Evdeki kediyi ve eve yeni gelen kediyi birbirine alıştırma konsuuu!!!

Umarım başarırsınız çünkü bazen gerçekten enerjileri tutmuyor ki kedi görmeden büyüyen bir kediyse çok zaman lazım 🤦🏻‍♀️
Sürekli kedi bulup tedavi edip bahçeme alıştırıyorum öncesinde bi süre evde kalıyorlar alışma oranı yüzde 70 ancadır.
Özellikle en son gelen kedi 1 hafta aralıksız tısladı üstelik alışsın diye gündüz diğer kedileri komple bahçeye çıkarıp onu eşyalarına alıştırdığımız halde olmadı yani🤷🏼‍♀️

Aa olmaz zengin gösterecek, cins olacak, koltuğu perdeyi tırmalamayacak, instagramda like alacak, kedi süs bitkisi gibi acılar içinde yaşasa da olur ama di mi?!!!!
Yemin ederim yıldım, anlatmaktan, uğraşmaktan, ağlamaktan. Daha geçen hafta veterinere uyutulması için bırakılmış 7 yaşında bir british aldım, doktor yapmamış sahibi de bırakıp kaçmış, hayvan kalp hastası. Tedavi için yardım topladım, toplamak denmez ona dilendim resmen, şu anda klinikte doktor gözetiminde, bir dostum sahiplenecek yaşamayı başarırsa, ömrümden ömür gidiyor, sokağa adım atmak istemiyorum ne göreceğim korkusundan, biz neyin derdindeyiz millet üretip satma peşinde, dayanamıyorum artık yemin ederim

Şu an Cumhurbaşkanının bir lafıyla sokaklarda tam bir cadı avı yaşanıyor ve bu duruma çok öfkeliyim o nedenle sakin kalarak yazmaya çalışacağım size. Önce şunu bir okuyun.

British Shorthair kedisinin yatkın olduğu hastalıklar​

1. Hipertrofik Kardiyomiyopati, bu hastalık genellikle British Shorthair ırkına gözükür. Hipertrofik Kardiyomiyopati hastalarının kalbin kan pompalama gücü daha zayıftır. Aynı zamanda Hipertrofik Kardiyomiyopati hastalığı olan kedilerde konjestif kalp yetmezliği de görülebilir.
  2. Polikistik böbrek hastalığı, bu hastalık British Shorthair ırkında ve İran kedilerinde sık görülen bir hastalıktır.
  3. Üriner sistem hastalığı, British Shorthair ırkı kedilerin en sık ölüm yaşadığı hastalıktır.
  4. Metafizal osteopati, bu hastalığa kapılan kedi normal yürüyemez ve yürüdükleri zaman kedi acı ile miyavlar.
  5. Retinal atrofi ve dejeneratif retina hastalığına sahip olanlarda ise görme sorunu yaşanır.
  6. Katarakt hastalığı sık sık görülür.
  7. Eritrosit Pirüvat Kinaz eksikliği British Shorthair kedilerinde görülen bir tür anemidir ve belirtileri ise zayıflık, kilo kaybı, karın bölgesinde şişlik ve ishaldir.
Sokaklar, barınaklar kedi doluyken cins kedi ısrarınıza bir de ona koca olsun diye ikinci kediyi eklemişsiniz. Dört kedi sahibi olarak size yardımcı olmayacağım, sizin gibi insanların varlığını red ediyorum aklım almıyor çünkü bu şuursuzluğu.
Siz hayvanseveriniz biz değiliz tamam

X