Evi NEGATiF Enerjiden Arındırmak

mortishya

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2011
2.280
349
Hanımlar evinizi negatif enerjiden arındırmak için birşeyler yapıyormusunuz? Yapıyosanız neler yapıyorsunuz?

*Biraz feng shuiye sardım(gerçi tüm din ve öğretilerdeki yöntemler neredeyse aynı) ve danışman dediki; haftada 1 adaçayı tütsüsü yapıp evde dolaştırın..

*Yerleri sirkeli suyla silmenin de çok faydalı olduğunu biliyorum..

* Lavanta kesesi hazırlayıp biryerlere asmakta işe yararmış..

*Evinizde kullandığınız arındırıcı taşlar falan var mı?

*Tuz (kayatuzu)un da negatif enerjiyi topladığını biliyorum..

*Birde evde canlı çiçek bulundurulması iyi diye biliyorum..

Sizin bildiğiniz ya da uyguladığınız şeyler var mı? (Dualardan bahsetmiyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben böyle şeylere inanmıyorum.

Evde olumsuz durumlar varsa ve dolayısıyla insanlar gerginse negatif enerji her yerdedir.

İstersen feng şui üstadını ev arkadaşı yap kendine huzur yoksa nafile :)

Evrendeki herşeyin enerji olduğu ve her eşyanın dahi bir enerjisi bulunduğu bilimsel bir gerçek..ve dolayısıyla sürekli bir pozitif/negatif enerji akışının içindeyiz..

Ama söylemek istediğini anladım, doğru tabiki insanın kendisi negatifse zaten o negatifliği heryere götürüyor :) şöyle söyliyim kendi ruhunu bir şekilde negatiflikten arındırmaya çalışan(dua,terapi vs) ama aynı zamanda yaşadığı ortamı da negatif enerjilerden arındırmak isteyenler ne yapıyor?

Reiki,meditasyon falan yapan insanlar özellikle ortamı arındırmak için birşeyler yapıyorlar ..

Dini konulara girmek yasak olduğu için girmiyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Evrendeki herşeyin enerji olduğu ve her eşyanın dahi bir enerjisi bulunduğu bilimsel bir gerçek..

Ama söylemek istediğini anladım doğru tabiki insanın kendisi negatifse zaten o negatifliği heryere götürüyor :) şöyle söyliyim kendi ruhunu bir şekilde negatiflikten arındırmaya çalışan(dua,terapi vs) ama aynı zamanda yaşadığı ortamı da negatif enerjilerden arındırmak isteyenler ne yapıyor?

Reiki,meditasyon falan yapan insanlar özellikle ortamı arındırmak için birşeyler yapıyorlar ..

Dini konulara girmek yasak olduğu için girmiyorum :)

Güzel bir temizlik ortamı arındırır :) camasır suyu bunun icin birebir :KK1:

kocam ve ben olunca evde negatif enerji falan kalmıyor :KK53: şaka bi yana bende inanmıyorum ne yapıyosak kendimiz yapıyoruz negatif enerjiyide pozitif enerjiyide :KK23:

Adaçayı yakıyorum ben onu nedense bereket olarak kodlamışım beynimde
nitekim de faydasını görüyorum..
yine adaçayı,kaya tuzu ve sirke den paspas suyu yapıyorum
dün tarçın kaabuğu yaktım içimden geldi =) ne işe yarıyor bilmiyorum şimdi bakıcam
belki hurafe belki değil ama benn kendimi iyi hissediyorum bunları yapınca..

Ben de maddesel olarak bunlarin bi etkisi olduguna inanmasamda bunlarin sonucu psikolojik olarak o pozitif etkinin oluguna inaniyorum.

Yani lavanta koymak pozifligi getirmez bence ama onu astigimizda pozitif seyler olacagina inandigimiz icin olur...sonuc olarak ben evdeki negatif enerji icin boyle seyler yapmiyorum ama iyi dusun iyi olsun vs gibi seyleri evdeki iliskilerde uygulamaya calisiyorum..

kuranı kerim açın bilgisayardan. o okusun evde kuran sesi insana huzur verir negatiflik kalmaz.

