Evet transfer sonrası negatif aldım şoktayım bi kaç sorum var bakarmısınız

Hiç tutunamamasının da düşmesinin sebebi de DNA hatası yada diğer sebepler olabilir. Embriyonuzun Harf değerleriyle kalite ölçmeyin. Embriyologlar hücre sayısı, çoğalma hızı, şekil gibi birkaç parametrede değerlendiriliyorlar. Öncelikle Genetik taramayı öneririm. Boşuna transfer sürecine girmemiş olursunuz, hiç bir ilaç masum olmadığı gibi alınan hormonlarında çok masum olduğunu düşünmüyorum. En azından ben bu şekilde ilerlemeyi tercih ediyorum. Bebeği istediğimiz kesin ama kendimizi de düşünmek zorundayız. :) Sürecinizi atlattıktan sonra eşinizle kapsamlıca düşünüp konuyu değerlendirirsiniz. Dr'lara güvenmek çok güzel bende kendi dr uma güveniyorum fakat nedenlerini ve sonuçlarını neredeyse onun kadar araştırıp elimden geldiğince kendime alternatif yollar bulmaya ve ona danışarak hayatıma adapte etmeye çalışıyorum.
Ya harikasınız. İnanın bende çok araştırıyorum ama 2 yılın ilk yılı 7 tane myomla geçti çok zorladım olur vs diye sonunda ameliyat oldum. 6 ay sonra tekrar denedik ama no. Akabinde tüp bebeğe giriştik. Donmuş embriyolar için genetik olmuyor sanırım ? Bu noktada yapacak birşeyim kalmıyor bi kaç kan testi dışında sanırım. Spontan transfermi önerirsiniz yoksa ilaçlamı bu konuya takılmış durumdayım ben. Doğru zaman çok önemli

İlayda Hanımın dediği katılıyorum. Embriyoları sadece gelişim bazda değerlendiriyorlar. Ama sağlıklı olup olmadığını öğrenmek için genetik tarama yapılması gerekmektedir. Benim daha sonra spontane gebelik oluştu ama oda 3 aylıkken kalbi durdu. Doktorumla ortak bukuştuğumuz payda sağlıklı olmayışıydı (genetiği bozuk oluşuydu) . 3 sefer tüp bebek denedim 4 embriyom kaldı hepsi 5aa kalitede idi. 4ünü de genetik taramaya gönderdim. 3 ü sağlıklı 1i sağlıksız geldi. Yani sağlıksız olan trafnsfer edilecek olsaydı yine tutmayacaktı. Size tavsiyem herşey yolunda ise genetik taramaya göndermenizdir. 3. transferimi mayıs gibi planlıyor
Doktorunuz taramadan sonra tutacağına dair kesin bilgi verebiliyor mu ?

Ah Mervecim iki kez yaşadım senin yaşadığını ikisinde de çok kaliteli embriyolardı ilaçları hep düzenli kullandım ne yazıkki nasip olmadı bende yıkılmıştım her denemede şans yüzde elli yani inan ne hareketin ne bişeyin etkiledi sonucu kendini sakın suçlama, deneme ile oluyor bu süreç zor ama öyle, Allah kalbine ferahlık versin
Ahh inan burda rahatlıyor insan Allah razı olsun. İnşallah senin süreç pozitif olmuştur sonunda öyleyse nasıl oldu ilaçlarlamı oldu transfer genetik yaptırdınuzmı

Doktorunuz taramadan sonra tutacağına dair kesin bilgi verebiliyor mu ?
Genetik testten iyi gelse bile tutmayabilir. Bilimsel olarak şansı %10-15 arttırıyor sadece. Forumda da çok fazla pgtye gidip negatif olan var ama şansı bir tık arttırıyor tabi.

