Eve gelen yardımcı...

Basında durmuyorum ama ev düzenini kavraması açısından ilk birkac gün o öyle bu böyle diye gösteriyorum. Ben ise gidince de evde bakıcı olduğu için öyle sallamasyon iş yapmadı gelen hickimse. Ben gün sonunda yapılana bakarım,nereyi kaç saatte temizlemiş,ütüyü önce mi yapmış sonra mi bic umrumda degildir. Bize haftanın 5 günü geliyor ve şuan için hiç problem çıkmadı gibi birşey. Deterjan,bez ne istiyorsa aldım.

Merhaba hanımlar.
Çalıştığım için eve yardımcı alayım dedim.
Bunun için yıllar evvel tanıdığım,evlere bu işlere giden bir tanıdığı çağırdım.
İhtiyacı olduğunu biliyorum.
Daha evvelden annemin boş evini temizletmiştim.
Eli çok yavaş biliyordum ama bu sefer gerçekten fazla oldu sanki.
Neyse bununla biz yarım gün için anlaştık.
Mutfak dolabımı ve Camları silecekti sadece.
extra hiçbir talebim olmadı.
10 da gelecekti,11 de geldi,hali ile kahvaltı ya oturdu bizimle,eşimin de tanıdığı biri.
11.50 gibi işe başladı.Camlar 4 te bitti.Abartmıyorum.6 normal oda camı 1 küçük 1.5 metre katlanır cam.
Mutfak dolabına başladı hızlı hızlı sildi geçti.
Ben tabi hiç başında durmadım o arada kapılarımı falan sildim.
kahve yaptım,sık sık sigaraya çıktı vs.
Camları sildiğinde leke kalmıştı,farkedip sildi tekrar, bende tek tek incelemedim tabi.
Akşam 6 30 gibi yemeğe oturduk.
işini bitirdi 7 gibi çıktı.
Okadar uzun sürdü ki,ben yapsam 4 saatte bitecek toplam iş ama hem rahatsızım ameliyat geçirdim,hemde çalışıyorum.
Boşaltmasına da yardım ettim dolapları.
Sabah oldu baktım dolaplarımda hep deterjan izi,koyu dolaplarda lekeler/akşam farkedemedim,fırın leke içinde,2 kere sildi sözde,dolap kapaklarının içi köşede kalan hep yağ içinde sarılık oluyor ya o şekilde 😭
O kadar üzüldüm ki, müsait olduğumda kendim sileceğim.
Hiç birşey demedim,ama birdaha asla çağırmam.
Daha öncede başka birini çağırdım yine tanıdık ,temizliğe giden ama o da tam bir fiyaskoydu, deterjanları birbirine katmış kaç gün evden çıkmadı kokusu.

Demek istediğim siz yardımcı aldığınızda,nasıl davranıyorsunuz, kontrol ediyor musunuz?
Nasıl yapmalı gerçekten,hani ben tekrar temizledikten sonra anlamı yok ki bu işin 😭
Biryerde yanlış yaptığım kesin,ya da yüzüm yumuşak.Morali bozuluyor insanın iş bitmedi diye de o gün evden çıkamadık tam gün 😭
Bence tanıdık çağırmayın

Tanıdık cagirlmaz. Bende çağırdım ama olmuyor söyleyemiyorsun isteklerini. Birde bu elle sildirmeye neden bu kadar takılmış anlamadım. Bende arada alıyorum elle siliyor. Ben kendim temizledigimde de elle siliyorum içime daha çok siniyor. Evim küçük zaten çok vakitte almıyor. Ama 200 M2 ev elle silinmez tabiki.

