarını farkettim. Sol taraflarındaki ancak kan pompalayan insanlar bunlar. Rabbim inşallah en hayırlsını nasip eder 💕 çok teşekkür ederim...

Evlat edinebilmek için yapılan onca sorgulama araştırma ve yeterlilik düzeyi keşke normal gebe kalabilen aileler için de yapılsa.
Yalnız değilsiniz. Yazdıklarınızın her bir zerresini yaşıyorum.
Hayattan zevk almıyor insan. Yoruluyor. Bir çocuk sahibi olabilmek için ömrümüzün en güzel yıllarını veriyoruz. Adıyoruz kendimiZi.
Ve bunların zerresini görmeyen kolaylıkla anne baba olmuş insanlar , insafsızca eleştirip laf sokabiliyor.. gerçekten çok yoruldum artık :KK43:

Çok iyi anlıyorum sizi. Allah yardımcınız olsun gönlünüze göre versin. Bende çok fazla kaybettim ve çevremde bana karşı bende travma etkisi yapacak davranışlarla karşılaştım. Çok şükür eşim hep benden yana. Psikolojik destek almanızı tavsiye ederim işe başlayabilirsiniz. Kendinize ilgi alanı seçebilirsiniz. Ben pes ettiğimde herkeste pes etti birden çok zor geçti 5sene benim için menepoza bile girdim stresten. İnşallah anne olursunuz doyarsınız evladınıza❣️

Rabbim tez vakit kucagini doldursun inşallah cnm 🤲

Rabbim hayirli zamanda hayirlisini nasip etsin insallah. Bende zor zamanlardan gectim sizi cok iyi anliyorum o umutsuzluk ve caresizlik elden birsey gelmeme.
Ah kalbimin dili olsa da konussa.
Bir tane 14 haftalik gebelik kaybim oldu.
Bir tane 8 haftalik gebelik kaybim.
Sonra bir 5 sene hic olmadi.
Kurtajdan sonra ziyaretime gelip yanindaki arkadasinin hamilelik mujdesini veren mi ararsiniz ?
Yuzume Bir duldan birde cocugu olmayandan korkarim diyen mi ?
Bebegimin karnimdayken kalbi durdugunu ogrendigim gun bacak bacak ustune atip napalim hayat yapcak bissey yook olur boyle seyler diyip acini kucumseyip 3 ay sonra kendi hamile kalip gebelik testini gozume sokup surekli durduk yere karsimda karnimi oksayip gunduzleri gobegini cekip atan mi ?
Girdigim ortamlarda 2.ci ne zaman diyip baskalarina yap artik diyip benim sizin zaten olmuyor tarzinda omzumu sivazlayan mi ?
Yoksa yuruyuse ciktigimda senin eltinin mi cocugu olmuyor diyen mi ?
Yada bir arkadasima tencere alacagi zaman bosver yokmu senin gereksiz masraf yapma dedigimde sen ne anlarsin senin cocugun mu var demesini mi anlatayim ?
Insanin burnunun direginin sizlamasini hep mecazi bir deyim sanirdim ama degilmis. O siziyi cok iyi bilirim. Caresizce her duydugu doktordan umut aramayi, her duydugu bitkisel karisimdan birseyden umitlenmeyi.
Sonra artik tup bebek deneyelim dedik malesef sozde tedavi cok iyi gidiyordu 13 yumurta vardi. 9 toplandi dediler. 6 dollendi dediler. Sonra 1 yumurta transfer edildi. Geri kalanlar dondurulcak kalitede degil dediler. Yani kisacasi umut tacirligi.
Sonra yine bi umut tup bebekten sonra hamile kalan oluyor diye bu sefer ona umut etmek.
Birgun esim geldi boyle bir aktar varmis bi karisim yapiyormus. Neyse gittik umut tukenmiyor.

Ama karisimi soramadik. Bayan a hayit suyu varmi dedim. Sadece hayit suyu yok ama bzide boyle bir karisim var dedi. Immunat diye bir markasinin civanpercemi hayit biberiye sivi karisimi. Rahme cok iyi geliyor iltihap enfeksiyon sokuyor ve bununla hamile kalan 4 5 musterim oldu dedi. Bende icimden gecen olmaz ya dedim alayim yine de. Esime de caksir koku aldik. Birde isirgan otu tohumu aldik. Neyse ben karisimi ictim ilk ay birsey yok. 2. Ay nornalde kahverengi gelen reglim kisa surede kirmiziy dondu. 3.ay direk kirmizi olarak geldi. Dedim bugune kadar her gittigim doktor profesor tup bebek uzmani bana normal demisti demekki normal degil. Sonraki ay hamile oldugumu ogrendim. Suan allah izin verirse eger bebisimi bekliyorum. Rabbim isteyen dileyen en cok da bu yolda cok zorluklar cekmis kisilere nasip etsin ilk olarak. Hayirli anne baba olacaklara nasip etsin. Cok zor suan hayal gibi ruya gibi bazi seyler. Belki sizde veya forumda biri gorup kullanmak ister diye yazmak istedim.

Ah canim üzulme. Biz tek olarak geliyoruz dunyaya. Tek de gidicez. Evlat sahibi olmamak bir eksiklik değil. Malesef anlayişsiz insanlar çok fazla. Ve bu artik değiştirilemez. Allah gonlunce versin herşeyi. Biyolojik anne olmayi çoğu başariyor ama onemli olan kalben annelik ede bilmek. Guzel yureyiniz bunu cok iyi başaricakdir. Allahin takdirini bilemeyiz. Hayirlisini nasip etsin Rabbim

X