Ahh inan burda rahatlıyor insan Allah razı olsun. İnşallah senin süreç pozitif olmuştur sonunda öyleyse nasıl oldu ilaçlarlamı oldu transfer genetik yaptırdınuzmı
Evet şükür 3. Sü pozitif oldu, inan hiç birşey yapılmadı diğerlerinden farklı benim hiç birine genetik test de yapılmadı. Bu transferimde yattım ciddi manada ama günde 3 lt belki daha fazla su içtim haşlanmış et suyu et yemeye çalıştım o kadar bide moral olarak daha kabullenmiştim Allah ne verse ne vermese hayrıma diye sanırım o da rahatlattı beni. Tçok zor ama tevekkülde kalmaya çalış

Evet şükür 3. Sü pozitif oldu, inan hiç birşey yapılmadı diğerlerinden farklı benim hiç birine genetik test de yapılmadı. Bu transferimde yattım ciddi manada ama günde 3 lt belki daha fazla su içtim haşlanmış et suyu et yemeye çalıştım o kadar bide moral olarak daha kabullenmiştim Allah ne verse ne vermese hayrıma diye sanırım o da rahatlattı beni. Tçok zor ama tevekkülde kalmaya çalış
Kaçıncı gün oldu transferinix ve kalitesi neydi. Büyük boşluktayım

Ya harikasınız. İnanın bende çok araştırıyorum ama 2 yılın ilk yılı 7 tane myomla geçti çok zorladım olur vs diye sonunda ameliyat oldum. 6 ay sonra tekrar denedik ama no. Akabinde tüp bebeğe giriştik. Donmuş embriyolar için genetik olmuyor sanırım ? Bu noktada yapacak birşeyim kalmıyor bi kaç kan testi dışında sanırım. Spontan transfermi önerirsiniz yoksa ilaçlamı bu konuya takılmış durumdayım ben. Doğru zaman çok önemli
Bence takılmayın :) Milyonlar çift denemekten bıkıp yaa amanda canım napalım olmadı diyip hop bir tatile çıkıyor arınmak için ve hop hamile kalıyor. Böyle dünyaya gelen milyonlarca çocuk vardır 🥰 Siz normal hayatınıza devam edin eşinizle de çocuk için değil canıgönülden birlikte olun (bazen cocuk için bile olsa zoraki oluyor kadın içinde) :KK66: Ama Dr a da gitmeye devam edin hepsi bir paket sonuçta güzellikler nereden gelicek keşke bilsek 😍 Zorlu yollardan geçmiş oldugunuzu anlıyorum inşallah şimdi çok güzel olucak olumlu bakmak sizi yüksek frenkansta tutar bunu unutmayın. Sevgilerle.

Bence takılmayın :) Milyonlar çift denemekten bıkıp yaa amanda canım napalım olmadı diyip hop bir tatile çıkıyor arınmak için ve hop hamile kalıyor. Böyle dünyaya gelen milyonlarca çocuk vardır 🥰 Siz normal hayatınıza devam edin eşinizle de çocuk için değil canıgönülden birlikte olun (bazen cocuk için bile olsa zoraki oluyor kadın içinde) :KK66: Ama Dr a da gitmeye devam edin hepsi bir paket sonuçta güzellikler nereden gelicek keşke bilsek 😍 Zorlu yollardan geçmiş oldugunuzu anlıyorum inşallah şimdi çok güzel olucak olumlu bakmak sizi yüksek frenkansta tutar bunu unutmayın. Sevgilerle.
Positive ♥️♥️♥️

Çok umutluydum 20. Gün transferim oldu. Aceba diyorum geç mi oldu normalde 25 26 günde bir adet olurdum. Neyi yanlış yaptım transferden 1 gün sonra normal hayatıma devam ettim dışarı çıktım yatmalımıydım. Beslenmeme dikkat ettim. Sigara yok. İlaçkarı saatinde yaptım. Kalınlaşma problemim yoktu yinede progestan dex igne sabah akşam estrofem 4 porgestan fitil kullandım transfer öncesi sonrası. İyi kontrol edilmedimi çok mu kalınlaşmıştı rahmim. 5aa ya inanamadım o kadar kötüyüm ki napıcam birileri bişey söylesin lütfen arkada embriyolarım var 4aa ama kalbimde korku

Geçmiş olsun. İnşallah birdahaki sefere pozitifi görürsünüz.