☺️ Ben uyardiktan sonra bu seferlik öyle olsun diyip aldı tozları birde yeni bebeğim vardı acıdı bana 😁 Allah iyi insanlar çıkarsın karşımıza dediğiniz gibi boğazından nasıl geçecek bunu düşünmesi lazım
Ben doğumuma bir hafta kala iki kadın almıştım temizlik için. Düşünün 38 haftalık hamileydim. Ne balkon yıkamış ne banyo. Fransız cam var mutfakta, taşı geniş bir hayli, oraya yalandan bir bez bile sürmemişler. Banyo zeminine suyu döküp gitmişler suyunu bile çekmemişler😔 Banyoya bir girdim kıl tüy... Muhtemelen can sildikleri suyu falan döküverdiler öyle. Bir de giderken evin pırıl pırıl oldu içind iyice sinsin falan diyorlar. Doğumdan sonra kırk kere aradılar gelelim diye, manyağım çünkü tekrar çağıracağım.

Ay gerekçesi neymiş çoook merak ettim
Bi işten feragat edecekse bati wc temizlemem deseymii
Ya benim mantığım saat 9dan 5 e kadar geliyorsa saati dolana kadar yapabileceği işleri yapmasıdır en son tuvalet mi kalır kalsın veya mutfağı mi yapamadı kalsın ama toz almam yok kapı silmem olmaz yani

Ben doğumuma bir hafta kala iki kadın almıştım temizlik için. Düşünün 38 haftalık hamileydim. Ne balkon yıkamış ne banyo. Fransız cam var mutfakta, taşı geniş bir hayli, oraya yalandan bir bez bile sürmemişler. Banyo zeminine suyu döküp gitmişler suyunu bile çekmemişler😔 Banyoya bir girdim kıl tüy... Muhtemelen can sildikleri suyu falan döküverdiler öyle. Bir de giderken evin pırıl pırıl oldu içind iyice sinsin falan diyorlar. Doğumdan sonra kırk kere aradılar gelelim diye, manyağım çünkü tekrar çağıracağım.
İki kadın yalayıp yutması lazim valla.. anneme geldi geçen hafta iki kadın 300 m2 mis gibi yapmışlar helali hoş olsun aldıkları para

Buyuk konumak istemiyorum ama evimi b*k goturse bile artik eve yardimci almayi dusunmuyorum ben. En son gelenler evimi mahvettiler. Temizligi gectim mobilyamin uzerine kapagi acik domestos birakip rengini soldurdular merdiveni duvarlara carpa carpa duvarlarimi yardilar dolaplara deterjan sıkıp bekletmisler tahtasi kabardi hep. Surasi temizlenmemis dedigimde yaptiklari afra tafrada cabasi. Aldiklari para haram olsun.

Çok zor gerçekten.
Kızıma evi temizleten kadın birde kızımın kuşunu kaçırmış balkondan.
Birde kızınız kaçırdı ona kızmayın dedi gitti 😂
Yani birini bulmak benim için imkansız artık hiç güvenim kalmadi 🤦
açıp bir soylenmedin mi sen benim kızima nasil temizletirsin ben sana bunun için mi para verdim diye ?!!?

açıp bir soylenmedin mi sen benim kızima nasil temizletirsin ben sana bunun için mi para verdim diye ?!!?
Söyledim tabii birde demez mi abla kızın beni çok sevdi yardım etmek istedi diye.
Ayrıca kaçan kuş için de benim eşim evde kuş üretiyor biz size satalım dedi 🤦
Yüzsüzlükte sınır yok hangisiyle ugrasicaz 🥴

Benim bu başlıktan anladığım sadece paraya ihtiyaç duyduğu için bu işe giren kadınlar varmış. İnanın hiç başımıza gelmedi. Evimize gelen her yardımcı hanım kendi hayatında da çok temiz insanlardı. Yarım yamalak silmek içlerine sinmezdi. Gönül rahatlıyla ellerinden yemek yerdiniz, kıyafetler bile tertemiz olurdu. Kendi için temiz olmayan ya da evi temiz olmayan birisi bence başkasının evinde çok iyi temizlik yapamaz. Bir daha bunu da göz önünde bulundurun.