Böyle yorumlar geleceğini bildiğim için özellikle belirttim duadan bahsetmiyorum diye onları zaten yapıyorum ancak bu bölümde din konuşmak yasak o sebeple oralara gitmeyelim ve evet kesinlikle haklısınız

Adaçayı yakıyorum ben onu nedense bereket olarak kodlamışım beynimde
nitekim de faydasını görüyorum..
yine adaçayı,kaya tuzu ve sirke den paspas suyu yapıyorum
dün tarçın kaabuğu yaktım içimden geldi =) ne işe yarıyor bilmiyorum şimdi bakıcam
belki hurafe belki değil ama benn kendimi iyi hissediyorum bunları yapınca..

Yok canım hurafe olayları bilimsel olarak kanıtlanmadan önceydi..

Adaçayı yüksek titreşimli olduğu için düşük titreşimli ya da durağan enerjileri uzaklaştırıyor..ben evde adaçayı tütsüsü yaptığım zaman resmen mayışıyorum böyle bir sakinleşiyorum falan :)

benim de buna ihtiyacım var. konu tam denk geldi, tesadüf mü demeli :) adaçayı tütsünü nasıl yapmalıyız peki? nasıl yakıyoruz yani adaçayını onu tam anlayamadım ben. bir de adaçayı ve lavantanın kokusuna bayılırım ben rahatlatıyor gerçekten...

Ben de maddesel olarak bunlarin bi etkisi olduguna inanmasamda bunlarin sonucu psikolojik olarak o pozitif etkinin oluguna inaniyorum.

Yani lavanta koymak pozifligi getirmez bence ama onu astigimizda pozitif seyler olacagina inandigimiz icin olur...sonuc olarak ben evdeki negatif enerji icin boyle seyler yapmiyorum ama iyi dusun iyi olsun vs gibi seyleri evdeki iliskilerde uygulamaya calisiyorum..

Placebo etkisi diyosun :)

Heralde lavanta sana birşey getirmez sadece yüksek titreşimler düşük titreşimleri uzaklaştırır..ve lavanta da onlardan biri..

İyi düşün iyi olsun dediğin şey de aynı şey yine beyninde yüksek titreşimli enerji yayarak negatifleri uzaklaştırıyorsun :)

benim de buna ihtiyacım var. konu tam denk geldi, tesadüf mü demeli :) adaçayı tütsünü nasıl yapmalıyız peki? nasıl yakıyoruz yani adaçayını onu tam anlayamadım ben. bir de adaçayı ve lavantanın kokusuna bayılırım ben rahatlatıyor gerçekten...

Bence hiçbirşey tesadüf değil bu hayatta :))

Adaçayı tütsüsü yapıyoruz mesela bir tavanın içine adaçayı yapraklarını koyun ve yakın daha sonra çıkan dumanla başta kapı eşikleri ve duvar köşeleri olmak üzere tüm evi gezin..hatta evinizde bulunan aynalara da o dumanı tutun..ben bunu yaparken içimden dualarda okuyorum ama malum o konulara girmek burda yasak :)

Ben böyle şeylere inanmıyorum.

Evde olumsuz durumlar varsa ve dolayısıyla insanlar gerginse negatif enerji her yerdedir.

İstersen feng şui üstadını ev arkadaşı yap kendine huzur yoksa nafile :)
:) elmayra koptum valla yaa
Böyle yorumlar geleceğini bildiğim için özellikle belirttim duadan bahsetmiyorum diye onları zaten yapıyorum ancak bu bölümde din konuşmak yasak o sebeple oralara gitmeyelim ve evet kesinlikle haklısınız

:))) sen ne kadar bahsedersen bahset herkes bildiğini söleyecekdir :KK53:bende hemen bildiklerimi söyleyecem evdeki negatif elektrik vs birebir çözümü kedidir kedi :)) birde kuru lavanta alıyorum bi tencerem var bu işler için atıyorum bolcada su altını kısıyorum o kaynadıkça çok güzel koku sarıyor ve iyide geliyor onun dışında feng şui den anlamam yani hiç ilgilenmedim

Yok canım hurafe olayları bilimsel olarak kanıtlanmadan önceydi..

Adaçayı yüksek titreşimli olduğu için düşük titreşimli ya da durağan enerjileri uzaklaştırıyor..ben evde adaçayı tütsüsü yaptığım zaman resmen mayışıyorum böyle bir sakinleşiyorum falan :)

aynen..birde hafif baş ağrısı oluyor bende ama geçiyor sonra
ama kokusu muhteşem ya....sen nasıl uyguluyorsun...
ben ilk etapta duşa giriyorum ya kaya tuzu yada sirkeylenegatifi atıyorum
sonra camlar apalı olacak adaçayını yakıyorum evin içinde gezdiriyorum..
sonrada bütün pencereleri açıyorum...dolunayda ve yeni ayda özellikle uyguluyorum
onun haricinde ne zaman canım iisterse..

