Evet Hamileyim :)

pamuksekeri27

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2024
73
9
28
Aylarca bu forumu okudum. Her ay acaba hamile miyim diye? Tecrübelerinizden yararlandım, dedim ki bende yazayım tecrübelerimi. Öncelikle 97 kiloyum ve adetlerim hep düzenlidir.
Ben 2022 ağustos ayında yasmin doğum kontrol hapına başladım. 2023 aralık ayında da bıraktım çocuk düşündüğümüz için. Adet düzenimi hiç etkilemedi kullanırken, bıraktıktan sonra da. Benim
adetlerim hep düzenlidir. Sonrasında da hiç korunmadık. Martta çok ağrılı bir adet dönemim oldu ve bir parça düşürdüm. Ben kimyasal gebelik diye düşündüm hatta test sonucumu da forumda paylaştım.
Silik çizgiydi. Adetten sonra ki yumurtlama dönemimi uygulamadan takip ettim düzenli adet gördüğüm için ve adetin 11. gününden itibaren gün aşırı ilişki oldu 1 hafta ama çatlama günü ve sonrasındaki iki gün olmadı.
Son Adet 23 Mart
Beklenen Adet 22 Nisan
Son ilişki 6 Nisan
Çatlama 8 Nisan
15 Nisandan itibaren de belirtiler başladı bende
Göğüslerimde büyüme oldu hala da devam ediyor ara ara da sızı giriyor
Kasık batmalarım ama her iki tarafta da vardı. Şimdi sadece sol tarafta devam ediyor
Aşırı iştahım açıldı gerçekten burdan anladım diyebilirim
Son 4 gündür de hiç uyku sevmeyen biri olarak günde 3-4 defa uyuyorum
Belirtiler de olunca bata 5 gün kala erken gebelik testi yaptım silik çıktı. Normal gebelikte de gölge belirdi.
4 Gün kala tekrarladım normal gebelikte de silik çizgi görünce kan testi verdim. Sonucu 16 çıktı Pazartesi bat günüm tekrar kan vereceğim bakalım inşllah düzenli artış olmuştur. Folik asit kullanmadım bu dönemde cuma günü
kan vermeye gittiğimde sağlık ocağı yazdı başlaman gerekiyor dedi ona başladım. Umarım okuyanlara bir faydam dokunur.

Çok teşekkür ederim. Folbiol adı araştırmadım açıkçası ama pazartesi kan vermeye gittiğimde sorarım
Evet folbiol devletin tek karşıladığı folik asit olduğu için onu veriyorlar ama almanız gerekenden bilmem kaç kat fazla folik asit var. Ücretli ama klasik olan diğerlerinden kullansanız daha iyi olur 🙏🏿

Geçen ay farklı bir topikte yazmıştım size şimdi bu haberinizi görünce çok sevindim hayırlı olsun 😊 Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin 🙏

Doğum doktoru için erken diyordum ama pazartesiye randevu bulursam giderim hemen :)
Sakın folbiolu kullanmayın gebelik için ihtiyaç olanın 12,5 katı miktarı içeriyor ve o kanser hastalarında veriliyor, aktif folat içeren 400 mcg miktarlı bir takviye kullanmayı öneriyorlar ben doktorum ve bu yüksek miktarın bebeğe Allah korusun yan etkileri var sizi uyarmak istedim 🌸

Sakın folbiolu kullanmayın gebelik için ihtiyaç olanın 12,5 katı miktarı içeriyor ve o kanser hastalarında veriliyor, aktif folat içeren 400 mcg miktarlı bir takviye kullanmayı öneriyorlar ben doktorum ve bu yüksek miktarın bebeğe Allah korusun yan etkileri var sizi uyarmak istedim 🌸
Anladım çok teşekkür ederim iki günde bir alıyorum artık zaten kan verdim değerlerime bakılacak zaten doktor tarafından

X