Benim transferimde 20nci gün oldu.
İlaçlarım günde 3 estrofem + 1 folik asit
Progestan fitil sabah 2 akşam 2
Progestan iğne akşam 1 tane

Hatta ben transferden sonra uçakla 4 saat yolculuk yaptım. Sürekli ayakta bekledim pasaportta felan dinlenemedim bile ama pozitifi gördüm şükür.

Kendini suçlama demekki kısmet değilmiş.

Çok umutluydum 20. Gün transferim oldu. Aceba diyorum geç mi oldu normalde 25 26 günde bir adet olurdum. Neyi yanlış yaptım transferden 1 gün sonra normal hayatıma devam ettim dışarı çıktım yatmalımıydım. Beslenmeme dikkat ettim. Sigara yok. İlaçkarı saatinde yaptım. Kalınlaşma problemim yoktu yinede progestan dex igne sabah akşam estrofem 4 porgestan fitil kullandım transfer öncesi sonrası. İyi kontrol edilmedimi çok mu kalınlaşmıştı rahmim. 5aa ya inanamadım o kadar kötüyüm ki napıcam birileri bişey söylesin lütfen arkada embriyolarım var 4aa ama kalbimde korku
Ben de yatmadım hiç böyle kendini suçlayacak yanlış mı yaptım diye kendini aşağıya çekecek şeyler arama bazen nasipten ötesi olmuyor bakın ben ilk gün yattım 2. Günden itibaren yürüdüm hasta psikolojisine girmedim ama bazı şeyler bizim elimizde olmuyor aynı ilaçları kullanmışız üzme kendini olur Allah'ın izniyle 3ab tutanları duyuyorum sadece stresini azalt

Ben de yatmadım hiç böyle kendini suçlayacak yanlış mı yaptım diye kendini aşağıya çekecek şeyler arama bazen nasipten ötesi olmuyor bakın ben ilk gün yattım 2. Günden itibaren yürüdüm hasta psikolojisine girmedim ama bazı şeyler bizim elimizde olmuyor aynı ilaçları kullanmışız üzme kendini olur Allah'ın izniyle 3ab tutanları duyuyorum sadece stresini azalt
İnan stresim yoktu doktoruma inanılmaz güveniyordum herşeyde olunlu gidiyordu Doğru zaman değilniş ne diyebilirim

Genetik testten iyi gelse bile tutmayabilir. Bilimsel olarak şansı %10-15 arttırıyor sadece. Forumda da çok fazla pgtye gidip negatif olan var ama şansı bir tık arttırıyor tabi.
Oeki ücretli mi ücretliyse ücreti ne kadar devlet hastanelerinde taramanın biliyor musunuz

Devlet hastanelerinde genetik tarama zorunlu olmayan durumlarda yapılmıyor diye biliyorum. Özelde zaten çok pahalı 300-400 dolar
Hıı transfer parası kadar varmış çok büyük bi yüzde de söylememişsin çok da yapılması zorunlu görülcek bişey değilmiş bence o zaman

Hıı transfer parası kadar varmış çok büyük bi yüzde de söylememişsin çok da yapılması zorunlu görülcek bişey değilmiş bence o zaman
Tekinin fiyatı bu. Gerekli durumlar olabiliyor tabi ama gereksiz kullanımı daha fazla herkes ticari bakıyor maalesef

Benimde öyle olmuştu ilk trasnsferimde yıkılmıştım malesef nasip değilmiş vakti gelmemiş henüz embriyonun kalitesne takılmayın 1 sene dondurucudan bekleyen hemde erken doğan oğlum 1 yaşına giriyor herşeyin vakti var siz sadece pes etmeyin dua edin rabbime