:) elmayra koptum valla yaa

:))) sen ne kadar bahsedersen bahset herkes bildiğini söleyecekdir :KK53:bende hemen bildiklerimi söyleyecem evdeki negatif elektrik vs birebir çözümü kedidir kedi :)) birde kuru lavanta alıyorum bi tencerem var bu işler için atıyorum bolcada su altını kısıyorum o kaynadıkça çok güzel koku sarıyor ve iyide geliyor onun dışında feng şui den anlamam yani hiç ilgilenmedim

Evet senin de yaptığın şey negatifliği uzaklaştırır..köpeğim var ortamın değil de benim tüm negatifliğimi alıyor sağolsun :)

Herkes bildiğini söylesin diye açtım konuyu zaten inanmayanlar ya da dalga geçecek olanlar yazsın diye değil ..

Feng shui başka öğretiler diğer dinler herşey aslında aynı kapıya çıkıyor..negatif enerjiden arınmak :)

İslamda da kapı eşiğine karşı yatak koyulmaz feng shui de de..bunun gibi şeyler sadece biz hurafe diyoruz onlar araştırıyor ,uyguluyor ,faydasını görüyor ve başkalarına öğretiyor.. Tabi hurafe olarak görenlere de saygım var ancak bu başlığı fikir almak için açtım inanıyomusunuz inanmıyomusunuz diye bir soru sormadım zaten..

Placebo etkisi diyosun :)

Heralde lavanta sana birşey getirmez sadece yüksek titreşimler düşük titreşimleri uzaklaştırır..ve lavanta da onlardan biri..

İyi düşün iyi olsun dediğin şey de aynı şey yine beyninde yüksek titreşimli enerji yayarak negatifleri uzaklaştırıyorsun :)
Siz de illa diazzz i bunun titresimden olduguna inandiracagim diyorsunuz:)

Bnm soyledigim bu degil..ornegin siz lavantanin yuksek titresimli olduguna inaniyorsunu ve o yuzden dusuk titresimleri uzaklastirir diyorsunuz ya ben de diyorum ki ben size lavanta gorunumlu baska bir madde versem ve siz bu inancla onu assaniz yine ayni etkiyi yapar...

Bunu sabaha kadar da konussak konusulur yani o yuzden hepimiz kendi inandigimiz seye (bahsettigimiz sey ayni olsa bike) kendi bildigimiz isimlendirmeleri yaparak mutlu mesut pozitif yasayalim insallah..
Sevgiler..

aynen..birde hafif baş ağrısı oluyor bende ama geçiyor sonra
ama kokusu muhteşem ya....sen nasıl uyguluyorsun...
ben ilk etapta duşa giriyorum ya kaya tuzu yada sirkeylenegatifi atıyorum
sonra camlar apalı olacak adaçayını yakıyorum evin içinde gezdiriyorum..
sonrada bütün pencereleri açıyorum...dolunayda ve yeni ayda özellikle uyguluyorum
onun haricinde ne zaman canım iisterse..

Ya ben de aynı şekilde camları kapatarak yapıyordum ama reiki forumlarında tüm camları ve dolap kapaklarını açın yazmış?

Dolunay ve yeniayda özellikle yapılması gerektiğini bilmiyordum..

Evet üzerindeki negatif enerjiler yüzünden baş ağrısı çekiyorsun..doğru yoldasın :)

Ben şimdi eve taş almaya karar verdim ama onunda dikkatli kullanılmasj gerekiyor haftada 1 arındırmak /topraklamak falan gerekiyor ..

birde kuru lavanta alıyorum bi tencerem var bu işler için atıyorum bolcada su altını kısıyorum o kaynadıkça çok güzel koku sarıyor ve iyide geliyor onun dışında feng şui den anlamam yani hiç ilgilenmedim

Bunu tuttum.
En azından ev güzel kokar, sinirimizi stresimizi alır falan.

Anlamam böyle şeylerden, ama ne kadar az eşya o kadar çok iyi enerji inanışım var.
Bir de eşyalar açık renkse, bir de renk sayısı çok fazla değilse huzur veriyor sanki orası.
Evimi seviyorum.

X