Evlat Edinme Evlat Edinme Konusundaki Düşünceleriniz

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
evlat edinmek çok gzl bir düşünce
zor ama bir o kdr da güzel
evlat edindiğiniz çocuğun hayatını değiştiriyorsunuz bir kere
ama baştan çok iyi düşünmek lazım
çünkü çocuk yavru kedi almak gibi birşey değil
sıkılınca geri veremezsin
o artık senin de yavrun olur

Evlatlık cocukta geri verme gibi bir olasılık yok benim bildiğim kadarıyla.Tabi bir sağlık sorunu yoksa.
Koruyucu ailelikte ise malesef devlet cocuğu isterse evlatlık vermek üzere geri alıyor.
Bu olayın en zor tarafıda bu zaten.
Tabiki hertürlü seyi düşünüp öyle karar vermek lazım.
Çok büyük bir sorumluluk.
Rabbim tüm isteyenlerin karşısına içlerine sinecek evlatlar çıkarır insallah.

Benım teyzem evlat edındı... Enıstemden dolayı bebeklerı olmadı,sıfır ıhtımal dedıler...

Evlat edınmeye karar verdıler,3-4 sene kadar bekledıler... Sıra geldı teyzemlere,baya bı arastrımadan sonra...

10 günlük bır erkek bebeği... Doğurmus cöp bıdonuna atmıs yavrucagı,bulanlarda yuvaya vermıs...

Şimdi 8 yasında... Aslanlar gıbı maasallah... Ve teyzem kayınvaldesıyle yasıyor,cekmedıgı kalmadı ve o cocuk teyzemın oturdugu yere kımseyı oturtmuyor... Babaannesını,dedesını...

Teyzemın gözlerne bakıp "annecıgım illa yaslanmak zorunda mısın? illa ölmek zorunda mısın?" deyıp aglar ve aglatır...

Rabbım herkesın gönlüne göre versin...

Bu yazıyı okuyunca çok duygulandım.Teyzenin yerine koydum kendimi çok etkilendim.

Benim eşimde azospermı tek umudumuz kök hücre ama oda 10 yılı bulucak sanırım
evlat edinmek herzaman aklımın bir köşesinde ama cesaret edemiyorum.Aklıma yüzlerce soru geliyor ya asi bir çocuk olursa ,yada evlatlık oldugunu ögrendiginde ne tepki verir gibi bir yıgın soruu...Ama bunu okuyunca tekrardan düşünmeye başladım aklımdan çıkardıgım evlatlık konusunu.

az da olsa umudum olduğu için sıcak bakmıyorum evlatlığa...
ben kocamın çocuğunu doğurmayı çok istiyorum,ona benzeyen, 9 ay birlikte beklediğimiz, aşkımızın meyvesini doğurmayı çok istiyorum...
allah bize bunu layık görmezse evlatlık edinme ihtimalim 1%...
ayrıntılara fazlasıyla takılan bi karakterim var...psikolojim kaldırmaz...

Bu yazıyı okuyunca çok duygulandım.Teyzenin yerine koydum kendimi çok etkilendim.

Benim eşimde azospermı tek umudumuz kök hücre ama oda 10 yılı bulucak sanırım
evlat edinmek herzaman aklımın bir köşesinde ama cesaret edemiyorum.Aklıma yüzlerce soru geliyor ya asi bir çocuk olursa ,yada evlatlık oldugunu ögrendiginde ne tepki verir gibi bir yıgın soruu...Ama bunu okuyunca tekrardan düşünmeye başladım aklımdan çıkardıgım evlatlık konusunu.

Rabbım gönlünüze göre versin ınsallah... Teyzemde sızın gıbı pek yanasmıyordu ama tum sevgisini ona verdi verıyorda... Gercegı söyleyecekler,cocugun psıkologu var zaten,onun eşliğinde söylenecekmiş... Ama daha değil demiş psikolog... Hıc kendınızı korkutmayın,kendı evleadınızda olsa bırgun bakmıssınız asi bır cocuk olabılır ya da olmayabılırde,bu tamamen sızın yetıstırmenızle alakalı bır durum...

Allah hayırısını versın,sızın ıcın dua edıcem...

