Evlat Edinme evlat edinme süreci

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?

deserve

Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2017
47
31
35
merhaba ben eylül ayında evlat edinmeye başvuruyorum yalnız kafama takılan şeyler var.

şu anda yaşadığım evde 2020/haziran ayına kadar oturacağım fakat temmuzda almanya'ya taşınacağım 5 yıl orada yaşamam gerekli.

eylülde başvurduğumu var sayarsak ev ziyaretine ne zaman gelecekler? kaç kere gelecekler? dosyam onaylandıktan sonra sıram gelene kadar geliyorlar mı hiç? ve ikametim almanya olacağı için bir sorun olur mu?

yardımcı olursanız çok sevinirim

Merhaba,öncelikle bu güzel karariniz icin sizi kutlarim.Eşimin kuzeni edindi 10 yaşinda şu an cocugu.Onlari yaklaşik bir 3 yil gözetime almislardi.gelip gidiyorlardi evlerine.Gelme araliklarini bilemiyorum ama hep sıradayiz diyordu eşi.Yani 3 yil sonra verdiler. O kadar mutlular ki,Allah size de nasip etsin hayirlisi ile.Almanya icin izin vereceklerini bilemiyorum çünkü edindikten sonra da geliyorlar denetime

Merhaba,öncelikle bu güzel karariniz icin sizi kutlarim.Eşimin kuzeni edindi 10 yaşinda şu an cocugu.Onlari yaklaşik bir 3 yil gözetime almislardi.gelip gidiyorlardi evlerine.Gelme araliklarini bilemiyorum ama hep sıradayiz diyordu eşi.Yani 3 yil sonra verdiler. O kadar mutlular ki,Allah size de nasip etsin hayirlisi ile.Almanya icin izin vereceklerini bilemiyorum çünkü edindikten sonra da geliyorlar denetime

etraftan hep duyuyordum avrupada yaşayanların türkiyeden çocuk evlat edindiğini. emin olamadım bir türlü

X