Merhaba hanımlar.
10 da gelecekti,11 de geldi,hali ile kahvaltı ya oturdu bizimle,eşimin de tanıdığı biri.
11.50 gibi işe başladı.Camlar 4 te bitti.Abartmıyorum.6 normal oda camı 1 küçük 1.5 metre katlanır cam.
Camları sildiğinde leke kalmıştı,farkedip sildi tekrar, bende tek tek incelemedim tabi.
Okadar uzun sürdü ki,ben yapsam 4 saatte bitecek toplam iş ama hem rahatsızım ameliyat geçirdim,hemde çalışıyorum.
Sabah oldu baktım dolaplarımda hep deterjan izi,koyu dolaplarda lekeler/akşam farkedemedim,fırın leke içinde,2 kere sildi sözde,dolap kapaklarının içi köşede kalan hep yağ içinde sarılık oluyor ya o şekilde 😭
Daha öncede başka birini çağırdım yine tanıdık ,temizliğe giden ama o da tam bir fiyaskoydu, deterjanları birbirine katmış kaç gün evden çıkmadı kokusu.

Demek istediğim siz yardımcı aldığınızda,nasıl davranıyorsunuz, kontrol ediyor musunuz?
Nasıl yapmalı gerçekten,hani ben tekrar temizledikten sonra anlamı yok ki bu işin 😭
Biryerde yanlış yaptığım kesin,ya da yüzüm yumuşak.Morali bozuluyor insanın iş bitmedi diye de o gün evden çıkamadık tam gün 😭
Biz isyerine birini cagirmistik hafta sonlari temizliyodu temizleyecegi yerleri yazdik anahtari biraktik. Mutfak dolabini sil demistim sagolsun yarisini silmis yarisina dokunmamis bile bir sonra ki ay yine yazdim silinmeyen yerleri yazdim atlanmis diye. Aradi silmistim diye kibar bi dille unutulmus tekrar silermisin lekeler duruyor dedim peki dedi temizledi. Ben olsam aradim iyi olmamis lekeler duruyo diye arkasindan ben temizliceksem anlami ne .

Merhaba hanımlar.

Bu nasıl yardımcı yahu , ben eve yardimci cagirdim geçenlerde 4 kanepe ve berjerler, tüm camlar , yerler elle silindi, tüm esyalar çekildi temizlendi , balkon , tuvalet ve banyo , evin tozu bile alındı, perdelerimi söktü salonun perdesini yıkamıştım onu taktı ve bunları 6 saat kadar bir sürede yaptı, kadının eli hem hafif hemde hızlıydı, size gelen kişi resmen sadece para alıp gitmiş , birdaha çağırmayın tabiki böyle iş mi olur..

tanıdıkla bi iş yapılmıycağının kanıtı yüz verirsen astarını isterler başkası olsa aynısını yapamaz yaptırmazlar

Geç Gelip bir de kahvaltı yapması hos olmamıs, O zaman erken gelecekti :/ disiplin olması lazım yoksa cok cabuk gevsiyorlar, annem de kadınlara kahve yapar balkonda kahve icerlerdi, sonra derdi ki neden şişiriyorlar yüzeysel yapıyorlar. Sıkı ve sert olmak lazım yoksa olmuyor bence

Kahvaltı, akşam yemeği kahve molaları derken gün bitmiş ki... Bu kadar sohbet ortamı yarattığınız için iş olmamış.

Üniversite okurken evlere temizliğe gidiyordum. Valla caydanliklara kadar parlatmadan o evden cikmazdim. Bir iş verenim vardı dünya tatlisi, evden göndermeye çalışırdım çünkü sürekli kahve yapar, yemek hazirlardi :) Çalışmama izin vermiyorsunuz ki derdim hep ona. Ama bazı iş verenler vardı ki, hani hâlâ yaptiklarini hatırlayınca gururum incinir. Yani her şeyde olduğu gibi bu iş karşılıklı şans işi. Bazen yardımcı berbat, bazen ev sahibi...

Yani bende eve gelen yardımcılardan şikayetçiyim ama malesef karaborsa oldukları için eve gelene yakında aman sen otur bana söyle yapılıcakları diycem bizi o duruma getirdiler😭😭😭

Son düzenleme:
X