Rabbım gönlünüze göre versin ınsallah... Teyzemde sızın gıbı pek yanasmıyordu ama tum sevgisini ona verdi verıyorda... Gercegı söyleyecekler,cocugun psıkologu var zaten,onun eşliğinde söylenecekmiş... Ama daha değil demiş psikolog... Hıc kendınızı korkutmayın,kendı evleadınızda olsa bırgun bakmıssınız asi bır cocuk olabılır ya da olmayabılırde,bu tamamen sızın yetıstırmenızle alakalı bır durum...

Allah hayırısını versın,sızın ıcın dua edıcem...

Amin Tesekkur ederim.Sanirim yakinda basvuracagiz yurt disinda yasadigimiz icin burda turkiyedeki gibi degilmis prosodur en fazla 1 yil beklermisiz.Nasipse bir kiz cocugu evlat edinmek istiyoruz.

benim Allah a çok şükür evladım var Allah ım bağışlasın inşallah.
ama şuan maddi durumum çok çok iyilerde olsa hemen gider bi kimsesiz sabiye sahip çıkarım
alırım evime getirir kızıma nasılsa onada öyle davranırım.
ve bu konuda and içtim ileride durumum çok çok iyi olursa Allah ın izni ile bir bebek alıp elimden geldiğince iyi bir anne olacağım
Rabbim dileyen tüm kadınların kucağını boş bırakmasın Allah herkese evlat nasip eylesin inş.

Arkadaslar cevaplarınız için çok tesekkür ediyorum.
Rabbim evlatlık almayı düşünen herkesin yardımcısı olsun.
Cuma günü çocuk esirgemeye gidicez insallah.Bilgi almak için.
Çok heycanlıyım.Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin.

güzel arkadaşım inşallah bir meleğe kucak açmaya karar verirsiniz inanın hayatınız değişiyor benim 18 yıl sonra hayatım değşti siyah beyaz dünyadan renkli dünyaya geçtik sanki 24 günlüktü prensesim aramıza katıldığında şimdi 9 aylık oldu inşallah görüşmeniz olumlu geçer

Ben anne değilim. Henüz çok erken olduğunu düşündüğüm için de yakın zamanda anne olmayı düşünmüyorum (tabi olur mu olmaz mı onu Allah bilir).. Ama çocukluktan beri evlat edinmeye hep çok sıcak bakmışımdır. Çocuk sahibi olmak için deliler gibi çabalayıp, hayatlarını bu uğurda heba eden, evliliklerini de çatırdatan insanlara hep şaşırmışımdır. Düşünsenize orada bir yerlerde hayata gözlerini açmış, fakat onları sevecek bir aile sahibi olmayan, kendilerini binbir türlü zorluğun ve yalnızlığın beklediğinden habersiz bebekler var..

Bilmiyorum ne kadar doğru düşünüyorum ama bence annelik özel birşeyse, kimsesiz bir çocuğa annelik etmek ondan çok daha özel birşeydir. Bazen konusu geçiyor eş dost arasında konuşuyoruz bu meseleleri. Arkadaşlarımın hemen hemen hepsi şu cümleyi kuruyor: "kendi evladın gibi, kendi kanın canın gibi olmaz". Bunu duyunca çok üzülüyorum ben. Bu çok büyük bir bencillik. Çocuk sevdiğini iddia eden hiç bir insan böyle düşünmemeli. Doğal yollardan çocuk sahibi olamayan insanlar üzülüp kendilerine hayatı zindan edeceklerine karanlık bir hayata doğmuş zavallı bir çocuğun kaderini aydınlatmayı seçebilirler. Varsın başkasının kanını taşısın, o çocuk sizi anne baba bilip size güvenip size sığındıktan sonra 9 ay karnınızda taşıdığınız bir bebekten farkı nedir ki? Bence evlat edinme yüce gönüllülüğünü gösteren insanlar iki tarafta da bunun mükafatını fazlasıyla alırlar. Allah onlardan razı olsun..

ben evlat edinenleri tebrik etmekle birlikte bakıcı annelik yapmak isterim.

Bizim 3 yıldır olmuyor ve tıbben olması mümkün değil. tabi ki Rabbim dilerse olur. Ancak evlat edinme bence yapacaığımız en harika şey olucak. Kız evlat hep hayalimdi :)) Onu o kadar güzel yetiştiricemki Allah ın izniyle..Herşeyden sakınıcam..Bence arkadaşlar bir evlat= bir hayat ! Hiç düşünmeyin alayımmı almayımmı diye..pişman olmayacağınıza eminim. Evladımı alınca duygularımı yine paylaşırım..Rabbim herkese hayırlı evlatlar nasip etsin.

X