Benimde öyle olmuştu ilk trasnsferimde yıkılmıştım malesef nasip değilmiş vakti gelmemiş henüz embriyonun kalitesne takılmayın 1 sene dondurucudan bekleyen hemde erken doğan oğlum 1 yaşına giriyor herşeyin vakti var siz sadece pes etmeyin dua edin rabbime
Sonra ne kadar süre sonra oldunuz peki neler yaptınız. Atlatıcam galiba bi kaç güne ihtiyacım var en çok ta eşimin gözlerinde ki hüzün mahfetti beni. Allah affetsin neden neden dedim ama biliyorum ki en güzel zamanda olacak…

Sonra ne kadar süre sonra oldunuz peki neler yaptınız. Atlatıcam galiba bi kaç güne ihtiyacım var en çok ta eşimin gözlerinde ki hüzün mahfetti beni. Allah affetsin neden neden dedim ama biliyorum ki en güzel zamanda olacak…
Benim 10 adet embriyom olmuştu kalanları kullandık hep 2. Transferimde histeroskopi oldum tuttu ama düşük oldu 3. Denemede lenfosit aşısı oldum 3. Denemede oğlum doğdu

Sevgili hanımlar , ben de bu portalda acaba benim belirtilerimi yaşayan var mı diye az gezinmedim.
Bu sebeple ben de belki umudunu kaybetmek üzere olan , üzülen , ağlayan bir tane kadın varsa içine ferahlık vermek için yaşadıklarımı anlatmak istedim.
39 yaşımdayım .2 yıldır tüp bebek tedavisi gördüm.2 toplama 3 transferim oldu.
Bu zorlu tüp bebek tedavisini yaşayan tüm annelerimin gözlerinden öpüyorum.Anne adayı demeyi elim varmıyor biz kadınız , çiçeğin doğanın, kedinin köpeğin de anası olabiliriz .
Herkes bana diyordu ki ; kafada problem senin .Bu cümle benim kafadaki problemim ne diye kendimi sorgulamaya geçirtti.
Herkes bir şey söylüyordu dişilik erillik kavramları .Çalışma hayatı stres beni eril mi yapmıştı?
Ve son 2 aydaki kararım şöyle oldu;
Uzun 2 haftalık tatile çıktık ,hergün bir etkinliğin olduğu, doğayla içiçe olduğumuz kafamı boşalttığım bir tatildi.Hiç bir kimseyle görüşmedim tam bir güzin ablayımdır derdi olan beni arardı. Ben kendime döndüm .
Tatilde vitaminlerimi hergün içtim.
Kilo vermeye karar verdim 7 kilo verdim.
Aslında kilo vermek adı altında kendimle ilgilendim , hayatımda ilk kez yulaf , knio , keten tohumuyla tanıştım.iş yerime bile zeytinyağlılar sebzeler salatalar yaparak beslendim .
Soframdan asla kahvaltım salatam, avakadom çerezlerim eksik olmadı .Hergün 2 lt su içtim.
Gazlı içecekler abur cubur hayatımda yoktu.
Hergün en az 10 km yürüdüm .
Tiyatrolara sinemalara gittim.
Asla trajedinin olduğunu programlar izlemedim .
Ve spontane gebe kaldım. Daha çok minik tutunsun diye dua ediyorum.
Belki de bu yaptıklarım da boştu bilemiyorum
Belki de rahim filmleri , kullandığım tüp bebek ilaçları tetikledi bilemiyorum .
Sebebi her ne ise 🙏
Rabbim isteyen herkese versin ..
Umarım tutunur ve kaybetmem 🥲
Güzel, umutlu kadınlarım .
Rabbim dualarınızı kabul etsin
Ben kafamda bitirmiştim tekrar tüp bebek tedavisini göze alamıyordum belki çok sonraydı bilemiyorum.
Herkese sevgiler …

X